Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    249

    Standardní Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Dobrý den.

    Na PCtunigu jsem si koupil grafickou kartu v bazaru. Když jsem jí vybalil z balíku (standardní obal v kterém se prodává v obchodě + zabalen v papíru bez stop poškození) a dal do PC tak grafika ani nepípla! Teda pípla, ale strašně pískaly kondenzátory nebo co na grafice! Obraz černý jen větrák na grafice se točil! PC naběhlo jen do stavu zapnutí (ani nepíplo a točily se pouze větráky)

    Grafika je po vzhledové stránce naprosto v pořádku?! Nikde nic ulomeného, nebo jinak poškozeného.

    Grafiku jsem vrátil poštou zpět odesílateli, který to prý bude reklamovat.

    Teď mi volal, že byl na poště, kde mu řekli, že to může reklamovat, ale musí prokázat funkčnost grafické karty před odesláním?? Tož teď nevím? Mám sice "vystudováno" veřejné právo, ale docela mě to zarazilo

    Je fakt, že se pošta musí bránit před případným podvodem ale toto??
    Jak mám prokázat něco co nemůžu? To si mám obstarat walper z monitoru s datumem a s popisem grafiky na diagnostickém prográmku nebo co?? Stačilo by to?

    Grafika byla pojištěna na 2000Kč + nálepka křehké.
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  2. #2

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Tak at jim preda cestene prohlaseni, ze 3 jeho kamaradi, Franta Flinta, Pepa Novak a Jarda Bubla byli svedkem toho, kdy neposkozenou a plne funkcni ji vytahoval z PC, adekvatne obsahu ji opet pred svedky zabalil a takto podal na postu.
    Je fakt, ze obcas soucastka z PC odejde, treba staci staticka elektrina, nebo se proste cestou uvolni nejaka soucastka a relativne za to nikdo nemuze.
    Nicmene pokud posta chce dukaz, ze grafika pred tim fungovala, nic jineho nez svedectvi treba 3 lidi mne nenapada.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  3. #3

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Mně příjde divné, že chceš reklamovat u pošty, přičemž jsi sám napsal, že balík byl nepoškozen. Není třeba hledat problém spíše u toho, kdo ti to poslal?
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    249

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Cau.

    Tak jsem byl dnes na poště a tam mi bylo řečeno, že tu reklamaci musí uplatňovat odběratel s tím, že má být zapsán protokol na dodací poště o poškození zásilky. Tj: že prý pokud zásilka byla nepoškozená, tak je prý malá naděje na to, aby byla reklamace uznána!!?

    To je teda dobrý! Tak příjde mi "vzhledově nepoškozená" zásilka, ale zboží uvnitř bude na šrot a na nikom si nic nevezmu?? Na co je potom pojištění zásilek?? Vzhled obalu nutně nemusí napovídat způsobu jakým se jednalo při přepravě s balíkem! Vždiť stačí jen na něj něco hodit nebo s ním hodit o zem - obal se nepoškodí ale zboží uvnitř ano!!??

    Tohle jsem jí tam řekl, na čež mi řekla, že to záleží na obalu, v kterém to bylo posíláno ( když jsem jí řekl, že v originále tak trošku znejistěla ) a na způsobu zabalení. - Což posoudí jejich !!!!!! Posudkové oddělení?! (trošku konflikt zájmů ne?)
    Jo a prej že musím prokázat, že zboží bylo před odesláním funkční! Ale jak?? Prej svědek nestačí a ani fotka s datumem z PC na které je vidět v diagnostickém prográmku tip graficeké karty osazené v počítači!!!?

    Ježiši kriste tak co víc by chtěli za důkaz?!!
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    249

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Citace Původně odeslal leo Zobrazit příspěvek
    Mně příjde divné, že chceš reklamovat u pošty, přičemž jsi sám napsal, že balík byl nepoškozen. Není třeba hledat problém spíše u toho, kdo ti to poslal?

    Říká že grafika byla opravdu v pořádku. nemám důvod mu nevěřit jedná více než solidně.
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  6. #6
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    2Gizmo: a proc to vubec resis? jestli jste si s prodavajicim nedohodli neco jineho, pak za to, ze ta grafika bude v poradku v okamziku prevzeti (tedy tebou na poste, nikoliv podanim k preprave), odpovida prodavajici. takze to ze sve pozice res jenom s nim...
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  7. #7

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Říká že grafika byla opravdu v pořádku. nemám důvod mu nevěřit jedná více než solidně.
    No ono duveruj ale proveruj, spousta lidi bude po telefonu, kdyz je neznas pusobit duveryhodne a vyborne, ale klidne ti nefunkcni zbozi posle a pak s nim teprve nebude domluva, ci se ti bude 3 mesice slusne vymlouvat az maj velkou sanci, ze vetsina lidi nad tim pak mavne rukou.
    Ale je fakt, ze dobre zabalena grafika v baliku, na kterem je obal skutecne nijak neporusen by mela cestu vydrzet. Pokud by s tim hrali fotbal, tak bys to poznal (ikdyz jak jsem slysel, obcas taky na poste neco "prebali" sami, kdyz jim to vypadne z rukou a obal se poskodi, prerazitkujou a pokud neznas detaily zabaleni baliku od povodniho odesilatele, tak nemas sanci se nad tim ani zamyslet.

    EDIT: jako riksa, preposli mu ji zpatky, at tobe vrati penize a pripadne reklamace resi on, muzes mu v tom jen z dobre vule pomoci.
    Naposledy upravil tiktak; 08.11.2006 v 11:30.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    249

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    EDIT: jako riksa, preposli mu ji zpatky, at tobe vrati penize a pripadne reklamace resi on, muzes mu v tom jen z dobre vule pomoci.


    Stalo se Je odeslána Sem zvědav kdy mi vrátí peníze- říkal že co nejdříve
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  9. #9

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    Citace Původně odeslal Gizmo_CZ Zobrazit příspěvek
    Stalo se Je odeslána Sem zvědav kdy mi vrátí peníze- říkal že co nejdříve
    tak co vratil ti penize nebo ne? je to od nejakyho membera z OC4ra?
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    09.08.2004
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    784
    Vliv
    249

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    ne na pctunigu jsem koupil grafárnu a došla rozbytá. Peníze mi vrátil přes účet dnes. Holt já přišel o stovku on taky + grafika KO! Prej na to kašle! No nevím já bych bych to tak nenechal! nakonec jsem si objednal saphire ATI R. 9600 Pro z czechcoputru!!! maj výprodej!! Ale chytil jsem poslední kus !!!

    A to za 1411Kč s o poštovným a dvouletou zárukou!! No nekupte to!
    Notebook MSI GE620DX-458CS 15,6", i3-2330M, 4GB, 500GB, nVidia GT 555M s 2GB, DVD±RW, WiFi, BT, Win 7 64bit prof. originál :-)

  11. #11

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    no 9600PRO je kram to jako kazdopadne, ale to je fuk

    tak ti preju, at ti zas nejaka vesela postacka nepřinese mrtvou kartu z CZC
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  12. #12
    Junior Member Avatar uživatele bruk600
    Založen
    07.02.2005
    Bydliště
    Plzeň-venkov
    Příspěvky
    39
    Vliv
    0

    Standardní Re: Reklamace u České pošty - došla vadná grafika

    No já před časem prodával taky GK ATI8500 a kupující chtěl nějaké okénko pro kontrolu přítomnosti té karty v krabici - tím taky jsem ji nemohl dát do antistatického obalu.Tak jsem to vyrobil a funkčnmí mu ji i poslal poštou.Pak mi volal,že karta má kostičkový obraz.Nechal jsem si ji tedy poslat zpět (vrátil sem mu i prachy) a karta fakt byla k.o...Osobně myslím,že to byla statika přes to plastové okénko.Mohlo se to stát i při vyjímání,nebo při instalaci.To se mohlo stát i vám a na tom pošta nenese odpovědnost a pokud je balík nepoškozen,tak to ani náhodou neuznají.
    Kdybys býval mlčel,tak bys zůstal filozofem.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  2. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •