Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Reklamace elektronických služeb

  1. #1

    Standardní Reklamace elektronických služeb

    Ahoj, momentálně " válčím " s O2 a jejich arogancí a nechutí cokoli řešit.
    Když jsem zřizoval internet, zvolil jsem variantu ADSL EXTREME 2048.
    Po čase zvyšovali rychlosti, převedli mi mojí linku na rychlost 4096/256.
    Několik dnů, možná pár týdnů to lítalo jak z praku, standartně 3,5 Mb.
    Potom se však rychlost snížila a protože to tak trvalo nějakou dobu, poslal jsem
    dotaz na jejich techniky. Ti mi odpověděli, že skutečně snížili rychlost linky
    na 3076/128 a to z důvodu špatných synchronizačních parametrů.
    Nějakou dobu jsem to neřešil, ale asi před třemi týdny jsem zaslal reklamaci
    vyúčtování a žádost, aby mi z důvodu omezení služby taky omezili paušální platby. Odpověď bych odcitoval, ale zrovna to nemůžu najít.
    Bylo te ve smyslu toho, že reklamaci zamítají, protože profil služby 3076/128 spadá do limitu výše uvedené služby. Jenom pro upřesnění dodám, že to momentálně chodí asi 2,4 Mb.

    No a otázka zní : mají pravdu a musím se s tím smířit nebo lžou a mám podat stížnost na ČTÚ ? Popřípadě, jak by ste to řešili Vy ( prosím nedoporučovat přechod k jinému operátorovi, protože jinej není k dispozici ).

    Předem díky za Váš komentář.

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele Halen
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Martinice v Krkonoších
    Věk
    56
    Příspěvky
    1 742
    Vliv
    283

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Zeptam se te takto - na jakou rychlost mas podepsanou smlouvu? Pokud 2048/128 a nemas k ni dodatek o navyseni na 4096/256, tak IMO nema cenu protestovat. Pokud dodatek o navyseni na 4096/256 je soucasti tvoji smlouvy, tak snizeni downloadu o 1/4 a uploadu o 1/2 je duvod k reklamaci.

    Jen bokem - tak vysoka rychlost (i po snizeni) nepostacuje? Me i pri intenzivnim brouzdani na YouTube postaci 512/xx s limitem 1GB/den pro soucty downloadu/uploadu.
    AMD A64-7750-X2-BE 2700@3000MHz (15x200/1,3V) | AC Freezer Extreme | 4xArctic FAN Pro TC 80x80 | Gigabyte MA78G-DS3H | A-DATA 2x2GB 1066Mhz 5-5-5-15-2T | WD 320GB/16MB | Samsung 500GB/16MB | Samsung SH-S223F | SAMSUNG 226BW | SB X-Fi Fatal1ty Champion+Thomson DPL2000+HomeMade bedny+subwoofer 12" 30-125Hz (-3dB) | Leadtek PX8800GT default+AC Accelero+ AC fan 12-1000ot/m | Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0 | Chieftec MATRIX SILVER+ FORTRON Blue Storm 400W |
    3DMk01 3DMk03 3DMk05

  3. #3

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    No ve smlouvě to samo není, když byla uzavřena delší dobu předtím, než rychlosti navyšovali. To však podle mě nic nemění. Oni změnili službu, kterou
    mi poskytují, já jsem to neodmítl, čímž jsem přistoupil na změnu podmínek.
    Momentálně platím službu ADSL EXTREME 4096/256 bez FUP za nějakých 1700,-
    i s pevnou a dostávám za to cca 2,5 Mb/110 kb.

    Nemyslím si, že by mi to nestačilo, ale nevidím důvod, proč bych měl bezdůvodně platit víc než dostanu. Jenom nevím, jestli je možný něco takovýho " omluvit " Všeobecnými podmínkami poskytování elektronických služeb, jak se oni pokouší.

    Představ si, že si třeba malej bezdrátovej poskytovatel internetu a uděláš spoj s takovým parametrem, že na něm nepojede nikdy víc než 512 kb, ale budeš chtít platit za 1M, protože jinej spoj takhle jede. Kolik lidí ti to zaplatí ? Odpovím si sám - nikdo, protože to ani po nikom nebudu chtít, v momentě, kdy bych něco takovýho udělal a dotyčný by to poslal na ČTÚ, myslím že by to měli vyřešený velmi rychle v neprospěch poskytovatele.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    ahoj, resil jsem neco podobneho. snizili mi rychlost z duvodu udajneho casteho rozpadu spojeni, jenze za to mohl adsl modem a ne linka...nenechali si ty vymluvit, takze jsem to 3x reklamoval (normalne na infolince nahlas zavadu, vymysli si cokoliv co nemuzou overit, treba timeouty, anebo treba vzdycky na noc odpoj modem a pak to reklamuj jako ze adsl nebylo dostupne - kdyz jsou svine oni, nemusis se hezky chovat ani ty, ze...) no, a az prijede reklamacni technik, rekni mu, ze na 4mbit to fungovalo ok a ted na tech 3mbit to nejak blbne a ze nevis proc (snaz se zapusobit jako lama, ale stuj si za tim ze vis, ze predtim to slapalo ok a ted uz ne) a uvidis, ze technik rad zvysi rychlost na puvodni, aby si mohl udelat carku za vyreseny pripad a mel premie (tim nijak techniky neodsuzuji)...voila
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  5. #5

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    No takhle by se to možná taky dalo " řešit ", ovšem rád bych to nechal až jako poslední možnost.
    Vím, že k nám vede hodně špatnej kabel, nevím jestli by se s tím nedalo nějak operovat - nelze poskytovat službu požadovaných parametrů kvůli nekvalitnímu vedení poskytovatele.
    Co na to zdejší experti na reklamace a lidi z oboru ?

  6. #6
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    jak uz tu nekdo psal, zalezi na tom, co mas napsane ve smlouve, resp. ve VOP. temer se stoprocentni jistotou tam bude neco ve smyslu, ze se rychlost poskytuje v maximalni vysi az X nebo neco podobny, z cehoz jasne vyplyne, ze kdyz rychlost bud nizsi, tak se nic nedeje. ISP zkratka negarantuji urcitou rychlost ani dobu, po kterou bude sluzba pristupna - tyto garantovane sluzby stoji samozrejme o neco vic.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  7. #7

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    No aktualni zneni smlouvy by melo byt tusim u nich na webu v pdf, dostupny po prihlaseni. Osobne mam 4/1,5 a aktualne reklamuju mizernou dostupnost sk webu. Problem je u nich, tak proc nesrazit pausal, 500,- je dost )

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    jak uz tu nekdo psal, zalezi na tom, co mas napsane ve smlouve, resp. ve VOP. temer se stoprocentni jistotou tam bude neco ve smyslu, ze se rychlost poskytuje v maximalni vysi az X nebo neco podobny, z cehoz jasne vyplyne, ze kdyz rychlost bud nizsi, tak se nic nedeje. ISP zkratka negarantuji urcitou rychlost ani dobu, po kterou bude sluzba pristupna - tyto garantovane sluzby stoji samozrejme o neco vic.
    jj ale imho toto je trochu o necem jinem. samozrejme mu nikdo negarantuje 4mbit download porad, ale asi bych se zacal hadat o tom, ze ma narok na to, aby se jeho adsl modem pripojil k ustredne jako 4096/256kb a ne jako neco nizsiho (pokud je to technologicky mozne). protoze pak by o2 mohl, kdyz vezmeme v potaz agregaci tusim 1:50, pripojit kazdeho uzivatele k ustredne rychlosti 80kb download a 5kb upload s tim ze by tuto rychlost garantoval, a nikdo by nemohl rict ani tuk...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Citace Původně odeslal pety Zobrazit příspěvek
    No takhle by se to možná taky dalo " řešit ", ovšem rád bych to nechal až jako poslední možnost.
    Vím, že k nám vede hodně špatnej kabel, nevím jestli by se s tím nedalo nějak operovat - nelze poskytovat službu požadovaných parametrů kvůli nekvalitnímu vedení poskytovatele.
    Co na to zdejší experti na reklamace a lidi z oboru ?
    opravdu si myslis, ze je "premluvis" ? at to budes resit s kymkoliv, nikdo si te nevezme na triko a radsi si te budou prehazovat jak horky brambor. muzes si byt jisty, ze ja jsem to take zkousel po dobrem. ale s nimi to skutecne nejde...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  10. #10

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Citace Původně odeslal MaWa Zobrazit příspěvek
    opravdu si myslis, ze je "premluvis" ? at to budes resit s kymkoliv, nikdo si te nevezme na triko a radsi si te budou prehazovat jak horky brambor. muzes si byt jisty, ze ja jsem to take zkousel po dobrem. ale s nimi to skutecne nejde...
    Jí vím, že je to moloch bez zájmu o zákazníka, už jsem s nima řešil vícero věcí.
    Mě by hlavně zajímalo právní hledisko věci. To že u 4M profilu negarantují rychlost 4M je jasný, ale chodí to standartně okolo 3,5Mb/s. Pokud je mi však poskytována služba, kterou mi sami omezí na 3072/128 a chodí to 2,4-2,5 Mb/s,
    není z mého pohledu možné službu využívat v plném rozsahu a proto by mělo
    dojít k úpravě ceny dle aktuálních podmínek. Aspoň jsem něco takovýho vyrozuměl v zákoně o elektronických komunikacích:
    127/2005 Sb. , § 64. Je někde zakopanej pes ?

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Citace Původně odeslal pety Zobrazit příspěvek
    Jí vím, že je to moloch bez zájmu o zákazníka, už jsem s nima řešil vícero věcí.
    Mě by hlavně zajímalo právní hledisko věci. To že u 4M profilu negarantují rychlost 4M je jasný, ale chodí to standartně okolo 3,5Mb/s. Pokud je mi však poskytována služba, kterou mi sami omezí na 3072/128 a chodí to 2,4-2,5 Mb/s,
    není z mého pohledu možné službu využívat v plném rozsahu a proto by mělo
    dojít k úpravě ceny dle aktuálních podmínek. Aspoň jsem něco takovýho vyrozuměl v zákoně o elektronických komunikacích:
    127/2005 Sb. , § 64. Je někde zakopanej pes ?
    pravne mas asi pravdu, ale to bohuzel nic neznamena
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  12. #12

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Našel by se někdo, kdo by poradil, jak postupovat dál ?
    nechci se smířit s tím, že budu muset platit něco co nedostávám a taky
    ( a to především ) se mi nelíbí, jakým způsobem se O2 chová ke svým
    zákazníkům. Poraďte správnou formulaci, ať už dopisu pro O2, ČTÚ nebo
    třeba sdružení pro ochranu spotřebitelů. Díky

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    Pokud mas ve smlouve(vseobecnych podminkach ...) byt negarantovane 4M, tak to resit muzes, sel bych smerem ze na takoveto lince danou rychlost nelze dosahnout NIKDY, tudiz jde o lez/podvod/poruseni smlouvy ze strany dodavatele.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  14. #14

    Standardní Re: Reklamace elektronických služeb

    O.K., skusim neco sesmolit a uvidim, kam to poslu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  2. Reklamace nefunkcnosti sluzby - vyprseni doby a nastedny dopis od CRA
    Založil soooc v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.06.2007, 11:18
  3. Reklamace na CZC Geforce6600
    Založil l_iNu$ v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 46
    Poslední příspěvek: 25.12.2006, 01:17
  4. Reklamace elektronickych soucastek
    Založil thomasek v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 05.03.2004, 19:34
  5. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •