Stránka 5 z 5 PrvníPrvní 12345
Výsledky 101 až 120 z 120

Téma: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

  1. #101
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    216

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Omlouvám se že to cpu stále sem ale stále jsem nepokročil,Svideo na Scart prostě černá obrazovka,jakmile si hraju s nastavením rozlišení nebo obnovovací frekvence,problikává krásný čistý obraz...ale jen na zlomek sekundy,mám dojem že ačkoliv nastavuju ručně všechny parametry,ve skutečnosti se nemění.Jen pro pořádek v jaké verzi Power stripu jste pracovali?já nemám možnost tam nastavit nic než rozlišení a vertikální RR
    INTEL Core I7 2600K D2 @5Ghz HTon , Asus Maximus V Extreme Z77,4x4GB Kingston Predator 2400Mhz,MSI LIGHTNING 680GTX 1400/7100,24"Benq PVA 16:9
    2xSamsung SpinPoint F1 HD322HJ Sata II RAID 0 + Intel X25 SSD,WD my BOOK 1TB,700W Delta Electronics/HP,Hama - URAGE.
    Chlazení : Čerpadlo: Laing 18W + XSPC TOP Radiatory: MORA2 + 9x120mm fan , XSPC RX480 + 4x120mm fan Bloky : CPU - CAWEDOG ZOUY 2.0 NB,SB+MOS EKuniversal
    HARD CORE HW SERVIS - SERVIS S POUŽITÍM PROFESIONÁLNÍ TECHNIKY V OBLASTI : REBALLINGU, REFLOW, DIAGNOSTIKY - kompletní opravy poškozeného PC HW, které vám nikde jinde nenabídnou

  2. #102
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    216

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Jen bych si dovolil dodat takový malý postřeh,tuším že někomu se to jistě bude hodit,po několikadení s_aním se s S-Video-Scart kabelem jsem zkusil už z nouze vyrobit redukci na cinch....hle obraz uplně super!!!

    Scart uplně oddělte a ten krám vyhoďte,koukají na vás dva stíněné vodiče,stínění oněch vodičú s klidem spojte dohromady a připojte na vnější pol cinche ..s žílami to samé,ty dva vodiče odizolujte - spojte je dohromady a po té připojte na kolík(chcete-li střed) cinche,toť vše,žádne impedanční přispúsobení není třeba....jen to propojit a obraz je špička,bez problému,stačí nastavit(Nvidia) v menu ovladaču vlastnosti televize a zvolit režim zobrazení plochy na dvou obrazovkách a mužete koukat žádní duchové,je to prosté a snadné
    INTEL Core I7 2600K D2 @5Ghz HTon , Asus Maximus V Extreme Z77,4x4GB Kingston Predator 2400Mhz,MSI LIGHTNING 680GTX 1400/7100,24"Benq PVA 16:9
    2xSamsung SpinPoint F1 HD322HJ Sata II RAID 0 + Intel X25 SSD,WD my BOOK 1TB,700W Delta Electronics/HP,Hama - URAGE.
    Chlazení : Čerpadlo: Laing 18W + XSPC TOP Radiatory: MORA2 + 9x120mm fan , XSPC RX480 + 4x120mm fan Bloky : CPU - CAWEDOG ZOUY 2.0 NB,SB+MOS EKuniversal
    HARD CORE HW SERVIS - SERVIS S POUŽITÍM PROFESIONÁLNÍ TECHNIKY V OBLASTI : REBALLINGU, REFLOW, DIAGNOSTIKY - kompletní opravy poškozeného PC HW, které vám nikde jinde nenabídnou

  3. #103
    Senior Member mince Avatar uživatele Pavlis
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Jihlava/Trebicsko
    Příspěvky
    1 145
    Vliv
    277

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Citace Původně odeslal Gestler Zobrazit příspěvek
    Jen bych si dovolil dodat takový malý postřeh,tuším že někomu se to jistě bude hodit,po několikadení s_aním se s S-Video-Scart kabelem jsem zkusil už z nouze vyrobit redukci na cinch....hle obraz uplně super!!!
    tos asi narazil na nejakou osizenou scart redukci, obcas nekdo osidi a nezapoji vse co je potreba.
    X2-4850e(2,5Ghz@1,0Ghz:1,15V@0,85V),GB 780G (HD 3200 IGP), 4GB DDR2 880, 500GB SATAII(AAKS), SH-S203D DVD-RW, Antec 3480....
    ------------------------------------------------------------------------------
    IBM T40

  4. #104
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    216

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Měl jsem dva kabely,jeden byl dost kvalitní stínění všude kde se dalo a impedanční přizpúsobení,druhý obyčejný bez stínění čehokoliv a bez dalších součástek,ani jeden jsem nemohl použít..bud byly duchové nebo chyběly barvy,problémi s rozlišením nebo nastvením obnovovací frekvence,všechno trvalo strašně dlouho a nevedlo to nikam.Cinch to všechno vyřešil a obraz je absolutně kvalitní.Tím nechci říct že to tak bude vždy,spíš mám asi někde problém který se na zapojení S-Video - Scart projevuje takto,spíš jsem to uvedl jako alternativu pro lidi kteří by mohli mít stejný problém,pak myslím že rádi sáhnou po tomto řešení,zkoušel jsem to na dvou telkách,obě CRT jedna 16:9 Thomson a druhá 4:3 Philips..u obou obraz bez jediné chybyčky akorát u philipse se vyskytoval paradox který jsem totálně nepochopil..od dopoledne cca do púlnoci byly nepatrně vidět příčné pruhy přes obraz,od 1h ráno do 5-7 ráno obraz uplně čistý a někdy dopoledne zas naskočí pruhy,zdá se že tato telka je náchylnější na vnější zdroje rušení,ačkoliv jsem nepřišel na žádné zařízení fungující v tomto časové ropětí.Zkrátka je to další alternativa která funguje a mužete ji vyzkoušet pokud jiné řešení selžou
    INTEL Core I7 2600K D2 @5Ghz HTon , Asus Maximus V Extreme Z77,4x4GB Kingston Predator 2400Mhz,MSI LIGHTNING 680GTX 1400/7100,24"Benq PVA 16:9
    2xSamsung SpinPoint F1 HD322HJ Sata II RAID 0 + Intel X25 SSD,WD my BOOK 1TB,700W Delta Electronics/HP,Hama - URAGE.
    Chlazení : Čerpadlo: Laing 18W + XSPC TOP Radiatory: MORA2 + 9x120mm fan , XSPC RX480 + 4x120mm fan Bloky : CPU - CAWEDOG ZOUY 2.0 NB,SB+MOS EKuniversal
    HARD CORE HW SERVIS - SERVIS S POUŽITÍM PROFESIONÁLNÍ TECHNIKY V OBLASTI : REBALLINGU, REFLOW, DIAGNOSTIKY - kompletní opravy poškozeného PC HW, které vám nikde jinde nenabídnou

  5. #105
    Senior Member mince Avatar uživatele Pavlis
    Založen
    20.10.2002
    Bydliště
    Jihlava/Trebicsko
    Příspěvky
    1 145
    Vliv
    277

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    ale v kvalite pripojeni je prave verze s cinch nejmene kvalitni (nerikam ze nepouzitelna), takze bota musela bejt bud ve spatnem zapojeni scart redukce a nebo na karte nemas primo s-video (ikdyz pinove pasuje) ale nejakej hybrid od vyrobce karty, proto je treba vyuzivat redukce primo dodavane s kartou protoze jen vyrobce vi co na kterej pin de a casto se to lisi od s-videa. Takze redukce do karty pokud nabizi s-video tak pak s-video kabel a pak scart redukce
    X2-4850e(2,5Ghz@1,0Ghz:1,15V@0,85V),GB 780G (HD 3200 IGP), 4GB DDR2 880, 500GB SATAII(AAKS), SH-S203D DVD-RW, Antec 3480....
    ------------------------------------------------------------------------------
    IBM T40

  6. #106
    Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Ostravsko
    Věk
    39
    Příspěvky
    101
    Vliv
    238

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    čaute.. hele kucííííííííí poraďteeeeee

    napojil jsem LDC na kopjůtr jenže mě to dělá todle


    každý kousek obrazu v jiném rohu.. zkoušel jsem zezadu plošného spoje poladit a pohnout s obrazem pomocí poťáků (které tam byly) jene víc se to nechce srovnat

    jinka jsem požil tenhle link http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

    ve windowsech mám nastavené nejnižší rozlišení 640x480 míň to nejde a nastavené jako další analogové zařízení na 60Hz
    tohle to dělá na 16bit barevné schéma a když dám 32bit barené schéma tak je obraz rozpůlený...
    poradí kurdec jak to doladit?

    tady dodatečně ten rozpůlený obraz v 32bit módu

    Naposledy upravil LANiN; 10.12.2008 v 22:52.
    Fortron 600W, K8N SLI nF4, AthlonXP s939 3000+(1800@2340 260x9, 1,4V), Dual 512MB Kingmax 433@424MHz ( 2,5-3-3-7), SLI MSI 6600GT 500/1000@585/1115MHz, Saegate 200GB + 250GB, Vodník .............

  7. #107
    Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Ostravsko
    Věk
    39
    Příspěvky
    101
    Vliv
    238

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    táák už je to OK .. neměl jsem zapojené obě H i V sync .. a za pomocí prográmku "PowerStrip" plně funkční

    jinka LCD zvládá MAX 640x480 60Hz .. a včera jsem natom zkoušel pařit gamesy a pouštět filmky.. no prostě paráda
    Fortron 600W, K8N SLI nF4, AthlonXP s939 3000+(1800@2340 260x9, 1,4V), Dual 512MB Kingmax 433@424MHz ( 2,5-3-3-7), SLI MSI 6600GT 500/1000@585/1115MHz, Saegate 200GB + 250GB, Vodník .............

  8. #108

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    A co takhle naopak Scart -> VGA --> CRTmonitor

    Na scartce zapojen satelit Humax Snažím se už delší dobu ale marne ... našel jsem si zapojení jednotlivých konektoru ale pořád nic monitor se zapne cvaká a najednou jako by naskočil ale stále tma ... Mám problém kam zapojit 13 a 14 pin z vga? Na nejakych nemeckych strankach jsem nasel že se maji propojit a privest na Scart pin 19--13+14 a zem VGA 10---17scart RGB jsem zapojil podle schematu 7B 11G 15R A země jsou hned vedle 5,9,13 asi je problé v té Horizontální/vertikalni .. máte nekdo zkušenosti s touhle tématikou? Pujde to nejak bez další elektroniky nebo je toto zapojení nemožné? Díky ..J.

  9. #109

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Inu, teoreticky to mozne je, monitory vetsinou CSync umi, avsak nikdo Ti to nezaruci. Stejne, jako Ti nezaruci, ze se monitor na to rozliseni dokaze synchronizovat. Jinak bych to nepripojoval na oba zaroven, zkusil nejprve kazdy extra a pripadne [ac to neni bezne] privest CSync na Green, ovsem zkusenosti s timto obracenym postupem vskutku nemam...

    Server:Abit KT7, AXP 1600+, 512MB PC-133, 5x160GB Hitachi + 8GB, 100Mbit, Matrox G100 4MB Lap:Evo N600c, PIIIM 1Ghz, 512MB PC-133, 60GB Toshiba [16MB], DVD-ROM, Radeon M6 [16MB], 14.5', EW-7106 Wi-Fi, Intel LAN, 56k, TV-Out Main:KT3 Ultra2, FSB 266@352Mhz, AXP 2500+, HyperX 333/CL2 512MB + 400/CL3 512MB => 352Mhz/2.0-2-2-5, SB Audigy 2ZS, 2xHitachi 160GB + 20GB, Asus R9550 128MB 250/200@435/245, 100Mbit LAN, ATA/133 Raid, Fortron 350W PFC, GSA-4081B, TEAC CDW-58E

  10. #110

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    neporadil by mi niekto schemu na vga-cinch? co najednoduchsiu, uplne staci aj ciernobiely obraz bez zvuku. dik

  11. #111

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Tak pro ty, co se do toho budou teprve poustet ....
    Uz je to nakej patek, co jsem si dle zdejsiho navodu udelal cca 9m dlouhej kabl z CAT5e UTPcka a obraz sice dobrej, ale furt tam jezdily prouzky ruznejma smerama, podle toho, jak jsem poladil frekvenci se na to pak dalo i koukat, kdyz jsem to odfiltroval redukci sumu na TV, tak to i zmizelo.
    Nicmene mi to nedalo a udelal jsem si ted kabl novej, ustrizenim tlustyho (takze i celkem kvalitniho, ale levnyho) SCARTu cca 1m delky, na kterej jsem na jeden konec nabastlil VGA konektor. K tomu v Alzaci koupil 10m VGA prodluzovak a co me oko nevidi? Krasne cistej obraz, zadny prouzky se nekonaj, redukce sumu v TV muze zustat vypnuta .... a kdyby me to nestacilo, VGA prodluzovak delaj i 50m ... ale ta cena uz tam neni nijak hezka.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  12. #112

    Thumbs up Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Zdravím, v první řadě bych chtěl poděkovat za pěkné téma.
    Nedalo mi to a hned jsem si to zkusil. Sestavil jsem si "univerzální" kabel.
    Ale mám problémy asi s grafickou kartou. Mám na notebooku integrovanou grafiku od intelu a v programu PowerStrip nemám možnost vylepšení nastavení obrazovky. Tím pádem mi to asi nepůjde, co?

    A pak jsem ho ještě zkoušel na starším stolním pc, kde je NVIDIE a tam jsem to sice nastavil, kde předlohy, ale grafika nepodporuje synchronizační impuls. Tak mi to taky nešlo.

    Díky za případné rady

  13. #113

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    tak ať to zkouším jak chci nemohu na televizi dostat celý obraz. Na televizi je jen vrchní polovina plochy PC. Jako by se ořízla polovina a ta se zobrazila ma celé obrazovce televize. Nesetkal jste se s tím někdo?

  14. #114

    Question Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Zdravím všechny.Zkoušel už někdo tohle?
    Chci se vyhnout nastavení monitoru.
    Zde je odkaz....http://iq-technologies.net/projects/pc/012/index.html

  15. #115

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Dobrý den pánové,

    chci vás poprosit o radu, týkající se v podstatě stejné věci jako je popisována hned na začátku tohoto vlákna.
    Předem chci říct, že těmto věcem moc nerozumím a tak se omlouvám za naprosto laické vysvětlování

    Jedná se mi o to, že potřebuji propojit netbook Acer Aspire ONE s monitorem od vestavěné navigace v autě.
    Monitor v autě funguje na principu RGB a tak jsem měl za to, že propojení s netbookem skrze VGA výstup pro mně nebude problém, ale chyba lávky.
    Narazil jsem právě na to, že z VGA výstupu jde synchronizace obrazu ve dvou samostatných drátech (H+V), ale do monitoru v autě je na synchronizaci jen jeden drát, takže předpokládám, že budu potřebovat "udělátko" z první strany vlákna



    Chtěl bych Vás tedy poprosit o potvrzení mojí doměnky, že můj problém tohle udělátko vyřeší a zároveň vás chci požádat, zda by mi někdo podrobněji nepopsal potřebné součástky a jejich hodnoty. Zapojení pak už myslím zvládnu.
    Ještě jeden dotaz ... Podle schématu (universal) je na jedné straně horizontální a vertikální synchronizace a na druhé straně sloučená synchronizace CSync. Chci se jen zeptat, k čemu je ještě výstup, který je na schématu popsaný jako "Blank".

    Díky za ochotu

  16. #116

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Tak udělátko jsem sestavil podle návodu, ale bohužel to pořád není ono.
    Obraz se objevil, ale je zkopírovaný 3x vedle sebe a jeho horní část se třepe.
    Prosím, neví někdo co by s tím ještě mohlo být? Budu vděčný za každý nápad.IMG_4038.jpg

    Lama Lamoitá :-)

  17. #117

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    zdravím všecky vespolek, potřebuji vyřešít problém opačného rázu tzn SCART-VGA to tak aby chodil monitor lcd nebo led s vga vstupem na scart s videa satelit dvd atd Existuje nějaké zapojení nebo převodník aby to jelo. Díky všem co mě poradí.

  18. #118

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)


  19. #119

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Cau potreboval bych poradit tento kabel sem vyrobyl dokonce to i funguje ale vidim na TV jeno cca 1/10 obrazu z pocitace
    Naposledy upravil Horkač; 16.02.2012 v 23:53.

  20. #120

    Standardní Re: Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB)

    Takže nefunguje.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •