Kdo by někdy řešil tenhle problém, tak pro něho mám pár poznatků.

Na internetu koluje spousta informací o funkčnosti/nefunkčnosti těchhle redukcí, tak jsem zkoušel zjistit, co je na tom pravdy.

Jako testovací počítač mi posloužil notebook Dell Latitude D505 a stolní počítač se základní deskou ASRock K7VTA4Pro.

Klávesnice, které jsem vyzkoušel byly Logitech Media Keyboard, klasická Chicony za cca 120Kč a jedná "historická" s klasickým DIN konektorem připojená přes DIN/PS2 redukci.

Zkoušená redukce byla Axago ADPS-40 (mají ji třeba tady http://www.mkpocitace.cz/main.aspx?C...&PRO_ID=137505 )

Základní klávesy fungovaly bezproblémově bez jakýchkoliv ovladačů a klávesnice byly detekovány jako HID Keyboard Device. Podpora multimediálních kláves na Logitech Media Keyboard nebyla ani po instalaci programu SetPoint. Při detekci stisku kláves přes Girder jsem zjistil, že kod těchto kláves je převeden na různé jiné znaky a tudíž jejich použití ani nepůjde nabindovat.

V každém případě na základní použití tahle redukce stačí bohatě a prozatím s ní nemám problém.

Další poznatky jiných uživatelů jsou tady.

Citace Původně odeslal IntEx Zobrazit příspěvek
Tuto redukci pouzivam, protoze na me MSI desce nefunguje klavesnice Genius 21e (tento typ klavesnice nefunguje na vice typech MSI desek), na kterou jsem si uz zvykl. Proto jsem to radsi vyresil redukci, nez vymenou klavesnice za jiny typ. Redukce stala 148,- a pouzivam ji pres rok bez vetsich problemu. Obcas se sice v klidovem stavu klavesnice "resetuje", tj. probliknou diody nlck+cslck+scrlck, ale pripisuji to nejakemu USB power savingu. Nevadi mi to = neresim to.
Citace Původně odeslal Doktor-Prase Zobrazit příspěvek
Mám neblahou zkušenost z redukce 2xPS2 to USB, klávesnice lagovala, myš, sice méně, ale taktéž...
Myš Genius NetScroll Optical
Klávesnice Chicony vobyč
Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
Osobne mam zkusenost takovou, ze funguji redukce USB to PS2 a to pouze u krys, ktere to podporuji. Opacne jsem to jeste funkcni nikdy nevidel. Kohokoli jsem se na toto ptal, tak mi jen potvrdil, ze to fungujici nikdy nevidel.
Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
Osobně mám zkušenost pouze s MS redukcemi a s těmi jsem nikdy problémy neměl ...