Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: BIG Problém

  1. #1

    Standardní BIG Problém

    Ahoj všem, potřebuji poradit. Mám GK Saphire ATI X1950PRO PCI-E 256MB, základní desku Asus M2N-E a 2GB Kingstone 667DDR2 RAM. Mám hodně zvláštní problém a nevím si s ním rady. Pokaždé, když spustím PC, tak normálně najede do windows, můžu s ním pracovat, surfovat na netu atd., ale jak spustím nějaké video, nebo PC hru, tak se mi PC restartuje a už nenajede ani do windows. Musím PC rozjet do stavu nouze, tak ho restartovat a pak najede. Tento postup udělám třeba 3X,4X a pak se najednou chytne a když spustím video, nebo hru, jede normálně a bez problému. Když takhle najede a nevykazuje žádný problém, můžu ho restartovat, vypnout, zapnout a už to neudělá a jede stabilně bez problému až do doby, dokud ho na delší dobu nevypnu. KDyž PC vypnu na noc a ráno ho zas zapnu, opět stejný problém. Říkal jsem si, že by to mohlo být tím, že PC je studené a je tam nějaký problém, který nepřestane pokud se neohřeje, ale tím to není. Když spustím PC a třeba 2h surfuju na netu a pak spustím hru, nebo film, opět stejný problém a musím to restartortávat do té doby, než-li se to chytne... Nevíte prosím někdo co s tím, jak to řešit? Děkuji za pomoct.

  2. #2

    Standardní Re: BIG Problém

    slabý zdroj a nebo máš připojených moc spotřebičů na jedné větvi, zkus to přehodit případně vyzkoušej silnější zdroj, potom bych hledal dál, ale na problém s os bych to netipoval...


  3. #3

    Standardní Re: BIG Problém

    ona asi většina lidí vidí oknem co máš za pc, jinak řečeno rozepiš sestavu kompletně idealně i včetně typu,síly zdroje jaká značka pokud nějaká kolik disků atd...procesor, jeho případný oc....

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  4. #4

    Standardní Re: BIG Problém

    Citace Původně odeslal JERROME Zobrazit příspěvek
    ona asi většina lidí vidí oknem co máš za pc, jinak řečeno rozepiš sestavu kompletně idealně i včetně typu,síly zdroje jaká značka pokud nějaká kolik disků atd...procesor, jeho případný oc....
    OK, takže CPU mám AMD X2 3600+ Birsbane (zatím nepřetaktovaný), jeden 320GB seagate HDD a druhý externí 250GB WD, ale ten má své samostatné napájení a také ho mám většinou vypnutý, jednu SATA DVD LG vypalovačku zdroj mám Chill inovation 400W a Fortron 400w. U obou zdrojů to dělá to samé.

  5. #5
    Moderátor Avatar uživatele NOD
    Založen
    04.11.2002
    Bydliště
    Bratislava-5trzalka
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 792
    Vliv
    280

    Standardní Re: BIG Problém

    daj ramky do inych slotov popripade skus len jednu a tak to otestuj.mne toto robila moja fosna terajsia a ked som dal ramky do inych slotov tak to beha ako po masle
    KILL -9 .If U step out of line :),Pre Zillu SILENCE!!! I KILL YOU!!!:)

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele rombo
    Založen
    13.10.2002
    Bydliště
    Olomouc
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 462
    Vliv
    284

    Standardní Re: BIG Problém

    takto to vypada na problem s grafikou, pripadne s ovladacema .. BIOS mas aktual?? ale tim to zrejme nebude
    HOME: Intel Pentium G2120@3348MHz (Ivy Bridge), Gigabyte Z77-D3H r1.1, 8GB DDR3 Crucial Ballistix LP 1600@1512MHz 8-8-8-24 Turbo, Intel HD + Gigabyte ATI Radeon HD4850 1GB w Accelero S1 (Noctua NF-P12) + Virtu MVP, A-DATA XPG SX900 128GB + Western Digital 6400AAKS, LG BD-RE BH08LS20, Gigabyte 3DAurora w Enermax PRO82+ 425W, Primecooler PC-MP1, Samsung 24'' P2450H, Logitech Z-2300 w Creative X-Fi Titanium PCI-E, Microsoft Wireless Laser 7000, =-SILENT PC-=

    WORK: HP Mini
    110c :).. servis PC a notebooků v Olomouci

  7. #7

    Standardní Re: BIG Problém

    Citace Původně odeslal NOD Zobrazit příspěvek
    daj ramky do inych slotov popripade skus len jednu a tak to otestuj.mne toto robila moja fosna terajsia a ked som dal ramky do inych slotov tak to beha ako po masle
    Ahoj, ted jsem dorazil domu, tvou zprávu jsem si přečetl na mobilu, takže jsem hned přehodil Ramky/do druhých dvou slotů, takže by měli pořád jet v duálu) a nic, opět, když jsem spustil hru, tak okamžitý restart. Poté jsem jednu vyndal a zkusil to jen s jedním modulem a hra mi najela, video samozřejmě také, takže nevím, uvidím ráno, jestli se po delší pauze chytne napoprvé a pak uvidím. Pokud to bude ramkou, tak budu rád, protože hlavně budu vědět čím to je.....Díky za radu, pak písnu jak to ide.

  8. #8

    Standardní Re: BIG Problém

    Citace Původně odeslal rombo Zobrazit příspěvek
    takto to vypada na problem s grafikou, pripadne s ovladacema .. BIOS mas aktual?? ale tim to zrejme nebude
    Bios mám aktuální, ovladače jsem zkoušel jak nejnovější, tak i starší a to vliv nemělo, zatím zkouším ty ramky, no uvidím, ale fakt mi to vrtá hlavou.

  9. #9
    Member Avatar uživatele ArAnWe
    Založen
    30.04.2006
    Bydliště
    Moravska Trebova
    Věk
    36
    Příspěvky
    176
    Vliv
    221

    Standardní Re: BIG Problém

    treba si tvoje deska nerozumi moc s Dual channelem .. zkus je obe hodit na single channel

  10. #10

    Standardní Re: BIG Problém

    Citace Původně odeslal ArAnWe Zobrazit příspěvek
    treba si tvoje deska nerozumi moc s Dual channelem .. zkus je obe hodit na single channel
    Je to možné, ted jsem spustil PC s jedním modulem a hned napoprvé, bez problému. Zkusim je dát do singlu.

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    281

    Standardní Re: BIG Problém

    v pci slotech nic nemas ? me neco podobnyho delala polomrtva sitovka .
    A jednou se mi podobny haluze deli kvuli SB live ! . Muze to byt proste cokoli , ukazkovy priklad nekompatibility .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  12. #12

    Standardní Re: BIG Problém

    Citace Původně odeslal DOT Zobrazit příspěvek
    v pci slotech nic nemas ? me neco podobnyho delala polomrtva sitovka .
    A jednou se mi podobny haluze deli kvuli SB live ! . Muze to byt proste cokoli , ukazkovy priklad nekompatibility .

    Nikde nic nemám, akorát PCI-E grafiku a TV tuner pinacle, ale ten mám do USB.Už vím čím to je, je to v paměti. Mám tam 2X 1GB dual set Kingston a v dualu to prostě dělá neplechu. Zvláštní je, že po pár restartech to najede i v tom duálu. No, stejně mi to vrtá hlavou. Ted je mám zapojené jako singl a vše chodí tak jak má, ještě to pak různým nastavením zkusím v tom duálu a budu doufat, že se mi to podaří rozchodit, pokud ne, tak je nechám v singlu. Děkuji všem za příspěvky, hlavně uživateli NOD, který mě navedl na tu správnou cestu

  13. #13
    Member Avatar uživatele Johny_g
    Založen
    07.11.2003
    Bydliště
    Brno, Mohelnice (SU)
    Příspěvky
    269
    Vliv
    254

    Standardní Re: BIG Problém

    Nastav nejhorší časování, trošku zvedni napětí (některé čipy přímo vyžadují víc než deska nastaví jako default) a uvidíš. Default u DDR2 je tuším 1,8 V?? zkusil bych 2,0 V.

    Edit: a změň nějak inteligentně název threadu, pokud někdo v budoucnu bude řešit něco podobného, tak mu "Big Problem" bude na dvě věci.
    Naposledy upravil Johny_g; 09.07.2007 v 08:12.
    Gigabyte P35-DS3, E2160@3 GHz, 2x2048 MB A-Data, WD6400AAKS, Soundblaster Live!, MSi GTX 275 TwinFrozr OC, Corsair VX450, Toshiba 1612 DVDROM, Samsung DVDRW, Samsung 214T

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •