Výsledky 1 až 25 z 25

Téma: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    HI

    nebo tohle http://becario-gymkt.wz.cz/bonus.html. Mohlo by to mit presnost radu jednotek procent. Akorat by to chtelo vhodnou expanzku.
    Jo a co znamena "pro male prutoky" a "velka chyba" me staci presnost kolem 10 - 20%.
    Naposledy upravil Iguaner; 21.08.2006 v 19:16.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Iguaner Zobrazit příspěvek
    HI

    nebo tohle http://becario-gymkt.wz.cz/bonus.html. Mohlo by to mit presnost radu jednotek procent. Akorat by to chtelo vhodnou expanzku.
    Jo a co znamena "pro male prutoky" a "velka chyba" me staci presnost kolem 10 - 20%.
    prutok = svetlost hadice x rychlost kapaliny

    svetlost je konstantni, tzn. mala rychlost => maly prutok

    Na rychlosti proudeni (krome dalsich parametru) zavisi take jeho charakter - laminarni nebo turbulentni (urceni dle Reynoldsova cisla) . A pro male prutoky (laminarni proudeni) se u rotametru projevuje vliv viskozity kapaliny na celkovy vysledek mereni. Chyba ale nebude zase tak velka, urcite se bude pohybovat do tveho pozadavku 10%. V podstate je rotametr asi jediny zpusob, jak merit prutok vodnikem trochu "na urovni", otazkou je ale jeho cena. Odhadoval bych ji na 5-10 tisic...
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  3. #3

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Hi

    koukam ze se celkem vyznas. No ja bych preferoval neco home-made. Rotametr by se mi libil, ale chtelo by to nejaky navod/tipy (rozmery, hmotnost zavazi, material atd.)
    Nebo neco na elektrickem principu, protoze elektriny se nebojim)). Neco jsem slysel o Hallove sonde, ale nejak mi unika princip. Ultrazvuk by byl asi celkem tezkej. Nebo vrtulka a fototranzistor, ale i samotna vrtulka je celkem draha.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  4. #4

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    no já jsem včera pokusně měnil rychlost průtoku pomocí zapnutí druhého silnějšího čerpadla a neviděl jsem znatelný rozdíl, a to byla nižší úroveň průtoku taková, že z hadice ta voda sotva vyleze...

    Na snímači teploty aktivně pracuju, koupil jsem dva 1-wire senzory Dallas DS18B20 (á 70 kč, cca) a pár součástek pro převod 1-wire na RS-232 (a USB, protože se mi dostal do ruky kabel pro připojení mobilu na usb se zničeným mobilovým konektorem, takže jenom předělám výstupy z toho pl2303)

    Jenom to musím dnes večer ještě celé dotěsnit, protože mi to místama přisává vzduch... ale to stačí jenom zakápnout sekunďákem rozhraní hadice-trubka (nepoužívám regulerní fitinky, takže to občas netěsní úplně ok..)
    skype drake.cz

  5. #5

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    jo, jinak problém mechanického měření a regulace průtoku je obrovská nelinearita, zvlášť u krajní polohy "neteče". Btw vodoměry se kalibrují na úzký rozsah teplot a dokonce se musí za vodoměr v domě dávat jednocestný ventil, aby se rozpínající se voda z bojleru nedostala do vodoměru, páč by ho silně rozhodila.
    skype drake.cz

  6. #6

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Asi na to kalsu, protoze prutok je stejne vetsinou konstantni. Nebo se pletu? Nebo si dam do expanzky vodorovne trubku a na protejsi stene si nakreslim stupnici jak je popsanu v odkazu vyse.

    Citace Původně odeslal Dr4k3 Zobrazit příspěvek
    Jenom to musím dnes večer ještě celé dotěsnit, protože mi to místama přisává vzduch... ale to stačí jenom zakápnout sekunďákem rozhraní hadice-trubka (nepoužívám regulerní fitinky, takže to občas netěsní úplně ok..)
    A jakou mas hadici a trubku? Ja mam 10/14 PVC a trubku 12 a celkem to drzi a to jsem to jeste ani poradne nenasadil.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  7. #7

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Iguaner Zobrazit příspěvek
    A jakou mas hadici a trubku? Ja mam 10/14 PVC a trubku 12 a celkem to drzi a to jsem to jeste ani poradne nenasadil.
    to samé, ale když je to nasunuté jenom 1cm a ta trubka je lehce zdeformovaná od kleští atp. tak to netěsní dokonale. Asi před rokem jsem koupil takové plastové kolínko s normálníma zubama pro dokonalé utěsnění navlečené hadice, drží krásně, akorát ho mezitím přestali v hornbachu prodávat. Navíc z různých lepených výměníků vedu tuhle hliníkovou trubičku.
    Mimochodem stahovací páska nepomůže.
    skype drake.cz

  8. #8

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Je to sice oftopic, ale tak si kup redukci trubka <-> zavit G1/4 (G1/2) a fitinku. Ale to se musi pajet.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  9. #9

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Dr4k3 Zobrazit příspěvek
    Na snímači teploty aktivně pracuju, koupil jsem dva 1-wire senzory Dallas DS18B20 (á 70 kč, cca) a pár součástek pro převod 1-wire na RS-232
    Mohl by ses podelit o podrobnosti a schematko ? Taky mam v supliku tyhle senzory protoze jsou krasne presny, ale zatim nemam podklady jak z toho 1-wire udelat neco srozumitelnejsiho..
    PS: Taky resim nekolik variant jak to cidlo umistit do okruhu.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  10. #10

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Mohl by ses podelit o podrobnosti a schematko ? Taky mam v supliku tyhle senzory protoze jsou krasne presny, ale zatim nemam podklady jak z toho 1-wire udelat neco srozumitelnejsiho..
    PS: Taky resim nekolik variant jak to cidlo umistit do okruhu.
    http://www.root.cz/clanky/nejjednodu...ne-teplomer-2/
    http://sweb.cz/trifid2/teplomer/index.htm
    skype drake.cz

  11. #11

    Standardní Re: DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)

    Diky, K+
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •