Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Wifi muze signal z wifi odpalit,poskodti jine zarizeni?

  1. #1

    Standardní Wifi muze signal z wifi odpalit,poskodti jine zarizeni?

    Ahoj.
    Vlastním doma wifi router/ap a můj soused router s možnosti ješte wifi.
    Nerušime se přístroje nas obou jsou od sebe asi 15m zhruba.Navic je mezi nimy ješte dost zdí a každy fungujem na jinem kanálu.
    Nedávno se náam stalo ze jsme pozvaly kamose ke me a chtely jsme pořádne zahrajeme po siti nějaké ty hry.
    U mě to funguje následovně:
    Máme internet od UPC který je napojen k sousedovy od modemu vede k routeru a od něj ke mě vede kratkým rj45 kabelem.
    Vždy nejdřive zapínám kabel do wifi routeru/ap a po te co kabel pripojím tak až po tom zapnu buď pc nebo notebook.
    Stalo se nám že jsem zapojil kabel rj45 který vede od kámošova routeru do svého wifi routeru/ap a zapl notebook vše fungovalo.
    Pak se u mě další dva lidi pipojily jeden kabelm a druhý přes wifi.
    Jeden přes kabel na mém pc a druhý člověk si sebou přinesl notebook s wifi kartou.
    Oni dva se ale zapojily až déle to já už jsem byl chvíly připojen.
    Pak jsem se odpojil od sítě a odpojil na chvíly kabel byla malá řehánka a byl blesk takže jsme vypl pc a odpojil rj45kabel-co kdyby byla bouřka náhoda je blbec.
    Pak když vše skončili jsem zapl já notebook kámoš také a poslední člověk u mě zapojil pc.
    Soused s dalsim clovekem uz mely taky zaple stroje.
    Když nam vsem pc nastartovaly zapojil jsem kabel rj45 do wifi ap/routeru a zjistily jsme ze ja jsem na siti,kamos s druhym notebookem tam není a nejspise mu nefunguje wifi a moje stolni pc nebylo na siti a sitovka která mela ledku,indikaci nejak divne bikala nekdy slabe nekdy silne nekdy prestala na dobu a pak blikala,proste nestandartne ac jsme zkousely nstevni sit sla jen u me ja byl s notebookem na siti ale druhy notebook a st.pc nebyly.
    Vůbec to nejak y sitovky nefungovaly ani wiif ani rj45 PCI.
    Mohly se odpálit nebo jinak poškodit?
    Musí se kabel do wifi routeru/ap zapojit před zapnutím pc a neměl by se zapojoval při zapnuté pc?Je krátky a mezi mnou a sousedem je veden venkem okny.
    Proto ho raději odpojuji co kdybyb byla bouřka nebo něco jiného.
    Kabel je ještě veden v jedn izolaci a koncovky jsou až vevnitř u každého z nás takže je celý chráněny,tedy není někdy možné aby do něj něco nateklo
    Je tam izolace z mohutnějšího kabelu a pak ta originální co j u RJ45.
    Nikdy se nám nic odobného nestalo,co vy na to?
    Drak

  2. #2

    Standardní

    Kabel do routeru můžeš zapojovat i za provozu, je to jedno.

    Pokud jsou tvoje dovednosti v oblastni síťování na stejné úrovni jako skládání vět a pravopis, pak se divím, že vám to vůbec někdy chodilo .
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  3. #3

    Standardní

    Dragoun: Pokud chces aby ti nekdo poradil, pis srozumitelne. Skoncil jsem u "vety"

    Když nam vsem pc nastartovaly zapojil jsem kabel rj45 do wifi ap/routeru a zjistily jsme ze ja jsem na siti,kamos s druhym notebookem tam není a nejspise mu nefunguje wifi a moje stolni pc nebylo na siti a sitovka která mela ledku,indikaci nejak divne bikala nekdy slabe nekdy silne nekdy prestala na dobu a pak blikala,proste nestandartne ac jsme zkousely nstevni sit sla jen u me ja byl s notebookem na siti ale druhy notebook a st.pc nebyly.

    .

    PS: nemohl bys za celej ten pribeh napsat strucne o co ti jde? .
    amd64 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GNU/Linux
    Největší zábavou bývají ty počítačové úlohy, které jsou v praxi naprosto k ničemu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •