Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Zapínání pc přes mobil

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    13.11.2003
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Příspěvky
    89
    Vliv
    251

    Standardní Zapínání pc přes mobil

    Mám takový problém, používám pro ovládání pc na dálku ultravnc, funguje to slušně. Akorát musím nechat puštěný pc, wake of LAn se mi nepodařilo rozchodit-jestli to vůbec přes internet funguje. Napadlo mě, jestli by nešlo použít starý mobil-vytáhnout kontakt z vibračního motorku a přes relátko zapínat pc-mám takový tušení že je na to potřeba ještě spínací tranzistor, ale elektrice nerozumím, tak kdyby měl někdo nápad, jak to udělat.
    Díky
    Asus M2N-E, AMD64X2 4600 2796 MHz/Noctua NH-12U12F, 2x KingstonHyperX 800 MHz 5-5-5-12/890 MHz 5-5-5-12,Saphire 3850 Ultimate,Leadtek Winfast Expert, 120 GB WD Sata,640GB WD SATA,Fortron 400W Bluestorm,ViewSonic G90f,1x80mm Nexus+1x120 mm Nexus

  2. #2

    Standardní Re: Zapínání pc přes mobil

    Mozes to napojit priamo > vystup z buzzera - zvonitka telefonu napojis priamo na power button, nic sa tak neposkodi a slape to... Inak Wake On Lan > staci ak mas modem na pevnu linku zapojeny do linky a do kompu a zazvonis na pevnu linku a komp sa zapne...

    Edit: wake on lan = pri modeme tusim wake on ring...
    empowered by Alfa Romeo 75 2.0TS
    109kW 148bhp 186Nm
    porsche transaxle sytem
    6L/100km 8)
    ...connected

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    13.11.2003
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Příspěvky
    89
    Vliv
    251

    Standardní Re: Zapínání pc přes mobil

    Díky, ale není mi jasný jak napřímo, abych něco neodpálil. Můžeš upřesnit , jak to zapojit a kde to napojit na mobil.
    Asus M2N-E, AMD64X2 4600 2796 MHz/Noctua NH-12U12F, 2x KingstonHyperX 800 MHz 5-5-5-12/890 MHz 5-5-5-12,Saphire 3850 Ultimate,Leadtek Winfast Expert, 120 GB WD Sata,640GB WD SATA,Fortron 400W Bluestorm,ViewSonic G90f,1x80mm Nexus+1x120 mm Nexus

  4. #4

    Standardní Re: Zapínání pc přes mobil

    Nevim jaký signály kde putujou mobilem...
    Kdybych něco takovýho dělal, tak bych asi zkusil ten vibrační motorek, kterej bych připojil k nějakýmu spínacímu optočlenu (nevim jak se ty součástky přesně jmenujou, je to malej šváb a má vevnitř světelnou diodu a fototranzistor, dělá se jich spousty, asi by poradili v obchodě.

  5. #5

    Standardní Re: Zapínání pc přes mobil

    Citace Původně odeslal misokgb
    Mozes to napojit priamo > vystup z buzzera - zvonitka telefonu napojis priamo na power button, nic sa tak neposkodi a slape to... Inak Wake On Lan > staci ak mas modem na pevnu linku zapojeny do linky a do kompu a zazvonis na pevnu linku a komp sa zapne...

    Edit: wake on lan = pri modeme tusim wake on ring...
    Tohle zapojení jak popisuješ je nejkratší cesta k tomu jak odpálet základní desku!
    Na základní desce je spínání řešeno pomocí obyčejného tlačítka- tzn. jde jen čistě o to, spojit vodivě 2 kontakty a tím dojde k zapnutí.
    Na mobilním telefonu ti jde do sluchátka výkon řádově miliwaty a pokud ty připojíš přímo výstup pro sluchátko na zapínací kontakty na desku, tak zavlečeš na desku cizí napětí a přes obvody na základní desce ti chtě nechtě začne při každém zvonění mobilu procházet proud který tam nemá co dělat.
    Takže měsíc to může fungovat, ale potom na to doplatíš.

    Já osobně kdybych podobnou věc dělal, tak spínám tlačítko power button jedině přes relátko.
    Ještě mě napadá, jak celý zapojení udělat. K snímání příchozího hovoru by se dal použít nejjednodužší princip- snímat nějakým optoprvkem (fotorezistor...) rozsvícení displeje mobilu. Dál bych to obvodově ošetřil, aby relé při rozsvícení displeje jen krátkodobě seplo.
    Takže jak by to vypadalo: mobil se položí k PC, zapne se na něm podsvětlení a na displej se položí snímací prvek. Až budu chtít PC zapnout, tak zavolám na ten mobil, mobil začne vyzvánět, současně se rozsvítí displej což krátkodobě sepne relé které pustí PC.
    Jednoduché a bez zásahu do mobilu

  6. #6

    Standardní Re: Zapínání pc přes mobil

    Hi

    prodava se rele ovladane pres mobil (SMS) - jednoduche a ryhle, ale neni to bohuzel levne. Maji to myslim v GM, GES nebo u Conrada.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. problem - siet (3 PC)
    Založil cLiVe v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.03.2006, 08:54
  2. Zapínání PC
    Založil Millisx v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 24.06.2004, 14:30
  3. Změna příkonu PC při změně kmitočtu P4 - změřeno.
    Založil Lavic v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 24.06.2004, 11:16
  4. FAQ: Popis routeru, použití
    Založil Hardman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 26.05.2004, 20:38
  5. Restart PC přes síť
    Založil PCborec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 11.11.2002, 21:51

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •