Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: win nenaběhnou s hdd na sec. channel

  1. #1

    Standardní win nenaběhnou s hdd na sec. channel

    Mám připojen na sec. channel, slave hdd ibm 30GB (ano je to ta slavná poruchová serie, ikdyž ja sem asi jeden z mála komu se ještě neporouchal, upgradovaný bios od IBM). Na sec. master mám vypalovačku. Hdd mám v šuplíku pro pohodlnější přenášení dat, občas se stane že mi win hdd nedetekují (bios vždy), ale když restartnu pc nebo si pohraju s kabely v šuplíku a znovu zapnu tak se pak vždy bez problemu objeví.

    (úprava POSTu, restartnul se mi komp při psaní příspěvku takže zase všchno musím psát znovu)

    Win mi přestali bootovat s tímto hdd v šuplíku. Neustále je zobrazena bootovací obrazovka win xp s běhajícím modrým obdélničkem.
    Zkoušel jsem:
    - připojit hdd na samostatný kabel bez šuplíku i palírny
    - odstranení partioton disku a vytvoření noveho
    - bios disk v poho detekuji
    - v nouzvoem režimu vše jede jak má, hdd detekovan win a bez probelmu se s nim da pracovat
    - plug and play OS yes/no v biosu
    - dos utilitu od ibm na kontrolu disku (bez chyby)
    - win scan disk (bez chyby)
    - smart (bez chyby)
    - reset biosu (začal mi najednou hlasit procesor AMD DUron 1333mhz, ikdyž mám jiný, že by slabá baterie??)

    Už mě snad ani víc možností nenapadá, snad jen zkusit jestli pojede na jinem pc. Ale řek bych že chyba musí být ve win když v nouz režimu to všechno jede v pohodě.
    Naposledy upravil kudykam; 19.03.2006 v 17:27.
    Intel Core 2 Duo 8400@3.8GHz, CoolerMaster Gemin II, Gigabyte EP35-DS3, GF Asus 8800GTS 512MB,
    Corsair 4GB DDR2 @ 1060Mhz, Western Digital 650 GB HDD, Skříň NZXT Hush silver, SB Audigy 2 + Logitech Z-5500, DVD-RW NEC-3540, 550W Corsair, 20" monitor Samsung 206BW

  2. #2

    Standardní Re: win nenaběhnou s hdd na sec. channel

    omlouvám se že příspěvek je tu ve dvou threadech, jeden se muže smazat...
    zapřičinil to muj najednou padavý komp...
    Intel Core 2 Duo 8400@3.8GHz, CoolerMaster Gemin II, Gigabyte EP35-DS3, GF Asus 8800GTS 512MB,
    Corsair 4GB DDR2 @ 1060Mhz, Western Digital 650 GB HDD, Skříň NZXT Hush silver, SB Audigy 2 + Logitech Z-5500, DVD-RW NEC-3540, 550W Corsair, 20" monitor Samsung 206BW

  3. #3

    Standardní Re: win nenaběhnou s hdd na sec. channel

    Tak problem je již vyřešen.
    Za všechno muže sptd.sys (daemon tool). Stačí bud tento programek odinstalovat nebo použít tento postup: http://www.kkaf.net/sptdfix.htm
    Jakmile jsem deamona odinstaloval hdd naběhl bez problemu. Ještě vyzkouším tento fix a dám vedet jestli všechno jede jak má...
    Intel Core 2 Duo 8400@3.8GHz, CoolerMaster Gemin II, Gigabyte EP35-DS3, GF Asus 8800GTS 512MB,
    Corsair 4GB DDR2 @ 1060Mhz, Western Digital 650 GB HDD, Skříň NZXT Hush silver, SB Audigy 2 + Logitech Z-5500, DVD-RW NEC-3540, 550W Corsair, 20" monitor Samsung 206BW

  4. #4

    Standardní Re: win nenaběhnou s hdd na sec. channel

    ten postup se mi moc neosvědčil proto sem našel jiný a udělal vše podle něj...
    Zatím vše jede tak jak má..
    http://www2.daemon-tools.cc/dtcc/sho...?t=9327&page=7
    (předposlední příspěvek od FLOOGYho)

    stručněji:
    - stáhnout sptdinst_xXX.exe ze stránek deamon tool
    - odinstalovat deamona
    - restart v safe modu
    - naistalovat sptdinst_xXX.exe (příkaz "add" , tedy např: "sptdinst_x86.exe add")
    - restart do normal modu
    - instalace daemona, ke konci instalace nespouštět deamona!!
    - restart v safe modu a spustit daemona
    tot vše...
    Intel Core 2 Duo 8400@3.8GHz, CoolerMaster Gemin II, Gigabyte EP35-DS3, GF Asus 8800GTS 512MB,
    Corsair 4GB DDR2 @ 1060Mhz, Western Digital 650 GB HDD, Skříň NZXT Hush silver, SB Audigy 2 + Logitech Z-5500, DVD-RW NEC-3540, 550W Corsair, 20" monitor Samsung 206BW

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Podvod na uzivatele jmenem FUP
    Založil trodas v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 114
    Poslední příspěvek: 04.11.2006, 08:08
  2. Hlasité ventilátory na notebooku Asus M6Va > řešení!
    Založil bird birdovicz v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 04.12.2005, 23:50
  3. Zničeho nic mi klekly Win Xp a za nic na světě nenaběhnou!
    Založil 24-bit v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 30.06.2004, 14:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •