Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: PDAcentrum.cz

  1. #1

    Standardní PDAcentrum.cz

    Tak jsem zase po delsi dobe zase neco koupil (PDA Acer n50 premium za 10 499,-). Balik prisel vcera (tj 14.4.2005) a po rozbaleni jsem zjistil, ze toto zarizeni nema CZ lokalizaci a hlavne mi nestaci audiovystup na sluchatka (hraje jako vietnamske radio ). Inu zavolal jsem tedy do tohoto obchodu s tim, ze chci zarizeni vratit. Zde mi nejaky nejapny prodavac drze prohodil otazku, jestli si nahodou nedelam srandu a ze to diky poruseni peceti neni mozne, nacez jsem ho ujistil, ze si srandu nedelam a v ramci 14ti denni lhuty diky nakupu na dalku chci zbozi vratit z5, ikdyz je zbozi rozbaleno, ale nema znaky pouzivani. Predal mi tedy u telefonu sveho kolegu, ktery cosi mumlal o tom, ze to mozne vratit je, ale ze jenom osobne na krame. Rekl jsem si, ze to asi nikdy neresili a zacal ho ujistovat, ze v ramci zakonne 14ti denni lhuty mu to diky nakupu na dalky samozrejme poslat z5 muzu s tim, ze je to klidne rozbaleny (vysvetlil jsem mu, ze tech 14dni je na to, abych to po prohlednuti a naslednem zjisteni, ze mi to nevyhovuje, vratil z5). Ten se nachvili odmlcel a rekl, ze mam zavolat v pondeli, ze se pry poradi s jejich pravnikem, ze pry tuto vec nikdy neresili. No, vzbudilo to ve mne dost silne pochyby o tomhle shopu a vidim z toho pro mne velke problemy, pze se urcite budou vykrucovat . Pri nejhorsim to uhraju na absenci ceskeho navodu a odchylku ve specifikaci (na strankach uvadi, ze ma 3,5mm jack a ve skutecnosti ma 2,5mm), coz mi pripomina, ze bych si radsi pro jistotu mel udelat screenshot, ale imho mi ve finale stejne asi k nicemu nebude.

    Ale, chci se zeptat, jestli ten zakon opravdu chapu dobre, podle toho, co jsem tady popsal, nebo pravo na vraceni penez opravdu nemam?

    Diky!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Mas pravdu, a nevahej, nebo ti lhuta uplyne. Muzes to poslat zpet rozbaleny a pouzity (o znamkach pouzivani v zakonu nic neni, nesmi to byt poskozeny). Tech 14 dnu mas presne na otestovani, ktery by ti jinak museli umoznit v krame (taky by to museli rozbalit a predvest ze zakona).

    Pokud k tomu neni CZ navod, tak to klidne znic. Bez CZ navodu se u nas nesmi nic prodavat. Ostatne pokud tech 14 dnu neni uvedeno na fakture/na webu, tak mas mesic.

    Jednoduse to posli zpet, pojisti balik (to zaplatis) a oni ti musi zpet poslat $ (plnou cenu).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní

    Dokonce mesic, paane jo . No popravde ten vecer po objednani jsem juknul na jejich stranky (www.pdacentrum.net) a tam nemaj o podminkach e-shopu ani slovo a na fakture o 14ti dnech taky nic neni. Akorat tam je datum splatnosti uveden 27.4.2005, ale to s tim asi nema nic spolecnyho, kdyz jsem to uhradil dobirkou.

    No ale kdybych to diky absenci CZ navodu znicil, tak bych uz money asi nikdy nevidel

    V planu jsem to mel stejne poslat az v pondeli, takze to bezproblemu poslu a na jejich kecy, teda pokud nejaky budou mit (coz 100% budou), se vykaslu.

    Jezevce, mockrat diky za rady a za utvrzeni v me teorii .
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  4. #4

    Standardní

    Tak jsem jim ten balik poslal a v patek tam volal. Pry je to v poradku a ze pry mi tento tyden poslou penize. Volal jsem tam dneska a rekli mi, ze mi pry postou dnes poslali dobropis, ze ja ho musim potvrdit a poslat jim podepsanej papir z5. Je toto mozne, nebo zase na mne neco zkouseji? Jeste jsem se s tim nesetkal, takze nevim, ale penize bych chtel co nejdriv, takze se to postou pekne zpozdi .
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    269

    Standardní

    dobropis je zcela normalni. jinak konkretne k tomu aceru neni lokalizace jeste dodelana, bude se pak rozesilat zakaznikum postou...

  6. #6

    Standardní

    Spis mi neni jasne, proc to po mne nechtely shopy a takhle to zdrzuje jen tento? Moc se mi to totiz nezda...nevim proc bych mel jeste platit za dopis
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  7. #7

    Standardní

    je to podle nejakyho zakona o ucetnictvi - oni musi mit ten dobropis od tebe podepsanej, kdyby na ne prisla kontrola z financaku, tak aby dokazali ze ty prachy poslali nekomu (maji tvuj podpis) a ne ze si je nekde ulili

  8. #8
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal cipis
    je to podle nejakyho zakona o ucetnictvi - oni musi mit ten dobropis od tebe podepsanej, kdyby na ne prisla kontrola z financaku, tak aby dokazali ze ty prachy poslali nekomu (maji tvuj podpis) a ne ze si je nekde ulili
    Coz je samo blbost. Oni vystavuji dobropis proti fakture a musi opet naskladnit zbozi. Ze zakona ti naopak MUSI bezodkladne vratit $. Ostatne, za kazdy den, kdy maji u sebe jak zbozi, tak $ by se jim mohlo uctovat uroky, paac se neopravnene obohacuji.

    Mimochodem, na fakture taky zadne razitko ani podpis netreba, to je jen mystifikace.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  9. #9

    Standardní

    Takze to zitra asi udelam tak, ze tam zavolam a reknu jim, at mi penize okamzite poslou, ze mne jejich ucetnictvi nezajima (nebudu platit dopis) a ze ze zakona mi musi okamzite bez odkladu vratit penize. Pochopil jsem to spravne?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    269

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    Takze to zitra asi udelam tak, ze tam zavolam a reknu jim, at mi penize okamzite poslou, ze mne jejich ucetnictvi nezajima (nebudu platit dopis) a ze ze zakona mi musi okamzite bez odkladu vratit penize. Pochopil jsem to spravne?
    ne, kecá jezevec. neni nikde definovano, ze bezodkladne znamena porusit pri tom ucetni predpisy...samozrejme, ne vsechny shopy to vyzaduji, ale to, ze to vyzaduji, jeste neznamena, ze se snima budes soudit o nejak poplatky na urocich...

    btw i nektere velke eshopy to vyzaduji, napr. proto, ze maji certifikaci ISO apod...

  11. #11

    Standardní

    Již několikrát mi byly vraceny peníze a vždy jsem musel zaslat mnou podepsaný dobropis. Je to normální praxe a pokud chceš mít co nejdříve vráceny peníze tak to udělej . Ahoj jfk
    Amd Athlon XP 1700+/2400+ 1,675 vc, Epox 8RDA3/Nforce2/768 mb ram ,HDD Seagate 80 gb,Powercolor Radeon 9500/9700 270/270-370/270,ZK Audigy, repro Genius 5.1,Lcd Ag Neovo F-417/17/,CD Teax 40x,DVD-R Toshiba 5112,3Dmark03 - 5039 bodů

  12. #12
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal MaWa
    ne, kecá jezevec. neni nikde definovano, ze bezodkladne znamena porusit pri tom ucetni predpisy...samozrejme, ne vsechny shopy to vyzaduji, ale to, ze to vyzaduji, jeste neznamena, ze se snima budes soudit o nejak poplatky na urocich...

    btw i nektere velke eshopy to vyzaduji, napr. proto, ze maji certifikaci ISO apod...
    Cituj, ZADNY ucetni predpis ti nepredepisuje, ze musis mit neco podepsany/orezitkovany, to je proste LEZ. Jediny co mit musis je doklad a ten mas. Vraceni muzes resit bud dobropisem, nebo stornem faktury. Kdyz vystavujes dobropis, musis zaroven vystavit prijem na sklad (faktura ti udela vydej) a az to budes prodavat znova, vystavis dalsi fakturu. Ucetne je to naprosto vporadku, paac na dobropise mas napsano k jaky fakture patri a z ty je jasny o jaky jde zbozi.

    Nikde zadnej podpis, zadny razitko. Copak kdyz sem to kupoval po me chteli podpis/razitko ze sem zbozi prevzal ? Tak proc by ho meli chtit ted, kdyz mi vraci $ ? Nehlede na to, ze napriklad papirovou fakturu vubec nemusis ke zbozi prikladat, pokud ji (nakup po netu) dodas elektronicky, je to taky naprosto vporadku, takze nevim, proc bych ja jako zakos mel byt obtezovan nad ramec zakona.

    BTW: abych nezapomel, pri reklamaci s odstoupenim od smlouvy osobne po me kupodivu taky nikdo nic nechtel podepsat, proste vystavili papir, dali mi k nemu $ a nechali si zbozi.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  13. #13
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Když naše firma vrací peníze zákazníkovi, tak vystavujeme dobropis prakticky ve formě storna původní faktury a dodacího listu. Podpis po zákazníkovi chceme, protože nám to ukládá zákon 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty, § si přímo nepamatuju, ale už jsem to tam jednou hledal...

    Co se týče toho podpisu, tak předpokládám že předmětný doklad je zároveň účetním i daňovým dokladem (pokud to nebyl nějaký spešl záruční list). Daňové zákony myslím podpis jako náležitost dokladu nevyžadují, avšak zákon 563/1991 Sb. - zákon o účetnictví stanoví v §11, že podpis musí na dokladu být...

    § 11
    Účetní doklady
    (1) Účetní doklady jsou průkazné účetní záznamy, které musí obsahovat
    a) označení účetního dokladu,
    b) obsah účetního případu a jeho účastníky,
    c) peněžní částku nebo informaci o ceně za měrnou jednotku a vyjádření množství,
    d) okamžik vyhotovení účetního dokladu,
    e) okamžik uskutečnění účetního případu, není-li shodný s okamžikem podle písmene d),
    f) podpisový záznam podle § 33a odst. 4 osoby odpovědné za účetní případ a podpisový záznam osoby odpovědné za jeho zaúčtování.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  14. #14
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    A co to ma spolecnyho se zakaznikem ? Oboji se tyka toho, kdo doklad vystavuje, pripadne vklada do ucetnictvi jako vydaje/prijmy. Zakaznik nedela ani jedno, ani druhe, paac on nevede zadne ucetnictvi.

    Aby bylo jasno, osoba zodpovedna za ucetni pripad je ten kdo doklad vydava a osoba zodpovedna za zauctovani je ucetni.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  15. #15
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Omyl... je dost zákazníků, kteří si tyto doklady vkládají do účetnictví a bez podpisu jsou pro ně tudíž na prd...

    aby bylo jasno... to si nech od cesty v oboru daní a účetnictví mám státní závěrečnou zkoušku na VŠ - nechci se chlubit...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    2Vykuk a spol:

    Staci to predpokladam takto

    http://www.spotrebitel.cz/poradna/od...p?ODPOVED=6212

    Podpis dobropisu - vraceni do 14 dnu.
    Dobry den, zajimalo by mne, zda je prodejce opravnen pri dobropisu zbozi vraceneho v lhute 14 dnu pozadovat vlastnorucni podpis na papirovy doklad (dobropis). Zbozi bylo samozrejme objednano elektronicky. Prodejce sdelil ze dokud se mu nevrati dopisem zaslany doklad s podpisem, nevyplati penize. Zaslani dopisu jsou dalsi (i kdyz smesne) naklady pro kupujiciho a podle mne nemaji zadne zakonne opodstatneni.

    03.05.2005 NN

    * Odstoupení od smlouvy v zásilkovém obchodě
    K řádnému odstoupení od smlouvy (ve smyslu ustanovení § 53 odst. 7 občanského zákoníku) postačí v uvedené lhůtě doručit oznámení o odstoupení od smlouvy prodávajícímu (není třeba v této lhůtě vracet zboží). Prodávající není oprávněn podmiňovat svou povinnost vrátit kupní cenu spotřebiteli žádnými podmínkami. Na uvedenou praxi prodávajícího by bylo vhodné upozornit Českou obchodní inspekci.

    27.05.2005 Kateřina Bohunková
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  17. #17
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    No a na paní Bohunkovou by IMHO bylo vhodné upozornit Ministerstvo financí ČR, protože její postup odporuje platným daňovým zákonům ČR, čímž (pokud by měla být její praxe aplikována) se prodejce vystavuje postihům právě ze strany finančního úřadu při kontrole... Je krásně vidět, že paní Bohunková a jí podobní mají rozsáhlé znalosti občanského zákoníku a oblasti zákona na ochranu spotřebitele (což se v jejich postavení samo předpokládá), nicméně daňařina jim říká úplný kulový... stejně jako já vím o trestním právu akorát to, že existuje, ale ve svém oboru jsem na tom "krapet" líp.

    Hele, nechci se hádat, ale jestliže to po nás vyžaduje zákon o DPH, tak to prostě vyžadovat musíme a hotovo... A když na nás přijde ČOI, tak jim prostě ukážeme příslušná ustanovení zákona o DPH!

    EDIT: ta slova o tom, že stačí doručit písemně odstoupení od smlouvy a není potřeba vracet zboží si mám jako vyložit tak, že zákazník mi zašle po týdnu dopis, že odstupuje od smlouvy... pak bude zboží ještě třeba půl roku užívat, pak ho skutečně pošle zpět a bude se odvolávat, že poslal odstoupení od smlouvy písemně včas LOL , tak to je fakt dobře napsaný...

    EDIT2: prodejce není oprávněn podmiňovat vrácení zboží ŽÁDNÝMI podmínkami... další kopanec jako prase... já jako prodejce si minimálně dovoluji podmínit vrácení peněz kompletností zboží a jeho nepoškozením... (možná pí Bohunková pokládá takové věci za samozřejmost, bohužel někteří zákazníci h.o.v.a.d.a nee)

    EDIT3: já si to nemůžu odpustit, ale musím znovu komentovat odbornost některých pracovníků ČOI... jeden z nich tvrdil kolegovi asi před měsícem, že musíme zákazníkovi vrátit peníze do 10ti dnů i když to nekupoval přes net a zboží bylo ke všemu bezvadné, prostě se mu znelíbilo... asi se pracovník ČOI zhlédl v některých hypermarketech (na prodejnu následně dorazila kontrola a neshledala žádné pochybení - aspoň tito terénní pracovníci věděli co a jak).
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  18. #18
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Proste i muj nazor je, ze tvrdis nesmysl, protoze Je faktura kterou posles zakosovi elektronicky platna ? JE, => uplne stejne je platny dobropis. Totez plati trebas pro fax. Zakos si to do ucetnictvi dat muze a ten kdo ucetni doklad vydava na nem rozhodne nemusi mit podpis jeho prijemce. To bys totiz milej zlatej musel podepisovat kazdej paragon v krame (jeho kopii). Oni preci taky vedou ucetnictvi a kupodivu sem si nejak nevsim ze by v tech hyper super ... staly fronty s propiskou v ruce, aby si mohli podepsat paragon (neboli zjednoduseny danovy doklad).

    Napriklad na zaklade faktury kterou mi CC posle mailem uz muzu zbozi vymahat, protoze prodejce se zavazal jej dodat, stejne jako oni muzou na zaklade objednavky vymahat jeji odebrani (v tomhle pripade s nevyhodou, ze ja to sice musim odebrat, ale taky muzu obratem poslat zpet). Nejak po me nikdy nechteli podepsat, ze sem zbozi odebral, aby si mohli fakturu dat do ucetnictvi, tak nevim proc by po me meli chtit podepsat, ze sem prevzal $, kdyz jde o naprosto totoznou operaci. Nebo je podle tebe spravnej postup: Dojdu na postu, vymlatim z nich zbozi (neresme jak), a poslu do CC dopis, ze dokud ho nepodepisou, ze nezaplatim ?

    Proste vec ucetne prodas => objevi se ti v ucetnictvi FV. Vemez zpet => mas vec skladem (= prijemka na sklad) + dobropis v ucetnictvi. NIC nemusis mit na papire, staci kdyz ti sedi sklad a doklady vedeny elektronicky.

    BTW s tim vracenim zbozi nekeca, paac v tom zakone je "odstoupi od smlouvy ve lhute 14 dnu" a odstoupeni od smlouvy skutecne nema nic spolecneho s predanim zbozi (stejne jako uplatneni reklamace). V pripade sporu by se tady IMO posuzovalo, zda bylo zbozi vraceno v primerene lhute po odstoupeni od smlouvy (takze kdyz ti budu vracet titanik, asi par dnu/tydnu potrva, nez ti ho prestehuju na zahradu ).

    Jop, dotaz je samo formulovanej tak, ze vsechny ostatni nalezitosti jsou OK (= zbozi je kompletni a neposkozeny).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  19. #19
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní

    Ač ve vedoucí pozici, tak se zjevuji na prodejně často a jak doklad pro zákazníka, tak kopii pro nás podepisuji a dělají to i všichni ostatní, jinak totiž máme problém s auditory, kteří nám každý rok ověřují účto (že by nás prudili jen tak z plezíru se mi moc nezdá). Zákazník mi při nákupu podepisuje pouze převzetí zboží (nicméně jeho podpis při nákupu je vyloženě fakultativní).

    Důvod, proč je podpis z hlediska zákona o DPH v případě dobropisu obligatorní, ti nevysvětlím... (snad stupido parlamento ) já ty zákony netvořím - všichni víme, co se v nich objevuje za nesmysly

    K odstoupení od smlouvy a předání... je to tak jak to říkáš, nicméně mně to přijde jako jeden z nesmyslů (nebo nedotažeností) v zákoně.

    Já bych to asi uzavřel s tím, že pokud to po Vás prodejce bude chtít, tak to není jeho výmysl, ale našich zákonodárců (nebo jiného podobného ptáka), takže mu to podepište a případně požadujte úhradu poštovného. Když mu to nepodepíšete, tak se buď domluvíte jinak (prodejce ten podpis po 10min tréninku zfalšuje (ale pssst!!!)), když Vám bude i dále dělat problémy, tak už asi jen ta ČOI...

    Rozhodně to není o tom, že na Vás tím podpisem zkouší nějakou špinavost.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  20. #20
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    myslim, ze se bavite jeden o koze a druhy o voze:

    ten pravni nazor pani Bohunkove je imho spravny, ale je treba podotknout, ze se zabyva pouze soukromopravnim aspektem a ponechava stranou verejnopravni aspekt.
    z pohledu soukromeho prava je odstoupeni ucinne okamzikem, kdy oznameni o odstoupeni doslo adresatovi. takze odstoupit lze jakymkoliv zpusobem umoznujicim zachytit obsah takoveho ukonu. s ohledem na neformalnost obcanskeho prava je mozne toto oznameni ucinit treba i telefonicky nebo mailem (tezkosti pri dokazovani ale nechavam na kazdem z nas).
    odstoupenim od smlouvy se smlouva od pocatku rusi a obe strany jsou tedy v situaci, kdy maji v drzeni neco, co mit nemaji a tedy jsou povinny si sva plneni vratit - to uz ale neni vztah zalozeny jejich smlouvou.
    ta pani samozrejme nemluvila o verejnopravnim aspektu, ktery souvisi s povinnostmi danovych subjektu podle ZDPH ZUct a podobne, ktery maji jinou povahu a taky nositele prav a povinnosti jsou odlisni (namisto pradavajici a kupujici je tam danovy subjekt a spravce dane).
    takze jak rikam, je to k koze a o voze
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •