Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

  1. #1
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Uz nekolik dni se marne snazim rozchodit pripojeni k netu pro svoje pocitace.

    Mam nasledujici konfiguraci:
    ADSL modem/router Asus AAM6310EV -> router Linksys WRT54GL -> workstation (ethernet) a notebook (wifi)

    Snazil jsem se rozchodit sdileni netu pro oba pocitace zaroven. Jelikoz jsem se s tim jiz kdysi patlal (pred vymenou ISP), zkusil jsem osvedceny zpusob:

    1) modem je nakonfigurovan na ZIPB mod, tzn. mam vypnuty NAT a vsecno se prideluje automaticky pres DHCP. Nevyhodou tohoto nastaveni je, ze funguje pouze pro jednoho klienta a to jsem se prave snazil vyresit Linksysem

    2) Linksys je nastaveny tak, ze WAN pripojeni resi pres DHCP, kdy by mel dostat vsechny potrebne parametry z modemu. Pak by mel v rezimu Gateway provadet NAT a fungovat jako DHCP server pro pocitace na siti.

    Jeste nekolik informaci:
    Asus ma svoji interni IP 10.0.0.138 a dava IPny v rozsahu 10.0.0.1 - 5
    Linksys ma 192.169.1.1 a dava IPny v rozsahu 192.168.1.100 - 108

    Muj problem: nedokazu se pripojit na net a nevim proc. Linksys mi jednou hlasi, ze ma od modemu IP 10.0.0.1, jindy korektne hlasi moji WAN IP, jak by to melo v rezimu ZIPB byt. Ala ani v jednom pripade se na internet nedostanu.
    Pokud nastavim Linksys u WAN connection na PPPoE (samozrejme se spravnym username a heslem), nepripojim se ani na modem a samozrejme to nejede.

    Jsem zacatecnik a je mozne, ze delam neco uplne spatne a nevim to. Mohl by mi nekdo poradit co s tim? Jelikoz hodlam rozsirit svuj strojovy park, nechci se toho Linksysu zbavovat...

    EDIT: Jeste bych chtel doplnit, ze muj puvodni zamer byl takovy, ze vsechno podstatne bude resit Linksys a Asus bude fungovat pouze jako napojeni na ADSL.

    Samozrejme doplnim jakekoliv informace, ktere byste mohli potrebovat...
    Naposledy upravil Zilla; 09.11.2006 v 09:29.
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  2. #2
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Jeste doplnujici dotaz: zvladl by nekdo na zaklade manualu poradit zacatecnikovi, jak nastavit ten modem Asus do rezimu Bridge, tzn. aby jen prenasel data a vsechno (vcetne vytaceni PPPoE) sefoval router?
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  3. #3

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    A co Asus jako router (standartni nastaveni) - chodilo ti to nekdy? To zkus jako prvni.
    Jinak navod je tady http://www.cz.o2.com/file_cont/25436...saam6310ev.pdf a na str. 24 je to co te zajima.
    Jaka ma bejt konfigurace mas tady http://www.cz.o2.com/techzona/cz/nav...nfigurace.html

    Jestli jsi tam nahraval novej FW (nebo nekdo pred tebou), tak se asi prepsala MAC adresa adresou univerzalni (00:85:A0:01:01:00). Pro funkcni PPPoE musis zmenit MAC adresu pres telnet podle stitku modemu:
    do serialize MAC_adresa_modemu seriové_číslo MAC_adresa_pro_USB
    (MAC adresu a seriové číslo naleznes na spodní straně modemu. USB MAC adresa je stejná jako u ethernetu, pouze první dvě čísla jsou 02)
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  4. #4
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Diky moc za odpoved, jsem fakt uz zoufalej.

    MAC adresu mam spravne, ted jsem to overil. Asus jako router jede celkem bez problemu, stejne tak jede relativne v pohode Asus pres ZIPB primo zapojeny do kompu. Ale jakmile ho propojim s routerem, je vsechno v tahu.

    Cesky navod mam, dokonce i na novou verzi FW, kde je to nastaveni trosku jine, ale nedari se mi docilit, aby ten zpropadenej kram fungoval v Bridge modu. Nepomaha ani ZIPB a DHCP na routeru.

    Takze mi zbyvaji jen 2 moznosti reseni:
    1) ukecat nekoho, aby mi za uplatu napsal "navod pro dementy", kde bych mohl veci resit krok za krokem
    2) koupit novy modem, ktery bude dobre drzet spojeni a zvladne bez problemu Bridge mod - mohl bys mi kdyztak poradit?
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  5. #5

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Ten Bridge mode je celkem diskutovanej, me konkretne na Zyxelu a linky od Nextry se mi to nepodarilo rozchodit ani za zlaty prase a uz jsem zkusil ledacos .. Zalezi to jednak na modemu a jednak na lince, jakou mas - ses si jistej, ze mas PPPoE ?
    Loading signature [ FAILED ]

  6. #6
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Ten Bridge mode je celkem diskutovanej, me konkretne na Zyxelu a linky od Nextry se mi to nepodarilo rozchodit ani za zlaty prase a uz jsem zkusil ledacos .. Zalezi to jednak na modemu a jednak na lince, jakou mas - ses si jistej, ze mas PPPoE ?
    Ano, mam PPPoE na lince od Bluetonu. Vsechno to vidim jako problem modemu...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  7. #7

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    No, nevim jestli si tu jen tak neplacam jatra, vychazim zase ze svy zkusenosti - kdyz jsem ten modem nastavil do bridge mode, tak se to pppoe spojeni muselo navazat mimo modem, tedy napriklad z routeru. Nevim jestli jsem te dobre pochopil, ale mluvis o DHCP na WAN portu toho linksysu, to je IMHO spatne - ten linksys by mel navazat pppoe spojeni pres ten modem a pak nedostava pridelenou adresu WAN pres DHCP, ale dostane rovnou tvoji verejnou. V prvnim postu pises, ze se ti to uz povedlo, ale internet stejne nefungoval, jak ses k tomu dostal?
    Jinak snad se nekdo ozve, at tu nejsem za blbce
    Loading signature [ FAILED ]

  8. #8
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    No, nevim jestli si tu jen tak neplacam jatra, vychazim zase ze svy zkusenosti - kdyz jsem ten modem nastavil do bridge mode, tak se to pppoe spojeni muselo navazat mimo modem, tedy napriklad z routeru. Nevim jestli jsem te dobre pochopil, ale mluvis o DHCP na WAN portu toho linksysu, to je IMHO spatne - ten linksys by mel navazat pppoe spojeni pres ten modem a pak nedostava pridelenou adresu WAN pres DHCP, ale dostane rovnou tvoji verejnou. V prvnim postu pises, ze se ti to uz povedlo, ale internet stejne nefungoval, jak ses k tomu dostal?
    Jinak snad se nekdo ozve, at tu nejsem za blbce
    U toho Asusu jsem zkousel 2 mody:

    1) ZIPB (Zero Installation PPP Bridge) - takovy radoby bridge, puvodne vytvoreny pro PPPoA protokol, kdy modem sam zajisti navazani spojeni a pres DHCP server prideli jednomu pocitaci WAN IP, NAT je vypnuty. Router je v tomto pripade nastaveny na DHCP prijem a vsechna nastaveni si bere z modemu

    2) klasicky Bridge mode - PPP klient v routeru sestavuje spojeni pres modem, ten funguje pouze jako "prenasec informaci", sam nic neovlivnuje ani nenastavuje, vse se oblada v routeru

    Problem je v tom, ze pri ZIPB mi modem misto WAN IP predava IP ze sveho DHCP poolu pro vnitrni sit, coz je evidentne spatne. Pri bridge modu mam problem ten prokletej Asus vubec do tohoto modu nastavit, porad se tam neco podelava a hlavne se modem ze vsech sil snazi routovat (o cemz na druhou stranu nevim, jestli je spatne, ale predpokladam ze ano).
    A presne z techto duvodu mi to spojeni nejede...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  9. #9

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Tezko radit, kdy to nevidim na vlastni oci ale proste
    1)
    prepnout zalozku ve WAN-Wan config (nebo HOME - Wan config) - asi podle FW(je to na obrazku v navodu)
    2)
    dale v ATM dat enkapsulaci Bridge (nebo ekvivalent podle navodu).
    VPI=8
    VCI=48
    Submit
    3)
    Pak jit do Admin - Commit&Reboot, ulozit tlacitkem Commit
    4)
    No a pak prepnes svuj router na PPPoE, vyplnis jmeno a heslo a tradaa.

    Jestli to tak nefunguje, udelej reset modemu tlacitkem a zkus to znova. Jestli i tak ne .....


    PS: Tenhle modem byl vzdycky zatrest .... a jeste muzes zkusit novej FW, jestli nemas.
    Naposledy upravil HAVTOM; 10.11.2006 v 17:55.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  10. #10
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Novy FW mam, postupoval jsem priblizne stejne jako mi radis ty a porad velke NIC.
    Takze se te rovnou zeptam: muzes mi poradit nejaky kvalitni modem, ktery tohle bude zvladat bezproblemove? Jde mi o stabilitu prenosu dat a samozrejme ten Bridge mode...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  11. #11

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Tenhle https://fixed.o2shop.cz/produkt.php?...&t_zobr=&typ=1 by mel bejt v pohode .... pokud nechces mit rovnou vic ethernet portu.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  12. #12
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Takze, muzu s konecnou platnosti sdelit vsem, ze NESNASIM AUSUS!
    Jeste jednou jsem tu svini resetoval (jen ten vecer to bylo asi tak po desate) a vida, najednou to vsechno funguje. Takze v soucasne chvili mi modem opravdu jede v Bridge modu a vsechno ridi router. Zatim muzu s vysledkem byt vic nez spokojeny, za tech zhruba 5 dni mi ani jednou nespadlo spojeni a vsechno slape jak ma.
    Kazdopadne dekuju za snahu pomoct, dulezite je, ze jsem se nakonec dobral ke zdarnemu vysledku...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  13. #13

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    No co se tohodle ADSL modemu tyce, tak to si Asus za ramecek neda, sice novej FW neco spravil, ale i tak to stoji za starou backoru. Byly s nim problemy vzdy .... nejcastejc vytuhaval a prehrejval se (coz vyrobce neustale odmital).
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  14. #14
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    287

    Standardní Re: Zapojeni ADSL modemu a wifi routeru

    Citace Původně odeslal HAVTOM Zobrazit příspěvek
    No co se tohodle ADSL modemu tyce, tak to si Asus za ramecek neda, sice novej FW neco spravil, ale i tak to stoji za starou backoru. Byly s nim problemy vzdy .... nejcastejc vytuhaval a prehrejval se (coz vyrobce neustale odmital).
    No, pokud me jeste jednou nastve, tak poleti pod znamy Asus Repair Kit a ja si v klidu poridim ten, ktery jsi mi doporucil...
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. nastavení wifi routeru
    Založil -jb- v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 18.10.2006, 14:16
  2. Sdílení ADSL skrz Ethernet a WiFi...
    Založil Doktor-Prase v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 06.05.2006, 01:03
  3. Prosím poraďte se sítí v ulici (ADSL > Wifi)
    Založil Luke_chiptuning v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 25.04.2006, 19:59
  4. Routovani pres wifi sit na adsl modem, jak?
    Založil Lopan v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 10.06.2004, 21:19
  5. ADSL & WIFI
    Založil Fido v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 24.05.2004, 23:19

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •