Nedavno jsem si uvedomil, ze suverene nejstarsi komponentou v mem pocitaci (asi krome disketove mechaniky) je zvukova karta. Jedna se o SB Live Value, pamatuju si jak sem si ji kdysi kupoval spolecne s bednickami Cambridge Soundworks (4.1).
Co se tyka zvuku, na PC obcas posloucham hudbu, ale spis hraju hry, hlavne FPS. Na filmy koukam na TV pomoci DVD prehravace. To aby bylo jasno, k cemu zvukovku potrebuju.
Pocatky prostoroveho nadseni po nakupu SB Live rychle opadly, v te dobe stejne hry poradne 3D zvuk nepodporovaly a EAX se muselo casto vypnout, aby hra nepadala. Proto sem postupne tohle prestal vnimat a casem i 2 zadni bedny odpojil. Od te doby se situace trosku zmenila, zapojil jsem vsechny 4 bednicky, snazil se je poradne rozmistit - ale abych se priznal, moc velkou zmenu jsem nezaznamenal, jakoze bych mel pocit ze zvuk zni vsude kolem me a tak...

Takze se dostavame k mojim vsetecnym otazkam:
- pomuze mi vyrazne upgrade zvukovky? Jak moc? Co vim, tak SB Live podporuje pouze EAX2, opravdu hry slysitelne vyuzivaji EAX 4 Advance HD (nebo jak se to menuje).
- nebo je zasadni problem i v bednickach? Jasne ty satelity jsou maly plastaky, ale celkove s kvalitou zvuku zasadni problem nemam, MP3 hraji dobre, jde mi s spis o dojem prostoroveho zvuku ve hrach.
- jakou kartu tedy koupit? Jaky je rozdil ve hrach (soucasnych - Q4, COD2, ... a z blizke budoucnosti) mezi Audigy 2 a Audigy 4 a X-Fi?
- vyplati se jit do X-Fi Extreme Music - vzhedem k tomu, ze ji moc nemaji na sklade, cetl jsem o problemech s ovladaci...

Diky predem za kazde zkusenosti.