Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Baterie u mobilu

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Lada Kolar
    Založen
    15.05.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    38
    Příspěvky
    508
    Vliv
    262

    Standardní Baterie u mobilu

    mam nasledujici problem - před 18ti dny jsem koupil novou baterku do sve nokie protoze ta stara vydrzela sotva den, problem je v tom ze nova baterka vydrzi jen o par hodin vic, ale nabijeci doba je 2x delsi nez u stare, samozrejme jsem ji po koupeni uplne nabil/vybil, neprovozuju ji v zadnych extremnich podminkach atd., zajimalo by me jestli mam narok na reklamaci, nebo radeji vraceni penez? prakticky o nic nejde - baterka stala 300kc, ale pokud bych mel narok na reklamaci tak proc to nezkusit, ze ?
    Some parts of this post may be considered violent or cruel

  2. #2

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    baterka ma zaruku 6 mesiacov, tak ju tam dones ze funguje spatne a ak nechces skusat znova tak ti prachy dat musia
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Lada Kolar
    Založen
    15.05.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    38
    Příspěvky
    508
    Vliv
    262

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    Citace Původně odeslal MadCap
    baterka ma zaruku 6 mesiacov, tak ju tam dones ze funguje spatne a ak nechces skusat znova tak ti prachy dat musia
    diky, dneska tam zajdu, pak napisu jak jsem dopadl
    Some parts of this post may be considered violent or cruel

  4. #4

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    Citace Původně odeslal Lada Kolar
    mam nasledujici problem - před 18ti dny jsem koupil novou baterku do sve nokie protoze ta stara vydrzela sotva den, problem je v tom ze nova baterka vydrzi jen o par hodin vic, ale nabijeci doba je 2x delsi nez u stare, samozrejme jsem ji po koupeni uplne nabil/vybil, neprovozuju ji v zadnych extremnich podminkach atd., zajimalo by me jestli mam narok na reklamaci, nebo radeji vraceni penez? prakticky o nic nejde - baterka stala 300kc, ale pokud bych mel narok na reklamaci tak proc to nezkusit, ze ?
    Ono to nemusi byt nutne baterkou ale mobilem. Je docela mozne ze ma vetsi odber nez by bylo zdravo
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  5. #5

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    Z toho čo píšeš je podľa mňa jasné že chyba je v mobile nie v baterkách...

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Lada Kolar
    Založen
    15.05.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    38
    Příspěvky
    508
    Vliv
    262

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    tak dneska jsem tam nebyl, jeste zkusim jinou nabijecku
    ze by mohla byt tenhle problem mohl byt zpusobeny primo mobilem se mi nezda...
    Some parts of this post may be considered violent or cruel

  7. #7
    Member mince
    Založen
    12.05.2004
    Bydliště
    Větřní (okres Č. Krumlov)
    Příspěvky
    235
    Vliv
    246

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    pamatuju na Siemens C35i ve kterem se po nejake dobe neco potento a zacal papat... no a i novou Li-ion baterii spapal za par hodin... baterka se dala do jineho mobilu a vydrzela tyden... => zavada na strane mobilu je mozna...
    DFI LP UT nF3 250GB |AMD Sempron 2600+@2500MHz |1024MB DDR400|Leadtek GF6800STD@16pipe@380/866 (11700b - 03, 4600b - 05)|Maxtor DM10 160GB + IBM DTLA307030|Silicon Image ATA133 RAID|Logitech MX1000 Laser

  8. #8

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    Citace Původně odeslal Lada Kolar
    mam nasledujici problem - před 18ti dny jsem koupil novou baterku do sve nokie protoze ta stara vydrzela sotva den, problem je v tom ze nova baterka vydrzi jen o par hodin vic, ale nabijeci doba je 2x delsi nez u stare, samozrejme jsem ji po koupeni uplne nabil/vybil, neprovozuju ji v zadnych extremnich podminkach atd., zajimalo by me jestli mam narok na reklamaci, nebo radeji vraceni penez? prakticky o nic nejde - baterka stala 300kc, ale pokud bych mel narok na reklamaci tak proc to nezkusit, ze ?
    Jestli jsi koupil nejakou no name (Asie produkce) je to klidne mozny, znamej, co ma obchod s GSM mi rikal, ze druhovyroba baterii je sice extra levna (u nekterejch se vejde do nakupky cca. 100 - 150,- Kc), ale ze skutecne funkcni a dobry, jsou tak 3 z 5ti (jinak se mu vraci na reklamaci, nebo o tom proste vi a lidi ji po par tydnech zahodej a koupej si novou) bohuzel.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #9
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    232

    Standardní Re: Baterie u mobilu

    tak s tim mam taky zkušenosti. některý starý mobily maj špatně stavěný napájení (soused dělá do mobilů a tak mi to i popsal) a tak časem kvůli změnám parametrů součástek a celkovýmu stárnutí mobilu se zvětšuje nejen spotřeba ale i napěťová úroveň kdy mobil řekne tak a dost. přesto že je baterka docela nabitá, mobil už neběží. je to strašně jednoduchý. blbý je že je to ještě tak blbě provázaný - protože stoupne spotřeba, stoupne tedy i odebíranej proud a nároky na baterku. tý lehce víc poklesne napětí kvůli vyšším proudům, no a že má při takovymhle proudu nižší napětí, mobil vypne ještě dřív než bylo zamýšleno. taky si myslim že to baterkou neni. a to že se nabíjí dýl neva. jestli chceš kuchat v mobilu (podle toho co to je zač) tak se ti podívám jak zařídit aby se nevypnul za žádnou cenu - tj že normál uvidíš jak pomalu pohasíná display protože je baterka slabá. v ten moment bys ale NUTNĚ musel baterku nabít, jinak bys jí mohl poškodit.
    A proč to dělá?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Display z mobilu => LCD display ???
    Založil maja_10 v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.12.2005, 04:39
  2. Nabijení mobilu z baterie u motorky
    Založil G_R_E_E_N v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 13.08.2005, 02:09
  3. Lama elektro dotazy :) - baterie nebo trafo do zasuvky???
    Založil PhoB v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 30.03.2004, 17:50
  4. nejkvalitnejsi Ni-MH baterie pro bezdraty
    Založil EllE v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 02.11.2003, 14:53

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •