Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: zabezpeceni domaci WIFI

  1. #1

    Standardní zabezpeceni domaci WIFI

    Ahoj

    poridil jsem domu router. Mam pripojeni od UPC a to umoznovalo pripojeni je jednoho PC. Byl mi doporucen nakup router (predtim jsem mel jen switch).

    Uz ho mam doma, vse facha jak po kabelech tak po wifi.

    Jde mi ted jen o to, jak zabezpecit aby se na me nemohl z baraku nikdo napichnout.

    V tech nastaveni jsem dost LAMA.

    Predem diky

    Namornk

    p.s.: Je to to security mode - WEP (a mnohaciferny klic) ? Nevim zda toto je jen kodovani signalu nebo zaheslovani pristupu.
    Všeho chuť

  2. #2

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal Namornik Zobrazit příspěvek
    Ahoj
    Jde mi ted jen o to, jak zabezpecit aby se na me nemohl z baraku nikdo napichnout.

    p.s.: Je to to security mode - WEP (a mnohaciferny klic) ? Nevim zda toto je jen kodovani signalu nebo zaheslovani pristupu.

    Na WEP se nespolehej, muzu ti ukazat, jak ho lousknout behem chvilky. Na doma mas nejlepsi nastavit na Linksysu WPA2 s PSK. To pri rozumne nastavenym klici je velmi tezko lousknutelny (ale samo to stale jeste jde delat doma).
    ITF FreeNet Liberec

  3. #3

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Mno nevim jak na WPA2, ale zatim je to povazovany za nejlepsi ochranu, horsi je ze to musi umet sitovy prvky - takze jestli uz mas neco co to nepodporuje, tak se musis spokojit jen s WPA.
    Kazdopadne je nutne jeste nastavit HW FW pro pristup jen tvych PC. U nas je situace podobna a za prvnich 10 min po nahozeni site jsem tam mel nekolik stovek pokusu o prunik (moc me neuklidnilo ani to, kdyz me kamos ukazoval jak se prochazi po lokalnich HDD polovine lidi v ulici).
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  4. #4

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Ja pouzivam WEP a openVPN. WPA nemohu pouzivat, protoze to vsechny moje wifi zarizeni nepodporuji. Ale chtel bych se zeptat jak to je s bezpecnosti WPA-PSK pokud se da dostatecne silne heslo. Da se to nejak rozlomit jinak nez brute-force utokem? A jak dlouho to vetsinou trva? U VPN predpokladam, ze to je pro normalniho smrtelnika nemozne rozlomit, kdyz to ma 1024bit sifru. Nebo lze take?

  5. #5

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Pokud to jde, povol v routeru jen MAC adresy svých počítačů, vše ostatní zakaž.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  6. #6

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Mac adresa se da zmenit a odchytnout. Jedine je necim zvlast sifrovat. Jednou jsem mel nastavene WPA-PSK a kismet stejne mac adresy videl (aspon myslim nejak jsem to nestudoval).

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    mno, jestli dokazes sifrovat MAC, tak ses na dobry ceste dostat Nobelovku. Zjisti si jak funguje ethernet na tyhle vrstve, WiFi neni nic jinyho. MAC proste musis videt z principu, jinak by se nedalo komunikovat. IP se prevede na MAC, pomoci ni se komunikuje na fyzickym segmentu a niz uz sou jen draty a signaly na nich.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #8

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal chinook Zobrazit příspěvek
    JDa se to nejak rozlomit jinak nez brute-force utokem? A jak dlouho to vetsinou trva? U VPN predpokladam, ze to je pro normalniho smrtelnika nemozne rozlomit, kdyz to ma 1024bit sifru. Nebo lze take?
    Jsou optimalizovane metody, jak to zrychlit, 1024bit sifra je pekna, ale otazka je jestli nejaky postrani kanal neumozni lousknout behem chvilky .
    ITF FreeNet Liberec

  9. #9

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    WEP & mac police; není problém s kompatibilitou a je to už dost; pokud někdo se ti tam bude chtít nabourat tak se ti tam prokouše i před WPA i WPA2 ale je to jen na tom jak moc citlivá data ti tam tečou
    Tati, na co je ctr+alt+delate? To je na howno .))

  10. #10
    Member
    Založen
    26.10.2002
    Bydliště
    Brezno,SK (niekde na okolí)
    Příspěvky
    268
    Vliv
    264

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    (moc me neuklidnilo ani to, kdyz me kamos ukazoval jak se prochazi po lokalnich HDD polovine lidi v ulici).

    Toto bude lamerska otazka, o WIFI nic neviem,
    ale - to nejaky sw firewal, napr. Zonealarm, alebo Kerio nedokaze zastavit tieto prieniky zvonku?
    Naposledy upravil Tykoxo; 20.09.2006 v 18:50.
    D925XECV2, I 640, 2x512 MB DDR2 Kingston 533, 80GB SATA Seagate, 160 GB ATA Seagate ST, 40 GB ATA Seagate IV , Teac DV-W58GA, Sapphire Radeon X1600XT 256MB, Iiyama ProLite x430s, 2x WinXP Pro CZ SP1 NTFS, 1x Win XP Pro CZ SP2 FAT32.

  11. #11

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Samozrejme ze dokaze, ale nekdo ho musi spravne nastavit + patricne proskolit obsluhu (tady je nejvetsi problem), protoze firewall ktery user odklikne pokazde [Apply] jen proto, ze netusi na co se ho ta otravna vec pta, je k nicemu.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  12. #12

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal DarkArt Zobrazit příspěvek
    WEP & mac police; není problém s kompatibilitou a je to už dost; pokud někdo se ti tam bude chtít nabourat tak se ti tam prokouše i před WPA i WPA2 ale je to jen na tom jak moc citlivá data ti tam tečou
    Paradoxne se ukazala ucinejsi MAC policy, pokud jsou lidi stale pripojeni. WEP fakt neni problem. Jeden nas clen (mladej kluk) si dela sbirku WEP klicu pouzivanych v Liberci, ma je normalne na svych strankach, kdo by chtel, se muze podivat a pripadne pripojit .
    ITF FreeNet Liberec

  13. #13

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal hwsoft Zobrazit příspěvek
    Paradoxne se ukazala ucinejsi MAC policy, pokud jsou lidi stale pripojeni. WEP fakt neni problem. Jeden nas clen (mladej kluk) si dela sbirku WEP klicu pouzivanych v Liberci, ma je normalne na svych strankach, kdo by chtel, se muze podivat a pripadne pripojit .
    Mam podobny problem, ale s tim ze mi moje WiFi PCMCIA karta asi nepodporuje ani WEP (mam na notasu W2K a kdyz nastavim WEP tak je sitovy kabel odpojen). Mohu se spolehnout na pouze na MAC policy?
    Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci vašeho ramene.

  14. #14

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    a co pouziti nejake VPN ?
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  15. #15

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal koniklec Zobrazit příspěvek
    Mam podobny problem, ale s tim ze mi moje WiFi PCMCIA karta asi nepodporuje ani WEP (mam na notasu W2K a kdyz nastavim WEP tak je sitovy kabel odpojen). Mohu se spolehnout na pouze na MAC policy?
    Nevěřím, že by tvůj hardware nepodporoval WEP. Možná ti chybí nějaké patche pro W2K. Například na WPA pro WXP musí být záplata. Nebo nemáš správně nastavený AP proti notebooku. To je pochopitelně hlavní a nejdůležitější. MAC policy určitě není špatná jako doplněk WPA, ale není to vůbec žádná ochrana.

  16. #16

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    No HW to asi podporuje, to jsem spatne napsal. Je neco shnileho ve W2k. ALe co? V jinem notasu na stejnem routeru je to v pohode. Kdyz nastavim na routeru WEP tak sem mi nahlasi: Sitovy kabel byl odpojen. Jinak zaplaty jsem instaloval automaticky az do doby asi pred mesicem a pul.
    Naposledy upravil koniklec; 01.10.2006 v 03:09.
    Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci vašeho ramene.

  17. #17

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    MAC+WEP nabouras vazne behem par minut. Navic u wifi je uplne jedno, jestli dana mac adresa na siti jiz je nebo ne. Klidne muzes mit 2 nic se stejnou mac adresou a nikdo nic nepozna, druha strana netusi, zdali komunikuje s jednim nebo vicero stroji.
    u WPA je zase problem s komptabilitou, takze ja to vidim tak, ze pokud si nekdy budu zarizovat wifi, tak necham vsechny mac, wpa, wep vypnute, samotne wifi bude jakkoli nechranene, ale jedine co tam pobezi bude OpenVPN server a vse pojede pres zapezpeceny tunel.
    Naposledy upravil monsoon; 01.10.2006 v 03:39.

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  18. #18

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    taky neuskodi:
    1. Skyte SSID. (hide SSID)
    2. na AP nastavit minimalni vykon tak aby ti to jeste vyhovovalo
    3. vypnout uplne DHCP a nastavit pouzite pocitace napevno a MAC filter
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  19. #19

    Standardní Re: zabezpeceni domaci WIFI

    Citace Původně odeslal monsoon Zobrazit příspěvek
    MAC+WEP nabouras vazne behem par minut. Navic u wifi je uplne jedno, jestli dana mac adresa na siti jiz je nebo ne. Klidne muzes mit 2 nic se stejnou mac adresou a nikdo nic nepozna, druha strana netusi, zdali komunikuje s jednim nebo vicero stroji.
    u WPA je zase problem s komptabilitou, takze ja to vidim tak, ze pokud si nekdy budu zarizovat wifi, tak necham vsechny mac, wpa, wep vypnute, samotne wifi bude jakkoli nechranene, ale jedine co tam pobezi bude OpenVPN server a vse pojede pres zapezpeceny tunel.

    Pokud mas dve stejne MAC na siti, poznas to velice rychle, zacnou vznikat kolize. Ze to je jenom slabsi ochrana je jasny, ale pokud mu ta karta nepodporuje nic jinyho, tak bych to nechal. Pak staci nahodit nejakou jednoduchou VPNku a ma na doma dobre zabezpecenou sit.
    ITF FreeNet Liberec

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. malá domácí wifi?
    Založil Smitka v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 32
    Poslední příspěvek: 13.06.2006, 20:04
  2. Problem s instalaci ovladace pro Wifi intel 2915abg
    Založil tiktak v sekci fóra Síťové komponenty
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 25.01.2006, 19:26
  3. Wifi muze signal z wifi odpalit,poskodti jine zarizeni?
    Založil Dragoun v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 07.06.2005, 18:20
  4. domácí Wifi síť přes AP router Linksys
    Založil Marcelus v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 23.03.2005, 15:54
  5. Wifi -dotaz laika
    Založil Vladimír Mahr v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 18.02.2005, 14:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •