Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Co dělá Win XP při nečinnosti?

  1. #1

    Standardní Co dělá Win XP při nečinnosti?

    Jakmile nechám komp zahálet, tak se mi po určité době začne pracovat hardisk. Je to automatická defragmentace, kterou spouští windows? Nebo začínají běžet nějaký rezidentní programy?

  2. #2

    Standardní

    Automaticka defragmentacia nie ! To by si ju musel mat naschedulovanu ...
    ABIT NF7-S 2.0 ||AMD Mobile Barton 2600+ ||Corsair TwinX 2x512MB ||Inno3D GF 6800 128MB ||
    WD 120GB JB ||NEC DVD-RW ||LG 17" 1710B LCD ||Thermaltake Silent Boost ||

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Neni to indexing service? - indexuje si to obsah hdd, aby to pak rychleji hledalo.. -nemusi se to schedulovat, staci mit jedno zaskrtavatko zaskrtly, aby to delalo.. (Alespon je to tak ve W2k, ale hadam, ze to bude u XP stejny..)

    KtK.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    Neni to indexing service? - indexuje si to obsah hdd, aby to pak rychleji hledalo.. -nemusi se to schedulovat, staci mit jedno zaskrtavatko zaskrtly, aby to delalo.. (Alespon je to tak ve W2k, ale hadam, ze to bude u XP stejny..)

    KtK.
    Indexing service indexuje disk velmi zriedka! A preindexovanie disku trva radovo minuty ...

    - Chlapik tvrdi ze mu to robi stale ked je system idle urcity cas.
    ABIT NF7-S 2.0 ||AMD Mobile Barton 2600+ ||Corsair TwinX 2x512MB ||Inno3D GF 6800 128MB ||
    WD 120GB JB ||NEC DVD-RW ||LG 17" 1710B LCD ||Thermaltake Silent Boost ||

  5. #5

    Standardní

    nemáš tam třeba nastavené něco na způsob úspory energie ? že by třeba přecházel po určité době do režimu spánku apod...
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  6. #6

    Standardní

    Vče o čem tu byla řeč mám vypnuté. Pořád si ale myslím jestli to nemá dočinění s nějakou automatickou optimalizací systému - například optimalizace virtuální paměti, rychlejší spouštění aplikací atd. Monitor se mi vypíná po 20 min. nečinosti a po určité době pak začne pracovat hardisk. Bohužel jakmile pohnu, myší a než nakočí obraz vše ustane, takže ani přes Správce úloh nezjistím, který proces to vlastně běží.

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    neni to nejaka ficura officu? neco jako 'rychle hledani', po englicku 'findfast' ci co, obcas to projizdi i prazdnou disketovou mechaniku.. To je taky totalni sitka.. a tenhle popis by na ni docela sedel..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  8. #8

    Standardní

    Kolko to trva , ked prestanes robit s kompom ?

    Aspon radovo 10 min alebo hodinu ?

    Ziadne features by som v tom nehladal - ak by to trvalo len kratko tak by to teoreticky mohla byt optimalizacia virtual page.
    ABIT NF7-S 2.0 ||AMD Mobile Barton 2600+ ||Corsair TwinX 2x512MB ||Inno3D GF 6800 128MB ||
    WD 120GB JB ||NEC DVD-RW ||LG 17" 1710B LCD ||Thermaltake Silent Boost ||

  9. #9

  10. #10

    Standardní

    To bude s nejvetsi pravdepodobnosti Indexing Service, ten se ty vypnout jenom tak ze se odinstaluje a mimoto XP si cas od casu vytvari system restore points, a to mu muze nejakou chvili trvat.
    Intel Core 2 Duo E6750 @ ?? GHz, ASUS Rampage Formula, 4x1GB Kingston HyperX DDR2, WD Raptor 740 ADFD, Seagate Barracuda 7200.10 320GB, GAINWARD Bliss 8800GT Golden Sample, SB Audigy2 ZS Platinum + DTT 2200, Plextor PX-130A, SAMSUNG SH-203D, DELL P1130 21", Razer DeathAdder.

  11. #11

    Standardní

    Kdyz nechas WinXP zahalet tak zacnout premyslet nad tim jak se muzou POSRAT - ne, ted vazne - taky si myslim ze vyprazdnuji swap soubor a nejak si prehazuji RAM na HDD nebo tak neco...
    Nak
    Athlon XP-M 2,4GHz
    Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.

  12. #12

    Standardní

    Jop tak vypadá to že to opravdu souvisí s tím swapákem. Nedávno jsem potřeboval spustit paralerně velké množství aplikací a musel jsem zvětšit virtuální pamět až na 2,5 GB. Zapoměl jsem ji vráti na původní hodnotu a jak napsal Nak, Windowsy si s ní asi občas pohrávají. Dík všem, budu spát klidněji.

  13. #13

    Standardní

    Ted už vím určitě že je to defragmentace. Z adresáři windows/prefetch se dají vydedukovat posledně spouštěné programy a ty jednoznačně ukazují že se spouštěl Defrag.exe. Což mě dost štve, protože já provádím defragmentaci ručně programem NortonSpeedDisk a Windows mě to pak překopou. Jak to vypnout nevím

  14. #14

    Standardní

    Melo by to bezet jako servis takze by to "melo" jit vypnout v nastrojich pro zpravu nebo jak se to jmenuje.

  15. #15
    Junior Member
    Založen
    18.10.2002
    Bydliště
    www.tomfi.cz
    Příspěvky
    19
    Vliv
    0

    Standardní

    No ja mam taky XP, a čas od času se mi přihodí, že z ničeho nic pracuje disk, explorer zabírá 98% prociku(vytížení) . Když vypnu explorera (myslím ne průzkumníka ale explorera jako shell a nahoře to samý) a znova ho spustím tak už je zas chvíli v klidu. Stalo se mi to naposled, když jsem graboval video nebo třeba někdy, když jsem dal v průzkumníku vlastnosti většího videa, vlastnosti nenabíhali tak jsem průzkumníka zavřel, ale explorer dál pracoval s diskem a bral 98%(myslím tak 10 minut (déle jsem to nevydržel)). Nevíte jak se toho zbavit Nebo co dělá

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. MBR a WIN XP
    Založil Strby v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 27.06.2005, 22:16
  2. Partition Magic 8.0 + win98 SE + win XP HELP
    Založil tda7250 v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 13.04.2005, 19:11
  3. HELP - mizerná komunikace mezi Win XP a Win 200x Server
    Založil koumes74 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.08.2004, 21:36
  4. Audigy 2 a pískání při startu XP
    Založil kaptah v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 31.05.2004, 11:57
  5. WIN 98SE + WIN XP Professional na jednom disku
    Založil Giger v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.05.2003, 07:38

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •