Výsledky 1 až 25 z 34

Téma: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Zdárek lidi, chci se s váma podělit o návod jak levně naplnit cartridge. Doufám že už to tu někde není, ale nic jsem nenašel...

    Takže začneme.

    Jakou do tohho narvat barvu? Já jsem zkoušel razítkovou barvu a inkoust - všechno koupíte v papírnictví(za 20Kč), případně hračkářství(jako u nás ve vesnici )



    Pro začátek je dobré z cartridge odsát zbylý inkoust. (Popravdě jsem na to vždy zapoměl a nic se nestalo, ale píšou to). Mě ještě z dávne doby zbylo takové udělátko s gumou, kterým to jde odsát. Jinak jsem z toho vyrval tu gumu a odsával tím i canonku, ktérá má jinou tu hlavu stačilo to trošku přitlačit...



    Když to odsajete je lepší cartridge očistit, protože když to čistíte úpně ve finalé, tak to z trysek nasáká barvu a jde to hůř...
    na levo krapet špinavá, vpravo čistá


    Jestli máte nálepku na náplni jako já, sundat. Všiměte si děr, které jsou "obarvené". Osobně tam vždy rvu barvo jako to dělaj oni


    Nástroje - já jsem si sehnal injekce a jehly od naší doktorky. Jsou toho fakt mraky a různé druhy. Hlavní je spíš sehnat ty jehly, páč některé díry do náplní jsou opravdu malé...


    Jak plnit? - Vždycky tam dávejte spíš míň než je objem kolik tam dávaj od výroby. Asi je vhodné to dávat do těch děr, které již používali. Na mojí HPčce mám náplně 19ml a ještě snad 27ml nebo kolik - předpokládám, že když to narvu do těch děr které jsou nevyužíte pro menší náplně, tak to asi neproteče, ale nevím nezkoušeno.
    Ti co maj jednu dírku, nemaj co řešit - strčit to musej tam
    U své canonky jsem to přehnal s barvou a pak to teče všude možně a hlavně to protíká přes trysky! Míň znamená víc
    Naposledy upravil bless; 11.04.2007 v 18:53.

  2. #2

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    No dobrý omylel jsem to odeslal dřív.

    Jako velké finále JE NUTNO odsát trošku barvy(to proto aby s tím šlo hned tisknout a zaplnili se všechny trisky), já to dělám přes ten cajk co mám. Protože jinak musíte počkat asi tak tisíc let než to doteče a proteče přes tu "houbu". Otřít kapku která tam vznikne...


    Jo málem bych zapomněl - opět zalepit! Jako to bylo, ale tak aby kanalkama mohl proudit vzduch.


    Zatím jsem tohle zkoušel na naplnit svojí Canon BJC-250 a HP 1315, kterou má zatím půjčenou můj kamarád.

    tady máte test canonky s razítkovou barvou(řekl bych že není moc vhodná, ale na dokumenty to opravdu stačí):
    http://fotky.velvary.com/doplnine-ca...on-BJC-250.jpg

    originál inkoust:
    http://fotky.velvary.com/doplnine-ca...on-BJC-250.jpg

    až budu mít vyzkoušený inkoust, který jsem teď koupil a narval do cartridge a tiskárnu (HP 1315) postu jsem foto textu jak to vypadá

    Jo jak na to koukám, asi jsem se seknul v sekcích - když tak to přesuňte do "ostatní hardware"
    Naposledy upravil bless; 11.04.2007 v 18:57.

  3. #3

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Jee, BJC250 sem mel taky, ale me spis zaschnul ink. v tryskach kdyz sem ji dlouho nepouzival, takze sem se o plneni ani nepokousel. No vzhledem k tomu, ze original cernej ink stoji neska od dost vic nez je realna cena ty tiskarny, tak je tohle celkem zajimavej experiment
    Ale uz sem si repasnul laser, takze mam po problemech

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  4. #4

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal RayeR Zobrazit příspěvek
    Jee, BJC250 sem mel taky, ale me spis zaschnul ink. v tryskach kdyz sem ji dlouho nepouzival, takze sem se o plneni ani nepokousel. No vzhledem k tomu, ze original cernej ink stoji neska od dost vic nez je realna cena ty tiskarny, tak je tohle celkem zajimavej experiment
    Ale uz sem si repasnul laser, takze mam po problemech
    Jestli se budes nudit , tak si zkus koupit lih a prozen pres napln a s nejvetsi pravdepodobnosti se ty trysky procisti .

    Ted naposledy jsem plnil jedne zname nejake starsi HPcko(uz si nepamatuju nazev), kazdopadne jsem dospel k zjisteni, ze na starsi tiskarny je to uplne idelani, protoze ty nezvladaji tisknout tak rychle, takze to co vytisknete se nerozmazava.

    Tenhle problem jsem mel prave s mym HPckem(1315), krapet se to mazalo - tak me prave napadlo do toho inkoustu soupnout trochu lihu , aby to rychleji vyschlo pri tisku. Zaver je ten ze to pomohlo, mozna se to krapet rozpije, ale ucel to splnilo. Na dokumenty supr. Vytisknul jsem s tim 200 strankove skripta. Kazdopadne na tisk cernobilich fotek to neni...
    Mnoo ted akorat cekam, kdy mi zaschne cela cartridge pripadne co ten lih s tim vevnitr udela...

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    248

    Talking Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Mám HP Photosmart 7450 (2.5 roku) a soustavně do ní plním orig refiel sady pro tuto tiskárnu (200Kč za 3x náplň v in. černá) Podotýkám, že jsem ještě nekoupil novou hlavu a již vytiskla hafol skript (snad 50x znovu plněná!!!)

    A problém - poslední dobou mě začala černá hlava zasychat ale úplně?!
    Pomůže jen vyndat hlavu a spodek přetřít vlhkým pap. ubrouskem - poté tiskne normálně.

    Barava tam je, dosedací gumy v poloze vypnuto dosednou na hlavu přesně .
    U druhých nových hlav to nedělá.

    Je tahle KO??
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  6. #6

    Standardní Re: Návod jak naplnit cartridge - levně :-)

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Mám HP Photosmart 7450 (2.5 roku) a soustavně do ní plním orig refiel sady pro tuto tiskárnu (200Kč za 3x náplň v in. černá) Podotýkám, že jsem ještě nekoupil novou hlavu a již vytiskla hafol skript (snad 50x znovu plněná!!!)

    A problém - poslední dobou mě začala černá hlava zasychat ale úplně?!
    Pomůže jen vyndat hlavu a spodek přetřít vlhkým pap. ubrouskem - poté tiskne normálně.

    Barava tam je, dosedací gumy v poloze vypnuto dosednou na hlavu přesně .
    U druhých nových hlav to nedělá.

    Je tahle KO??
    Mnoo nevim, kazdopadne mne taky jedna nalpn zkolabovala... takze uz to ma asi ta tvoje holka za sebou... Jeste mi kamarad rikal, ze prodavali nejakou sracku na cisteni do tech naplni(ale vubec nevim jak se to jmenuje). Tak to zkus sehnat a vycistit ji. Nebo tu hlavu zkus vycistit lihem nebo necim takovym...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. PHP bez koncovky php? MySQL jak?
    Založil Skodik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 21:16
  2. jak levne a efektivne chladit hadr???
    Založil Koblas v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 02:17
  3. Odinstalace DX9+ návod jak na to s DXbackdate,pleaase
    Založil HHUU v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.02.2003, 20:10
  4. Návod jak zrušit instalaci W2k
    Založil Jan.Ko v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 17.12.2002, 11:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •