Davam dokupy databazovy server. Chtel jsem neco vykoneho a potreboval jsem raid 5 + nativni IDE (kvuli jednoduche instalaci FC). Volba teda padla na tyto komponenty:

Asus P5W DH Deluxe - Intel 975X
Intel Core2 Duo E6600 2,4GHz 4MB 1066MHz
Kingmax DIMM 1024MB DDR II 800MHz (2x)
Samsung HD400LD - 400GB PATA
Western Digital Caviar RE WD3200YS - 320GB SATA II (3x)
GigaByte MAYA GV-NX72G128D-RH 128MB, PCI-E
Fortron Blue Storm II FSP400-60THN/THN-P 400W

Na zakladni desce se mi moc nelibi prekryti chladicu tim medenym pliskem s napisem asus... akorat to zhorsuje chladici ucinek a znemoznuje pridani pripadneho ventilatoru. Dalsi nesmysl byl v nastaveni raidu. Na desce je krome reset CMOS jediny jumper na kterem musim nastavit jestli budu pouzivat raid1, nebo raid0. O raid 5 nikde ani zminka, takze po chvilce zkouseni jsem zjistil ze raid funguje korektne v nastaveni jumperu na raid0. Jako zajimavost byl dalkovy ovladac, ktery umoznuje vypnout i zapnout PC (skoda ze to u tohoto serveru nevyuziji )

Prozatim tam mam winXP bezici na IDE a raid jsem testoval. Byl jsem velice prekvapeny moznosti vytvareni raid poli ve windows bez nutnosti restartu. Prikladam zde nekolik grafu z programu HD tach.


jeden disk bez raidu


Raid 0 - 2 disky


Raid 0 - 3 disky


Raid 5

Raid me tedy velice mile prekvapil. Nebyl bych to ale ja, kdyby nezkusil taktovat CPU - a zde jsem byl zklaman. Procesor ma sam o sobe velice dobry potencial, coz jsem tak nejak vedel ale videt to na vlastni oci je trosku neco jineho.


2,4GHz

3GHz

3,3GHz

vsechno je pri nasobici 9x. Proste jsem se zastavil na teto frekvenci ktera byla 16 hodin stable v orthos. Vim mi neslo. Kdyz jsem dal FSB na 400, tak to bylo schopne fungovat, ale musel jsem snizit nasobic na 6x (=2,4GHz)
Znamena to, ze jsem u stropu procesoru? Ja myslel ze tyhle kousky jdou taktovat lepe... nebo je to nejaka nova revize?

prikladam foto z biosu

Vcore=1,45V
VSBV=1,4V
ChipsetV=1,65V