Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: nastavenie AP

  1. #1

    Standardní nastavenie AP

    Na scheme je zapojenie mojej siete. AP1 je brana do Internetu. Pripojenie noteboku cez utp ide, ale wifi sa mi nedari nijako nastavit...

    Neviem presne ako mam nastavit cast tcp/ip na Ovis Linku ked je za AP3 este AP2 ktore vlastne prideluje IP adresy automaticky.


  2. #2

    Standardní Re: nastavenie AP

    Nastavení AP2 je v pořádku, neměnit. Na AP3 nastav režim bridge - propoj mezi AP2 a AP3 zapoj do LAN konektorů. Taky zkontroluj, zda svítí link na obou portech - jestli není nutné použít křížený kabel.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3

    Standardní Re: nastavenie AP

    Tak oprava - sosnul jsem si mauál a v něm je režim bridge pro propojení dvou sítí nikoliv jako AP režim jen s LAN.

    Tudíž nastav režim AP, a pro začátek nedávej žádné zabezpečení a SSID broadcast zapni, pokud se notebook spojí, tak postupně zvyšuj zabezpečení přes WEP, WPA, WPA2. Měl jsem nedávno v ruce nový notebook, který uměl WPA, ale WPA2 už nezvládl.

    Na AP3 nastav např.: 192.168.47.253 s maskou 255.255.255.0 a vypni na něm DHCP server.
    Naposledy upravil Paolo; 31.07.2007 v 17:11. Důvod: Doplněna adresa a režim DHCP.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  4. #4

    Standardní Re: nastavenie AP

    LED svieti na obidvoch portoch...

    Na AP3 musim pouzit rezim AP, len neviem presne ako mam nakonfigurovat cast tcp/ip pretoze AP2 sluzi zaroven ako dhcp server a ip adresy prideluje zo strany AP3 automaticky.

    a tiez nie som si isty nastavenim kanala, napr. pri 12 a 13 kanaly mi siet ani nenaslo....

  5. #5

    Standardní Re: nastavenie AP

    Viz poslední věta mého minulého příspěvku - na AP3 nastav IP adresu 192.168.47.253 s maskou 255.255.255.0 a vypni na něm DHCP server.

    Kanál je jedno jaký, ale jiný než máš na AP2 ať se to zbytečně nezarušuje.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •