Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Počitač se mi sám vypne a už nejde pustit ???

  1. #1

    Standardní Počitač se mi sám vypne a už nejde pustit ???

    Kamarádi porďte mi prosim.Počitač se mi někdy zničeho nic vypne.Najednou zhasne monitor a vypnou se veškerá zářízení(HDD.CDROM...)Zustanou akorát svítit kontrolky na základce a točí se větráček na CPU a ve zdroji.Když ho uplně vypnu a znovu pustím tak se začnou zas jen točit větráčky a rozsvítěj se kontrolky na desce,ale pokaždé jinak.Někdy nereagujou vubec(jsou přád červené).Dřiv jsem počkal do druhého dne o na podruhé se již rozeběhl.Teď jsem ale zjistil že když vyndám CPU a jednou to pustim bez něj tak po opětovnem nasazení se rozjede jako by se nachumelilo.
    Kamarád mi řekl že moje deska(MSI K7Tpro2A) nepodporuje můj procesor(Duron1300Mhz).Bios jsem tam novej dal.
    Dělalo to i na jiném zdroji.
    Je v čudu deska nebo se s CPU opravdu nechce kamarádit

  2. #2
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Tak to má tvůj kámoš pravdu. Taky jsem měl tuhle desku. Postupně jsem měnil procesory od Durona 750 vejš. Při Duronu 900 už začaly problémy, počitač sice běžel dobře a stabilně, ale při zapnutí se rozsvítila jen kontrolka HDD a dál nic. Musel jse to zresetit a na druhej pokus to většinou najelo. Když jsem zkoušel Duron 1300 tak to nenajelo vůbec. Pokud máš na procesoru napsáno D1300 (což asi máš), tak ti to poběží tak jak to běží a nepomůže ti ani novej BIOS. Pokud je na procesoru DHD1300 (upravené jádro AthlonuXP) tak by to nemělo fungovat vůbec.
    Na stránkách MSI sice najdeš nový BIOSy pro typ desky 6330, ale toto označení má i K7T Pro 2A Turbo (nebo tak nějak). Ta má ale chipset KT133A a na rozdíl od tvé desky(KT133) podporuje zběrnici 133(266) takže na ní jedou i nový procesory. Tak že tě čeká to co mě (pokud nechceš kupovat DDR paměti). Vyměnit desku. Já jsem koupil JetWay 266b, protože má chipset KT266A, podporuje AthlonyXP (a to i ty nejnovější), má řadič ATA133 a hlavně do ní můžeš dát SDRAMy i DDRka. Druhá deska která se dá u nás sehnat Space Wallker Shutle AK32. Tu jsem zkusil jako první, (KT266) nenabízí toho moc, snad jen 6x USB 1.1 podporu obou pamětí. Ta se bohužel nenesla s mou gr. kartou ATI 8500, a to ani po výměně BIOSU (a navíc je podpora výrobce nulové) Z toho JetWaye jsem měl strach, ale nyní jsem spokojenej (i když tam byly taky problémy s ATInou, ale výrobce to řešil a vyřešil BIOSem A12). Tyto MB stojí cca 2200,-. Už nevím přesně.

  3. #3

    Standardní

    Takže to dopadne jak jsem čekal.Nevadí,jsem rád že vim na čem jsem.Díky za pomoc.Ta tvoje deska co jsi koupil,ona má na paměti oba sloty?Jak si jinak vede ve výkonu??

  4. #4
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní Re: Počitač se mi sám vypne a už nejde pustit ???

    Citace Původně odeslal Zdenek Teska
    Kamarádi porďte mi prosim.Počitač se mi někdy zničeho nic vypne.Najednou zhasne monitor a vypnou se veškerá zářízení(HDD.CDROM...)Zustanou akorát svítit kontrolky na základce a točí se větráček na CPU a ve zdroji.Když ho uplně vypnu a znovu pustím tak se začnou zas jen točit větráčky a rozsvítěj se kontrolky na desce,ale pokaždé jinak.Někdy nereagujou vubec(jsou přád červené).Dřiv jsem počkal do druhého dne o na podruhé se již rozeběhl.Teď jsem ale zjistil že když vyndám CPU a jednou to pustim bez něj tak po opětovnem nasazení se rozjede jako by se nachumelilo.
    Kamarád mi řekl že moje deska(MSI K7Tpro2A) nepodporuje můj procesor(Duron1300Mhz).Bios jsem tam novej dal.
    Dělalo to i na jiném zdroji.
    Je v čudu deska nebo se s CPU opravdu nechce kamarádit
    je to problem MSI...uz jsem videl nekolik tehle desek se stejnym problemem.opravdu pomuze vyndat cpu a pustit to na prazdno.
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  5. #5
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Zdenek Teska
    Takže to dopadne jak jsem čekal.Nevadí,jsem rád že vim na čem jsem.Díky za pomoc.Ta tvoje deska co jsi koupil,ona má na paměti oba sloty?Jak si jinak vede ve výkonu??

    Má dva sloty na DDR a dva na SDRAM. Výkon jsem nijak neměřil, ale subjektivně chodí velice dobře a stabilně. Pokud tě zajímá výkon v číslech, tak mi napiš co a v čem to chceš změřit. Zatím tam mám Duron 900, ale brzy tam přijde AthlonXP 2100. Ještě jsem si vzpoměl že sloty na oba druhy pamětí má také ECS K7S5A (SIS735), ale u těchto desek jsem se jak ve firmě tak u zákazníků potýkal se stabilitou (obvzláště ve WinXP).

    __________________________________________________ __________
    MB JetWay 266b (KT266A), Duron 900 Mhz, 512 MB SDRAM QDI PC133, Manli 8500LE 64MB VIVO 250/250, SB Live 5.1, WIFI D-LINK DWL520+, LAN Edimax EN-9130 TXL 10/100, CDROM SAMSUNG 152L 52x, CDRW LiteON 40125s, HDD MAXTOR 60GB ATA133 7200 ot/1min, zdroj 300W,

  6. #6
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal goodji
    .., ale u těchto desek jsem se jak ve firmě tak u zákazníků potýkal se stabilitou (obvzláště ve WinXP)
    tak to ale asi jen ty....
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  7. #7
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    Citace Původně odeslal goodji
    .., ale u těchto desek jsem se jak ve firmě tak u zákazníků potýkal se stabilitou (obvzláště ve WinXP)
    tak to ale asi jen ty....



    Zdaleka ne jen já. Na rozdíl od doměnek na to mám opravné a reklamační listy. Zpochybňovat to můžeš jak chceš, ale realita je holt taková. Že to tobě chodí, neznamená, že to bude chodit každýmu.

  8. #8
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal goodji
    Citace Původně odeslal daso
    Citace Původně odeslal goodji
    .., ale u těchto desek jsem se jak ve firmě tak u zákazníků potýkal se stabilitou (obvzláště ve WinXP)
    tak to ale asi jen ty....



    Zdaleka ne jen já. Na rozdíl od doměnek na to mám opravné a reklamační listy. Zpochybňovat to můžeš jak chceš, ale realita je holt taková. Že to tobě chodí, neznamená, že to bude chodit každýmu.
    to jiste, ale rict, ze u 5A se potykas se stabilitou...to mi fakt nesedi. jestli je spatnej kus, tak prosim.
    ale nejakou tu 5A jsem uz videl a kazdy kdo ji tady ma je spokojenej
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  9. #9
    Member
    Založen
    24.12.2002
    Bydliště
    PHA@Kopřivnice
    Příspěvky
    123
    Vliv
    261

    Standardní

    Mám úplně stejný problém,deska MSI K7T Pro-2a,Duron 1300,
    Počítač běží někdy nonstop v pohodě a někdy se prostě sám vypne a už nejde zapnout, stačí vyndat napájecí kabel a počkat nějakou dobu, ale někdy nenaběhne vůbec.Myslíte že to je tím procesorem?v manuálu desky mám hranici XP 2100+.
    ASUS K70IC 17.3/T6600/DVD/500GB/4GB/GT 120M/W_7U/ Creative SOUND BLASTER Surround 5.1 + GENIUS Home Theater SW-5.1 5000

  10. #10
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní

    Citace Původně odeslal macainz
    Myslíte že to je tím procesorem?
    ne, je to deskou (schvalne otestuj cpu jinde)
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  11. #11
    Member
    Založen
    24.12.2002
    Bydliště
    PHA@Kopřivnice
    Příspěvky
    123
    Vliv
    261

    Standardní

    ale ja mám VIA KT 266.
    a to jenom duron 1300 dělá takové problémya co kdybych tam dal XP 1700+to už by šlo stabilně??
    ASUS K70IC 17.3/T6600/DVD/500GB/4GB/GT 120M/W_7U/ Creative SOUND BLASTER Surround 5.1 + GENIUS Home Theater SW-5.1 5000

  12. #12
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    Citace Původně odeslal goodji
    Citace Původně odeslal daso
    Citace Původně odeslal goodji
    .., ale u těchto desek jsem se jak ve firmě tak u zákazníků potýkal se stabilitou (obvzláště ve WinXP)
    tak to ale asi jen ty....



    Zdaleka ne jen já. Na rozdíl od doměnek na to mám opravné a reklamační listy. Zpochybňovat to můžeš jak chceš, ale realita je holt taková. Že to tobě chodí, neznamená, že to bude chodit každýmu.
    to jiste, ale rict, ze u 5A se potykas se stabilitou...to mi fakt nesedi. jestli je spatnej kus, tak prosim.
    ale nejakou tu 5A jsem uz videl a kazdy kdo ji tady ma je spokojenej

    Pak mě napadá jen jeden důvod. Špatná série. Nakoupil jsem jich 14 najednou a s osmi byly problémy.

  13. #13

    Standardní

    Mě spiš zajimá jak si na tom stojí oproti konkurenci(+/- AUTOBUS)
    Jinak jsem koukal na toho mého DURONA a je na něm napsáno DHD1300
    Jak je to teda možný
    Jo a to mi asi tak 3 měsíce běžel uplně v pohodě(dokud jsem se nepřestěhoval do jiné místnosti )

  14. #14
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Zdenek Teska
    Mě spiš zajimá jak si na tom stojí oproti konkurenci(+/- AUTOBUS)
    Jinak jsem koukal na toho mého DURONA a je na něm napsáno DHD1300
    Jak je to teda možný
    Jo a to mi asi tak 3 měsíce běžel uplně v pohodě(dokud jsem se nepřestěhoval do jiné místnosti )

    To jsou věci!?!? Mě ten Duron 900 běžel bez problémů asi měsíc a pak začaly výše popsané problémy. Jak je tomožné? To bych taky rád věděl. Ani HelpLine MSI my nebyli schopni podat vysvětlení.
    Co se týká ty mojí desky: Je to lehce nadprůměrná deska s možností přetaktování (napětí a FSB se nastavují vBIOSu násobič DIL přepínači na desce) na , že je stabilní, má kvalitní podporu výrobce a řadič ATA133 jsem už psal. Pro tebe by to mělo ještě jednu výhodu: KT266A vznikla vývojem KT133, takže když vyměníš desku nemusíš nic přeinstalovávat. Win98 si jen načtou novější ovladače z VIA4in1 a pokud máš WinXP tak ty si poradí úplně samy. O něco vejš jsi se ptal jestli ti poběží AthlonXP1700: nepoběží. Dá se to sice obejí HW úpravou desky (někde jsem četl v nějakým auditku), ale i po úpravě je to spouštění počítače docela krkolomný.
    Pokud nechceš kupovat paměti DDR, tak nemáš jinou možnost. Buď ECS K7S5A žalostné možnosti přetaktování (ale jde to). O stabilitě se už nebudu zmiňovat (já s tím mám špatné zkušenosti a hotovo, víc o tom s nikým nedebatuju!). SHUTLE AK32: podprůměrná deska. A nebo JetWay.

    Tady je odkaz: http://www.jetway.com.tw/evisn/produ...266b/v266b.htm

  15. #15

  16. #16
    Member Avatar uživatele goodji
    Založen
    25.12.2002
    Bydliště
    Hořice v Podkrkonoší
    Věk
    52
    Příspěvky
    354
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Zdenek Teska
    Díky moc za rady


    Není zač, hlavně aby pomohly.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 19:12
  2. Sam se mi zapina komp
    Založil Fila v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 12.02.2003, 04:15

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •