Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

  1. #1

    Standardní reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    Vcera jsem upgradoval software na tomto routeru (ipkg upgrade) a po restartu jiz router nenaskocil. Stale blika dioda power. Na strankach openwrt pisi, ze mam pockat na rozsviceni DMZ LED a pak 3s drzet reset, ale DMZ LED se ani nerozsviti. IP adresu 192.168.1.1 take na zadnem rozhrani nenajdu. Co se s tim da delat? Muzu reklamovat nebo mam jeste nejakou sanci jak to opravit?

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    Reklamovat asi tezko, kdyz tam nemas ofiko FW. Tu IP to na 95% ma aspon par vterin po startu, otestuj. Da se pres to pak flashnout komplet novej FW.

    Jinak vis cos udelal blbe ? Do fungujici konfigurace se zasadne neleze. Jinak proste musis pocitat s tim, ze neco prestane fungovat.

    Jeste muzes otestovat ruzny kombinace poradi drzeni resetu a zapnuti napajeni. Kdyz sem si hral s WRT54G (1.1) tak sem to obcas taky dostal do ruznych undef stavu, ale dycky sem to ve finale rozchodil. V pripade nouze nezbude nez to otevrit a nechat flashnout primo chip.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní Re: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    Tak jsem zkousel nekolikrat pingovat rozhrani 192.168.1.1 a bohuzel bez odezvy. Zkousel jsem nahrat firmware i pres tftp a take nic. Tudiz to rozhrani tam asi nenaskoci. Jinak nepamatujes se jak se presne ten linksys ma restartovat? Ja uz zkousel ruzna poradi vseho mozneho, ale bez uspechu. Vim ze kdyz jsem to potreboval pred pul rokem, tak ze se to neshodovalo s navodem na strankach openwrt

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    No, prave ze sem taky vzdycky postupoval metodou pokus omyl, tusim ze drzet reset a zapnout napajeni + drzet, dokud nezacne neco blikat, pak vypnout, zapnout a melo by to najet v nejakym nouzovym rezimu. Ale je to zavisly i na tom, jestli si pred tim problemem mel povoleno bootwait - to je prave ta chvile, kdy to posloucha na ty IP a de to flashnout pres tftp. Pokud si to povoleno kvuli rychlejsimu startu nemel, tak to asi uz nerozjedes resetovanim zvenku.

    Me to trebas nenastartovalo po podobnym update, kdy doslo misto na "disku". Od ty doby aktualizuju jednotlivy balicky.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    K tomu resetu - na strankach DD-WRT radi postupovat stylem:

    1) zmacknout reset, drzet 30 sekund
    2) pri stale zmacklem resetu odpojit od napajeni, drzet 30 sekund
    3) pripojit zpet napajeni a drzet dalsich 30 sekund

    Vypada to jako alchymie, ale vzdycky mi to pomohlo, takze to zkus, treba budes mit taky kliku. Drzim pesti...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  6. #6

    Standardní Re: reset routeru linksys wrt54GL s openwrt

    Tak jsem vyzkousel uplne vse. Jestli ipkg upgradovalo firmware, tak co jsem cet na forech tak s tou moji serii firmware nejede. Je to kvuli chipu od siemensu nebo neco takoveho. Pisi i postup jak to rozchodit. Zkratovat pin 16 a 17 a pak uz by to melo chodit. Nicmene dal jsem to na reklamaci. Treba to prefleshuji a nebudou se divat co tam kdo nahral. Jinak diky za rady

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •