Stránka 3 z 19 PrvníPrvní 123456713 ... PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 464

Téma: Plasma nebo LCD?

  1. #51
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    nenapsal jsi Ajsti k cemu to primarne chces...k TV, DVD, SAT bych bral plazmu. Na HTPC, konzoli zase LCD.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  2. #52
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Sorry, TV=UPC, DVD, HD DVD, ziadne hry ani Xbox , i ked mi tam pojde signal z PC , tak len kvoli HD filmom
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  3. #53
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal AjsTi Zobrazit příspěvek
    Sorry, TV=UPC, DVD, HD DVD, ziadne hry ani Xbox , i ked mi tam pojde signal z PC , tak len kvoli HD filmom
    A kolik těch HD filmů máš? Pokud pravidelný přísun, tak už asi LCD s menší úhlopříčkou vzhledem k Tvému obýváku... já jich mám jen pár, takže mi bohatě stačí LCD u PC...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  4. #54
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
    A kolik těch HD filmů máš? Pokud pravidelný přísun, tak už asi LCD s menší úhlopříčkou vzhledem k Tvému obýváku... já jich mám jen pár, takže mi bohatě stačí LCD u PC...
    Toz zatial zopar taktiez , ale je to o kombinacii , niektore dvd vychadzaju bez dabingu, tam by som si kupil ten film v HD, ine su s dabingom a tam zase HD kupovat nemusim, ale je to diskutabilne. Vseho vsudy mam HD filmov zopar , hold su drahe
    Prave na pc nechcem pozerat , ale na LCD alebo PLAZME , pc bude sluzit iba ako prehravac , kedze lepsie HD DVD prehravace su z cenou blizo 25 000.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  5. #55
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    pokud na tom chces poustet jen filmy a ne i browsit a nebo delat neco rozumneho a das si pozor na puldenni pusteni nejakeho MCE ci Media Portalu, tak bych sel asi do plazmy....

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  6. #56
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Toz to je tak , ze opcas ide TV pol dna , opcas od rana do vecera a opcas nejde cely den vobec.
    Preto Ta dilema. Najlepsie by bolo kupit FULL HD plazmu , ale to je kapanek ina cenova relacia.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  7. #57
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 084
    Vliv
    283

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    2DM: gratuluji opozdene k plazme, asi to bude malej narez se na tom divat na filmy a ten zminenym Gladiatorovi, no skoda slov

    prosim o jedno vysvetleni, jak jsi dal odkaz na tu plasmu, tak tam pisou, ze to umi 1080p
    a me neni jasny, jak na plasme s rozlisenim 1024 x 768 bodů muze byt 1080p
    diky
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  8. #58

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal AjsTi Zobrazit příspěvek
    Toz to je tak , ze opcas ide TV pol dna , opcas od rana do vecera a opcas nejde cely den vobec.
    Imho je potřeba přihlédnout k tomu, CO na té televizi běží v kolika procentech. Na sledování FullHD filmů jsou to srovnatelné alternativy, pokud tam ale běží povětšinou tv signál, tak bych v téhle cenové třídě o LCD osobně vůbec neuvažoval.

    Nevím, kolik máš doopravdy HD filmů a kolik jich v dohledné době mít budeš. Osobně bych tohle asi řešil plazmou a až bude filmů dost a sám jich mít budeš tolik, že to stojí zato, tak pořídit novou FullHD, která v té době bude pravděpodobně stát max. tolik, co dnes HD Ready (a bude ještě lepší), přičemž na prodeji starší budeš tratit předpokládaně míň než kolik je dnes rozdíl mezi HD Ready a FullHD. Jinak ano, FullHD PDP od Panasonicu je dneska v consumer imho to nejlepší, jen zvážit, zdali je ta investice reálně opodstatněná.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  9. #59
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Mam cca 10-20 HD filmov , dvd mam daleko viac ,ale zistil som , ze niektore veci sa oplati kupit aj DVD aj HD DVD , uz len preto , ze je velmi malo HD DVD dabovanych Este to mozem riesit nakupom BLU-RAY diskov , kde uz su niektore i dabovane.

    Myslim , ze si to zrejme vystihol , co vlastne chcem
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  10. #60
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal MISKOBOSS Zobrazit příspěvek
    2DM: gratuluji opozdene k plazme, asi to bude malej narez se na tom divat na filmy a ten zminenym Gladiatorovi, no skoda slov

    prosim o jedno vysvetleni, jak jsi dal odkaz na tu plasmu, tak tam pisou, ze to umi 1080p
    a me neni jasny, jak na plasme s rozlisenim 1024 x 768 bodů muze byt 1080p
    diky
    Díky, Gladiátora jsem si o víkendu skouknul znova a celého (holt nekomprimovaný originál má své kouzlo).

    Pokud jde o režim FullHD na rozlišení 1024x768, jedná se o to, že televize má obvody pro zpracování takového signálu.
    Výstup sice odchází v nativním rozlišení obrazovky, ale ten downsampling je opravdu hodně kvalitní - stejně tak naopak v případě signálu, který leze z DVD a musí se přepočítávat směrem nahoru...
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  11. #61

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Dovolím si postnout příspěvek, který jsem nedávno psal na jedno fórum ohledně doporučení převážně pro PS3, takže to berte kliďánko s rezervou. Třeba to někomu pomůže.

    PS3 jsem testoval na dvou plazmách, jednalo se o Panasonic TH-42PZ700EA a SAMSUNG PS50P96FD a samozřejmě na dvou LCD, novinka v segmentu 37" Panasonic TX-37LZD70F a top model 37" Philips Cineos PFL3732D, které jsou řazeny ve vyšší cenové kategorii a všechny spadají do FullHD. Rozdíly byli hlavně u plazem a to především v jemnějších barevných přechodech a nepatrně v černém podání, které bylo hlubší. Ostrost obrazu (nevynucená, standardní) převažovala na LCD panelech. Celkové podání obrazu mi přišlo přijemnější a vyváženější na LCD (ale pozor, celkové podání je subjektivní záležitostí každého uživatele). I přesto jsem zaboha nedokázal po 4 dnech soužití s těmito panely jednoznačně říci, na kterém je PS3 zobrazené nejlépe. Každý panel zobrazil signál PS3 velmi pěkně a věrohodně, prostě krásný požitek. Když jsem se zeptal přítelkyně či známých, které mě v té době navštívili, sdělili mi, že obraz vypadá na všech pěkně a takhle to v 90% případu zkončí, obraz je pěkný a tím to hasne. Většina zákazníků, uživatelů nemá možnost porovnat vedle sebe vynikající či slušné Plazmy vs. LCD. To co vidíte v krámech (Elektro World, Datart, Euronics, apod.) tam můžete srovnávat akorád starý hrušky s jabkama, když se pomodlíte, možná nějaký novější model třeba najdou. Já jsem se nakonec z důvodu použití i pro HTPC rozhodl pro LCD TX-37LZD70F, jednak se jedná o novinku, obraz je velmi přijemný jak ve FullHD i v DVB-T a to i z min. sledované vzdálenosti 2.5m, HDMI v1.3, 1080p/24Hz, pěkný design a další ty druhořadé důvody (velikost, menu, apod.) už nebyli tak důležité, ovšem taktéž rozhodovali. Pokud bych nevyužíval HTPC, nejspíš bych volil mezi Plasmou Panasonic Viera PZ700EA a LCD Panasonic Viera TX-37LZD70F, protože LCD Philips 9732D mělo příšerné úhly pohledu, kde i při běžném úhlu sledování (20 od spoda) docházelo k degradaci černé barvy, které přecházela k šedé, to jsem u top modelu se segmentu 37" nečekal, zvláště, když se jedná o panel za cca. 51 000 Kč s DPH. Plazmu Samsung jsem vypustil už kvůli cenovému rozdílu, který oproti zmiňovaným modelům neodpovídá a nestojí za to.

    Proto Vám závěrem doporučuji, berte to co se Vám prostě líbí, jaký obraz je Vám přijemnější ať už je to plazma nebo LCD, je to prostě úplně jedno (pokud to nebudete používat pro HTPC). Co se týče rozdílu ohledně spotřeby Plazmy vs LCD, u Plazmy je ve specifikaci uváděná hodnota, která je měřená na homogením bílém obraze. Proto je spotřeba variabilní v závislosti na obraze.

    Konkrétně pro PS3 je z hlediska technologie panelu (Plazma, LCD) úplně jedno, co si vyberete, koukejte spíše, jaký obraz se Vám osobně líbí, zda má TV HDMI v1.3 a zda podporuje signál 1080p/24Hz. Pokud vybíráte Plazmu nebo LCD pro DVB-T/analog, satelit, apod. tam už se dají najít rozdíly v obraze dost velké (šum, artefakty, pohyb) a Plazma je v tomhle výrazně lepší.

    Darth: gratuluju k vynikající koupi. Pokud bych nepoužíval HTPC, koupil bych osobně už rovnou FullHD.
    Naposledy upravil Slimák; 14.11.2007 v 21:40.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  12. #62

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    A ještě malé review mého nového kousku Panasonic Viera TX-37LZD70F.

    Od výrobce je panel nastaven v dynamickém módu podobně jako to mají Samsungy. Tento režim silně tahá oči, takže pro pohodové sledování nezbývá než přepnout na normalní režim zobrazení.

    Co se týče běžných signálů, sleduji převážně DVB-T, se kterým jsem velmi spokojen. Řekl bych, že tuner a elektronika je velmi povedená. Ze sledovací vzdálenosti 2.5m je obraz celkem vydařený, ideálně bych si v některých případech (v závislosti na pořadu) představoval i ty 3m. Obraz je bez viditelného šumu i přes vypnutou fce redukci šumu. Celkové podání obrazu je přijemné, barvy jsou takové střídmé, naturální bez zbytečně velké saturace. Nezpozoroval jsem za celou dobu užívání žádné artefakty. Střední default hodnota ostrosti je subjektivně menší, než u Philips 9732D, titulky a malé texty v reklamách jsou hlavně dobře čitelné. Co se týče přehrávání DVD, kavlita je také vynikající. Automatické nastavení poměru funguje většinou spolehlivě (v některých případech se u TV Prima obraz více roztáhne, něco jako zoom, takže je potřeba nastavit poměr ručně). Povedený je režim poměru na střed, kde obraz není deformován. Co musím opakovat, jsou naprosto špičkové úhly, tam Philips PFL9732D silně zaostal i v běžných úhlech (20 stupňů od spoda, 10 zleva). Večer jsem koukal na basket a v rychlé pohyby jsou bez mazání a artefaktů za pohybem. Kvalitou obrazu mi Panasonic před Philipsem osobně přijde o poznání lepší.

    Odezva DO včetně pohybů a reakcí v menu je velmi rychlá. Přepnutí DVB-T kanálu trvá cca. 1 až 1.5s. Listování mezi nastavením, zdroji vstupů a seznamu kanálů je okamžité. Co mě přijemně překvapilo je zpracovaní samotnéhu menu, hlavně co se týče designu a vyhlazenosti oproti některým konkurenčním TV. Při změně hodnot, např. kontrast, se převážná část menu zakryje a zůstane pouze aktivní zvolená hodnota s ukazatelem, takže snadněji vidíte obraz a jeho změnu. Nastavení není tak detailní jako bývá u Samsungu (tzn. více možností nastavení jednotlivých barev nebo úroveň podsvícení). Trošku mi chybí PIP, ale s tím jsem se už smířil. EPG je běžné, tzn. aktuální a následující pořad s popisem. Ladění stanic proběhlo bez problému v délce cca. 3min. Při naladění se automaticky vytváří dva profily (analogové služby, digitální služby). Můžete si dále vytvořit a pojmenovat svůj vlastní profil s oblíbenými programy. Kanály, které do profilu nechcete nebo je nesledujete, můžete jednoduše vyškrtat, tím je nesmažete, pouze nebudou v profilu viditelné. Přepnutí mezi analogem, DVB-T a Vaším profilem se provádí pouze tlačítkem "TV" na DO. Reakční doba přepnutí je velmi rychlá. Přesun a přejmenování kanálů je inutivní. Aktulizace firmware TV se provádí přes DVB-T, zatím není k dispozici nová verze a není ani ověřeno, zda je u nás aktualizace tohoto způsobu podporována.

    FullHD asi nemá cenu nikterak dlouze komentovat. Mám přes HDMI připojen Xbox 360 a Playstation 3. Obraz mi přijde nádherný, subjektivně lépe vyvážený oproti Philipsu. Celkové podání obrazu je přijemné. Ostrost na střední default hodnotu je perfektní a velmi přijemná (při bližším zkoumání není v textu pozorováno přeostření), čitelnost je vynikající. V tomto zobrazení se navíc v menu objeví volba režimu prokládání. Barvy jsou nádherné. Odezva panelu a reakce v rychlích pohybech jsou bez sebemenšího problému, žádný náznak mazání nebo artefaktů (testován Flatout Ultimate Carnage, Gears of War, Call of Duty 4).
    Při sledování Blu-Ray titulů je to řádná vychutnávka a totální pastva pro oči. Zatím mám film Hostel a Stealth. Brilantní ostrý obraz plný detailů. Panel podporuje režim 1080p/24Hz.

    Každý vstup si ukládá své nastavení, což nejednoho také potěší. Dokonce i mezi profilem analogu a DVB-T. Při zapnutí Xbox 360 či PS3 se TV nepřepne na HDMI. Vstup je potřeba vybrat ručně. Je dobré, že po stisknutí AV si pamatuje Vámi zvolenou poslední volbu, takže nemusíte ani listovat. Jednotlivé vstupy si můžete pojmenovat či jim přiřadit profil využítí (např. GAME, PC), takže ve finále je zobrazeno např. HDMI 1 [GAME], HDMI 2 [PC]. HDMI je verze 1.3

    Po zklamání z Philipsu, který ve stand-by režimu mírně bzučel (hold horší kousek) jsem se raději podíval i na tuto stránku. Po uvedení do stand-by režimu panel nevydává žádné pazvuky. Do stand-by režimu je potřeba déle podržet tlačítko power pro případ nechtěného stisknutí. DO se přijemně drží v ruce, tlačítka mají jistý stisk zakončená jemným klapnutím. Napájecí kabel panelu je integrovaný.

    Co se týče technologie 100Hz, posílal jsem e-mail Panasonicu, kde ho kritizuji za klamavou specifikaci 100Hz, vzhledem k tomu, že se objevili spekulace u nás i v zahraničí, zda má či nemá 100Hz. Věc se má tak, že prý nemá 100Hz jak to mají softwarově ostatní TV, ale 100Hz je u tohoto modelu dáno samotnou technologií panelu. Apeluji na Panasonic, aby tuto věc více rozvedl.

    Sečteno, podtrženo, jsem velmi spokojen. Zatím jsem nenašel chybku, nad kterou bych se pozastavil. Možná jen to, že mi brzy bude chybět třetí HDMI a větší šířka panelu díky repro po stranám. Na to, že se jedná o 37", je to dost těžká mrcha a do patra jsem si nevynesl.

    EDIT: po připojení NTB VGA>VGA se zobrazí v menu další možnosti. Korekce jednotlivých RGB složek, horizontální-vertikální poloha, režim XGA nebo WXGA, nějaké hodiny, gamma korekce a mraky dalších věcí.

    EDIT2: při propojení s PC (HDMI>DVI 10m) funguje pixelmapping 1:1 1920x1080 korektně.

    Mezi další kandidáty jsem tehdy volil také Samsung LE37M87BD. Proč jsem ho nevybral?
    1. Samsung nyní do tohoto Mkového modelu osazuje nevlastní panely, tzn. panely od AU Optronics (AUO), které by měli konkurovat Samsungovým (S-kovým) SPVA panelům, bohužel reakce převážně ze zahraničních diskusí potvrzují horší podání. Je to škoda, vzhledem k tomu, že bratříčci LE40/46M87BD mají pouze S-kové panely. Typ panelu si můžete zjistit na zadním štítku Vašeho Samsungu, kde je samostatné velké písmeno a to buď S - Samsung, A - AUO nebo v nejhorším případě zmetky od C - CMO, které se vyskytují převážně v nejnižšší S-kové řadě LCD panelů.
    2. Při dotazu na FW televizoru mi někteří seriozní prodejci ověřili na skladových kusech, jaká je verze FW. Bohužel i nyní tyto TV obsahují starší FW, které mohou způsobovat problémy s DVB-T případně problémový 1:1 pixelmapping 1920x1080 přes HDMI > DVI PC. Negativum je takové, že aktualizace FW se provádí pouze v servisu, doba čekání cca. 3 dny stylem pick-up. Díky bohu nové F.kové modely mají USB a s aktualizacemi se přes toto rozhraní počítá.

    EDIT: tak bohužel už jsou čerstvé zkušenosti majitelů s F-kovými modely. Některé neduhy M-kové řady nebyli odstraněny (judder efekt v DVB-T). Dále se proslýchá, že ač má F-kový model USB pro možnost aktualizace FW, tak výrobce nejspíš verze FW nebude vystavovat. Snad tomu nakonec tak nebude.
    Naposledy upravil Slimák; 19.11.2007 v 16:59.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  13. #63

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    mensi polemika: no u mne je ohledne technologie jasno, vzhledem k htpc tedy jedine lcd. Uz rok tema resim, vysledek znacky Samsung a Sony. Zustalo Sony, kvuli jasnym benefitum ohledne kvality a trvanlivosti vuci Samsungu. Pak jsem resil uhlopricku, nejdrive vzhledem k velikosti mistnosti, respektive vzdalenosti ode zdi ke zdi 3,5 m padala volba na 32" a model KDL-V, nasledne zjisteni, ze se budu v lete stehovat do vetsiho a tudis i 32" odpadla. Imho tedy 40". A ted rozliseni, fajn by bylo FullHD, ale... Kdyz mi se mi zvetsi pozorovaci vzdalenost na cca 4,5 - 5 metru, ma FullHD pri 40" jeste smysl? Neni tedy rozumejsi a vhodnejsi koupit 40" 100Hz, ale jen HD ready (KDL-D3000) nebo je pak uz pri je pri danne pozorovaci vzdalenosti FullHD a 40" malo a chce to vice palcu?
    Naposledy upravil mokus; 15.11.2007 v 01:09.

    FUN: Apple Mac Pro 4.1@5.1 • Intel Xeon W5680 • Kingston 3x8GB (triple-channel) 1333 ECC • EVGA GTX 670 • Crucial M200 256GB • WD Black 1TB • WD Green 1TB 3x
    MOBILE: HP EliteBook 8440p • Corsair 2x4GB • AVerTV Hybrid • Logitech VX Nano • Canon S95 • Apple iP6 16GB • Apple iPad Air 64GB • Apple iPod Nano 7G 16GB • Apple iPod Video 80GB
    WS: intel NUC i3 • Corsair 2x4GB • Crucial M4 512GB • intel Advanced-N 6235 • Samsung B2030HD
    HTPC: AMD X2 Toledo 4200+ • ASUS A8R-MVP • Scythe KatanaCu • Patriot 2x1GB • GB 8600GT+Zalman VF900-Cu • WD 640AAKS+SilentMAXX silencer • Pioneer DVR-212 • Leadtek WinFast TV2000XP Expert • Corsair HX520w • SilverStone LaScala LC17S • ONKYO TX-SR603E • JAMO E7 7.1 (2x E750 + 4x E700 + E7cen + E7sub) • Panasonic TX-55CS630E • Logitech WingMan FF GP • APC Back-UPS 650 • chlupy ze psa

  14. #64

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Při vzdálenosti 4,5m se ti FullHD tolik nevyplatí, hlavně už nepoznáš rozdíl mezi 1080p a 1080i. Vzdálenost 4,5m je dobrá tak pro SD (DVB-T/analog). Pro 40" FullHD je ideální vzdálenost 2-2,5m pro 1080p, pro SD pak 3,5-4m. Pokud to chceš používat jako HTPC, tak bys z takové vzdálenosti měl písmo jak malé blechy (nastavíš větší písmo nebo nižší rozlišení). Šel bych spíš ho HD Ready panelu, nebo zakoupil 42" FullHD, což už by nemuselo být špatné, ale zase ty ceny noo.

    Jinak aktuální řada je podle zkušeností ze zahraničních fór vydařená, hlavně za zmínku stojí FullHD model Sony KDL-W3000, který má jak integrovaný DVB-T tuner, tak i DVB-C.
    Naposledy upravil Slimák; 19.11.2007 v 17:11.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  15. #65

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    tak dalsi zajimavy poznatek u Sony viz. http://www.tvfreak.cz/art_doc-6B5C6C...5002EBC91.html televize orezava obraz ze vsech vstupu, coz u htpc hodne zamrzi, je to standart u vsech tv Sony? Setkal se z Vas nekdo s necim podobnym?

    FUN: Apple Mac Pro 4.1@5.1 • Intel Xeon W5680 • Kingston 3x8GB (triple-channel) 1333 ECC • EVGA GTX 670 • Crucial M200 256GB • WD Black 1TB • WD Green 1TB 3x
    MOBILE: HP EliteBook 8440p • Corsair 2x4GB • AVerTV Hybrid • Logitech VX Nano • Canon S95 • Apple iP6 16GB • Apple iPad Air 64GB • Apple iPod Nano 7G 16GB • Apple iPod Video 80GB
    WS: intel NUC i3 • Corsair 2x4GB • Crucial M4 512GB • intel Advanced-N 6235 • Samsung B2030HD
    HTPC: AMD X2 Toledo 4200+ • ASUS A8R-MVP • Scythe KatanaCu • Patriot 2x1GB • GB 8600GT+Zalman VF900-Cu • WD 640AAKS+SilentMAXX silencer • Pioneer DVR-212 • Leadtek WinFast TV2000XP Expert • Corsair HX520w • SilverStone LaScala LC17S • ONKYO TX-SR603E • JAMO E7 7.1 (2x E750 + 4x E700 + E7cen + E7sub) • Panasonic TX-55CS630E • Logitech WingMan FF GP • APC Back-UPS 650 • chlupy ze psa

  16. #66

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal mokus Zobrazit příspěvek
    tak dalsi zajimavy poznatek u Sony viz. http://www.tvfreak.cz/art_doc-6B5C6C...5002EBC91.html televize orezava obraz ze vsech vstupu, coz u htpc hodne zamrzi, je to standart u vsech tv Sony? Setkal se z Vas nekdo s necim podobnym?
    Mám vyzkoušenou jen vyšší řadu Sony KDL-40W3000, kde přes DVI>HDMI obraz neořeže, takže pixelmapping 1:1 1920x1080 funguje.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  17. #67
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Slimák Zobrazit příspěvek
    Mám vyzkoušenou jen vyšší řadu Sony KDL-40W3000, kde přes DVI>HDMI obraz neořeže, takže pixelmapping 1:1 1920x1080 funguje.
    pixel mapping a orezani obrazu jsou dve odlisne veci. Neni problem mit pixel mapping 1:1 a cast obrazu urezat. Jak jsi to u sebe overoval ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  18. #68

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    pixel mapping a orezani obrazu jsou dve odlisne veci. Neni problem mit pixel mapping 1:1 a cast obrazu urezat. Jak jsi to u sebe overoval ?
    Pokud se nepletu, pixelmapping 1:1 má zobrazit celý rastr v plném rozlišení bez nějakého ořezání. Pokud je obraz uřezán, tak TV nepodporuje pixelmapping. Měl jsem tuto TV půjčenou a zkoušel jsem propojení PC přes DVI>HDMI. Obraz byl bez ztráty okrajů, zkoušel jsem Nokia Monitor Test a někde jsem stáhnul mřížku v rozlišení 1920x1080.
    Jinak dobrý program je i zde: http://tft.vanity.dk/ který umí testovat pixelmapping 1:1, ale ten jsem nezkoušel.
    Naposledy upravil Slimák; 28.11.2007 v 19:44.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  19. #69
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    319

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Slimák Zobrazit příspěvek
    Pokud se nepletu, pixelmapping 1:1 má zobrazit celý rastr v plném rozlišení bez nějakého ořezání. Pokud je obraz uřezán, tak TV nepodporuje pixelmapping. Měl jsem tuto TV půjčenou a zkoušel jsem propojení PC přes DVI>HDMI. Obraz byl bez ztráty okrajů, zkoušel jsem Nokia Monitor Test a někde jsem stáhnul mřížku v rozlišení 1920x1080.
    Pixel mapping 1:1 imho znamena, ze nenastane resize. Kdyz pustim do TV 1360*768 a necham ho zobrazovat 1:1, tak mam cerne kraje. Kdyz ale dam obraz roztahnout, tak sice pokryju celou plochu, ale za cenu interpolace. Jsou na to testovaci obrazce, pripadne si ho lze doma vyrobit.
    Tudis neni problem mit PM 1:1 a presto nevidet kousek okraje, protoze ho TV ukroji.

    Ad zpusob zjisteni - diky za info, z toho to vypada, ze je to ok.

    edit: ten program funguje.
    Naposledy upravil PetrT; 28.11.2007 v 20:00.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  20. #70

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Ještě zkus ten prográmek, co jsem postnul do editace, ten by měl mít přímo funkci na testování pixelmapping 1:1
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  21. #71
    Member mince Avatar uživatele Laci
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Spijkenisse (NL)
    Příspěvky
    330
    Vliv
    266

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Poznate to niekto?
    http://www.plazma-tv.sk/
    Alebo nejaka ine alternativy v podobnych cenach (plazma aj LCD)
    PC: Asus P5W DH Deluxe, Core 2 Quad Q6600, Scythe Infinity, 4x 1GB Corsair DDR2 800 XMS2, Gigabyte 8800GT, WD Raptor 74 GB, WD Raptor 150 GB + RaptorX 150GB (RAID0), Seagate 1TB, WD 640 GB, Pioneer DVR-111D @ L, LifeVieW FlyTV Express X1 MST-T2A2, Avance B031, Seasonic M12 600W, acer X243HQ, MS Wireless DeskTop 2.0
    HTPC: Asus M2A-VM HDMI, Athlon64 X2 3800+ EE 35W, 4x 512MB A-DATA DDR2 800, Samsung 500GB, Samsung SH-S182M, LifeView FlyDVB Trio, CoolerMaster CM Media 260, FORTRON FSP300-60THN-P

  22. #72
    Member mince Avatar uživatele Laci
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Spijkenisse (NL)
    Příspěvky
    330
    Vliv
    266

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Nakoniec kvoli HTPC som isiel do LCD, a kvoli istote pixelmappingu 1:1 cez HDMI do LG. V Rakusku som kupil LG 42LC55, stalo to menej ako 900 EUR
    PC: Asus P5W DH Deluxe, Core 2 Quad Q6600, Scythe Infinity, 4x 1GB Corsair DDR2 800 XMS2, Gigabyte 8800GT, WD Raptor 74 GB, WD Raptor 150 GB + RaptorX 150GB (RAID0), Seagate 1TB, WD 640 GB, Pioneer DVR-111D @ L, LifeVieW FlyTV Express X1 MST-T2A2, Avance B031, Seasonic M12 600W, acer X243HQ, MS Wireless DeskTop 2.0
    HTPC: Asus M2A-VM HDMI, Athlon64 X2 3800+ EE 35W, 4x 512MB A-DATA DDR2 800, Samsung 500GB, Samsung SH-S182M, LifeView FlyDVB Trio, CoolerMaster CM Media 260, FORTRON FSP300-60THN-P

  23. #73
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    261

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Slimák Zobrazit příspěvek
    Při vzdálenosti 4,5m se ti FullHD tolik nevyplatí, hlavně už nepoznáš rozdíl mezi 1080p a 1080i. Vzdálenost 4,5m je dobrá tak pro SD (DVB-T/analog). Pro 40" FullHD je ideální vzdálenost 2-2,5m pro 1080p, pro SD pak 3,5-4m. Pokud to chceš používat jako HTPC, tak bys z takové vzdálenosti měl písmo jak malé blechy (nastavíš větší písmo nebo nižší rozlišení). Šel bych spíš ho HD Ready panelu, nebo zakoupil 42" FullHD, což už by nemuselo být špatné, ale zase ty ceny noo.

    Jinak aktuální řada je podle zkušeností ze zahraničních fór vydařená, hlavně za zmínku stojí FullHD model Sony KDL-W3000, který má jak integrovaný DVB-T tuner, tak i DVB-C.
    Ty vzdálenosti jsou dost jiné např. pro 40" na full HD je optimum 161cm !

    doporučuji theatercalculator xls. Jinak W a X rady od Sony maji HD MPEG4 tuner pro DVB-T/C
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  24. #74

    Arrow Re: Plasma nebo LCD?

    Co rikate na model http://www.alza.cz/plazmova-televize...6hd-d79389.htm ?

    Mel bych ho mit na testovani a potazmo vybiram stejne plasmu pro znameho, tak jestli jit do tohoto modelu, je limitovan pomerne castkou... Pojede to pred DVB-S, ja to muzu testnout na UPC kabelovce, samozrejme ze ma dostatek filmu v HD + nejakych 10 ve Full HD...
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  25. #75

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Já na to říkám, že bych si připlatil za Panasonic ... Ale to je celkem jedno, protože (jak bylo řečeno n-krát), má každý jiné oči.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. LCD Acer nebo Samsung?
    Založil kachel v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 04.12.2005, 00:37
  2. aky 19 a alebo 17 LCD
    Založil pageup-pagedown v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 29.07.2005, 13:24
  3. LCD Panel co vy nato ?? udělat nebo koupit
    Založil KoNG v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 92
    Poslední příspěvek: 26.03.2005, 01:00
  4. Kradený notebook
    Založil logich v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 14.05.2004, 10:46
  5. 15" LCD - Fujitsu Siemens nebo Benq
    Založil ress v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.03.2003, 16:16

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •