Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 34

Téma: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

  1. #1

    Standardní Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Zdárek lidi, chci se s váma podělit o návod jak levně naplnit cartridge. Doufám že už to tu někde není, ale nic jsem nenašel...

    Takže začneme.

    Jakou do tohho narvat barvu? Já jsem zkoušel razítkovou barvu a inkoust - všechno koupíte v papírnictví(za 20Kč), případně hračkářství(jako u nás ve vesnici )



    Pro začátek je dobré z cartridge odsát zbylý inkoust. (Popravdě jsem na to vždy zapoměl a nic se nestalo, ale píšou to). Mě ještě z dávne doby zbylo takové udělátko s gumou, kterým to jde odsát. Jinak jsem z toho vyrval tu gumu a odsával tím i canonku, ktérá má jinou tu hlavu stačilo to trošku přitlačit...



    Když to odsajete je lepší cartridge očistit, protože když to čistíte úpně ve finalé, tak to z trysek nasáká barvu a jde to hůř...
    na levo krapet špinavá, vpravo čistá


    Jestli máte nálepku na náplni jako já, sundat. Všiměte si děr, které jsou "obarvené". Osobně tam vždy rvu barvo jako to dělaj oni


    Nástroje - já jsem si sehnal injekce a jehly od naší doktorky. Jsou toho fakt mraky a různé druhy. Hlavní je spíš sehnat ty jehly, páč některé díry do náplní jsou opravdu malé...


    Jak plnit? - Vždycky tam dávejte spíš míň než je objem kolik tam dávaj od výroby. Asi je vhodné to dávat do těch děr, které již používali. Na mojí HPčce mám náplně 19ml a ještě snad 27ml nebo kolik - předpokládám, že když to narvu do těch děr které jsou nevyužíte pro menší náplně, tak to asi neproteče, ale nevím nezkoušeno.
    Ti co maj jednu dírku, nemaj co řešit - strčit to musej tam
    U své canonky jsem to přehnal s barvou a pak to teče všude možně a hlavně to protíká přes trysky! Míň znamená víc
    Naposledy upravil bless; 11.04.2007 v 18:53.

  2. #2

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    No dobrý omylel jsem to odeslal dřív.

    Jako velké finále JE NUTNO odsát trošku barvy(to proto aby s tím šlo hned tisknout a zaplnili se všechny trisky), já to dělám přes ten cajk co mám. Protože jinak musíte počkat asi tak tisíc let než to doteče a proteče přes tu "houbu". Otřít kapku která tam vznikne...


    Jo málem bych zapomněl - opět zalepit! Jako to bylo, ale tak aby kanalkama mohl proudit vzduch.


    Zatím jsem tohle zkoušel na naplnit svojí Canon BJC-250 a HP 1315, kterou má zatím půjčenou můj kamarád.

    tady máte test canonky s razítkovou barvou(řekl bych že není moc vhodná, ale na dokumenty to opravdu stačí):
    http://fotky.velvary.com/doplnine-ca...on-BJC-250.jpg

    originál inkoust:
    http://fotky.velvary.com/doplnine-ca...on-BJC-250.jpg

    až budu mít vyzkoušený inkoust, který jsem teď koupil a narval do cartridge a tiskárnu (HP 1315) postu jsem foto textu jak to vypadá

    Jo jak na to koukám, asi jsem se seknul v sekcích - když tak to přesuňte do "ostatní hardware"
    Naposledy upravil bless; 11.04.2007 v 18:57.

  3. #3

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Jee, BJC250 sem mel taky, ale me spis zaschnul ink. v tryskach kdyz sem ji dlouho nepouzival, takze sem se o plneni ani nepokousel. No vzhledem k tomu, ze original cernej ink stoji neska od dost vic nez je realna cena ty tiskarny, tak je tohle celkem zajimavej experiment
    Ale uz sem si repasnul laser, takze mam po problemech

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  4. #4

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal RayeR Zobrazit příspěvek
    Jee, BJC250 sem mel taky, ale me spis zaschnul ink. v tryskach kdyz sem ji dlouho nepouzival, takze sem se o plneni ani nepokousel. No vzhledem k tomu, ze original cernej ink stoji neska od dost vic nez je realna cena ty tiskarny, tak je tohle celkem zajimavej experiment
    Ale uz sem si repasnul laser, takze mam po problemech
    Jestli se budes nudit , tak si zkus koupit lih a prozen pres napln a s nejvetsi pravdepodobnosti se ty trysky procisti .

    Ted naposledy jsem plnil jedne zname nejake starsi HPcko(uz si nepamatuju nazev), kazdopadne jsem dospel k zjisteni, ze na starsi tiskarny je to uplne idelani, protoze ty nezvladaji tisknout tak rychle, takze to co vytisknete se nerozmazava.

    Tenhle problem jsem mel prave s mym HPckem(1315), krapet se to mazalo - tak me prave napadlo do toho inkoustu soupnout trochu lihu , aby to rychleji vyschlo pri tisku. Zaver je ten ze to pomohlo, mozna se to krapet rozpije, ale ucel to splnilo. Na dokumenty supr. Vytisknul jsem s tim 200 strankove skripta. Kazdopadne na tisk cernobilich fotek to neni...
    Mnoo ted akorat cekam, kdy mi zaschne cela cartridge pripadne co ten lih s tim vevnitr udela...

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    248

    Talking Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Mám HP Photosmart 7450 (2.5 roku) a soustavně do ní plním orig refiel sady pro tuto tiskárnu (200Kč za 3x náplň v in. černá) Podotýkám, že jsem ještě nekoupil novou hlavu a již vytiskla hafol skript (snad 50x znovu plněná!!!)

    A problém - poslední dobou mě začala černá hlava zasychat ale úplně?!
    Pomůže jen vyndat hlavu a spodek přetřít vlhkým pap. ubrouskem - poté tiskne normálně.

    Barava tam je, dosedací gumy v poloze vypnuto dosednou na hlavu přesně .
    U druhých nových hlav to nedělá.

    Je tahle KO??
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  6. #6

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Mám HP Photosmart 7450 (2.5 roku) a soustavně do ní plním orig refiel sady pro tuto tiskárnu (200Kč za 3x náplň v in. černá) Podotýkám, že jsem ještě nekoupil novou hlavu a již vytiskla hafol skript (snad 50x znovu plněná!!!)

    A problém - poslední dobou mě začala černá hlava zasychat ale úplně?!
    Pomůže jen vyndat hlavu a spodek přetřít vlhkým pap. ubrouskem - poté tiskne normálně.

    Barava tam je, dosedací gumy v poloze vypnuto dosednou na hlavu přesně .
    U druhých nových hlav to nedělá.

    Je tahle KO??
    Mnoo nevim, kazdopadne mne taky jedna nalpn zkolabovala... takze uz to ma asi ta tvoje holka za sebou... Jeste mi kamarad rikal, ze prodavali nejakou sracku na cisteni do tech naplni(ale vubec nevim jak se to jmenuje). Tak to zkus sehnat a vycistit ji. Nebo tu hlavu zkus vycistit lihem nebo necim takovym...

  7. #7

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Jen řeknu, že plnění udělalo z mojeho kámoše černocha

  8. #8

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal Smitka Zobrazit příspěvek
    Jen řeknu, že plnění udělalo z mojeho kámoše černocha
    Je teda fakt, ze kdyz jsem to plnil poprve, tak moje rucicky byly jine narodnoasti ...

  9. #9

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    panove tohle delal muj stryc na xeroxu, kdyz za tiskarnu dal 1100kc a za cernou chteli 1300. Bohuzel vysledek byl ten ze po asi 10 doplnenich hlava odesla uplne. Takze pokud kupujete levny refil (200kc na 3 doplneni), tak to radsi delejte... je to lepsi... pokud za barvu chteji opravdu hodne, tak parkrat doplnit takhle a potom vyhodit celou tiskarnu
    PC: CPU: Core i5 760@3,6GHz MB:MSI P55A-G55 RAM: 2x4GB DDR3 Kingston blue, POWER: Corsair 650W CASE: Akasa infinity, VGA: HD6950@6970@920MHz/5500MHz, SSD vertex 2 60GB, Auzentech X-Fi Bravura + Onkyo HTX-22HD, 3x22 Acer" fullHD
    NAS: CPU: Celeron (Conroe-l) 1,8GHz, 2GB RAM DDR3, 6x1500GB samsung (65W)
    Notebook: Lenovo ideapad S205 (AMD E-350)

  10. #10
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Zkoušel jsem cartridge pro HP 690C (51629a) a obyčejný inkoust z papírnictvi, cestičku na vzduch to má skrz jakousi kuličku a pak pod průhledným plastem. Díra byla jen jedna nahoře, tak sem to tam stříknul, ale cesta pro vzduch se naplnila inkoustem, což nevím jestli nutně vadí, když sem plnící díru nechal otevřenou.

    Teď to ale netiskne - udělá se jen kapka na pár triskách a ze zbytku nic neteče. Kde je chyba ? Budou ucpané trysky, mám je vymýt ?

    ADD// tak jsem to zkusil ponořit do vody a když přiložím papírovou utěrku, tak inkoust teče ze všech trysek. Pořád to ale netiskne znaky, jen se vždycky při čitění trysek něco natiskne na okrajích papíru. Zkoušel jsem zalepit jak plnící, tak tu vzduchovou díru (vždycky jen jednu z ncih samozřejmě a nepomáhá).

    ADD2// splašil jsem ve škole dvě starší cartridge s už zaschnutým inkoustem. Vskutku je možná třeba to nějak tlakovat - jsou tam pytlíky se vzduchem, po propíchnutí vzduch uteče. No i tak jsem jednu naplnil a po dvou vymytích trysek v teplé vodě už to tiskne Nevím jak dlouho to vydrží, no jestli seženu další náplň, tak ji zkusím pro příště navrtat, dát do mrazáku, naplnit, zalepit a ohřát. Vzduch v pytlících se roztáhne a snad to bude tisknout bez problémů do vyprázdnění
    Naposledy upravil Behemot; 07.04.2009 v 19:19.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  11. #11

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Mám doma tiskárnu HP Photosmart C3180 (čb. catrdge č33 Nedávno sem jentak jedním okem pročetl tohle vlákno a jelikož se mi tu válely 3 prázdný náplně rozhodl sem se že to zkusim, jelikož sem se zrovna docela nudil nešlo mi o to dovrat se skvělého výsledku ale jít na to hned. Tak sem doma popadl zelenou tuž, stříkačku a narval sem to tam (kanálkem který byl použitý evidentně) pak dám catrdge do tiskárny a prd.. neudělalo to ani mini flíček prostě čistej papír což mě teda moc nepotěšilo A tak mě zajímá jestli náhodou nemáte někdpo doma tenhle kousek a co sem teda mohl zkazit přestože sem tam narval tuž což je asi docela blbost tak věřím že aspoň něco tím prolezt mohlo

  12. #12

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Moje zkušenosti z plněním - NIKDY VÍCE - raději připlatím za original!
    fakta:
    - barvy kterými se plní cartridge mají jiné odstíny tzn. pokud jste puntíčkáři jako já tak obrázek s originálem je jinak barevný než z doplňených inků.
    - inkoust který se doplňuje není tak kvalitní a "jemný" což znamená že sice se snažíte tisknout 1200 dpi foto kvalitu, ale ona se tiskne stejně jen 600 nebo dokonce 300 protože je prostě neoriginál ink hustý
    - hustým inkoustem se ničí hlava (to je neodmyslitelý fakt) - oprava hlavy vyjde kolikrát dráž než koupě nové tiskárny (a zároveň se ztrácí záruka při použití neoriginálního inku, a servis to pozná
    - při koupi tiskárny VŽDY hledím na cenu cartridgí (tonerů), podle toho také vybírám

    např vím že HP ink tiskárny (ač je fakt nemám rád - respektive jejich software), mají náplně nejlevnější. Orig černá do "normální - home" tiskárny stojí do 400,- Kč a vytisknete z toho opravdu dost listů ! Barevná pak o kilčo více - to mi nepřijde takový cenový masakr.

    A mimochodem jestli jste spokojeni z low kvalitou tisku viz obrázek z prvního postu (při použítí raz barvy), dá se nastavit ekonomický tisk, kdy uděláte jednou tolik výtisků...

    Vzhledem k demokratičnosti tohoto fora - myslím že když se objevil thread o plnění, měl by tu být příspěvěk který před tímto varuje !!
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  13. #13

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    No tak mě jde čistě o text, je mi jasný že na obrázkyje to téměř nemyslitelný a ekonomickej tisk používám i tak. Vždycky to pak vypadá tak že najednou dojde barva a někdy večer to pak scháním v nějakým supermarketu kde stojí např. Tesco 2pac černý do týhle tiskárny víc než 1100Kč což je hnusná pálka a potom někde v datartu sem to nakonec sehnal za 899 či tak něco. Jak sem řek doplňování čistě na tisk textu. Myslím že když by si z tím pak někdo pohrál jako tu byl například nápad přimíchávání lihu tak by se to používat dalo a to že se jedenkrát za 3 doplnění musí cartridge vyhodit je furt dobrá úspora né

  14. #14

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal kerim Zobrazit příspěvek
    přestože sem tam narval tuž což je asi docela blbost
    odpověděl sis sám tuš má příliš velké částečky, proto se ani nesmí použít třeba do plnícího pera.

    mno a nauč se česky!! tuŠ
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  15. #15

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal kerim Zobrazit příspěvek
    No tak mě jde čistě o text, je mi jasný že na obrázkyje to téměř nemyslitelný a ekonomickej tisk používám i tak. Vždycky to pak vypadá tak že najednou dojde barva a někdy večer to pak scháním v nějakým supermarketu kde stojí např. Tesco 2pac černý do týhle tiskárny víc než 1100Kč což je hnusná pálka a potom někde v datartu sem to nakonec sehnal za 899 či tak něco. Jak sem řek doplňování čistě na tisk textu. Myslím že když by si z tím pak někdo pohrál jako tu byl například nápad přimíchávání lihu tak by se to používat dalo a to že se jedenkrát za 3 doplnění musí cartridge vyhodit je furt dobrá úspora né
    Jak jsem uvedl bod č.4
    - při (před) koupi tiskárny VŽDY hledím na cenu cartridgí (tonerů), podle toho také vybírám...

    pokud tě stojí orig barva 1000 a to pouze černá - nevim co máš sprominutím za shit - protože my měli OfficeDeskJet kde jsou nejdražší cartridge a černá mě tam vyšla na 680,- s DPH (26ml)
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  16. #16

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    pokud tě stojí orig barva 1000 a to pouze černá - nevim co máš sprominutím za shit - protože my měli OfficeDeskJet kde jsou nejdražší cartridge a černá mě tam vyšla na 680,- s DPH (26ml)
    A ja ho mám najväčšieho...

    Sorry, ale táto tvoja informácia bola dosť o ničom, hlavne keď ani nemáš prehľad o tom aké tlačiarne sa dajú kúpiť a koľko do nich stoja cartirdge. Má takú tlačiareň akú má, asi ju už teraz nevráti do obchodu len preto lebo tlačiť laserom je lacnejšie.
    Intel Core i7-6700K @4.4 GHz | Noctua NH-D14 | GA-Z170-HD3 | 4x 8GB 2400 MHz CL12 DDR4 RAM | Sapphire HD 7770 GHz Edition Vapor-X | Samsung 850 EVO 250 GB SSD | Adaptec 71685 | RAID 5: 4x Samsung F2 HD154UI (1500GB, 32MB cache, 5400rpm) | RAID5: 4x WD30EFRX (WD Red 3TB) | Asus DRW-2140L1T | Dell U2515H | Seasonic X-750 | Fractal Design Define R2 black | 3x Noctua NF-P14 FLX | Noctua NF-S12B FLX | APC Smart-UPS XL 750VA
    Intel Core 2 Quad Q9300 | 2x 2GB A-DATA Vutesra 800 MHz DDR2 RAM | Adaptec 5405 | RAID1: 2x WDC R3 WD57502ABYS (750GB, 32MB cache, 7200rpm) | Fractal Design Define R3 black | APC Smart-UPS XL 750VA + APC Smart-UPS XL 24V Battery Pack
    Nikon F100 | AF 35/2 D | SB-800 | Velbon Sherpa 450n | JOBY Gorillapod SLR-Zoom | Lowepro Mini Trekker | Lowepro Orion Trekker II | Crumpler Pretty Boy 2500 (M)
    Dell Latitude D830 | Intel Core 2 Duo T7300 @2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB | Intel 965 (Santa Rosa) | 2x 1GB DDR2 RAM, 667MHz | GMA X3100 | 15,4" WSXGA+ LCD | Hitachi 120GB HDD, 7200rpm 16MB cache | Wifi 802.11 b/g/n
    Lenovo Thinkpad X200s | Intel Core 2 Duo SL9400 @1,86 GHz, 6MB L2 cache | 2x 4GB DDR3 RAM | Intel HD 4500 | 12" LED WXGA+ LCD | Intel 320 80GB SSD

  17. #17

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal e1 Zobrazit příspěvek
    Sorry, ale táto tvoja informácia bola dosť o ničom, hlavne keď ani nemáš prehľad o tom aké tlačiarne sa dajú kúpiť a koľko do nich stoja cartirdge. Má takú tlačiareň akú má, asi ju už teraz nevráti do obchodu len preto lebo tlačiť laserom je lacnejšie.
    Tak to mi promiň, ale domnívám se že nemáš pravdu - uvažovat tak, že když už něco mám musím s tím pracovat > je k prdu !

    Budeš-li mít auto, které žere 20litrů / 100km a bude starý jak metuzalém, budeš ho používat a lejt do něj místo benzínu stolní olej Páč je levnější ? Blbost.

    Náhodou přehled o tiskárnách mám a právě že vím že pro domácí použití jsou od HP multifunkce již kolem 1.500,- (což je 1 a 1/2 x cena orig jeho náplně).
    Není jendodušší si spočítat že si koupím novou tiskárnu, která má ekonomičtější tisk, kvalitnější, (jako bonus navíc scanner). A cena nových ORGINÁL náplní je za 300 Kč

    Pokud si tohle neumíš spočítat - nemá smysl se s tebou hádat. Kupuj si dále náplně - zabíjej s tím čas - špiň se - sháněj nelegálně ink jehly. Jen do toho...


    ADD: a tvou poznámku o tom že ho máš největšího jsem naštěstí nepochopil - ale když myslíš, že tě to uspokojí... ok
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  18. #18

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Moja poznámka bola o tom že sú aj drahšie náplne ako majú OfficeJet tlačiarne, dokonca s menej ml farby, preto tvoje konštatovanie o tom že má nejaký shit bolo dosť od veci.

    Vieš, možno tú tlačiareň dostal od niekoho napr. pod stromček, tak môže byť problém meniť. A iba kvôli tomu že z času na čas potrebuje tlačiť nebude kupovať hneď novú, nie? Je možné že prevádzka novšej tlačiarne je lacnejšia, ale ak tlačíš málo, neoplatí sa ti meniť, nehovoriac o tom že možno že niekto nepozerá na to iba z ekonomického, ale aj z ekologického a v tom prípade výmena tlačiarne je úplne zlý krok.
    Inak v prípadoch keď niekto tlačí veľa (nie fototlač), oplatí sa zase investovať rovno do laserovej tlačiarne.
    Takže spočítať si to dokážem, ale niekedy sú aj iné argumenty ako to že po vytlačení 1354 strán sa vráti cena novej tlačiarne.

    Inak mám doma Lexmark T420 (bol vyradený v práci) do ktorého stojí repasovaný toner 102€ (na 10.000 strán) a tlačím mesačne tak dve strany (+ matka asi 10). Keby som tlačiareň predal (je ve nej toner plný na 90%) môžem si kúpiť novú tlačiareň + náhradné tonery a ešte mi aj ostane na pivo, ale načo? Takto mám kľud, nemusím riešiť či mám dosť farby, mám kvalitný výstup a hlavne mám kvalitné železo ktoré v prípade potreby zvládne aj väčšiu záťaž.
    Podobne rozmýšla veľa ľudí a vtedy prevádzkové náklady nie sú všetko.
    Intel Core i7-6700K @4.4 GHz | Noctua NH-D14 | GA-Z170-HD3 | 4x 8GB 2400 MHz CL12 DDR4 RAM | Sapphire HD 7770 GHz Edition Vapor-X | Samsung 850 EVO 250 GB SSD | Adaptec 71685 | RAID 5: 4x Samsung F2 HD154UI (1500GB, 32MB cache, 5400rpm) | RAID5: 4x WD30EFRX (WD Red 3TB) | Asus DRW-2140L1T | Dell U2515H | Seasonic X-750 | Fractal Design Define R2 black | 3x Noctua NF-P14 FLX | Noctua NF-S12B FLX | APC Smart-UPS XL 750VA
    Intel Core 2 Quad Q9300 | 2x 2GB A-DATA Vutesra 800 MHz DDR2 RAM | Adaptec 5405 | RAID1: 2x WDC R3 WD57502ABYS (750GB, 32MB cache, 7200rpm) | Fractal Design Define R3 black | APC Smart-UPS XL 750VA + APC Smart-UPS XL 24V Battery Pack
    Nikon F100 | AF 35/2 D | SB-800 | Velbon Sherpa 450n | JOBY Gorillapod SLR-Zoom | Lowepro Mini Trekker | Lowepro Orion Trekker II | Crumpler Pretty Boy 2500 (M)
    Dell Latitude D830 | Intel Core 2 Duo T7300 @2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB | Intel 965 (Santa Rosa) | 2x 1GB DDR2 RAM, 667MHz | GMA X3100 | 15,4" WSXGA+ LCD | Hitachi 120GB HDD, 7200rpm 16MB cache | Wifi 802.11 b/g/n
    Lenovo Thinkpad X200s | Intel Core 2 Duo SL9400 @1,86 GHz, 6MB L2 cache | 2x 4GB DDR3 RAM | Intel HD 4500 | 12" LED WXGA+ LCD | Intel 320 80GB SSD

  19. #19

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    to Atreides : přehlíd si jednu maličkost, cena kterou sem tu psal je za 2PACK tzn. dvojté balení. 1 náplň tedy 450.
    A pravda že tu tiskárnu sem sám nevybíral.
    Chtěl sem se tu dozvědět čím to teda mám naplnit a včem mohla bejt chyba, pakliže je teda tuš natolik hustá že ani pro pokusný účely tím nemohl protect tak sem dostal odpověď a to je tak asi to co sem potřeboval slyšet.

  20. #20

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Dobrá pánové překecali jste mě.... Vaše argumenty beru, mají smysl.
    Ovšem stále platí že já s doplňováním nesouhlasím. Nic víc, nic míň. Prostě konstatování...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  21. #21

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Moje zkušenosti z plněním - NIKDY VÍCE
    fakta:
    - barvy kterými se plní cartridge mají jiné odstíny...
    - inkoust který se doplňuje není tak kvalitní...
    - hustým inkoustem se ničí hlava...
    Neni inkoust jako inkoust, asi bude rozdil jestli si koupis stejne mnozstvi nejakeho univerzalniho tesco value / ebay china inkoustu za 100kc, nebo inkoust pro dany typ tiskarny od overeneho vyrobce za 1000kc, ne?
    A navic, i kdyby jsi plnenim ztratil zaruku a tiskarna odesla rekneme po 4. nebo 5. naplneni, porad se to vyplati, protoze za to co usetris na origo naplnich si muzes koupit novou tiskarnu (aspon pokud se bavime o levnych tiskarnach kolem 2kkc)..
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  22. #22
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Predevsim pokud napln stoji vic nez komplet tiskarna s naplni (videl sem na vlastni oci - nova tiskarna cca 650, napln pres 800), tak bych se vubec nezinyroval a naplnil to klido vyjetym olejem .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  23. #23

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    to Jezevec : tak se na to musí
    to silenec : take sem uvazoval nakoupit origo náplňě, možná i koupím, jen by mjě zajímalo když už se to prodává jestli někdo taky myslí na to že se to teda musí něčím plnit aby člověk fakt nemusel škemrat někde u známýho doktora aby mu dal jehly

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Optimalne si kup jeden "orig" refill, ten vystrikej a pak pouzij tu sadicku na naplneni necim mene nakladnym .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  25. #25

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    myslím že toto popř toto by mohlo furt bejt dost výhodné cena 70-90 kč na doplnění furt pěkná

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. PHP bez koncovky php? MySQL jak?
    Založil Skodik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 21:16
  2. jak levne a efektivne chladit hadr???
    Založil Koblas v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 02:17
  3. Odinstalace DX9+ návod jak na to s DXbackdate,pleaase
    Založil HHUU v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.02.2003, 20:10
  4. Návod jak zrušit instalaci W2k
    Založil Jan.Ko v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 17.12.2002, 11:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •