Nakolko si uz fakt neviem rady ako normalne vyreklamovat tento LCD panel tak pisem tu mozno prijde nejaky napad / pomoc a pod.

Tak teda LCD bolo kupovane na vianoce za cenu cca 21 tisic SK jedna sa o model HS74P s X-Black technologiou. Bolo kupovane normalne v obchode IMPERIO na blocek...teda ako koncovy zakaznik. LCD som vsak dal do firmy teda je vedeny vo firme (odpocet DPH a pod.).

Po cca tyzdni aj nieco sa mi zacalo velmi zhorsovat podsvetlenie displaya teda som mal velke biele obluky z vrchu a spodku LCD panela a neskor mierne aj z bokov panela. Proste problem nerovnomereneho podsvetlenia obrazovky...cierna v tomto pripade nebola cierna ale siva.

LCD som dal na reklaciu do IMPERIA, kde sa cakalo najprv ako sa vyjadri hlavne servisne stredisko SONY pre Slovensko (Telegrafia) a ta cakala ako sa vyhadri servisne stredisko pre Europu v Belgicku. LCD sa medzitym zaslalo do Belgicka - vyjadrenie neprislo - ale prisiel novy kus LCD ale dost stareho data vyroby. Ten som prevzal nakolko sa jednalo o novy kus a tam nemozem moc namietat.

Po cca tyzdni sa zacal problem na novom LCD s podsvetlenim opakovat - zaujimave je ze sa to stava az po urcutej dobe pouz. LCD a podsvetlenie je este horsie.

Na to som opet LCD reklamoval s tym, ze opet ta ista chyba a este horsie podsvetlenie ako predtym. Bolo mi povedane resp. bolo povedane autor. servisom Telegrafia ze oni to do reklamacky nezoberu pokial sa nevyjadri servis SONY v Belgicku aj ked to tam odnesiem osobne tak mi vratia LCD 5 dni pred skoncenim 30 dnovej lehoty ako neopravnenu reklamaciu.

Tu vsak nastal zaujimavy problem: V IMPERIU mi servisny technik povedal, ze on nemusi to LCD nosit resp. reklamovat, pretoze SONY ma v zarucnom liste uvedene ze o servis a v pripade reklamacii sa zakaznik obracia priamo na autorizovany servis to jest Telegrafiu a nie na predajcu...

LCD teda 3 tyzdne nebolo v reklamacii pretoze IMPERIO to nemuselo zobrat resp. sa o to postarat a Telegrafia mi rovno povedala ze bez vyjadrenia SONY servisu v Belgicku mi to neuznaju. Po 3 tyznoch a par dnoch prisla odpoved z Begicka:

My apologies for the delay in replying to you. Indeed I have now received some units from the field and my colleague and I have been able to evaluate them in different conditions. It seems this issue is basically related to the X-Black panel fitted to the P models. I also noticed it was very visible in a dark room while looking at a dark picture, although, when I changed the user settings (away from the standard presets) I was able to make the picture acceptable. We have to remember that the X-Black panel has a very high brightness so that it can be used in very bright ambient lighting conditions. In fact, as this was a major selling point, the standard condition is normally set to VIVID. This is the wrong user setting for watching films in a dark environment for example. Remarkable differences can even be seen by reducing the backlight control.

I would still appreciate your effort in trying to explain to your customers how to adjust the display to give the best performance at their preferred viewing conditions.


------------------------------------------------------------------------------------

Na toto som reagoval tak ze som napisal staznost, kde bolo napisane ze redukovanim Jasu, kontrastu, Backlightu a Gama nedosiahnem velke znizenie nerovnomernosti podsvetlenia....je sice viditelna mierna zmena..ale vysledok je ze je obraz tmavy a predsa len su tie obluky stale viditelne.

Tu je znenie staznosti:

Nazov firmy: xxxxxxx a jej udaje.


Titl:
Telegrafia a jej udaje

Vec: sťažnosť


Dňa 22.12.2004 som v IMPERIO xxxx zakúpil LCD monitor SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxx. V rámci záručnej opravy bolo v servise Telegrafia zariadenie - LCD monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxx. Zariadenie sa prijalo dňa 13.1.2005 s poruchou nerovnomerného podsvetlenia displaya (pri čiernom pozadí veľmi viditeľné biele oblúky zo všetkých 4 strán obrazu).

Dňa 12.02.2005 mi bolo vydané zariadenie nové - LCD monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxxxxx. Na novom zariadení sa po 2 týždňoch práce začal prejavovať rovnaký problém, ako s predošlým modelom, dokonca je nerovnomerné podsvetlenie viditeľné na celej ploche obrazu, predovšetkým však z pravého a ľavého boku obrazu.

Zariadenie monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxxxx som následne opäť reklamoval, pričom mi bolo povedané, že sa musí počkať na vyjadrenie zo servisného supportu Sony pre Európu. Vyjadrenie trvalo supportu 3 a pol týždňa a v neupravenej forme znelo takto:

Viz. vyjadrenie ktore som pisal vyssie...

Vyjadrenie zo servisného supportu v Belgicku je pre mňa neprijateľné, nakoľko nebolo chybné zariadenie priamo na pozorovanie v supporte a tiež je vyjadrenie zavádzajúce.

Zavádzajúce preto, lebo samotným regulovaním funkcií backlight, gamma, brightness a contrast sa chyba podsvetlenia nedá zregulovať(ich regulovaním len znižujem svetlosť obrazu, ale biele oblúky na krajoch obrazu zostávajú) na akceptovateľnú hodnotu a nastavovať zariadenie v prípade mojej osoby nie je problémom.

Nakoľko sa teda jedná už o druhú rovnakú chybu zariadenia rovnakého modelu, žiadam o navrátenie peňazí.


------------------------------------------------------------------------------------

LCD som teda aj so staznostou odniesol uz sam priamo do Telegrafie, kde to zobrali ako reklamaciu - technikovi som povedal ze brat ma model HS74 ktory nema X-Black obrazovku a ten problem tam nie je...kvalitou a vernostou sa vsak tieto dva LCD nedaju zrovnavat. Bolo mi povedane ze LCD pojde do Prahy aj so staznostou. Vecer mi od technika prisiel mail ze ciastocne sa da zredaukovat to presvetlovanie na bokoch ale ze nie uplne (presne co som tvrdil ja) a ze vecer to este skusi v tmavej miestnosti.

Dnes mi prisiel takyto mail od technika:

Dobry den pan Ocenas, Nakolko technologia X-Black Vam pri Vasej praci nevyhovuje, obchodne zastupenie Sony Vam ponuka moznost vymeny uvedeneho monitora za model SDM-HS75. Je to novsia rada monitora SDM-HS74 s ktorym ste podla Vaseho vyjadrenia spokojny.

Vratenie penazi nie je mozne, nakolko ste podnikatelsky subjekt u ktoreho sa nakup zariadenia riadi podla obchodneho zakona a nie podla obcianskeho zakonniku. Takze nevznika narok na vratenie penazi, ale na opravu, alebo vymenu.

Dajte mi prosim Vas vediet, ci Vam zabezpecit vymenu Vaseho monitora za model SDM-HS75.


No bol som trosku viac ako zhrozeny pretoze sice ponukaju vymenu za novy HS75 model ale ten stoji v predaji 12000 sk s DPH !!!! Je to nastupca lacnejsieho modelu HS74, ktory ma moj brat a o ktorom som mu spominal ze netrpi tym neduhom podsvetlenia. Dalsia vec je vratenie penazi...podla mna ked kupujem normalne LCD vo firme na blocek a to LCD potom je v mojej firme vedene na stave neznamena ze sa riadim obchodnym zakonnikom...riadim sa obcianskym zakonnikom nie?

Odpoved som dal jasnu ...ziadna vymena za model nizsej triedy (fakt pod uroven), bud oprava alebo vymena za novy kus - vratenie penazi. Tiez som sa ho pytal co tak ponuknut na vymenu HS75P co je novsia verzia mojej HS74P s X-Black. Pritom este aj ten HS75P je lacnejsi (18500 sk s DPH) ako ked som ja kupoval moj HS74P (21500 SK s dph cca)

Bol by som velmi rad, keby mi niekto z vas ktori ovladate prava kupujuceho poradil ohladom toho co s tymto cirkusom robit...uz si neviem fakt rady.

Vdaka.