Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Odhlučnení vs. problém s chlazením při větší zátěži

  1. #1

    Standardní Odhlučnení vs. problém s chlazením při větší zátěži

    Zdar

    Uz jsem nemohl vydržet řev meho Titana, ktery jede na asi 3200 ot. Vymenil jsem vetrak za jiný méně rychlý a mene hlučný, který mi jede na 2200. Při zapnutém softwarovem chlazeni mam teplotu kolem 39 stupnu ale pokud spustim nejakou hru rychle to stoupne na teplotu kolem 55-58 a zacne to padat. Co s tim?

    Pomuze sice otevrit case ale nechce se mi pri kazdem spusteni hry otevirat kase to fakt ne.

    Ticho je ale pro mě důležitější.

    Pomohl by mi nějaký automaticky regulovatelny vetrak ale kde ho vzit. Kdyz jsem se docetl ze u supersilentu se otacky zvysuji nad 3000 jen pri prekroceni teploty 67 docela mi klesla celist. To fakt nechci, To by mi to pred tim asi 100 spadlo nez bych se dostal na tu teplotu.

    Jinak 95 procent casu ci mozna 99 zadne hry nehraju takze je to spis pro obcasne hrani. Proste potřebuji neco, co by v takovych pripadech samo pridalo otacky a po mě nechtelo zadny zasah.

    Jo a zadny overclocking neplanuju ani neprovozuju

    Diky za pomoc

    J.
    Všeho chuť

  2. #2

    Standardní

    muzes zkusit Copper Silent TC od Arctic Coolingu

    mě uchladí 2400+ příležitostně (LAN party, testy apod.) CPU okolo 50°C při zátěži

    jinak používam vodníka (pod zátěží 36°C)
    1. místo v soutěži o nejlepší Casemod na IV. Lan párty OC.CZ v Brně (31.7. - 3.8. 2003).
    & 220 HP veteran power

  3. #3

    Standardní

    Ja sem pred puvodni vetrak zapojil dratovej potenciometr - ve Windowsech si nastavim 2000 otacek a je klid, kdyz neco hraju tak si nastavim maximum.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  4. #4

    Standardní

    A to je co? Nejsem zrovna pres tyhle věci. Da se to koupit? Popř. za kolik a kde?

    Dik za pomoc


    J.
    Všeho chuť

  5. #5
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    263

    Standardní

    Ty mas dosku MSI KT4 Ultra. Neviem ci si cital o tych problemoch, ked sa ludom resetovali pocitace koli nejakej chybe v biose pri prenosoch vacsieho mnoztva dat. Ja mam MSI KT4V a tiez mi to 4x spravilo, ale novy bios to opravil. Ci ti to nerobi v hrach koli tomu a teplota s tym nic nema. Ja som mal tiez vysoke teploty na zaciatku - az 65°C. A cital som na pctuningu, ze jeden chalan s takou istou doskou aj procakom ako ja (Athlon XP 2000+ BOX, MSI KT4V) mal presne take iste vysoke teploty. Bohvie ako meraju tieto dosky teplotu, ci to nie je priamo z jadra CPU a preto je to take vysoke. Teraz mam CoolerMaster HAC-V81 a teraz mam teplotu 51°C. V hrach mach 56°C. A s takym chladicom by sa to tak hriat nemalo. Podla mna bude nieco s tymi doskami.

  6. #6

    Standardní

    Drátovej potenciometr koupíš v elektře (tam kde prodávaj odpůrky, kondenzátorky a další roztodivné součástky). Stačí přerušit drát +12V (červená barva) co vede k ventilátoru, jeden konec dát na jezdec (prostřední nožička), druhej na konec dráhy (protože pot. má 2 konce, zbyde ti jedna nožička volná). Potom pomocí otáčení potenciometru (jako hlasitost na kazeťáku) si můžeš nastavit otáčky. Hodnota potenciometru by se měla pohybovat ve stovkách Ohmů (já mám 560Ohm).
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s softwarovým chlazením CPU na VIA KT400
    Založil Tomík2003a v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 20.03.2003, 19:38
  2. Menší (větší?) problém s TV-out u G4MX 460-VTP
    Založil Farad v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.12.2002, 18:08
  3. Problém při vypínání
    Založil pmaslan v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 09.12.2002, 18:23
  4. Problém při přetaktování: Celeron Tualatin 1.2GHz
    Založil P3c0 v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 25.11.2002, 18:41
  5. Problém při instalaci Win98SE na Win95
    Založil Petr Texl v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.10.2002, 15:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •