Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: zamrzani pocitace na par vterin (novy Seagate 200GB HDD)

  1. #1

    Standardní zamrzani pocitace na par vterin (novy Seagate 200GB HDD)

    .. minuly tyden jsem si koupil disk, seagate 200GB.. ale hned po te, co jsem disk zapojil a naformatoval, zacal mi nahodne zamrzat windows.. cca na 1-3 vteriny se mi uplne sekne pocitac.. (predtim mi to windoze nedelal)
    .. kdyz sem prvne pripojil disk, mel sem disk se systemem 40GB, Win XP SP2.. behem tohoto tydne jsem si nainstaloval na novy disk novou instalaci Win XP SP2.. v obou instalacich windozu se mi pocitac seka..
    Zkousel sem nastavit DMA (u vsech zarizeni) a pokousel sem se zaktualizovat ovladace na disk i radice - bezuspesne, mam pry nejnovejsi..

    na DCcku v mainchatu mi radili, at disk zformatuji a znova nainstaluji Win XP ale bez SP a pak uz by to melo "pry" jit.. slysel sem take spoustu zvesti ze XP neberou disky vetsi jak 137MiB a at si ten disk rozdelim na oddily..
    nechci znova instalovat ani rozdelovat disk na vice oddilu - jen instalace novych XP mi zabrala asi 4 dny a sezralo to hodne prace nez sem zrusil v registrech vsecky ty saskarny, ktere jsou nove v XPckach.. na oddily to nechci delit protoze si tim pak akorat delam zmatek v datech..

    disk jako takovy je v poradku (na doporuceni technika sem si stahl nejakou seagate utilitu a zkontroloval disk).. kabel od disku je take v poradku (novy, dodany s deskou)..


    co je tedy spatne?.. muze byt potiz v tom ze se mi ty dva disky nesnesou?..

    - - -

    Intel® Desktop Board D915GAG / D915PSY; Pentium 4 CPU 3GHz; 512 MB RAM;
    Seagate ST3200826AS 200GB [SATA port 0]; ST340016A 40GB disk
    Windows XP SP2

    .. ovladace desky sem nainstaloval snad jako prvni vec (kvuli integrovane sitovce a grafarne)

    - - -
    pokud se tu jiz neco podobneho probiralo, nemejte mi za zle ze sem zalozil thread.. prolejzal sem to tu dlouho a nic sem k tomuhle nenasel..

    .. a napada me jeste zkusit uplne odpojit ten 40GB disk a zkusit jak se to bude chovat ) .. ale.. i kdyz zjistim cokoliv, stejne nevim, jak to spravit..

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    tak jestli si to prochazel tak dukladne, jak tu pises, tak ti nemohl ujit tento thread http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=44006 to jen tak ohledne tech "zvesti" o "137MiB".

    jen tem mimo reci... disky uz jsou davno gigove. na 137M se ti wokna opravdu nevejdou
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    misha, je to hezke psani o discich, ale .. nevidim duvod, proc bych si neceho takoveho vsimal

    1) ma deska, cili predpokladam ze i bios, je stara asi 5 mesicu to mi nepride uplne jako stary hardwer

    2) disk take neni uplne nejstarsi

    3) .. a docela dulezity bod, windozy mi 200GB rozpoznaji a normalne s nima muzu pracovat, takze u me nedochazi k nejakemu zobrazovani jen 137GB X-((( ..

    - - - -
    odpojil sem 40GB disk a hola hop, vse funguje tak jak ma.. nevypada to, ze by to bylo windozema.. druhy disk mam odpojen uz nekolik hodin a stale zadnej zasek :P ...

  4. #4

    Standardní

    .. a jeste me tak napada k tem service packum .. znamena snad ze kdyz musim mit nainstalovanej SP1, nemuzu mit SP2 ?? ... to mi pride zvlastni :P

  5. #5
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    proc? protoze fakta a overene veci jsou jedinou cestou k reseni problemu.

    a ohledne tveho posledniho prispevku. nevim, prisel si si sem pro radu anebo chytat za slova?

    prosim zdrz se offtipic. pokud mas neco na srdci, pouzij SZ
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  6. #6

    Standardní

    ->misha: jiste, sem tu pro radu, ale nevidim smysl v radach a navodech, ktere resi uplne neco jineho (zda se mi).. me se disk ve windozu nacte, do registru sem si zapsal tu hodnotu Enable neco.. .. bez stareho disku je vse v poradku.. potrebuji tedy jen ty disky rozchodit spolecne - na to hledam radu, ktera, bohuzel pro me, nebyla zodpovezena v tom prispevku na nejz je tu adresa.. ..

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele herma
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno / Jesenicko
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 365
    Vliv
    277

    Standardní

    a není to třeba tím že se ti disky když s nimi nepraciješ vypínají? a pak když na něj sáhneš tak on se probouzí? Mě to tak PC dělá.
    Basic PC: AMD Athlon64 X2 3600+ @ 4600+ | GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G | 2*1GB DDR2 667 Adata | Leadtek 7600GT 256MB | 2* Seagate 7200.7+ 120GB SATA | 20" Samsung 205BW | DVDRW NEC ND-4551A | Chello 5000/512

  8. #8

    Standardní

    ->herma: .. mno nevim, tohle je opravdu zasek celeho systemu, kompletne, takhle se disky neprobouzej.. navic co si tak pamatuju to myslim udelalo spis vzdy kdyz sem s disky uz chvilku neco delal (stahovani, vysipavani kose..).. lagne se to - disky se opravdu uplne vypnou (napriklad kdyz neco nacitam, slysim jak to hrabosi ale pri tom zaseku je to uplne tichy..).. po lagu to udela takovej zvuk jako by se disk rozhejbal (nevim ale jestli to dela ten 40 nebo 200) a pak to pokracuje v praci dal.. ted sem tam ten druhej disk znova zapojil, zatim se mi to neseklo :P .. .. tak jeste to budu zkouset .. ja uz fakt nevim (

  9. #9
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    343

    Standardní

    no pokud si muj prispevek prectes jeste jednou, tak ti musi byt jasne, ze jsem odpovidal na tve rceni ohledne "famy". nic vic. nic min.

    jinak sem se s tim setkal u dvou disku. u wd800jb. ten posleze odesel do vecnych lovist a pote u maxtoru diamondmax9 80G, ktery jsem venoval kamaradovi a doted bezchybne slouzi.

    prvni pripad je jasny a druhy je nejspis v tom, ze se disky nesnasely s ostatnimy...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  10. #10

    Standardní

    ->misha: mno a muzu rozepre disku nejak rozresit? chtel sem si na ten druhej dat linux a naucit se s unixem X-(

  11. #11

    Standardní

    .. zrovna totiz moc nechapu, jakej mam stahnout update biosu desky.. nebo co vsecko muzu updejtovat kdyz mam na desce napsane dva typy boardu ..

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    Citace Původně odeslal wdolek
    ted sem tam ten druhej disk znova zapojil, zatim se mi to neseklo
    Mam to chapat tak, ze jsi jel nejakou dobu jen s tim 200GB diskem a ta 40tka byla odpojena ? Pokud ano, sekalo se to pri tomto zapojeni taky ??

    To v cem se lisi GAG a PSY by jsi mohl mit napsane neco v manualu. Pripadne na PCB zakladni desky by snad melo byt jen jedno oznaceni z tech dvou. Pokud mas nejnovejsi bios tak jako tak, tak te to nemusi ani zajimat.

    ps: jen trosku bokem...pokud u XP vypinas vsechny ty sra.cky a instalujes to "4 dny", tak proc nezkusis Windows 2000 SP4 ?

    edit: zkus pouzivat misto novych postu i edit

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  13. #13

    Standardní

    ->PetrT: ano, kdyz sem odpojil 40GB disk (starej) tak to pak slapalo bez jakehokoliv zaseku (opacne take (na obou mam system))..
    bohuzel manual k desce sem neobdrzel jen dva kably na SATA a nalepku na case kde pisou nejaky varovani ze je to pod proudem nebo tak neco takoveho .. samozrejme muzu stahnout manualy od intelu.. ale uz sou pro dve desky .. PSY a GAG X-( .. navic sem na intelu nenasel zadnej "firmware" na desky..

    jinak k tomu OS.. W2k sem pouzival mnoho let, XPcka sem zavrhoval, ale v posledni dobe sem uz poznal potrebu nejakeho novejsiho systemu.. zkusil sem si 2k3 coz opravdu neni na desktop praci, tak sem si dal XPcka.. je na mem rozhodnuti snad neco spatneho? (Adobe Premiere 7 jde jen na XP.. napriklad..; na pocitac tu taky chce par lidi (rodice ) a nejsem si jistej, jestli by zvladli logovani v klasickem sedivem Ctrl+Alt+Del okynku.. a tak podobne)..

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    320

    Standardní

    ad Bios: nasel jsem ho pres google (ani nevim jakou verzi)
    ad problemy: kdyz pomuze odpojit stary disk, tak to ber jako reseni (prozatim)
    ad logovani: driv to rodicum nevadilo ?

    ps: pokud jsi zkousel W2003 - tam to s tema diskama taky delalo ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  15. #15

    Standardní

    ->PetrT:

    1 - bios sem updejtoval.. zadna zmena.. myslel sem, ze spis nekde bude nejakej firmware na radice nez novy bios

    2 - ano, disk sem odpojil, napsal sem seagate technicke podpore, snad mi poradi kdyz ne nikdo tady ( .. oba disky sou seagate :P tak sakris by se mohli mit trosku radi

    3 - driv sem mel jednoho usera.. aby se rodice nemuseli logovat..

    4 - W2k3 sem zkousel jeste nez sem mel vubec novej disk.. v lednu sem si tam dal 2k3 a po te, co sem zjistil, ze tam nepropasuju ovladace temer na nic (logicke - je to serverovy windoze, k cemu skenr nebo fotak).. byla volba jasna.. neco novejsiho nez 2k a pouzitelnyho (coz se o XP samozrejme v mnoha aspektech rict neda.. ale .. tak nejak sem to za 4 dny promazavani toho registru zvladl)

  16. #16
    Member Avatar uživatele ros
    Založen
    11.06.2003
    Bydliště
    okr. Náchod
    Věk
    46
    Příspěvky
    269
    Vliv
    257

    Standardní

    nemas ty disky doufam na stejnym kanale, jestli jo tak dej kazdej na jinej kabel !!!!!
    Gigabyte UDR-3, Intel Core i7 860@3,6 GHz + Scyte Ninja, 4GB RAM, Asus GTX275 + MSI GTS8800 (PhysX), HDD 2x1,5TB + 2x1TB + 750GB +500GB, X-Fi Fatal1ty FPS+ Megaworks 250D, Skystar HD, DVD Optiarc, Coolermaster Silent Pro M700, Lian-li Bigtower, LG 26" S-IPS, Logitech G5 + G15, 3x X360 gamepad, Skystar HD, ADSL 16mbit, PS2-TWO, X360 Premium

  17. #17

    Standardní

    jakej mas zdroj?
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  18. #18

    Standardní

    ros -> jak je muzu mit na stejnem kanale, kdyz je jeden SATA (je na sata portu) a druhy je ATA tudiz uplne na jinem kabelu ?

    vinc black -> zdroj.. to nevim.. ted mam misto druheho disku zaplou DVD a jde to (leda ze by hdd bral vic).. ale co sem slysel tak kdyby to bylo zdrojem, tak se mi komp sekne na restart, me se vzdy ozivi..

  19. #19
    Member Avatar uživatele ros
    Založen
    11.06.2003
    Bydliště
    okr. Náchod
    Věk
    46
    Příspěvky
    269
    Vliv
    257

    Standardní

    Citace Původně odeslal wdolek
    ros -> jak je muzu mit na stejnem kanale, kdyz je jeden SATA (je na sata portu) a druhy je ATA tudiz uplne na jinem kabelu ?
    to sem nezaregistroval, ze jeden je ATA a druhej SATA... ted jeste tam asi mozna budou 2 nezavisly radice, a mohl by bejt problem se sdilenim IRQ, ale to jen jako tip...
    Gigabyte UDR-3, Intel Core i7 860@3,6 GHz + Scyte Ninja, 4GB RAM, Asus GTX275 + MSI GTS8800 (PhysX), HDD 2x1,5TB + 2x1TB + 750GB +500GB, X-Fi Fatal1ty FPS+ Megaworks 250D, Skystar HD, DVD Optiarc, Coolermaster Silent Pro M700, Lian-li Bigtower, LG 26" S-IPS, Logitech G5 + G15, 3x X360 gamepad, Skystar HD, ADSL 16mbit, PS2-TWO, X360 Premium

  20. #20

    Standardní

    jop, s tim irq sem take cosi slysel, nanestesti se v tomhle (a vubec v celem nastaveni) neorientuju.. .. ten novatorskej bios je nejakej prapodivnej..

  21. #21

    Standardní

    Zkus tohle:
    1) Přehoď SATA na jiný kanál - u některých čipsetů totiž SATA porty bývají jakoby sdílené s ATA a může to dělat konflikty.

    2) Zkus nastavit ATA disk na Cable select - tohle řešilo problém u Maxtorů DiamondMax 10 a nForce 4, které jinak vytuhávali.

  22. #22

    Standardní

    mam obdobny problem... akorat jeden disk je SCSI a druhej je na ATA33... ty "zatuhy" (1s) sou imho i hezky propady vykonu cteni...





    System je XP SP2, drivery desky by mely byt aktualni, SCSI radic je pouzivany ten na desce, ovladac wokenni - jinej sem nesehnal. LVD kabel mam, LVD terminator taky. Disky sou defragmentovany a jsem spywaru prosty... Disky jsou v poradku a bez vadnych sektoru.

    system a databaze sou na tom SCSI. ATA Barca je jako primary master spolu s jednou z tech mechanik.

    bezi mi tam tomcat, mysql, oodefrag,AVG7, trillian2.0, asus probe, norton ghost, matrox powerdesk a "zvuk"

    sestava je:
    ASUS P2B-S, Intel Celeron Tualatin 1100 MHz, 512 MB ECC SD RAM, Matrox G400 32 MB DH, Herucles Digifire 7.1, Toshiba SD-M1602, Plextor 4824A, Lite-ON 1693S, Seagate Barracuda 7200.7 80GB, Seagate Cheetah 15K 36GB Ultra SCSI 320 36GB, Chieftec DA-01 Blue, Levicom X-Alien Visible power 450W, AC & CM, Hansol H711, Logitech internet navigator USB, Logitech B58 USB, IDE kabely - kulaty medeny AKASY

  23. #23

    Standardní :P

    Citace Původně odeslal Eagle
    Zkus tohle:
    1) Přehoď SATA na jiný kanál - u některých čipsetů totiž SATA porty bývají jakoby sdílené s ATA a může to dělat konflikty.

    2) Zkus nastavit ATA disk na Cable select - tohle řešilo problém u Maxtorů DiamondMax 10 a nForce 4, které jinak vytuhávali.
    1- sem udelal.. zkusil sem vsecky ze 4 sata porticku na desce..

    2- mam cable select, ale ikdyz sem to mel pevne stanovene, tak to take delalo..

    dival sem se pak do biosu na nejake nastaveni ale nejak sem nic nenasel, kde bych mohl neco takoveho najit?.. nejake "nasdileni" portu?

    jinak mi jeste pride, ze kdyz nabootuju s obema disky na linuxu tak se mi linux neseka.. neni nejakej bug ve windozu?.. (sekne se mi to vzdy kdyz poprve spustim winamp (a mp3 je na sata disku) - coz je divna indikace problemu ale vic sem z toho nepoznal)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •