Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Vadný pixel na NB

  1. #1

    Standardní Vadný pixel na NB

    Kúpil som si NB http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9097055

    a hneď som tam našiel jedne červený vadný pixel. Chcem sa spýtať môžem NB reklamovať? Ako zistím do ktorej chybovej triedy patrí?

    díki
    MB ECS Sis 735 K7S5A,Duron 700, 256 SD-RAM, Maxtor 80 GB 7200 rpm, nVidia GeForce 2MX-200 32 MB, SB Live!, NEC DVD+-RW 3520A, LG Combo 4480B...

  2. #2

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Vadnym cervenym pixelem myslis asi vadny subpixel. Nevim jak u notebooku, ale u LCD monitoru se neda jeden subpixel reklamovat (ani cely pixel).
    Ja mam na notebooku 2 spatne subpixely a najdu je jen kdyz pustim test a poradne hledam.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Pokud jsi nezakoupil notebook s garancí 0 vadných pixelů, obávám se, že s tím nic neuděláš. Pro rozlišení vadných a bezvadných displejů jsou dány normy. Bohužel tohle spadá do nejběžnější 2. třídy normy počtu vadných pixelů, znění teď přesně neznám, ale je to v toleranci.

  4. #4
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    ja bych se to reklamovat pokusil. je sice pravda, ze existuji technicke normy na kvalitu LCD, nicmene ty ale nejsou pro tebe, jako kupujiciho toho notebooku, zavazne. zalezi tedy na okolnostech a informacich, ktere ti prodavajici poskytl pri uzavirani kupni smlouvy. vice viz diskuze o vadnem pixelu/subpixelu u LCD - http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=47693
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Jj, prodavajici by te musel prokazatelne predem upozornit. Pokud to neucinil, koupi si bezvadny vyrobek => reklamovatelna je libovolna vada.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    pokud by doslo na soud, tak si myslim, ze bys to mel rozhodne vyhrat. Mas narok na bezvadny produkt. To ze si vyrobce sam urci co jeste uzna a co ne plati jen do te doby pokud s tim zakaznici souhlasi.
    Všeho chuť

  7. #7

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Taky mám problém, koupil jsem Fujitsu-Siemens Amilo pa1510 a dnes jsem našel jeden červený vypadlý pixel. Na faktuře mám datum 8.1.2007, tak nevím, jestli mám jít do servisu, nebo k prodejci a nebo zůstat doma. Co myslíte?

  8. #8

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Chlapi a nedelate z tech pixelu moc velkou vedu ?

    Budte radi ze ten notebook funguje jako celek. Ja osobne bych to teda nemenil ani nereklamoval. Zvlast u notebooku. Jednak si muzete vymenou prihorsit v jine casti notebooku apod. Vetsinou se to resi vymenou celeho notebooku nebo rozdelanim a vymenou displeje. Ja si myslim ze kvuli jednomu subpixelu ktery na tom notebooku pri velikost tech bodu musi byt sotva vididitelny nema cenu se s tim trapit. Jak rikam radsi bezvadny notebook se subpixelem nez dostat vymenou horsi nebo i opotrebovany kus od nekoho jineho. Jenom nazor.

    Sam mam LCD Benq T905 19 palcu, ktery byl garantovan na cybexu s 0 vadnymi pixely. Mel jsem moznost si ho bez problemu vymenit, ale celkove byl ok, tak jsem si ho nechal i s tim jednim pixelem vravo nahore. A muzu rict ze nelituju. Stejne jsem to za tyden prestal vnimat.

    Tak jen jako offtopic ze neni treba ze vzdy za kazdou cenu honit za 0 vadnymi pixely.
    BBR rulez

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    Citace Původně odeslal BlackMC Zobrazit příspěvek
    Chlapi a nedelate z tech pixelu moc velkou vedu ?

    Budte radi ze ten notebook funguje jako celek. Ja osobne bych to teda nemenil ani nereklamoval. Zvlast u notebooku. Jednak si muzete vymenou prihorsit v jine casti notebooku apod. Vetsinou se to resi vymenou celeho notebooku nebo rozdelanim a vymenou displeje. Ja si myslim ze kvuli jednomu subpixelu ktery na tom notebooku pri velikost tech bodu musi byt sotva vididitelny nema cenu se s tim trapit. Jak rikam radsi bezvadny notebook se subpixelem nez dostat vymenou horsi nebo i opotrebovany kus od nekoho jineho. Jenom nazor.

    Sam mam LCD Benq T905 19 palcu, ktery byl garantovan na cybexu s 0 vadnymi pixely. Mel jsem moznost si ho bez problemu vymenit, ale celkove byl ok, tak jsem si ho nechal i s tim jednim pixelem vravo nahore. A muzu rict ze nelituju. Stejne jsem to za tyden prestal vnimat.

    Tak jen jako offtopic ze neni treba ze vzdy za kazdou cenu honit za 0 vadnymi pixely.
    Zkus to takhle vysvetlit cloveku, kteremu to budes v budoucnu prodavat
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  10. #10

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    na notesu to taky az tak moc neresim, horsi to je na PDA, kde je to videt yaxvinja
    Všeho chuť

  11. #11
    Junior Member Avatar uživatele Hard Atack
    Založen
    12.05.2005
    Bydliště
    Prague, north moravia
    Příspěvky
    67
    Vliv
    231

    Standardní Re: Vadný pixel na NB

    ono taky zalezi jak se ten vadny pixel(subpixel) projevuje, nekde to vadi vic nekde min a nekde to ani pri normalnim pouzivani nepostrehnes, ja osobne bych se ten notes pokusil vyreklamovat pokud ti to vadi treba pri praci
    MB: DFI LanParty UT NF4SLI-DR, CPU: AMD Opteron 144@2,5 Ghz, RAM: 1 GB Kingmax Hardcore DDR 500, G.K.: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950 XTX 512MB, HDD: WD Raptor 74 GB, WD3200KS 320 GB,Mechaniky: DVD Rom Samsung, DVD+-RW Teac DV-W58G, Repro: Genius Home Theather 5.1, CRT: Nec FE770, KB: Chicony multimedia, Mouse: Logitech MX510@518, OS: Win XP Pro, Zdroj: Corsair HX520

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 19:12
  2. Reklamacni rad - softcom
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.05.2005, 14:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •