Měl jsem nainstalované ovladače z Audigy 2ZS modlé přes compatibility patch ctcomp.exe,
Zvuk se mě zdál být lepší ,porovnání s KX ovladače ,a to hlavně na hrách (prostor,detaily,eax…),ale problém byl v tom že některé hry ve kterých není na pevno nastavení zvuku 5.1,jely jenom 2.1(stereo),Need For Speed.U,Cold Fear,Project Snowblind, B.IA,
Tak jsem nainstaloval of. Ovladače pro Audigy 1 (SBA2_EAX4DRV_031031.exe asi z 19.11.2003),některé hry začaly šlapat v prostorovém zvuku,třeba Cold Fear,N.F.S.2 ,Snowblind ,ale u nich nehraje střední reprák,tedy jestli vůbec má, u Swat 4 a B.I.A jsem musel opět na pevno upravit konf. soubory INI(3d sound=true,eax=true) a pak všechno OK. Tak v čem vězí problém, mám špatné ovladače? a popřípadě které by byly nejvhodnější, stačí mi pouze Ovladače + Surround Mixer,ostatní si nastavím V Control Panelu Creative(skrytý).CMS nezapínám je to pouze kopírování zvuku do osta. Repro a problém to neřeší, a jinak zvuk se mi zdá skoro stejný jak z ovladačů 2ZS,tak i oficiálních pro Audigy1.
Jinal odinstalování původních + driver cleaner a naist. nových proběhlo OK.
Takže jaké ovladače mám zkusit, (new pax year 2005?(kolem 20Mb) Nebo nějak tak?) a jaký balík příslušenství k nim (suround mixer a podobně) ? a jak je správně nainstalovat

Předem díky