Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Athlon 64, reinstalace Windows XP -> BSOD - řešení

  1. #1

    Standardní Athlon 64, reinstalace Windows XP -> BSOD - řešení

    Nedávno jsem řešil problém (viz. titulek) a podařilo se mi ho vyřešit, takže to sem napíšu, kdyby měl náhodou někdo podobný problém. S úspěchem se to dá taky použít pokud vznikne BSOD při instalaci ovladačů.

    Řešení se tedy týká pouze procesorů, které obsahují instrukci umožňující zabránit spuštění nebezpečného kódu.

    Problém:
    a) BSOD při reinstalaci Windows XP ve fázi instalace ovladačů pro hardware.
    b) BSOD při instalaci ovladačů zařízení či virtuálních zařízení (mechanik) ve Windows XP.


    Možné řešení:
    pro a,b)

    Před reinstalací Windows XP či ovladačů, které způsobují problém, přepište v souboru boot.ini (skrytý systémový soubor pouze pro čtení v rootu) řetězec
    Kód:
    /noexecute=optin
    na
    Kód:
    /noexecute=AlwaysOff
    Tím se vypne DEP u procesoru, který DEP podporuje. To umožní instalaci ovladačů. Po editaci je dobré vrátit atributy atributy souboru boot.ini.

    Pojmy:
    BSOD - modrá obrazovka
    DEP - data execution prevention


    To co sem napsal samozřejmě děláte na vlastní nebezpečí.

  2. #2

    Standardní Re: Athlon 64, reinstalace Windows XP -> BSOD - řešení

    Citace Původně odeslal median
    Řešení se tedy týká pouze procesorů Athlon 64, protože ty obsahují instrukci, která umožňuje zabránit spuštění nebezpečného kódu.
    IMHO NX-bit maju aj Intelove PRESCOTTy. Zaujimave, ale ja podobne problemy pri instalacii driverov nemam (no disrespect).
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  3. #3

    Standardní Re: Athlon 64, reinstalace Windows XP -> BSOD - řešení

    Citace Původně odeslal iPoK Xpert
    Citace Původně odeslal median
    Řešení se tedy týká pouze procesorů Athlon 64, protože ty obsahují instrukci, která umožňuje zabránit spuštění nebezpečného kódu.
    IMHO NX-bit maju aj Intelove PRESCOTTy. Zaujimave, ale ja podobne problemy pri instalacii driverov nemam (no disrespect).
    No ja nedavno kupoval novou desku, protoze mi puvodni odesla v krasnem skoro letnim dnu, takze jsem potreboval preinstalovat okna aniz bych o cokoliv prisel. Nakonec se podarilo, ale tohle proste byl problem. Jinak mel jsem jeste pred tim i problem se samotnymi ovladaci virtualnich mechanik v programu GameJack 5, ktery taky tento problem zpusoboval.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •