Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Nevíte někdo náhodou, jak vypnout / resetovat / vyřadit kontrolu stavu inkoustu u tiskárny Canon Pixma ip5200?

    Tahle tiskárna má ňákou sofistikovanou ochranu proti používání inkoustů třetích stran. Jakmile je hladina inkoustu nízká, začne upozorňovat, že dochází inkoust, nicméně tisknout lze dál. Jakmile inkoust dojde, začne zobrazovat výzvu k výměně prázdné cartrige a nechá doběhnout pouze aktuální tiskovou úlohu. Po té se rozbliká oranžová kontrolka na tiskárně a tisk neni možný. Nedá se tisknout ani po doplnění cartrige refill inkoustem, doplněná cartrige zůstává pro tiskárnu jakoby prázdná. Pomůže (snad) pouze vložení nové originální cartrige. Cartrige CLI-8 jsou asi "jednoznačně oštemplovaný" na hw úrovni. Canon tak nutí své zákazníky kupovat pouze origoš cartrige.

    Trochu mě to štve, před koupí sem si tohle nezjistil. Nevíte někdo jak z toho ven? Zatim se mi nepodařilo najít řešení. Díky bobesh

    Jinak co se kvality tisku týká - jsem velmi spokojen.
    Když už opravdu nevíš jak dál, přečti si návod! Né vždy to ale pomůže!
    Epox 8RDA+, AMD Thoroughbred 2GHz + 1GB DDR @ 200FSB, Hercules FDX 8500LE 250/250
    Nikon D70, Sigma 10-20, Nikkor 18-70, Nikkor 50/1.8, Nikon SB-600, IR filter

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    290

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    U IP4200 to pry jde (dle diskuse na czechcomputeru), osobne jsem to nezkousel, ale pokud existuji refilly, tak to snad nejak jit musi.

  3. #3

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Co ja viem tak refilly su ale podla mojho nazoru sa ti to neoplati, pretoze origo cartridge mas za par stovak (max do 500)po:
    1. s refillami nemas taku kvalitu vystupu ako z original cartridge
    2.riskujes ze padne zaruka.
    inac u predajcu refillou by ti mal byt poskytnuty aj nejaka utilitka na ress cipu
    pixmy maju cip ktory nesleduje hladinu atramentu v cartridge ale su osobitne nastavene na urcity pocet vytlacenych stran a po vytlaceni urciteho poctu ti hlasi ze mas malo atramentu, priklad mne sa stalo ze som mal v cartridge este nieco menej ako polovicu modrej a hlasilo ze je potreba vymenit catridge
    epox-8rda+,athlon(core barton)-2500+,Pqi-2x256ddr,Wd-80gb,seagate-120gb,geforce-6200legend,dwdrw-Nec2510,creative inspire-p5800 5+1

  4. #4

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Refily jsou to nejhorší, co s tiskárnou můžeš udělat. Jestli se ti líbí, jak tiskne, tak je nepoužívej...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  5. #5

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Už jsem to našel - návod na vypnutí hlídání hladiny inkoustu pro Canon Pixma ip 4200 a 5200: poté, co "hlídač" vyzývá k výměně barvy a už dále neumožňuje tisknout zároveň na tiskárně začne blikat oranžová kontrolka. Stačí podržet na 5 sekund tlačítko Release a na obrazovce potvrdit hlášku o odblokování funkce... Samozřejmě od této chvíle Canon za nic neručí. Jinak čipy jsou na samotných patronech a zatím se nepodařilo najít způsob, jak je resetovat. Už se je ale údajně podařilo napodobit, takže se už na ebayi prodávají celé neoriginální cartrige.

    Kvalita originálních inkoustů speciálně u Canonu je samozřejmě na nejvyšší úrovni. Nicméně při použití refillů se bežně dosahuje 90% kvality ve srovnání s originálem (sytost barev, trvanlivost,...). Jenže běžný refill vyjde max na 1/3 ceny, při větším množství stojí ještě méně. Samozřejmě se riskuje stráta záruky a poškození tiskové hlavy - ještě se to ale nikomu nestalo. Cena celé tiskárny se při použití refillů vrací po cca třetím doplnění (u mě tak do třech měsíců). Při případné "nehodě" se dá vyměnit pouze hlava, což je levnější.

    Všem díky za odpovědi, bobesh

    2 no-X: jsem velmi nadšenej, jak krásně to tiskne
    Naposledy upravil bobesh; 09.08.2006 v 09:35.
    Když už opravdu nevíš jak dál, přečti si návod! Né vždy to ale pomůže!
    Epox 8RDA+, AMD Thoroughbred 2GHz + 1GB DDR @ 200FSB, Hercules FDX 8500LE 250/250
    Nikon D70, Sigma 10-20, Nikkor 18-70, Nikkor 50/1.8, Nikon SB-600, IR filter

  6. #6

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Citace Původně odeslal bobesh Zobrazit příspěvek
    Samozřejmě se riskuje stráta záruky a poškození tiskové hlavy - ještě se to ale nikomu nestalo.
    Vážně?
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #7

    Standardní Re: Canon Pixma ip5200 - vypnutí hlídání hladiny inkuostu (refill/reset)

    Citace Původně odeslal bobesh Zobrazit příspěvek
    Nicméně při použití refillů se bežně dosahuje 90% kvality ve srovnání s originálem (sytost barev, trvanlivost,...). Jenže běžný refill vyjde max na 1/3 ceny, při větším množství stojí ještě méně. Samozřejmě se riskuje stráta záruky a poškození tiskové hlavy - ještě se to ale nikomu nestalo. Cena celé tiskárny se při použití refillů vrací po cca třetím doplnění (u mě tak do třech měsíců). Při případné "nehodě" se dá vyměnit pouze hlava, což je levnější.
    To je fakt super hláška(y).
    Takže, refilly svojí trvanlivostí nesahají originálnímu inkoustu ani po kotníky. Měl jsem Canon i850. Nejen, že tisk na refillech byl odstínově úplně někde jinde (žádné univerzální refilly!!!), ale po 3-4 měsících komplet fotky zežloutly. Vyhodil jsem je, ještě ani nebyly úplně prázdné.
    "jen vymění hlava" - to ano, ale jenom v servisu...
    "žádnej problém", no, ty co jedou na originálech se nereklamujou prakticky vůbec. Tiskárny, které jedou na refillech až příliš často. Dříve jsem na krámě refily nabízel, teď mirně řečeno, je silně nedoporučuji...

    Teď mám i4200 a dávám tam zásadně originální inkousty.

    Připadá mi to, jako když si někdou koupí BMW 7 a pak tam leje toluen, nebo si tam dá LPG, aby měl levnější provoz...
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 06.10.2006 v 12:55.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •