Stránka 7 z 23 PrvníPrvní ... 3456789101117 ... PosledníPoslední
Výsledky 151 až 175 z 565

Téma: Výběr disku: WD AAKS a spol., Barracuda 10/11, Samsung, Hitachi, etc.

  1. #151

    Standardní Re: 500GB SATA II disk - nejaky favorit?

    Stovky pocitacov mesacne ano? padlo tu cislo 500-600 > to je nejakych 7 tisic za rok, tj. fargmet predaneho poctu pocitacov v CR rocne. Ak zacnes mavat datami od HP, Dell, Acer ci Lynx tak sa zacneme bavit.
    Ty nie si schopny moje tvrdenie efektivne vyvrati, ja ho nie som schopny potvrdit
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  2. #152
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: 500GB SATA II disk - nejaky favorit?

    no, a za za 2 roky je to 14tis kusu. Ja jsem mel teda statistiku uz nejaky ten rok z5, ale netvrd mi, ze tohle nejde statisticky zpracovat a pokud jsou tam takove rozdily jako tvrdi no-X tak by to melo dat i signifikantni vysledky

    Dalsi vec je, ze tu Jan-555, ktery ma evidentne pristup jeste k vetsim cislum, tvrdi neco jineho.

  3. #153

    Standardní Re: 500GB SATA II disk - nejaky favorit?

    Citace Původně odeslal MadCap Zobrazit příspěvek
    Stovky pocitacov mesacne ano? padlo tu cislo 500-600 > to je nejakych 7 tisic za rok, tj. fargmet predaneho poctu pocitacov v CR rocne. Ak zacnes mavat datami od HP, Dell, Acer ci Lynx tak sa zacneme bavit.
    Ty nie si schopny moje tvrdenie efektivne vyvrati, ja ho nie som schopny potvrdit
    Tohle je demagogie. Mluvíme o reklamovanosti a na to nepotřebujeme znát výsledky od největších prodejců. Vzorek je dostatečně velký na to, aby se s ním dalo argumentovat, neboť se měsíc od měsíce tyhle výsledky neliší ani o desítky procent. Pokud by se lišily, poukazovalo by to nedostatečně velký vzorek, nebo jiné faktory, které reklamovanost ovlivňují, ale poslední půlrok, kdy jsem to začal sledovat (kvůli výběru disku pro sebe), se situace nijak nevyvinula. Stále vychází, že WD se vracejí řádově ve vyšším množství, než Samsungy.

    Přesvědčovat tě nebudu, vidím, že to nemá smysl a ani to není mým cílem. Mysli co, co si chceš myslet, bude to tak nejlepší.

    jan555, aless: viz SZ
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  4. #154

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Nemyslím si, že ze statistického pohledu jsou vzhledem k objemům produkce řádově stovky kusů měsíčně dostatečně velký a reprezentativní vzorek. Pro nějaká "objektivní" konstatování bychom museli operovat v řádech alespoň jednotek desítek tisíc kusů.

    Je potřeba nakládat vždy s relevantními daty, vyjadřovat v procentech a mít ekvivalentní zdrojový vzorek (počet disků každé značky). V opačném případě je všechno zcela k ničemu - podívejte se po fóru a zjistíte, že zdaleka nejproblematičtějšími disky za poslední dobu jsou 7200.10. Ale říká to něco? Ne, ani náhodou. Je tomu tak proto, že spousta lidí se při uvedení a nějakou dobu potom chytila marketingové proklamace o nejrychlejších discích a PMR a v jednu chvíli byl boom (a hype) 7200.10 podobný tomu s A64 nebo C2D a tedy těch disků je mezi uživateli předpokládaně velké množství ...

    Dalším, velmi důležitým, kritériem je doba, po kterou jsou sbíraná data, která jsou následně statisticky interpretovaná. Obecné statistiky totiž říkají, že největší peaky v reklamovanosti disků jsou na startu (DOA a první měsíce) a pak až po delší době (obvykle 2y+).

    Jak je disk používaný (viz zdali je na fix v casu, nebo slouží jako přenosné médium) je opět z pohledu velkých čísel (= dostatečně reprezentativního vzorku) zcela nepodstatné. Mimoto, pokud se budeme bavit o situaci, kdy někdo montuje do "stejných" sestav dvě různé značky disků a jedna z nich má vyšší poruchovost (viz předchozí - DOA/poruchovost na začátku životního cyklu není kritériem pro vyhodnocení), může to znamenat také to, že dané prostředí (najmě pak teplota a zdroje) vyhovuje produktům jedné firmy víc než druhé. Tohle není demagogie, takhle to být může.

    Osobně zastávám názor, že pokud vynecháme vadné série všech výrobců (že jich bylo dost), bude reklamovanost obdobná. Řečeno ještě jinak, jsem zcela přesvědčený, že ve většině spotřebního zboží od praček po auta jsou mezi výrobci řádově větší rozdíly v reklamovanosti než u disků (a o to je to horší, protože k vypovídajícím číslům se nedostaneme nikde).

    Z uživatelského pohledu je to ve finále úplně jedno - kupte si statisticky nejspolehlivější věc a může to znamenat, že s ní budete mít obrovské problémy, fenomén "štěstí na kus" je z principu viz výše u disků méně výrazný než ve většině jiných kategorií, o to bolestnější ale jeho projev v reálu být může. Disky jsou obecně zřejmě stále spolehlivější, ale vůbec na ně nespoléhejte, jakmile začnete, dláždíte si potenciálně cestu do pekla (tohle už je mimo otázku statistik, je to jen rada z mé strany).

    Pokud mluvíme o spolehlivosti, jistě si nezaslouží přeskočit články jako je tenhle: http://209.85.163.132/papers/disk_failures.pdf . Bez ohledu, že už tu taky byl si ho projděte a byť se nezabývá výrobci, vyčtete z něj mnoho poučného, podle čeho se může každý zařídit.

    Asi poslední, co bych teď zmínil, je fenomén SMART. Občas užitečná věc, to nepochybně, ale nemálo lidí se jím slepě řídí bez toho, aby věděli, co který atribut a jeho hodnota vlastně znamená. Nemálo z těch pochybení vychází z dost známého a využívaného článku (díky češtině) na SHW, který v nemálo případech poskytuje nekvalitní interpretaci faktů, případně vlastní invenci autora. Někteří lidé reklamují disky kvůli nějaké hodnotě ve SMART, která neznamená, že by měl disk reálný problém. Tohle se - opět - netýká situace, kdy je vzorek dostatečně reprezentativní a podobné věci (stejně jako např. způsob využívání disků a prostředí, ve kterém jsou provozovány) se v něm ztratí, resp. dá se vycházet z předpokladu, že se vyskytují stejně ve všech skupinách.

    Zajímavá diskuze by to mohla být, ale znovu musím jen potvrdit to, co bylo řečeno už víckrát a dávno - bez potřebných čísel a statistik se nedá nic posuzovat a z pohledu uživatele kupujícího jednotky disků ročně je to subj. beztak úplně jedno. (a když se podíváte do velký SANek a spol., tak zjistíte, že je to obvykle zřejmě jedno i enterprise výrobcům, pod stejným P/N mají i firmy jako IBM disky od více výrobců, tedy můžete mít původně v poli třeba Seagate disky a při první poruše dostanete replacement od Maxtoru a při druhé třeba od Fujitsu a všechny budou z pohledu poskytovatele stejný disk se stejným P/N ...)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  5. #155
    Senior Member
    Založen
    24.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    39
    Příspěvky
    721
    Vliv
    0

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    koupil jsem si samsunga 500gb HD501LJ
    a disk se mi vypina (obcas se zaparkuji hlavicky a zase se rozjedou), setkal jste se s tim nekdo?
    zkousel jsem dat disk na jinou vetev zdroje ale bez uspechu. Samozrejme mam v power settings nastaveno aby se disky nevypinaly

  6. #156

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Nemyslím si, že ze statistického pohledu jsou vzhledem k objemům produkce řádově stovky kusů měsíčně dostatečně velký a reprezentativní vzorek. Pro nějaká "objektivní" konstatování bychom museli operovat v řádech alespoň jednotek desítek tisíc kusů.
    Takže samotný fakt, že vadných westernů máme v těchto objemech mnohokrát více, než vadných Samsungů (ačkoli se montují zhruba ve stejném poměru), je jen náhoda, která se měsíc co měsíc periodicky opakuje...

    Ostatní odstavce, které jsi napsal, jsou zajímavé, z většiny s nimi souhlasím, ale nesouvisejí přímo s tím, o čem mluvím. Stále to vztahuji pouze na sestavy, nikoli na samostatné disky. Pokud zákazník reklamuje samostatný disk, je mu reklamace uznána prakticky automaticky - bez ohledu na to, zda je či není oprávněná. Pokud ale jde o sestavu, zjišťuje servisní technik, kde je problém a až tehdy, pokud uzná, že je na vině disk a závadu nelze softwarově odstranit, se teprve disk považuje za vadný a mění za nový. Tím je zaručena konzistentnost v posouzení závady a je vyloučeno, že dojde na reklamace disků, které jsou neoprávněné (pokud posuzuješ reklamovanost podle statistik velkoobchodů, pak tam žádné záruky tohoto typu nemáš - z vlastní zkušenosti vím, že např. reklamace disků Samsung v autorizovaném servisu probíhají de-facto výměnou, tzn. nikdo disk ani nezapne, takže si uživatelé klidně mohou nechat měnit staré disky, které se již nevyráběji, za nové, rychlejší. Nikdo nezjistí, jestli je reklamace oprávněná, nebo ne a pouze to zkreslí ony velké "relevantní" statistiky, o kterých tu mluvíte a které považujete za směrodatné).

    Nechci nikoho urazit, ale připadá mi, že se tu sešlo pár spokojených majitelů westernů, kteří se cítí ukřivdění kvůli tomu, co jsem uvedl; snaží se všemožně zpochybnit mé zkušenosti, ale sami žádná konkrétní čísla neuvedli.

    Ale abych se vrátil zpět k tématu - pokud bych vycházel z toho, že jeden výrobce nabízí tichý disk, který má vysokou reklamovanost a druhý mírně hlučnější disk, který je ale spolehlivější, tak bych volil jinou variantu - koupil bych tichý disk menší kapacity, na kterém bych měl pouze OS a nainstalovaný software a všechna ostatní data bych nechal na spolehlivějším disku (discích) zapojeném v nějakém hot-swap rámečku, který by v případě brouzdání po netu, stahování přes noc atp. mohl být vypnutý.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #157
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Takže samotný fakt, že vadných westernů máme v těchto objemech mnohokrát více, než vadných Samsungů (ačkoli se montují zhruba ve stejném poměru), je jen náhoda, která se měsíc co měsíc periodicky opakuje...
    Není to náhoda, může to mít spoustu různých vlivů daných Vašimi lokálnímí podmínkami a myslím, že jan555 Ti na tohle už odpověděl tímhle: "Mimoto, pokud se budeme bavit o situaci, kdy někdo montuje do "stejných" sestav dvě různé značky disků a jedna z nich má vyšší poruchovost (viz předchozí - DOA/poruchovost na začátku životního cyklu není kritériem pro vyhodnocení), může to znamenat také to, že dané prostředí (najmě pak teplota a zdroje) vyhovuje produktům jedné firmy víc než druhé. Tohle není demagogie, takhle to být může."

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Nechci nikoho urazit, ale připadá mi, že se tu sešlo pár spokojených majitelů westernů, kteří se cítí ukřivdění kvůli tomu, co jsem uvedl; snaží se všemožně zpochybnit mé zkušenosti, ale sami žádná konkrétní čísla neuvedli.
    Také jsem spokojený vlastník mnoha WD, na které jsem přesedlal z jiných značek, a rozhodně se Tvou argumentací necítím ukřivděný... spíš mám pocit, že Ty věci příliš generalizuješ z naprosto nedostatečného vzorku vstupních informací...

    Když To přeženu, tak jeden "šikovný" technik, který u Vás nebude mít rád Samsung, Ti celou Tvou konstrukci spolehlivě rozbije...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  8. #158

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    ja uz to argumentovat nebudem, nemam dovod, ale mam jednu otazku/poznamku > preco potom do tych zostav stale tie westerny davate ked su take zle? dost divna politika
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  9. #159

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Takže samotný fakt, že vadných westernů máme v těchto objemech mnohokrát více, než vadných Samsungů (ačkoli se montují zhruba ve stejném poměru), je jen náhoda, která se měsíc co měsíc periodicky opakuje...
    V tomhle si nerozumíme. Já vůbec neříkám, že je to náhoda, nebo že to tak není ... Říkám jen, že je to malinký čtvereček ze skládačky a nebuďme překvapení, až se tu vyjádří další prodejce, který řekne, že u něj mají největší reklamovanost třeba Seagate a WD je nejlepší, skutečně se tak stát může.

    Do tohohle konkrétního jsem ani vrtat nechtěl - jistě ty stovky sestav nejsou ve stejné konfiguraci, casu, atd. a už vůbec nevím, jaké jsou to casy, jak je řešeno chlazení disků a nakonec jak který z nich topí. Proto je subj. mnohem zajímavější statistika alespoň lokálního distributora, kde je to bez ohledu na cokoliv a v mnohem větších objemech.

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Nechci nikoho urazit, ale připadá mi, že se tu sešlo pár spokojených majitelů westernů, kteří se cítí ukřivdění kvůli tomu, co jsem uvedl; snaží se všemožně zpochybnit mé zkušenosti, ale sami žádná konkrétní čísla neuvedli.
    Tomuhle třeba já rozumím velmi dobře, ale myslím, že tu nikdo moc ukřivděný není. Tuším, že většina lidí to asi chápe, stejně jako třeba já - tvoje zkušenost říká, že takový stav je "u vás" a není proč to zpochybňovat, zároveň s tím je ale třeba říct, že situace "u vás" nemusí (byť ovšem může) odpovídat situaci jinde a především globální. Jinak stejně jako jsem zmiňoval 7200.10 řadu, tak speciálně AAKS řady je tady disků spousta a jak se začnou ve velkém sypat, tak se to taky dozvíme.

    K těm variantám - osobně jich tam vidím víc. Disky dnes stojí pár korun a není tak složité koupit pořádný case, který netrpí vibracemi od disků a ten osadit víc disky - nejlépe v RAID1 + HS, případně RAID5 + HS, o něco hůř bez HS disků. Takhle mohou být s použitím tišších disků data bezpečněji uložená, práce s nimi rychlejší a počítač stále tišší než s jedním hlučným diskem. To ochrání data před single drive failure, nikoliv před odpálením všech jednou ranou ze zdroje. Proto je velmi vhodné dále tohle řešení doplnit externím (klidně on-line) RAID1 boxem se schedulovaným rozumně nastaveným backupem/synchronizací folderů. A kdo fakt nechce používat optická (či jiná zálohovací) média, měl by to doplnit ještě alespoň jedním single-diskem, na který bude dělat třeba měsíčně full-backup a skladovat ho jinde (a pokud mu soused vytopí byt, nebo se stane podobná "legrace"), musí se hodně pomodlit než na něj sáhne.

    Osobně ctím část výše popsaného, ovšem s tím, že zálohy v pravém slova smyslu dělám tak, jak se dělat mají, protože nevím, kolik bych musel mít a kde disků, abych tomu řešení věřil. Ale říkal jsem to víckrát - každý nechť se rozhodne sám, podle toho, jakou pro něj mají jeho data hodnotu.

    MC: chtěl jsem se zeptat na to samé . Není to nakonec zas tak dávno (pár let), co některé firmy přestaly kvůli poruchovosti se Seagatem kompletně ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #160

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    jan555: Výborně, jsem rád, že se to vyjasnilo. K sestavám ti mohu říct, že >80% z nich je stavěno na dvou modelech základních desek a >95% jde do dvou typů case, které se rozměrově prakticky neliší (rozdíl je ve vzhledu)

    MadCap: Důvod, proč jsme se jich drželi, byla cena. Teď se situace trochu změnila, takže pokud to vydrží, navýšíme poměr ve prospěch Samsungu.

    Darth Maul: Technik je šikovný, bez uvozovek. Názor na Western si udělal až na základě poruchovosti (sám ho používal). Je to člověk, pro kterého značky prakticky nic neznamenají a tyhle žabomyší války vůbec neřeší.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  11. #161
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    jTechnik je šikovný, bez uvozovek. Názor na Western si udělal až na základě poruchovosti (sám ho používal). Je to člověk, pro kterého značky prakticky nic neznamenají a tyhle žabomyší války vůbec neřeší.
    No, já jsem to sice myslel úplně jinak, ale ono to asi fakt nemá cenu rozebírat...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  12. #162
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal pajkus Zobrazit příspěvek
    koupil jsem si samsunga 500gb HD501LJ
    a disk se mi vypina (obcas se zaparkuji hlavicky a zase se rozjedou), setkal jste se s tim nekdo?
    zkousel jsem dat disk na jinou vetev zdroje ale bez uspechu. Samozrejme mam v power settings nastaveno aby se disky nevypinaly
    Mne nieco podobne robili disky, ked mi odchadzal zdroj a prestaval stihat. Netvrdim, ze je to 100%ne aj Tvoj pripad, no bacha na to, ja som tak uhnal disk k smrti.

  13. #163
    Senior Member
    Založen
    24.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    39
    Příspěvky
    721
    Vliv
    0

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    Mne nieco podobne robili disky, ked mi odchadzal zdroj a prestaval stihat. Netvrdim, ze je to 100%ne aj Tvoj pripad, no bacha na to, ja som tak uhnal disk k smrti.
    diky za upozorneni... zkusim proverit a pripadne zdroj vymenit

  14. #164
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    258

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Je mi lito no-Xi ale zklamu te. Mam informace jak z maloobchodu ktery prodava pro nas vybezek a dodava disky do nasi firmy ,tak i z VO kde pracuje muj znamy a svete div se WD doporucuji a chvali. Reklamovatelnost neni nijak zavratna v pomeru k ostatnim diskum. V nasi firme jsou vysoke naroky na spolehlivost ,zalohovani a praci dat hlavne i kvuli narocnemu prostredi jelikoz se umistuji do obrabecich stroju. Dale se stale obmenuje vypocetni technika pro Technicka oddeleni vyvoje, pro merici zarizeni atd ... Pokud by byli WD disky tak spatne jak rikas tak by jsme je tam opravdu nedavali. (pozn. nepouzivaji se jen disky WD ale drtiva vetsina nese toto logo) Naopak takove Seagaty by tam strkal jen silenec. Ty odchazeli opravdu velice rychle. Z osobni zkusenosti jsem pouzival disky mnoha znacek a zbyli mi uz jen WD disky a nemam nejmensi potrebu na tomto stavu neco menit. Jak tu nekdo poznamenal moc to generalizujes pritom chyba muze byt uplne jinde.
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  15. #165

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Stojím si za tím, že informace z velkoobchodů jsou neobjektivní - u některých značek je vada reklamovaného disku uznána automaticky, kdežto u některých ne, takže reklamovanost v tomto případě není synonymem pro poruchovost. Sám dobře vím, jaké je to se na podobné informace dotazovat nákupčích nebo obchodníků z velkoobchodů. Ti sice mají čísla, ale nemají ponětí, co za nimi stojí, zda zboží bylo skutečně vadné, jak k závadě došlo, jaký typ závady to byl a podobně.

    Netvrdím, že WD jsou šmejd, ale že je jejich poruchovost výrazně vyšší, než u Samsungů (můžeš si to vykládat tak, že poruchovost Samsungů je nižší, než u Westernu). Dnes jsem se informoval přímo u servisního technika, který je má na starost a vadný Samsung měl od 1. července letošního roku jediný, kdežto westernů byly desítky.

    Aby nedošlo k nedorozumění - nemluvím o minulých časech, ale o situaci aktuálního roku.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  16. #166

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Takže disk má záruku 3 (?) roky, prodáte měsíčně cca 300 Samsung disků a během sledované doby 5 měsíců se vrátí jediný? Rozumím tomu dobře? Nebo to je z těch nově prodaných během 5 měsíců?
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  17. #167
    Senior Member Avatar uživatele Hladis
    Založen
    11.10.2003
    Bydliště
    Varnsdorf
    Věk
    45
    Příspěvky
    534
    Vliv
    258

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Za 5 mesicu = cca 1500 kusu disku pouze jediny ? To se na me nezlob ale to mi pripada jako utopie nebo sakra velka nahoda ikdyby bylo pocitano jen s prodanymi od toho data.
    PC1=Gigabyte P35-DQ6/C2D E8400@4GHz/WD5000AAKS+WD Raptor 74+150Gb/Gigabyte 460GTX/2xTwin2x2048-6400=4GB/X-Fi Fatality/Samsung SH-S183L/Fortron Epsilon 700W/NEC 20WGX2/HecoVicta500+Marantz
    PC2=DFI LP Ultra-D/AMD64 X2 4400+/Raptor 36Gb+WD2500KS/Palit 460GTX/Twinx2048-3500LLPro/DVDRW LG GSA-4160B/Fortron 500W/Comaq S710/Audigy2
    PC3= Abit AV8/ AMD64 3000+@266x9=2400/Seagate 160GB+WD 120GB/Sapphire X800Pro@XT TOXIC /2x512Mb A-DATA 566/Audigy 1/AOC 17" 7A+/DVDRW LG GSA-4120B/Fortron 350W
    PC4= Soltek 75DRV5 KT333/AMD 1700+@2000+/2x256Mb Kingmax 400/3Dfx Voodoo 5500/SB 128 CT4700/Maxtor 40GB/DVD Asus E616/EVER 250W

  18. #168

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Vůbec nechápu, co řešíte - nechci to zakřiknout, ale za pár let zpátky mi neodešel ani jeden disk, ať už IBM, Seagate nebo... vůbec jsem měl asi štěstí - jediný co mi za ty roky odešlo byla myš, když jsem s ní hodil o zeď.

    Takže já mám počítače rád... a nehodlám se kvůli nim hádat, natož nervovat, je to obdobný jako s autem - musí sloužit mně, né já jemu
    C2Q Q9550 2.83 GHz @ 3.4 GHz (400*8,5 & def. Vcore + EIST & C1E), AC Freezer 7 Pro, GB P35-DS4 rev. 2.0, Thermaltake Matrix, Noctua NF-S12-800, 8GB GEIL DDR2 800Mhz Black Dragon, SSD OCZ Vertex 2 + SAMSUNG 4TB SATA II, Zotac GeForce 8800GT, Corsair VX450 450W, 21" Samsung 215TW (S-PVA), Logitech Z-2300 THX

  19. #169
    Senior Member mince
    Založen
    09.01.2003
    Bydliště
    Mladá Boleslav
    Věk
    46
    Příspěvky
    807
    Vliv
    272

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Taky jsem měl to štěstí a několik desítek disků co jsem kdy vlastnil, byly bezvadný po celou dobu jejich užívání. Pokud tedy nepočítám, že mi kdysi jeden WD2500KS ukazoval vyšší teploty i když byl vlažný a tak šel na reklamaci.

    Používám na 90% pouze WD, dříve hlavně IBM. Ostatní značky jsem používal jen výjimečně, ale měl jsem snad ode všech nějaký ten kousek.
    PC 1 > Asus Striker II Extreme, E8400 @4.4Ghz, Thermalright Ultra120 Extreme, 2x2GB OCZ Platinum DDR3 1800Mhz, 2x Asus 8800GTS, 2x WD6400AAKS, Auzentech X-Fi Prelude, Corsair HX520W, Lian-li A10A, 20" NEC 20WGX2, Razer Lachesis + eXactMat, Sennheiser 595, Vista Ultimate
    PC 2 > ASUS P5K Deluxe, E8400@4Ghz + Scythe Ninja, 4x 1024MB ADATA EE, Gainward 8800GTS, WD6400AAKS, AOC 210S
    Notebooks >DELL E4200, DELL E6400, DELL D630, DELL D430

  20. #170

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    ...
    promin, ale delat zavery z takle zanedbatelneho mnozstvi prodanych kusu je imho k nicemu. Staci kdyz chytnes jednu horsi serii a cela tvoje statistika ma nulovou vypovedni hodnotu. Pritom ta spatna serie muze byt v celosvetovym meritku miliontina promile

    Ad velkoobchody: kolik lidi myslis, ze jde reklamovat disk, ktery sami odpali? Zanedbatelny procento. 80% populace ani nevi, jak takovej disk vypada a pritom ho v pocitaci pouziva
    AMD X2 BE-2350 EE passive cooling | 2x1Gb A-Data DDR800 Extreme Edition | Asus M2A-VM
    Ati Radeon HD4670 fanless| WD10EVCS | DVDRW | Seasonic S12-II 430W | packed in Antec solo
    KonicaMinolta Dynax 5D + Minolta 18-70/3,5-5,6 + Minolta 75-300/4,5-5,6 + Minolta Maxxum 50/1,7

  21. #171
    Ostuda fakulty mince Avatar uživatele Rodeo65
    Založen
    12.06.2005
    Bydliště
    Praha 4 | Šumperk
    Věk
    38
    Příspěvky
    346
    Vliv
    242

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Jelikoz jsem si uz koupil ten novy disk P7k500 od HITACHI tak davam tady tabulku z HDTune jak od meho po okraj plneho T7K500 tak noveho P7K500..



    PC: Intel i7 4770 | Noctua NH-D14 | ASROCK Z97 EXTREME 4 | 16GB (KIT 4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Kingston HyperX Blu | MSI GTX 970 GAMING X | Asus Xonar DX | SAMSUNG SSD 1TB | Lian-Li PC-V335B @ 2x Noctua | Corsair HX750W | Logitech MX-518 | Logitech G15 | DELL U2713HM |
    NAS: Intel Celeron G1850 | Gigabyte H87N | 8GB RAM | SSD 40GB Intel 320 | 4x3TB RAID5
    NB: C2D T9400,4GB RAM DDR2,NViDiA 9650GT 1GB RAM,500GB HDD 7200ot/min. LCD 1680x1050

  22. #172
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    312

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Citace Původně odeslal Rodeo65 Zobrazit příspěvek
    Jelikoz jsem si uz koupil ten novy disk P7k500 od HITACHI tak davam tady tabulku z HDTune jak od meho po okraj plneho T7K500 tak noveho P7K500..

    [URL[/IMG][/URL]
    No je tu na to sekcia ľaľa tu je . Co som stel ale povedat , ze ked mame novy disk a ze ked sa steme pochvalit , hodime to do spravnej sekcie.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  23. #173
    Ostuda fakulty mince Avatar uživatele Rodeo65
    Založen
    12.06.2005
    Bydliště
    Praha 4 | Šumperk
    Věk
    38
    Příspěvky
    346
    Vliv
    242

    Standardní Re: 500GB SATA II disk - nejaky favorit?

    Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
    Jo a ještě výpis z HDTune...
    Vychazel jsem z tohoto faktu....Myslel jsem ze kdyz jeden muze, bez problemu...Asi se pletu.
    Jen jsem dal porovnani stare a nove serie disku, pro potencionalni zajemce....Kazdej to ale vidi jinak...
    PC: Intel i7 4770 | Noctua NH-D14 | ASROCK Z97 EXTREME 4 | 16GB (KIT 4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Kingston HyperX Blu | MSI GTX 970 GAMING X | Asus Xonar DX | SAMSUNG SSD 1TB | Lian-Li PC-V335B @ 2x Noctua | Corsair HX750W | Logitech MX-518 | Logitech G15 | DELL U2713HM |
    NAS: Intel Celeron G1850 | Gigabyte H87N | 8GB RAM | SSD 40GB Intel 320 | 4x3TB RAID5
    NB: C2D T9400,4GB RAM DDR2,NViDiA 9650GT 1GB RAM,500GB HDD 7200ot/min. LCD 1680x1050

  24. #174
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    312

    Standardní Re: 500GB SATA II disk - nejaky favorit?

    Citace Původně odeslal Rodeo65 Zobrazit příspěvek
    Vychazel jsem z tohoto faktu....Myslel jsem ze kdyz jeden muze, bez problemu...Asi se pletu.
    Jen jsem dal porovnani stare a nove serie disku, pro potencionalni zajemce....Kazdej to ale vidi jinak...
    Nooooooooooo, dostal si ma, mas male bezvyznamne plus ! /OT
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  25. #175

    Standardní Re: (nejen) 500GB disky

    Po prolítnutí této diskuze jsem přehodnotil situaci a místo Samsungu bych rád šel do 500GB verze WD GP (WD5000AACS). Nevíte zda jsou někde skladem (dali se už vubec sehnat?)? Rád bych si ho dal pod strom...
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •