Koupil jsem si digitální DVB-T kartu(Leadtek WinFast DTV 1800 H), která digitální signál při nahrávání ukládá do formátu MPEG2 a zajímalo by mě, proč při pozdější tvorbě DVD disku(např. pomocí Nero Recode) jsou opět vstupní soubory převáděny, i když se jedná o MPEG2, který je, pokud dobře vím, cílovým souborem pro formát DVD - Video, navíc tento převod trvá déle než třeba převod stejného filmu do MP4. Vím, že tato karta podporuje přímý zápis na DVD, což se mi ale nehodí hned ze dvou důvodů:

1)Většinou nahrávám z Novy = reklamy, upoutávky a podobně, tudíž není nic lehčího, než to v Nero Recode vystříhat, jiný program bych nerad používal, jelikož už jsem na něj zvyklý, navíc si myslím, že střižny typu Pinacle jsou jednak celkem složitý a jednak na to nemám moc čas .

2)Většinou nahrávám na HDD = hold jsem student a ne vždy mám poruce prázdné DVD

Jen pro úplnost dodávám svou konfiguraci:

AMD Athlon XP 2000+
768 MB RAM
310 GB disky(250 GB + 60 GB)
GF FX 5500

A ještě bych se rád zeptal, nevíte o nějakém (pokud možno freeware) programu pro sloučení několika MP4 souborů do jednoho?

Mockratá děkuji za všechny dobře míněné rady

PS:Tohle můj úplně první post i příspěvěk na tomto fóru, takže se když tak adminům a moderátorům za případné prohřešky omlouvám