Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Win XP a MBR

  1. #1

    Standardní Win XP a MBR

    chtel bych se zeptat,jestli jde nejak zapsat winxp do mbr,napr. po nainstalovani linuxu a naslednemu smazani,ikdyz to neni muj pripad.
    Dekuji
    Pracovni srot:Gigabyte GA790FXTA-UD5;AMD Phenom II X4 945;Patriot 2x2GB DDR3 2000MHz CL9;WD Caviar Black SATA II 32MB - 1TB;Arch GNU/Linux
    Server:Intel BLKD945GCLF2 Little Falls 2 - Atom 330 mITX;1GB DDRII;WD 160GB;Realtec 8139D;Fortron ATX-300PNR=>Debian GNU/Linux

  2. #2

    Standardní

    pokud wím tak Linux MBR nemaže při swé instalaci, čili tam nechá bootowačky jakkéhokoli OS...čímž se liší od W9x...btw: jako Linux se chowají myslím wšechny NT systémy w tomhle...
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  3. #3

    Standardní Re: Win XP a MBR

    Citace Původně odeslal Max
    chtel bych se zeptat,jestli jde nejak zapsat winxp do mbr,napr. po nainstalovani linuxu a naslednemu smazani,ikdyz to neni muj pripad.
    Dekuji
    Nabootuj z CDcka WinXP, vyber "Konzolu pro zotaveni" -klavesa R, prepsat MBR muzes prikazem FIXBOOT (mozna je ten prikaz trochu jinak, ale kdyz si nechas vypsat prikazy, tak ho tam najdes. Zrovna, kdyz jsem to zkousel, tak jsem zjistil, ze jsem zapomel heslo Admina )
    HW přichází a odchází, já zůstávám :-)

  4. #4

    Standardní

    Diky,hned to zkusim.
    Pracovni srot:Gigabyte GA790FXTA-UD5;AMD Phenom II X4 945;Patriot 2x2GB DDR3 2000MHz CL9;WD Caviar Black SATA II 32MB - 1TB;Arch GNU/Linux
    Server:Intel BLKD945GCLF2 Little Falls 2 - Atom 330 mITX;1GB DDRII;WD 160GB;Realtec 8139D;Fortron ATX-300PNR=>Debian GNU/Linux

  5. #5

    Standardní

    no mmnt, esli chces zpatky windousi mbr tak staci prece "fdisk /mbr" ...

    a linux se prece v 99% (neberu exoticke distribuce) pta jestli tam chces nahodit lilo, grub apod.

  6. #6

    Standardní

    ja to chtel trochu za jinym ucelem,jen jeden znamy mel 98 a XPcka,98si omylem smazl a kdyz je nainstnu,tak to prece prepise mbr a proto jsem to chtel.Jinak mam doma Debian Woody,tak jsem to chtel jen vyzkouset(s tim FIXMBR),jestli to pujde a nic,totalne zneskodneny bootovani,tak jsem tam hodil spatky lilo.tak jeste skusim fdisk /mbr.Diky vsem,kazdy pokus dobry
    Pracovni srot:Gigabyte GA790FXTA-UD5;AMD Phenom II X4 945;Patriot 2x2GB DDR3 2000MHz CL9;WD Caviar Black SATA II 32MB - 1TB;Arch GNU/Linux
    Server:Intel BLKD945GCLF2 Little Falls 2 - Atom 330 mITX;1GB DDRII;WD 160GB;Realtec 8139D;Fortron ATX-300PNR=>Debian GNU/Linux

  7. #7

    Standardní Re: Win XP a MBR

    Citace Původně odeslal Hasich
    Citace Původně odeslal Max
    chtel bych se zeptat,jestli jde nejak zapsat winxp do mbr,napr. po nainstalovani linuxu a naslednemu smazani,ikdyz to neni muj pripad.
    Dekuji
    Nabootuj z CDcka WinXP, vyber "Konzolu pro zotaveni" -klavesa R, prepsat MBR muzes prikazem FIXBOOT (mozna je ten prikaz trochu jinak, ale kdyz si nechas vypsat prikazy, tak ho tam najdes. Zrovna, kdyz jsem to zkousel, tak jsem zjistil, ze jsem zapomel heslo Admina )
    FIXMBR je prikaz pro opraveni mbr, FIXBOOT je pro opraveni bootovacich souboru, kompletni vypis vsech prikazu v konzoli HELP
    Question is: who cares ?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Predinstalovane Win XP Home
    Založil Waliz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.02.2007, 16:30
  2. problem s remote desktop connection vo WIN XP
    Založil jasir v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.04.2004, 19:42
  3. WIN XP Home vs WIN XP Prof
    Založil milotenko v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 09.02.2004, 11:57
  4. Jak nastavit sdílení souborů pod heslem v síti ve Win XP ??
    Založil Unz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 24.11.2003, 13:44
  5. Jak nastavit sdílení souborů pod heslem v síti ve Win XP ???
    Založil Unz v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 02.04.2003, 00:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •