Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Monitory na mixování

  1. #1

    Lightbulb Monitory na mixování

    Zdravim,
    chtěl bych poprosit o rady s výběrem aktivních monitorů na mixování taneční hudby (progressive). Chci je jen do pokoje 4x4m, na domaci trenink. Zatim jsem uvažoval o Behringerech MS40 a o M-audio BX5A, ale rád bych slyšel názory někoho, kdo tomu rozumí
    Jinak cenová hranice je nějakých 7000, což je cena za ty m-audia, ale kdyby někdo navrhl i levnejěi, vůbec bych se nezlobil
    Diky

  2. #2

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Ked uvazujes o M-Audio, vypocuj si aj vacsie (a drahsie) BX8a a porovnaj s BX5a. Ja som sa rozhodol pre osmicky, ale pouzivam to na pocuvanie hudby k pocitacu Vdaka vacsiemu basaku a objemu idu hlbsie, aj celkovo inak podavaju zvuk hlavne co by som nazval nizsie stredy. HF driver vyzera byt rovnaky na oboch, akurat pri BX8a to krmi vykonnejsi zosilnovac.

    Dalej je moznost este neskor dokupit subwoofer BX10s ktory podla papierov hra od 20Hz...

    Tapco S5 su vraj v pohode, cena za par priblizne sedi tvojej hranici.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní Re: Monitory na mixování

    MS40 se vyhni velkym obloukem. Mel jsem je asi tak 3 hodiny a sly zpet Na tanecni hudbu jsou uplne nevhodne. Nezvladaji basy a profukuji kazdou dirou.
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  4. #4

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Tapco S5 me v paru vyjdou na 8 444, coz uz je trochu moc. A co rikate na ESI NEAR05 EXPERIENCE? Dle ohlasu nevypadaji spatne. Navic jsou k mani za 6195 penez

  5. #5

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Vyzeraju napohlad skoro identicky ako M-Audio BX5a
    Mam dojem, ze predchadzajucu generaciu monitorov M-Audio (tusim SP-5 a SP- designovalo vlastne ESI. M-Audio si tusim odnieslo o nieco viac

    http://www.esi-audio.com/images/prod...r05e_large.jpg
    http://www.m-audio.com/images/en/cal..._focus_big.jpg
    Naposledy upravil tomaash; 21.12.2007 v 15:33.
    E8400 @ 3.6GHz, NH-U12P 5V, GA-P35 DS4, 8800GTS G92, X-Fi Elite Pro, 2 GB RAM, ~1.5 TB storage, HX520, P182, LP2465, SP-BX8a

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal brabee Zobrazit příspěvek
    Tapco S5 me v paru vyjdou na 8 444, coz uz je trochu moc. A co rikate na ESI NEAR05 EXPERIENCE? Dle ohlasu nevypadaji spatne. Navic jsou k mani za 6195 penez
    Tady jsou ty Tapca v paru za 7600:
    http://hudebnicentrum.cz/inshop/posl...itory/s-5.html

  7. #7

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal Kankal Zobrazit příspěvek
    Díky za tip. Zeptám se tedy takhle: vyplatí se mi těch 1500 navíc? Nebudou zbytecne vykonne do maleho pokoje?
    Jinak samozřejmě ty monitory plánuji jako poměrně dlouhodobou investici...

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal brabee Zobrazit příspěvek
    ... vyplatí se mi těch 1500 navíc? Nebudou zbytecne vykonne do maleho pokoje?
    Jinak samozřejmě ty monitory plánuji jako poměrně dlouhodobou investici...
    Po pravdě řečeno nevím, hudbu nemixuju, jsem pouze maniakální posluchač. Malého pokoje bych se nebál, ale pokud se jedná o dlouhodobou investici, tak bych kompromisy nedělal, protože když nebudeš spokojený, začneš se třeba stejně brzo poohlížet jinde. Asi by bylo dobrý, kdybys sis je vybral na základě vlastního poslechu a porovnání. Recenze jsou jedna věc, ale realita (zejména ta subjektivní) může být úplně jiná...
    Naposledy upravil Kankal; 22.12.2007 v 11:25.

  9. #9

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal Kankal Zobrazit příspěvek
    Po pravdě řečeno nevím, hudbu nemixuju, jsem pouze maniakální posluchač. Malého pokoje bych se nebál, ale pokud se jedná o dlouhodobou investici, tak bych kompromisy nedělal, protože když nebudeš spokojený, začneš se třeba stejně brzo poohlížet jinde. Asi by bylo dobrý, kdybys sis je vybral na základě vlastního poslechu a porovnání. Recenze jsou jedna věc, ale realita (zejména ta subjektivní) může být úplně jiná...
    Jenomže možnost poslechu je přesně to, co nemám Proto taky žádám o radu Zase pokud si je objednám přes net, tak mám pořád 14 dní možnost vrácení, kdybych byl nespokojený, ale upřímně, nejsem žádný velký odborník, jen potřebuju něco, co mi nezkreslí zvuk a pěkně jej vykreslí (nechtějte vědět jak to mám vyřešené teď... )
    Ale objektivně vzato, kvalitní by měly být jak S5 tak near05, S5 o trochu lepší ne?
    Naposledy upravil brabee; 22.12.2007 v 12:17.

  10. #10

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Moznost poslechu samozrejme mas. Zajed si do Ostravy/Brna/Prahy proste kamkoli kde to mas blizko a maji ty bedny skladem a zkus je porovnat. Pri ty prilezitosti si skus poslechnout i neco hodne kvalitniho, abys mel srovnani a dokazal odhadnout, kde lezi pomyslny akusticky ideal.

    Ja nez koupil svoje monitory, tak jsem mel nastudovano na netu docela hodne clanku, ale vlastni zkusenost moje nazory radikalne zmenila. Sam pises, ze se jedna o dlouhodobou investici.

    Citace Původně odeslal brabee Zobrazit příspěvek
    Jenomže možnost poslechu je přesně to, co nemám Proto taky žádám o radu Zase pokud si je objednám přes net, tak mám pořád 14 dní možnost vrácení, kdybych byl nespokojený, ale upřímně, nejsem žádný velký odborník, jen potřebuju něco, co mi nezkreslí zvuk a pěkně jej vykreslí (nechtějte vědět jak to mám vyřešené teď... )
    Ale objektivně vzato, kvalitní by měly být jak S5 tak near05, S5 o trochu lepší ne?
    Abit IP35PRO || C2D E8400 || Corsair Twin2X2048-6400C4 || Zotac 8800GTS 512 || Seasonic S12-650 || Raptor 300GB w SILENTMAXX silencer
    Eizo S1910 || TERRATEC Cinergy 2400i DT || Logitech diNovo Media Desktop w MX1000 || hp LaserJet 1015
    E-MU 1212M || Myryad MI120 || Adam HM1 || CORDA HEADFIVE #470 || Sennheiser HD-650
    Neumím mluvit vznešeně, ale problémy dvou malých lidí jsou v tomhle bláznivém světě jen hromádkou fazolí. ~Dr. G. House~

  11. #11

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Co se týče zkoušení repra jinde než doma, jenom pozor na to že to doma bude nejspíš hrát trošku jinak. (A to nemluvím o frustracích, když tam pustíte svoje CD a prodavač na vás kouká co jakože bude, a místo definic typu "středy trošku do koule, spektrální zkreslení na 45Hz" mu řeknete "no... jako.. dobry." )

    Další nepříjemná věc když jsem kupoval první "repráky" byla, že jsem vlastně neměl žádnou referenci, naposlouchaný žádný jiný repro, a líp než Geniusy hraje všechno...

    Teď když mám doma asi půl roku monitory, tak už vím co mi vadí a co se mi líbí... Asi to budete u Tebe stejný

    Audiu zdar
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  12. #12

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Tak jsem nakonec vzal ty S5, sehnal jsem pár za 7 218 peněz. Nemam teď moc času chodit po audioshopech, navíc jsem je nikde ani skladem nenašel. Ale nějaké možnosti srovnání mám u kámošů. Každopádně je to ale stejně braný přes eshop takže mam kdyžtak 14 dní na vrácení.

    Mám ale ještě otázku k připjení: mají konektory sym. XLR, sym. TRS, asym RCA, na mixáku mám výstupy klasické RCA, tedy červený a černý (zdravím stendhala ) a dále 2xXLR. To by asi bylo nejjednodušší, ale jelikož si chci koupit nový a ty už XLR nemají tak bych to spíš chtěl nějak pořešit přes RCA.
    Takže co s tím? Díky moc za rady, v tomhle se absolutně nevyznám.

  13. #13

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Vzhledem k predpokladane delce tech kabelu neni nutne resit symetrii. V tvem pripade bych vychazel z konektoru na tom novym mixaku (TRS?). Zkombinovat se da samozrejme lecos. Mam tu RCA - cinch kabel, RCA - XLR kabel, staci nakoupit konektory a spajet.
    Abit IP35PRO || C2D E8400 || Corsair Twin2X2048-6400C4 || Zotac 8800GTS 512 || Seasonic S12-650 || Raptor 300GB w SILENTMAXX silencer
    Eizo S1910 || TERRATEC Cinergy 2400i DT || Logitech diNovo Media Desktop w MX1000 || hp LaserJet 1015
    E-MU 1212M || Myryad MI120 || Adam HM1 || CORDA HEADFIVE #470 || Sennheiser HD-650
    Neumím mluvit vznešeně, ale problémy dvou malých lidí jsou v tomhle bláznivém světě jen hromádkou fazolí. ~Dr. G. House~

  14. #14

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Dobre, ze jsi vzal ty Tapca, ty levny M-Audia stoji za starou belu, jedinej konkurent jsou ty nEary. Na zkouseni monitoru doporucuji napr. brnensky Musiccenter na Veveri, maji tam par kousku primo vystavenych a IMHO by nebyl problem se s prodavacema domluvit, aby neco dalsiho vybalili... Neni nad primy porovnani, i ty nejlepsi (cti papirove nejpresnejsi) ti nemusi sednout tak dobre jako nektery levnejsi mene presny kousky.
    Hlavne si dobre rozmysli a prozkousej umisteni monitoru, to dela dost divy.
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  15. #15

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Jenomze problem je, ze teda potrebuju 1 kabel rozdvojit - do kazdyho monitoru.
    Nebo neni?

    Umisteni jeste poresim, v zasade by mely byt zhruba metr ode me ve vysce hlavy, right?

  16. #16

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal brabee Zobrazit příspěvek
    Umisteni jeste poresim, v zasade by mely byt zhruba metr ode me ve vysce hlavy, right?
    V zasade ano, ale jeste dulezitejsi je vzdalenost od steny (a casto i jeji tvar/sklon) a to, jestli primo pred monitorama je nejaka odrazna plocha (deska stolu, police) nebo ne [nemela by byt].
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  17. #17

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Tak už mi přisly, tak jsem myslel že tu jenom shrnu první dojmy... Takže:

    Začnu zpracováním, které je velmi solidní a působí robustním dojmem, snad jedinou chybičkou je povrchová úprava - zůstávají na ní otisky
    No a teď k tomu hlavnímu, tedy ke zvuku. Ten je přesně takový, jaký jsem ho čekal, tedy křišťálově čistý. Basy jsou čisté, středy jsou čisté, výšky jsou čisté (jen je někdy nutné je na mixáku upravit). Samozřejmě až do maximální hlasitosti.
    Pokud jde o projev jako takový, řekl bych že je neutrální, žádná složka nemá nijak výrazně navrch. Samozřejmě záleží na umístění a místnosti, ale je možnost si případně upravit výšky a basy.
    Testováno na taneční hudbě a popu, vše z desek.
    Bohužel jsem však ještě neměl možnost slyšet je v páru, nemám kabely, ale pracuju na tom, dojmy pak hned doplním.

  18. #18

    Standardní Re: Monitory na mixování

    ke kabelum, jestli mas na mixu a jako ze mas LR cinch a na S5 je taky nesymetricky cinch. Nic neres, ruseni a rychlosti odezvy v domacim prostredi nebudou tak hrozne jako ve studiu nebo u PA produktu. Ber Klasickej Cinch-Cinch kabel...nemusis nic resit. U mne je situace trosku jina tzn. pajet vybirat kabely atd. sem musel(kvuli konektivite). Nakonec sem skoncil na falesnem zapojeni symetrie dle Planetwaves nastrojovych kabelu, ale to uz hodne odskakuji. Mit konektivitu cinch-cinch neresil bych vubec nic. V pripade, ze budes kabely vyrabet..doporucuji pouzit kvalitni koncovky a mezi jako signalovy kabel pouzit...50 nebo 75Ohm/koaxial...ma ucine stineni, ale je potreba vybrat nejaky kvalitnejsi kus. Ne nitku z obi o prumeru 3mm.

    http://www.koaxial.cz/?action=produc...01a34e15ab650b

    V pripade nakupu hotoveho bych koukal napr. po profigoldu.
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  19. #19

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Jj, přesně ten mám, tedy 75OHm, konkrétně Tasker c114, OFC, tloušťka 6mm Repro jsem nakonec zapojil přes XLR, na mixáku mám pozlacené PROELy, takže snad jsem nic neošidil.
    Ješte doplním dojmy: tak za prvé, je to fakt síla. 240W čistého výkonu je prostě síla. Tedy spíš SÍLA. Ale i při maximální hlasitosti je zvuk čistý a nezkreslený.
    Svůj účel plní dokonale, taneční hudba, kterou na nich poslouchám dostala nový rozměr, jednotlivé složky jsou krásně odlišitelně, když mixuji desky není problém poznat "co je z čeho", což dríve tak snadné nebylo, hlavně u výšek nebyl problém si splést zdroj.
    Když už jsem u zdroje, musím zmínit že na něm samozřejmě záleží, zkoušel jsem nějaké mp trosky z kompu a rozdíl mezi S5 a mými Creative DTT 2200 byl minimální, pokud jde ale o desky, připadám si, jak kdybych některé slyšel poprvé
    Ještě se zeptám na rozmístění - jsou tedy asi metr ode mě, výškově zhruba pod bradou (výš to bohužel nejde... alespoň zatím), ale zajímá mě, jestli nějak záleží na vzdálenosti mezi monitory samotnými (jsou od sebe asi metr vzdáleny)?

  20. #20

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal brabee Zobrazit příspěvek
    Jj, přesně ten mám, tedy 75OHm, konkrétně Tasker c114, OFC, tloušťka 6mm Repro jsem nakonec zapojil přes XLR, na mixáku mám pozlacené PROELy, takže snad jsem nic neošidil.
    Ješte doplním dojmy: tak za prvé, je to fakt síla. 240W čistého výkonu je prostě síla. Tedy spíš SÍLA. Ale i při maximální hlasitosti je zvuk čistý a nezkreslený.
    Svůj účel plní dokonale, taneční hudba, kterou na nich poslouchám dostala nový rozměr, jednotlivé složky jsou krásně odlišitelně, když mixuji desky není problém poznat "co je z čeho", což dríve tak snadné nebylo, hlavně u výšek nebyl problém si splést zdroj.
    Když už jsem u zdroje, musím zmínit že na něm samozřejmě záleží, zkoušel jsem nějaké mp trosky z kompu a rozdíl mezi S5 a mými Creative DTT 2200 byl minimální, pokud jde ale o desky, připadám si, jak kdybych některé slyšel poprvé
    Ještě se zeptám na rozmístění - jsou tedy asi metr ode mě, výškově zhruba pod bradou (výš to bohužel nejde... alespoň zatím), ale zajímá mě, jestli nějak záleží na vzdálenosti mezi monitory samotnými (jsou od sebe asi metr vzdáleny)?
    no říká se něco o rovnostranném trojúhelníku. ale já to porušuju taky, odemne jsou asi 75 cm a od sebe asi metr.
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  21. #21

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Citace Původně odeslal uberguru Zobrazit příspěvek
    jako signalovy kabel pouzit...50 nebo 75Ohm/koaxial...ma ucine stineni, ale je potreba vybrat nejaky kvalitnejsi kus. Ne nitku z obi o prumeru 3mm.
    Jako signálový kabel použít odpor o hodnotě 50 nebo 75 _O_/m , má to nějaký hlubší smysl oprosti kabelu s co nejnižším odporem? BTW ty myslíš, že obyč kebel cinch-cinch nemá stínění?
    Pašák erda.

  22. #22

    Standardní Re: Monitory na mixování

    Pri vyrobe sem testoval....kde nebyl dostupny kabel cinch-cinch..ale napr...jack + trs.

    Nejlepe se mi cena vykon osvedcil...50Ohm z kablo elektro ... za smesnou cenu, podal jen o malo horsi vysledek nez planetwaves kabel s patentovanou pseudosymetrickou smyckou...vice nagooglit.

    Protoze jsou koaxialy dostupne skoro v kazdem OBI a stoji 00penez muze kazdy otestovat v praxi.

    Proto sem zminil hlavne ty a hlavne jako priklad pro levnou skladacku.

    Co navic zvladl kabel od PlanetWaves nebudu zminovat, abych nebyl upalen pro carodejnictvi...)))
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Aktivní monitory cca 15k + zvukovka
    Založil Commander v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 52
    Poslední příspěvek: 24.06.2007, 06:29
  2. Zvukova karta + reproduktory (monitory)
    Založil Rapyjer v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 29
    Poslední příspěvek: 30.07.2006, 13:09
  3. 2 monitory + televize na GeForceFX5200
    Založil LDK v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 10.06.2005, 17:16
  4. Dva monitory a refresh rate
    Založil Jester v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.03.2003, 03:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •