Stránka 13 z 19 PrvníPrvní ... 391011121314151617 ... PosledníPoslední
Výsledky 301 až 325 z 464

Téma: Plasma nebo LCD?

  1. #301

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal tnema Zobrazit příspěvek
    jinak se naprosto stotožnuji s názorem ostatních, fullhd zbytečné pro tv vysílání+hd filmy, využití dobré pouze pro konzoli, jestli 720i nebo 1080i člověk stejně svým okem lajka nepozná ve vzdálenosti 3 a více metrů, min procento lidí to pozná ale to sou už profíci.
    fullhd je zbytecne pro hd filmy? potom musim oznacit slovem profik kazdeho cloveka u ktereho jsem videl reakci na fullhd film na fullhd tv v porovnani treba s 1024 plazmou Samozrejme zalezi na vzdalenosti/velikosti/zraku, kdyz si sednu dostatecne daleko tak je i pal rozliseni "ok".
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  2. #302
    Junior Member
    Založen
    12.12.2008
    Bydliště
    Diviacka Nová Ves
    Příspěvky
    7
    Vliv
    0

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    ... tak prečítal som si túto tému od začiatku slovíčko po slovíčku až do konca , ale musím sa priznať , že chvílu som bol na strane plazmy, chvílu na strane LCD, keď pozerám tie telky v obchode tak si musím prečítať či je to LCD alebo plazma , inak by som to asi nerozoznal a keďže máme v pláne tiež meniť telku som " na prášky " čo vlastne vybrať, jediné kritérium je uhlopriečka minimálne106 cm, kvalitný obraz zo satelitu, DVD prehrávača resp. kamery plus klasický analógový príjem TV.Nemusím mať to naj, naj, na to aj tak určite nemám , proste zlatý stred. Díkes za rady...

  3. #303
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    273

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Kimi: ak si to naozaj prečítal slovíčko po slovíčku od začiatku až do konca, tak ti musí byť jasné, že pre použitie so satelitom, DVD, kamerou (pal?) a analógovým signálom je jednoznačný výber plazma, pretože ani jeden z uvedených zdrojov nenakŕmi fullHD zobrazovadlo dostatočne kvalitným obrazom.
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  4. #304
    Junior Member
    Založen
    12.12.2008
    Bydliště
    Diviacka Nová Ves
    Příspěvky
    7
    Vliv
    0

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal rOn Zobrazit příspěvek
    Kimi: ak si to naozaj prečítal slovíčko po slovíčku od začiatku až do konca, tak ti musí byť jasné, že pre použitie so satelitom, DVD, kamerou (pal?) a analógovým signálom je jednoznačný výber plazma, pretože ani jeden z uvedených zdrojov nenakŕmi fullHD zobrazovadlo dostatočne kvalitným obrazom.
    ... priznám sa nie som odborník v tejto terminológii takže je mi horšie reagovať na tie rôzne názvy a skratky, dá sa povedať som konzument ktorý si chce dať poradiť a v obchode Vám každý radí tak aby predal to čo chce predať...
    ... kameru mám digitálnu Sony /typ teraz z hlavy neviem momentálne ju používa syn ale je to ešte na 8mm pásky / ale pravdepodobne ju tiež budem meniť za nejaký novší model
    ... ja som tiež viac naklonený k plazme , zaskočili ma tie príspevky o vypáleniach , na okolí zas že je to už zastaralá technologia , aby som radšej šiel do LCD, preto som tú moju otázku položil jednoducho ako sa hovorí po lopate
    Naposledy upravil Kimi; 12.12.2008 v 16:46.

  5. #305
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    takze reakcia od kolegu co ma 42PX80EA doma od vcera :

    presne ako si povedal : DVD bez vyhrad OK, TV analog podla kvality signalu OK , pri pozerani zo 4m nenachadzam ziadne slabiny - jednoducho robi to to co som ocakaval , v nicom ma to extra neprekvapilo a nic ma na tom nesklamalo - spokojnost.


    Osobne kym som ten TV kupil tiez som prezil zopar noci na tvfreak a podobnych forach a bol som takmer rozhodnuty pre jeho predchodcu - 42PX7x ktory slusne klesal ale nakoniec po ohlaseni novsieho modelu som sa rozhodol pockat kvoli 3xHDMI , PC VGA input a panel 11gen. na X80 a nelutujem . Ostatne sa staci pozriet na roznych serveroch po hodnoteniach tohoto typu a na 99% je vzdy kladne . To iste aj tvfreak . Jasne ze TVmaniakom HDready to stacit nebude tak ako Hi-Fi stom normalne reprobedne , ti budu xciet vzdy nieco ine ako je bezny mainstream . Je na kazdom aby si v pripade telky zvazil co tam pripoji , co bude pozerat a kde . V mojom pripade fullHD mi je k nicomu a tomu bol podriadeny vyber.

    edit : co sa tyka vypalovania - necharakterizoval by som to tak . Pri sledovani jedneho kanala dlhodobejsie a po prepnuti na ciernu obazovku je mozne vidiet siluetu napr. cerveneho loga TVstanice . Ci je tam hodinu , dve alebo pol dna neriesim lebo na druhy den to tam nie je . Po prepnuti na iny program ta silueta samozrejme zmizne pod novym obrazom . Takze skor by som to nazval ako docasny pamatovy efekt.
    Naposledy upravil proe; 12.12.2008 v 23:09. Důvod: prispevok 666 :D
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  6. #306

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    PDP bude mít výhodu asi i v odolnosti: http://technet.idnes.cz/test-rozmlat..._tec_video_nyv
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #307
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    PDP bude mít výhodu asi i v odolnosti: http://technet.idnes.cz/test-rozmlat..._tec_video_nyv
    Debilitu takového rozměru jsem už dlouho neviděl.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  8. #308

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Debilitu takového rozměru jsem už dlouho neviděl.
    Nahodou ja se docela zasmal
    Nicmene urcitou zakladni vypovidaci hodnotu to taky ma

  9. #309
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Olomouc
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    279

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    je to ujety ale aspon to lidi uklidni ze jim hned nepukne
    ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12

  10. #310

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal proe Zobrazit příspěvek
    takze reakcia od kolegu co ma 42PX80EA doma od vcera :

    presne ako si povedal : DVD bez vyhrad OK, TV analog podla kvality signalu OK , pri pozerani zo 4m nenachadzam ziadne slabiny - jednoducho robi to to co som ocakaval , v nicom ma to extra neprekvapilo a nic ma na tom nesklamalo - spokojnost.
    Taky mam novou plasmu Panasonic TH-42PX80EA. Vybiral jsem z myho pohledu podle nejlepsiho pomeru cena/vykon a tato plasma zvitezila. Koukam na to ze skoro 4m a na tu vzdalenost rozdil mezi 720p a 1080p (porovnaval jsem s kamaradovou FullHD TV) skoro nepoznam a TV jako PC monitor pouzivat na cteni textu a webu nechci. Rozdil mezi FullHD a HD ready je i pri 1080p filmech malej i kdyz je mi jasny ze pro pixelmaiaky je zasadni Ale opravdu je tam dulezita ta pozorovaci vzdalenost. Kdyz bych ja osobne porovnal obrazovou kvalitu na procenta tak FullHD je 100%, HD ready je 80-85%, DVD je 50% a TV vysilani je tak 30%.
    Koukam na tom na SD z kabelu od UPC a je to v pohode, koukam na tom na DVD a je to dobry a koukam na tom na HD filmy z PC a je to bomba. Tech 15% navic uz pro mne opravdu neni dulezitych a ani z te me vzdalenosti nejak pozorovatelnych. Ale je to kazdyho vec kterou si sam musi vysledovat ...
    Ale je jasny ze se vyrobcum nevyplati vyrabet tolik typu panelu a HD ready panely zaniknou.
    Za tech 18k co se 42PX80 ted prodava je to dobry kup.
    Jedine co se k obrazu da vytknout kdyz je clovek hnidopich tak ta 1000x omilana cerna samozrejme neni uplne idealni - zvlast kdyz clovek vecer potme kouka na film v sirokym kinoformatu a jeste jsou zrovna tmavy sceny potme. Ale neni to pro me zase natolik spatne abych to nejak vnimal a nebo me to dokonce rusilo.
    Kdyz jsem to ale treba vecer u nasich porovnal se slusnou CRT Thomson tak ta cerna tam teda taky zdaleka neni cerna. A abych sehnal panel ploche TV kde je ta cerna opravdu vyrazne lepsi nez u toho Panasonica, tak bych musel priplatit naprosto neadekvatni balik penez.

    Spis nez HD vs. FullHD a jestli plasma a nebo LCD me stve ta silena nesjednocenost ve vysilacich formatech. Nektery serie reklam jsou fakt maso, kdy nektery jsou toceny 4:3 nektery 16:9 a TV se co minutu prepina do jinyho rezimu. Pak se na to clovek nastve, pusti si DVD a to je zase v sirokym kinoformatu . To je proste blazinec.
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  11. #311

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Cely thread jsem necetl, ale prihodim par svych postrehu a nazoru...

    Tata si kopil LCD Sony, sestrenka si poridila "malou" plazmu JVC a znamej ma "velkou" plazmu LG (kuriozita je ze pracuje pro Panasonic ). A ja jsem na skole mel predmet co se jendotlivym technologiim dost venoval, takze jsem si do obrazovek mohl i "sahnout"

    U LCD dost zalezi na pozorovacich uhlech, levejsi maji horsi pozorovaci uhly a to je dost opruz, pokud se na tv kouka vic lidi, je to dobre videt v kramech, kde maji tv vystavene. Sony doma ma uhly perfektni. Objektivne jsem pozoroval horsi barvy u vsech LCD oproti plazmam, co jsem videl, na plazme je obraz proste zivejsi a kontrastnejsi. To by melo byt zpusobeno primo technologii, kdy LCD v principu tlumi barevnyma filtrama svetlo, ktere vychazi z podsviceni, naproti plazme ktera barevne svetlo primo vydava. - velky plus pro plazmu
    Nevyhoda je ze plazma na zobrazeni obrazu potrebuje by voko 3 krat vice energie. - plus pro LCD

    Kvuli kontrastu (a technologii) se na LCD hure kouka kdyz je v okoli prilis svetlo, ale to nepovazuju za tak dulezite, protoze plazmy maji (co jsem videl) vic odrazivou povrchovu upravu a zdroje svetla pak vice rusi obraz (ale to je i u CRT) - takze v tomhle spise remiza, ale trochu navrch ma plazma

    Nejsem zadny ostrooko, ale musim rict ze i na velke plazme jsem pri koukani na dvdripy ocenil kvalitu a velikost obrazu, tak si nemyslim, ze velke uhlopricky maji smysl jen pro HD a taky si takovou telku nekupujem na rok a myslim, ze se fullHD filmy budou jen rozsirovat, tak bych osobne volil neco co fullHD zvlada.

    Kdyz pujdeme do uhlopricek nad metr, tak tam se podle me vice zacinaji projevovat nedostatky LCD a taky jejich cena vice roste, takze bych vetsi bych bral rozhodne plazmu. Pro mensi uhlopricky bych klidne volil i nejake lepsi LCD (treba to sony) na zaklade prohlednuti obrazu nazivo v obchode.

    Jeste otazka zivotnosti, kdyz ctu ruzne flame LCD vs plazma, tak se tam dost casto objevuje, ze se plazma vypaluje a LCD ne (konkretne loga tv stanic)...
    Je pravda ze je na to plazma nachylnejsi, je to i jeden z duvodu proc CT zmenila sve logo do dnesni podoby, zaroven by se dnes loga TV stanic mely lehce hybat a problikavat, aby se obraz nevypaloval. Nicmene problem s vypalovanim je i u LCD, staci se podivat na nase LCD monitory v praci, ktere jedou nonstop Take jsem mel cest videt plazmu na ktere byla cca rok a pul (s prestavkami) zbrazena nemena grafika, ktera se do ni vypalila. Z bezne pozorovaci vdalenosti jsem nebyl schopen si toho vsimnout, musel jsem na to zirat asi z 10 cm, abych to nasel (kdyz uz jsem vedel co mam hledat, tak jsem to byl schopen rozpoznat maximalne do metru).
    Dalsi vec o ktere se moc nemluvi je snizovani kontrastu plazem vekem. Plazmy jsou nachylnejsi na modre svetlo (svetlo blizko UV plus organicke matrice nejdou moc k sobe), na ktere je zaroven lidske oko nejmene citlive a musi vic zarit. Proto pozvolne klesa kontrast obrazovek nejvice v modre barve a obraz je tak o neco teplejsi a celkove min jasny (samotna plzma ma svuj obraz zbarven do oranzova, coz se koriguje barevnymi filtry, ktere starnou prave pod UV zarenim). Co jsem vypozoroval tak to zacina byt patrne cca po 2 letech normalniho provozu, ale jen nepatrne a kdyz neni srovnani s puvodnim, tak si toho nikdo nevsimne (jen kdyz uvidite novou plazmu, tak si mozna reknete ze ma o neco lepsi obraz, coz budete pripisovat vyvoji technologie ). Odhadoval bych, ze to zacne byt viditelne tak po 4-5 letech. Jak je to u LCD nevim, ale starnou take, rekl bych ze pomaleji.

    Technologie budoucnosti podle me neni oled (je a myslim, ze i bude, je nakladne a narocne je vyrabet ve velkych uhloprickach), ale mohla by to byt zpetna laserova projekce, ktera slibuje lepsi kontrast, barvy, sirokou skalu uhlopricek, levnou vyrobu a nizkou spotrebu.

    Zaverem - kdybych si kupoval telku nad metr uhlopricku, tak je to plazma. Pokud mensi, tak bych si prohledl i LCD.

    Edit: Jeste k zobrazeni cerne barvy.
    Plazma ma lepsi cernou nez LCD (mozna nejake osizene plazmy na tom mohou byt malinko hure).
    U LCD je cerna spatna kvuli podsvetleni, svetlo pak prochazi ruznymi polarizacnimy filtry, ale ty nedokazou svetlo uplne zastavit. Kdyz jsem vzal 2 polarizacni folie z LCD monitoru a prilozil jsem je o 90° pres sebe tak jsem pres ne porad videl treba zarivku.
    U plazem je horsi cerna dana 2 vecma:
    1) nez se bunka rozzari, tak je je treba aktivovat kratkym impulzem, takze lehce blikne, coz se samozrejme projevi na kotrastu. Tomu lze branit zmenami v casovani, podle toho co panel zobrazuje, ale to je narocnejsi na elektroniku a tedy i drazsi
    2) svitici bunky maji pred sebou eketrodu, ktera muze castecne odrazet dopadajici svetlo, tim opet klesa kontrast (a zaroven predni elektrody brani svetlu z bunek a je potreba tak vice vykonu aby se to dorovnalo), to se resi jinym tvarem elektrod (narocnejsi vyroba) a jejich sdilenim s vice bunkami (potreba rychlejsi elekroniky). Podobne kontrast snizuji i prostory mezi bunkami, ktere se pak musi obarvit cernejsi cernou.
    Naposledy upravil Smitka; 29.12.2008 v 15:04.

  12. #312

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    No mě zaujala ta životnost. Mám nově LCD TV 32" Samsung a v návodu je celkem důrazně napsáno, že si mám dát pozor na zobrazování stejných obrazů déle než dvě hodiny, jinak dojde k poškození (vypálení) obrazu.. Tento fakt se mi teda moc nelíbí, mám to připojené na PC a proto očekávám zobrazení "still images" celkem často - to byl jeden z důvodů, proč jsem nešel do plasmy. Je to opravdu tak žhavé? Až na kontrast přece není rozdíl mezi touto televizí a obyčejným LCD monitorem, ne?
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  13. #313
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    hehe a neni to jen univerzalni manual na vsechny Samsung TV bez rozdilu technologie? Imho je to totiz blbost.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  14. #314

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    To není, přímo v tomto konkrétním textu se LCD objevuje několikrát. Ale že to tam je pouze z toho důvodu, že si autoři manuálu řekli, že bude lepší to tam napsat, než tam nedávat nic mě také napadlo jako první...
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  15. #315

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Zitra vezmu do prace fotak a vyfotim vypaleny telefonni seznam na LCD.
    Ale je pravda, ze je tam o neco dele, nez 2 hodiny

  16. #316
    Member Avatar uživatele otas
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Třebesice (Kutna Hora)
    Věk
    37
    Příspěvky
    202
    Vliv
    267

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Neni to blbost. U nas clovek reklamoval LCD (shodou okolnosti taky samsung) co na nem natvrdo nastavil obraz na 4:3, tedy ty bocni pruhy za celou dobu uzivani ty televize byly jen cerny. No a po roce si tam chtel pustit nejakej sirokouhlej film a ty kraje obrazovky to nerozdejchaly, obcas tam blikla jen nejaka barevna linka. Servis to jako reklamaci neuznal, tak bacha na to!
    HP nx6110 Celeron M 1.4GHz 512MB 40GB DVD-RW WiFi BlueTooh - po smrti :-(
    Nyni SL510 :-/

  17. #317
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    284

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    no ja si myslim, ze u LCd neni potreba to tak hlidat jako na plasme

    tam je tento problem daleko vaznejsi a daleko drive k nemu dojde
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  18. #318

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Pokud by tím trpěla i LCD technologie tak jak popisuješ, tak už bych musel svou TV vyhodit, ale není tomu tak.

    Z principu funkčnosti LCD panelu nemůže LCD trpět vypalováním obrazu.

    Pokud někdo někdy viděl, že ten či onen model LCD měl "vypálený" obraz, tak to byla vada elektroniky nebo se díval na plasmu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  19. #319

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Pokud by tím trpěla i LCD technologie tak jak popisuješ, tak už bych musel svou TV vyhodit, ale není tomu tak.

    Z principu funkčnosti LCD panelu nemůže LCD trpět vypalováním obrazu.

    Pokud někdo někdy viděl, že ten či onen model LCD měl "vypálený" obraz, tak to byla vada elektroniky nebo se díval na plasmu.
    Nevratné vypalování jako u plazmy neexistuje, něco co vypadá na první pohled podobně ale ano, naštěstí se to dá "léčit".

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image_persistence
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  20. #320
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Samozřejmě nedochází k "vypalování" doslovně, ale paměťovej efekt lcd má. Už jsem pár kancl lcd s vypálenejma oknama viděl. Prej se toho ale dá zbavit tím že se tam na pár hodin/dní pustí hodně se měnící obraz, kterej často střídá barvy.

    EDIT: koukám že jdu pozdě
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  21. #321

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Ok, to se ale podle mě může stát jenom u LCD, který zobrazuje neustále opravdu ten samý obraz. Pokud například na LCD pouštím 80% provozní doby stejný obraz, ale 20% měnící se (laicky řečeno: když prostě sem tam ty el. součástky protáhnu něčím jiným ), o žádném vypalování, či lépe degradaci obrazu nemůže být u LCD řeč, ne?

    (To je zas úvaha... )
    Naposledy upravil Croog; 06.01.2009 v 14:18.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  22. #322
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    Jj, je to tak, týká se to jen dost malýho procenta použití, tam kde nějaká část obrazu zůstává pořád stejná, např. tabulka odjezdů vlaků na nádraží, kde se sice měněj vlaky, ale rámečky jsou pořád stejný. A imho pokud se ten monitor na noc vypíná, tak snad nehrozí nic.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  23. #323

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    jsem rozhodnutý pro plasmu... vahal jsem dlouho a i přes to, že mam HTPC, tak přesto volím kvalitu zobrazení před fullHD (na ktere, ruku na srdce, koukam spíš vyjmečně, 90% tvoří DVD nebo "obyč" HDčka). jsem si vědom ze Viera od panasonicu vede v plasma panelech, ale me jde i o design.
    panasonic tv se mi nelíbí (nic ve zlém, jen chci trochu jiného), chci lesklý černý design. Moc se mi líbí TV od LG 42PG6000 (prezentace zde: http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do...PG6000&model=3 )
    recenzi jsem našel tady: http://www.hdtvtest.co.uk/LG-42PG6000/ kde také píšou, že TV dostala nejakou cenu "Best Of Innovation" award.
    jako nevýhodu beru to, že se automaticky nepřepínají režimy 16:9 a 4:3 (jen na ovladači), což nevím zda je velké mínus nebo jestli mě to bude otravovat....
    spíš mě zajíma jestli máte zkušenosti s LG plasmama všeobecně, zda mi ji můžete doporučit nebo zda se mam poohlídnout jinde?

    díky všem za názory
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  24. #324

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    At si koupi kazdej co chce, nicmene TV bez automaticke detekce rezimu 16:9 resp. 4:3 bych dnes asi neprekousl, nebot staci sledovat chvilku TV vysilani a treba reklamy jsou jedna v "sirokaci", druha 4:3 ci dokonce v jinem formatu. I tak se s tim TV vyrovnava nekdy spatne, nicmene pri predstave, ze musim furt neco prepinat mne jima hruza. A to zrovna nemyslim jen sledovani reklam.
    A taky nechapu, zda to tvoje vybrana TV skutecne neumi, nebot to s vetsi ci mensi davkou funkcnosti umely jiz analogove CRT TV pred x lety.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  25. #325

    Standardní Re: Plasma nebo LCD?

    omlouvam se za nepřesný detail o přepínání formátů... v této recenzi je to popsáno přesněji:
    "U analogového vysílání formát obrazu musíte přepínat ručně, u digitálu automatika samozřejmě funguje."
    recenze zde: http://avmania.zive.cz/Default.aspx?...1&article=1016
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. LCD Acer nebo Samsung?
    Založil kachel v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 03.12.2005, 23:37
  2. aky 19 a alebo 17 LCD
    Založil pageup-pagedown v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 29.07.2005, 12:24
  3. LCD Panel co vy nato ?? udělat nebo koupit
    Založil KoNG v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 92
    Poslední příspěvek: 26.03.2005, 00:00
  4. Kradený notebook
    Založil logich v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 14.05.2004, 09:46
  5. 15" LCD - Fujitsu Siemens nebo Benq
    Založil ress v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.03.2003, 15:16

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •