Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: pomoc s vyberem ntb

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Member Avatar uživatele ArAnWe
    Založen
    30.04.2006
    Bydliště
    Moravska Trebova
    Věk
    36
    Příspěvky
    176
    Vliv
    221

    Standardní pomoc s vyberem ntb

    Zdarec,
    chtel bych pomoci s vyberem ntb ... je to muj prvni ntb, takze v podstate nevim co bych mel nutne u nej chtit, co je zbytecnost atd. takze bych to chtel rozebrat trosku vic dopodrobna:

    Velikost:
    notebook budu sebou velice casto prenaset a nosti ssebou
    12"- puvodne jsem premyslel nad touto velikosti, ale slysel jsem ze tam byva mensi klavesnice, a ze se na ni hur pise ...ale nevim kolik je na tom pravdy ...
    14" - imho idealni pomer mezi portabilitou a velikosti ...
    15" - co sem slysel a videl tak asi na prenos uz docela hodne velky ?
    17"- no to uz je mega velka obluda ... pro prenos asi nevhodny ?

    Rozliseni:
    XGA rozhodne nechci ...
    WXGA ... asi o neco lepsi ? ... ale i tak
    SXGA+ .... na tom ted jedu na CRT monitoru ... pro me ideal, vsechno se mi sem vleze ...
    WSXGA+ ... asi to samy co predtim akorat we wide. ...

    Platforma:
    Intel
    AMD
    nebudu zastirat ze mam vetsi duveru a oblibu v intelu ... co sem vycetl tak ma mensi spotrebu, vyssi vykon ale i vyssi cenu /jak je to v pomeru cena/vykon ? ... vyjde stejne vykonny intel draz nez stejne vykonny amd? / ...

    CPU:
    Rad bych se vyhnul procesorum typu Celeron M a Sempron kvuli jejich ne-vykonu (je to opodstatnene?)
    O kolik je PentiumM mene vykonne nez Core (2) Duo na stejne frekvenci kdyz CD/C2D z nej vychazeji? ...

    RAM:
    1GB / 2GB .... vim je to hodne o tom co na tom budu delat ... popravde vsechno mozne (photoshop, capture NX, programovani, webdesign, semtam nejaka ta postarsi hra ...)

    Grafika:
    hry vazne nejak nehraju... temer vubec, mozna jednou za par mesicu na odreagovani ... takze mi bude asi stacit integrovane reseni ktere bude mit jeste vyhodu v delsi vydrzi na baterie ... ?

    HDD:
    a jsme u tech nevykonnych ntb harddisku .... co jsem slysel tak nejaky 160GB ntb hdd je i na 5.4krpm stejne vykonny jako desktop ... nevite nekdo o ktery jde? ... ale ten asi bude velmi drahy ne? ... vetsina ntb se s 7.2krpm hdd neprodava ... takze asi zbyde pomalejsi reseni ...?

    Baterie:
    to bych si asi predstavoval neco okolo 4hodin pri takove te bezne minimalni zatezi (cteni mailu, serfovani) se snizenym jasem na čitelne minimum ...
    u notebooku bych chtel asi mit moznost koupit 9cell baterku ...

    Kvalita zpracovani:
    chtel bych neco co vydrzi a ne ze to parkrat ponesu v batohu a budu tahat kusy plastu ... zadne extremni zachazeni necekam (hazeni z x metru atd.) ale takove to bezne ostrejsi pouzivani (nerad slouzim svym vecem, chci aby veci slouzili me ...)

    Cena:
    finance nejsou striktne omezeny, samozrejme bych za to nejradeji utratil co nejmene ... ale takovej cenovej strop (opravdu strop) bych dal tak 25-6kKc

    Zaver:
    rad bych abyste mi napsaly vase nazory, je to pro me jakozto pro studenta pomerne znacna financni investice, takze bych nerad prohloupil ...
    nakupum pouziteho zbozi pokud je v zaruce se zas tak nebranim ...

    Diky vsem za radu ....
    Naposledy upravil ArAnWe; 19.08.2007 v 15:15. Důvod: pridana sekce rozliseni

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •