Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Reklamace N-Gage

  1. #1
    Member
    Založen
    31.12.2003
    Bydliště
    Praha 4, Michle
    Příspěvky
    201
    Vliv
    251

    Standardní Reklamace N-Gage

    Kupoval jsem n-gage v obyč obchodě. Doklad už nemám, pouze vyplněný záruční list. Na mobilu se porouchal mikrofon a tak jsem ho dal do obchodu k reklamaci. Po 2 týdnech mi volali z autorizovaného servisu nokia v Brně.... prý nepřijímají mobil se záručním listem, ale i pouze i s dokladem o koupi. Co je na tom pravdy? Stačí pouze vyplněný záruční list z obchodu že? Jak mám dále postupovat?
    Díky bože za křemík

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    je to nesmysl, zaruka se primarne prokazuje zarucnim listem. zarucni list je doklad osvedcujici existenci zaruky primo, zatimco doklad o koupi tuhle skutecnost dokazuje neprimo - tedy tim, ze dokaze den uzavreni prislusne kupni smlouvy (a ve velkem mnozstvi pripadu i prevzeti), a tim i tedy pocatek behu 24mesicni zarucni doby
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3
    Member
    Založen
    31.12.2003
    Bydliště
    Praha 4, Michle
    Příspěvky
    201
    Vliv
    251

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    takže co mam říct autorizovanému servisu nebo v obchodě? ...... můžou mě buzerovat s tím, že u toho nejsou všechny hry co k tomu byly, originální memory karta atd... ?
    Díky bože za křemík

  4. #4
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    Citace Původně odeslal Scorp Zobrazit příspěvek
    takže co mam říct autorizovanému servisu nebo v obchodě? ...... můžou mě buzerovat s tím, že u toho nejsou všechny hry co k tomu byly, originální memory karta atd... ?
    cituj jim § 620 odst. 3 OZ (tady na 4u je i jeho citace), ze ktereho jasne vyplyva, ze zarucni list prokazuje existenci zaruky stejne dobre, jako doklad o koupi.
    stejne tak bych je upozornil (DIPLOMATICKY!), ze jejich neznalost prava neznamena, ze lhuta pro reklamaci uz nezacala bezet tim, ze jsi jim to donesl a ze na jejim dodrzeni trvas
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  5. #5

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    Citace Původně odeslal Scorp Zobrazit příspěvek
    ... můžou mě buzerovat s tím, že u toho nejsou všechny hry co k tomu byly, originální memory karta atd... ?
    Prislusenstvi neni potreba. Reklamujes mikrofon.

    Jestli jsem to pochopil, tak jsi donesl zarizeni do obchodu, ten ho poslal do servisu a tobe volal nekdo ze servisu, ze potrebuji doklad o koupi? To je snad problem mezi tim obchodem a servisem. Podle me muzes ten obchod informovat o tom, ze ti volal servis a ze chce i doklad o koupi. A slusne bych upozornil obchod, ze jim bezi reklamacni lhuta 30 dni.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  6. #6

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    Kde jsi to koupil? Ať se případně poučíme..
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  7. #7
    Member
    Založen
    31.12.2003
    Bydliště
    Praha 4, Michle
    Příspěvky
    201
    Vliv
    251

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    tak to newim kde je to koupeno, v podstatě tady akorát řeším problém kamaráda, tak jsem to slohově hodil na 1. osobu
    Díky bože za křemík

  8. #8

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    je to nesmysl, zaruka se primarne prokazuje zarucnim listem.
    Jenze (nejen) Nokia ma konkretni zarucni list (kde je hologram, vylepeny stitek z krabice od mobilu a povinne udaje). Takze jestli misto tohoto dokladu dostal v tom stanku na trznici jenom nejakej rucne psanej pruklepak, pak se nedivim Nokii, ze ma pochybnosti. Ale jinak je pravda, ze tento zarucak, co jsem popsal, a jen on, urcite musi stacit v kazdem znackovem servisu (pokud je spravne vyplnen)...

  9. #9
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: Reklamace N-Gage

    Citace Původně odeslal NV35freak Zobrazit příspěvek
    Jenze (nejen) Nokia ma konkretni zarucni list (kde je hologram, vylepeny stitek z krabice od mobilu a povinne udaje). Takze jestli misto tohoto dokladu dostal v tom stanku na trznici jenom nejakej rucne psanej pruklepak, pak se nedivim Nokii, ze ma pochybnosti. Ale jinak je pravda, ze tento zarucak, co jsem popsal, a jen on, urcite musi stacit v kazdem znackovem servisu (pokud je spravne vyplnen)...
    to je ale uplne sumak: ty kupujes telefon od konkretniho prodavajiciho a ne od nokie, takze zarucnim listem (at je jaky chce) se prokazujes vuci nemu. jestli ma autorizovany servis problem s danym zarucakem, obratil bych se automaticky soucasne na prodejce i servis, at si to mezi sebou vyresi.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  2. Alzasoft - Martin Jakubec: reklamace grafiky :-(
    Založil Jey v sekci fóra Zkušenosti s prodejci
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 09.01.2005, 12:39
  3. Reklamace WD400BB - jaké máte zkušenosti s Librou?
    Založil peta303 v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 21.11.2003, 16:34
  4. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •