Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black

  1. #1
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    44
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    318

    Standardní Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black

    Nakolko si uz fakt neviem rady ako normalne vyreklamovat tento LCD panel tak pisem tu mozno prijde nejaky napad / pomoc a pod.

    Tak teda LCD bolo kupovane na vianoce za cenu cca 21 tisic SK jedna sa o model HS74P s X-Black technologiou. Bolo kupovane normalne v obchode IMPERIO na blocek...teda ako koncovy zakaznik. LCD som vsak dal do firmy teda je vedeny vo firme (odpocet DPH a pod.).

    Po cca tyzdni aj nieco sa mi zacalo velmi zhorsovat podsvetlenie displaya teda som mal velke biele obluky z vrchu a spodku LCD panela a neskor mierne aj z bokov panela. Proste problem nerovnomereneho podsvetlenia obrazovky...cierna v tomto pripade nebola cierna ale siva.

    LCD som dal na reklaciu do IMPERIA, kde sa cakalo najprv ako sa vyjadri hlavne servisne stredisko SONY pre Slovensko (Telegrafia) a ta cakala ako sa vyhadri servisne stredisko pre Europu v Belgicku. LCD sa medzitym zaslalo do Belgicka - vyjadrenie neprislo - ale prisiel novy kus LCD ale dost stareho data vyroby. Ten som prevzal nakolko sa jednalo o novy kus a tam nemozem moc namietat.

    Po cca tyzdni sa zacal problem na novom LCD s podsvetlenim opakovat - zaujimave je ze sa to stava az po urcutej dobe pouz. LCD a podsvetlenie je este horsie.

    Na to som opet LCD reklamoval s tym, ze opet ta ista chyba a este horsie podsvetlenie ako predtym. Bolo mi povedane resp. bolo povedane autor. servisom Telegrafia ze oni to do reklamacky nezoberu pokial sa nevyjadri servis SONY v Belgicku aj ked to tam odnesiem osobne tak mi vratia LCD 5 dni pred skoncenim 30 dnovej lehoty ako neopravnenu reklamaciu.

    Tu vsak nastal zaujimavy problem: V IMPERIU mi servisny technik povedal, ze on nemusi to LCD nosit resp. reklamovat, pretoze SONY ma v zarucnom liste uvedene ze o servis a v pripade reklamacii sa zakaznik obracia priamo na autorizovany servis to jest Telegrafiu a nie na predajcu...

    LCD teda 3 tyzdne nebolo v reklamacii pretoze IMPERIO to nemuselo zobrat resp. sa o to postarat a Telegrafia mi rovno povedala ze bez vyjadrenia SONY servisu v Belgicku mi to neuznaju. Po 3 tyznoch a par dnoch prisla odpoved z Begicka:

    My apologies for the delay in replying to you. Indeed I have now received some units from the field and my colleague and I have been able to evaluate them in different conditions. It seems this issue is basically related to the X-Black panel fitted to the P models. I also noticed it was very visible in a dark room while looking at a dark picture, although, when I changed the user settings (away from the standard presets) I was able to make the picture acceptable. We have to remember that the X-Black panel has a very high brightness so that it can be used in very bright ambient lighting conditions. In fact, as this was a major selling point, the standard condition is normally set to VIVID. This is the wrong user setting for watching films in a dark environment for example. Remarkable differences can even be seen by reducing the backlight control.

    I would still appreciate your effort in trying to explain to your customers how to adjust the display to give the best performance at their preferred viewing conditions.


    ------------------------------------------------------------------------------------

    Na toto som reagoval tak ze som napisal staznost, kde bolo napisane ze redukovanim Jasu, kontrastu, Backlightu a Gama nedosiahnem velke znizenie nerovnomernosti podsvetlenia....je sice viditelna mierna zmena..ale vysledok je ze je obraz tmavy a predsa len su tie obluky stale viditelne.

    Tu je znenie staznosti:

    Nazov firmy: xxxxxxx a jej udaje.


    Titl:
    Telegrafia a jej udaje

    Vec: sťažnosť


    Dňa 22.12.2004 som v IMPERIO xxxx zakúpil LCD monitor SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxx. V rámci záručnej opravy bolo v servise Telegrafia zariadenie - LCD monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxx. Zariadenie sa prijalo dňa 13.1.2005 s poruchou nerovnomerného podsvetlenia displaya (pri čiernom pozadí veľmi viditeľné biele oblúky zo všetkých 4 strán obrazu).

    Dňa 12.02.2005 mi bolo vydané zariadenie nové - LCD monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxxxxx. Na novom zariadení sa po 2 týždňoch práce začal prejavovať rovnaký problém, ako s predošlým modelom, dokonca je nerovnomerné podsvetlenie viditeľné na celej ploche obrazu, predovšetkým však z pravého a ľavého boku obrazu.

    Zariadenie monitor – SONY SDM-HS74P X-Black s.č xxxxxxx som následne opäť reklamoval, pričom mi bolo povedané, že sa musí počkať na vyjadrenie zo servisného supportu Sony pre Európu. Vyjadrenie trvalo supportu 3 a pol týždňa a v neupravenej forme znelo takto:

    Viz. vyjadrenie ktore som pisal vyssie...

    Vyjadrenie zo servisného supportu v Belgicku je pre mňa neprijateľné, nakoľko nebolo chybné zariadenie priamo na pozorovanie v supporte a tiež je vyjadrenie zavádzajúce.

    Zavádzajúce preto, lebo samotným regulovaním funkcií backlight, gamma, brightness a contrast sa chyba podsvetlenia nedá zregulovať(ich regulovaním len znižujem svetlosť obrazu, ale biele oblúky na krajoch obrazu zostávajú) na akceptovateľnú hodnotu a nastavovať zariadenie v prípade mojej osoby nie je problémom.

    Nakoľko sa teda jedná už o druhú rovnakú chybu zariadenia rovnakého modelu, žiadam o navrátenie peňazí.


    ------------------------------------------------------------------------------------

    LCD som teda aj so staznostou odniesol uz sam priamo do Telegrafie, kde to zobrali ako reklamaciu - technikovi som povedal ze brat ma model HS74 ktory nema X-Black obrazovku a ten problem tam nie je...kvalitou a vernostou sa vsak tieto dva LCD nedaju zrovnavat. Bolo mi povedane ze LCD pojde do Prahy aj so staznostou. Vecer mi od technika prisiel mail ze ciastocne sa da zredaukovat to presvetlovanie na bokoch ale ze nie uplne (presne co som tvrdil ja) a ze vecer to este skusi v tmavej miestnosti.

    Dnes mi prisiel takyto mail od technika:

    Dobry den pan Ocenas, Nakolko technologia X-Black Vam pri Vasej praci nevyhovuje, obchodne zastupenie Sony Vam ponuka moznost vymeny uvedeneho monitora za model SDM-HS75. Je to novsia rada monitora SDM-HS74 s ktorym ste podla Vaseho vyjadrenia spokojny.

    Vratenie penazi nie je mozne, nakolko ste podnikatelsky subjekt u ktoreho sa nakup zariadenia riadi podla obchodneho zakona a nie podla obcianskeho zakonniku. Takze nevznika narok na vratenie penazi, ale na opravu, alebo vymenu.

    Dajte mi prosim Vas vediet, ci Vam zabezpecit vymenu Vaseho monitora za model SDM-HS75.


    No bol som trosku viac ako zhrozeny pretoze sice ponukaju vymenu za novy HS75 model ale ten stoji v predaji 12000 sk s DPH !!!! Je to nastupca lacnejsieho modelu HS74, ktory ma moj brat a o ktorom som mu spominal ze netrpi tym neduhom podsvetlenia. Dalsia vec je vratenie penazi...podla mna ked kupujem normalne LCD vo firme na blocek a to LCD potom je v mojej firme vedene na stave neznamena ze sa riadim obchodnym zakonnikom...riadim sa obcianskym zakonnikom nie?

    Odpoved som dal jasnu ...ziadna vymena za model nizsej triedy (fakt pod uroven), bud oprava alebo vymena za novy kus - vratenie penazi. Tiez som sa ho pytal co tak ponuknut na vymenu HS75P co je novsia verzia mojej HS74P s X-Black. Pritom este aj ten HS75P je lacnejsi (18500 sk s DPH) ako ked som ja kupoval moj HS74P (21500 SK s dph cca)

    Bol by som velmi rad, keby mi niekto z vas ktori ovladate prava kupujuceho poradil ohladom toho co s tymto cirkusom robit...uz si neviem fakt rady.

    Vdaka.
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Technicka: jak dosli k zaveru, ze je to kupovane na firmu ?

    A mimochodem i podle obchodniho zakoniku mas narok na vrazeni penez pokud nejsou schopni vadu odstranit (IMO bych to videl tak ze v haji je cela modelova rada, nekdo setril na vybojkach).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    44
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    318

    Standardní

    No k tej techickej otazke: uviedol som hore v staznosti firmu nasu, udaje a pod...asi odtial cize to mohol byt omyl. ALe to ze mi to chcu vymenit za model lacny a o triedu nizsi to omyl moc nie je
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    267

    Standardní

    no asi takhle...

    důležitý je to co je na faktuře...pokud tam jseš jako soukr. osoba tak se můžou jít klouzat...

    pokud je servissní středisko sony blíž k tvému bydlišti než ta firma, máš povinnost to reklamovat tam...jinak nemůžou říct ani píp, že si to přinesl do imperia a ne do sony...

    prokazatelně horší model ti dát nemůžou, můžou ti dát akorát tak ten samý model nebo něco lepšího (záleží jak dlouho od koupě to je). poud ti cpou horší, tak ho odmítni, nech to doběhnout do 30dnů, papk požaduj peníze...


    edit: takto by to bylo v čechách, možná v SK je to jinak...

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal GABO
    No k tej techickej otazke: uviedol som hore v staznosti firmu nasu, udaje a pod...asi odtial cize to mohol byt omyl. ALe to ze mi to chcu vymenit za model lacny a o triedu nizsi to omyl moc nie je
    Tak pak je to OK, nevidim nic spatnyho na tom, ze si uved kontakt na firmu, ses preci v praci stejne jako oni a kdyby te chteli kontaktovat ... .

    Mas pocitam u sebe origos puvodniho dokladu (=> vygrabnul si ho z nejakyho sanonu), takze od ted se chovej jako soukroma osoba a di je (prodejce) poradne servat.

    Viz MaWa, ono to na Slovensku bude hodne podobny, predat neco servisu muzes, pokud je to bliz a pokud nechces vratit $. Jinak ze nekdo neco neprijme do reklamace NEEXISTUJE. Tebe vubec nezajima za jak dlouho se jim kdo vyjadri, pro tebe je partnerem tvuj prodejce a tomu bezi lhuta (30 dnu) od okamziku uplatneni (!= predani !) reklamace. Aspon v CZ.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    44
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    318

    Standardní

    Jasne vsetky doklady samozrejme mam vratane toho z tej prvej reklamacie.

    No zatial sa uvidi co zajtra napiste ten pan technik zo SONY aut. servisu.

    Mna skor zaujima ta vec ze IMPERIO to zoberie do reklamacie - odnesie to vlastne tam kde som to odniesol ja cize do SONY servisu a ten servis sa 3 dni pred koncom 30 dnovej lehoty rozhodne tak ze vyda reklamaciu ako neopodstatnenu. Ako je to v tom pripade ze vydaju nieco take ? Pretoze IMPERIO to doda v takej forme mne. Prave ma zaujima na zaklade coho oni mozu napisat ci je to a ono neopodstatnene? Su na to nejake tabulky alebo vlastne ako sa v takomto pripade branit?

    Inac diky sa prispevky som myslel ze to tu lahne popolom
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  7. #7

    Standardní

    ak si dobre spominam tak odmietnut reklamaciu musia do 3 dni inak je automaticky akceptovana
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 102
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal MadCap
    ak si dobre spominam tak odmietnut reklamaciu musia do 3 dni inak je automaticky akceptovana
    no je to vlastně ještě jinak...při převzetí zboží do reklamace může firma při opodstatněných případech (tzn vada co se nemusí hned projevit) prodloužit rozhodnutí o přijetí zboží na reklamaci o 3 pracovní dny...o které se pak reklamační lhůta prodlužuje...

    to Gabo: tebe vůbec nemusí zajímat, co ti imperio kváká o nějakym servisu Sony. Jakmile ti přijali ten kus na reklamaci, tak ti do 30 dnů musí dát ten kus opravený, nebo nový, nebo vrátit peníze (podle toho jak dlouho od nákupu to je atd).

  9. #9
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    44
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    318

    Standardní

    Tak som dostal nakoniec konecne ponuku vymenu za HS75P....to je myslim si seriozne.
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    256

    Standardní

    Citace Původně odeslal GABO
    Tak som dostal nakoniec konecne ponuku vymenu za HS75P....to je myslim si seriozne.
    Když myslíš.
    Jinak si můžeš nechat vrátit prachy, pokud chceš.
    IBM ThinkPad T40

  11. #11

    Standardní Re: Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black

    Citace Původně odeslal Ištván Zobrazit příspěvek
    Jinak si můžeš nechat vrátit prachy, pokud chceš.
    A neni to nahodou az po 3. reklamaci teze zavady? Jinak jsem se pri cteni "bavil"... Sorry, ale nekdo si koupi vec s technologii, o niz zjevne nic nevi a reklamuje vlastnost teto technologie a pak se jeste divi, ze se s nim moc nechteji bavit.

    Mam LCD ze stejne modelove rady (ne prcka HS74P, ale 19" SDM-HS94P/S) a "uzil" jsem si s nim pri reklamacich mnohem vetsi peklo, jenze reklamovat to kvuli nerovnomernemu podsvetleni by me ani ve snu nenapadlo, zvlast kdyz tim trpi nebo tehdy trpela - kupoval jsem ho uz zkraje dubna 2004 jako horkou novinku (na prilozenem CD jeste ani nebyl driver a na webovem odkazu jakbysmet) naprosta vetsina LCDcek, nejen tento konkretni model od Sony (vyplyva to totiz z tehdejsi technologie podsvetleni - dneska uz se tam myslim strka rovnomerny svetelny zdroj). Jinak staci zagooglit:

    Nerovnoměrné podsvětlení panelu
    Tento jev částečně souvisí z pozorovacími úhly (ty způsobují, že některé světlé barvy mají v horní části panelu jinou sytost než v části dolní), bývá však také způsoben nerovnoměrným zadním osvětlením (back light).

    Tento jev není při běžné práci nijak zřetelný, avšak panely, jež jím trpí (téměř všechny starší a některé nejlevnější typy TFT panelů), se příliš nehodí k editaci fotografií a grafiky. Lze předpokládat, že rozšířením technologii IPS, S-TFT a MVA i tyto mírné artefakty postupně zmizí.


    Zasnul jsem, ze se s Gabem vubec bavili, a navic IMHO dost slusne vzhledem k tomu, ze reklamoval vlastnost vyrobku, nikoliv zavadu. Kdyby totiz zazil to, co ja, tak by se nejspis pri vsi slusnosti po*ral z toho, co si dovolili ke mne - tohle jsem totiz loni prozil ja:

    V dubnu 2004 jsem si poridil IMHO predrazeny 19" LCD Sony SDM-HS94P/S. Obrazovka vykazovala vetsi mnostvi sviticich subpixelu, ale jelikoz tyto svitici tecky byly videt jen na celistve cerne plose pri pozornem pohledu zblizka (s vytazenym jasem a v temne mistnosti), chtel jsem to nechat byt a nepridelavat si starosti s vedomim, ze pri mem stesti bude novy kus jeste horsi... Bohuzel muj dodavatel byl tentokrat vetsi pedant nez ja a neustale me sam vyzyval, jestli ho uz nehodlam vyreklamovat. Ja se furt vymlouval, ale po asi 7 mesicich jsem se preci jen nechal ukecat a LCDcko reklamoval a to bylo nasledne zaslano na reklamaci do certifikovaneho servisu v Praze. Ja samozrejme po dobu reklamace obdrzel nahradni LCD (17" Philips). Sice jsem cekal asi mesic, ale reklamace byla bez reci vyrizena a ja obdrzel zcela novy kus (vlastni vymena totiz probehla az v Belgii, v CR k tomu zrejme nikdo nema/nechce mit opravneni). Samozrejme ze ihned po vybaleni a prvnim zapnuti jsem zjistil, ze tenhle novy je v horsim stavu, nez ten puvodni, co jsem reklamoval! Vedle mnozstvi nepatrnych svetlych subpixelu jeste totiz navrch obsahoval cernou diru temer uprostred obrazovky... ((

    Pochopitelne jsem ho okamzite vratil do krabice a odvezl zpet dodavateli na dalsi reklamaci. Asi po 2 tydnech mi vola dodavatel, ze mu reklamaci nechteji uznat, ze pry tam zadny adekvatni pocet vadnych bodu opravnujicich k reklamaci nevidi! Vyzadal jsem si tlf.cislo na toho servisniho technika a dost dlouho jsem mu marne vysvetloval, ze je tam minimalne 7 jasne zaricich bodu + ten cernej, staci se na obrazovku podivat... Jelikoz nehodlal ze sveho presvedceni slevit, musel jsem jet do Prahy (pres 100km) mu ty vadne body ukazat! Sazmorejme ten den navic vydatne prselo... :/

    Kdyz jsem to konecne na periferii Prahy nasel, hned me zarazilo, ze v te "firme" to spis vypadalo jako ve skladu stavebniho materialu, proste neporadek, slusne receno, moje LCD mel dotycny postarsi pan (resp. jsem musel asi ctvrt hodiny cekat, nez to LCD najde v tom "neporadku" a zapne) postavene na otlucenem ponku primo do obrazovky pralo nekolik okolnich zarivek, takze v techto "idealnich" diagnostickych podminkach jsem se jal demonstrovat kvalitu displeju zn. SONY. Prvni sok byl ten, ze cele LCD bylo straslive upatlane a zanesene, vubec nevypadalo jako ten netknuty a dokonale cisty a zabaleny kus, co jsem predaval do reklamace! Pote jsem panovi ukazal namatkou nekolik tech sviticich bodu, on vzdy vytahl opryskanou starou lupu a kazdy bod se snazil prstem usilovne "setrit", coz se mu pochopitelne nepovedlo. Tez jsem mu naznacil, ze na tak zaneradenem displeji se ty body tezko demonstruji a nastal muj druhy sok, protoze pan cosi zvedl ze zeme (byla to hadra na podlahu) a jal se tim "natirat" obrazovku. Sloveso "natirat" jsem uzil zamerne, nebot po jeho akci pribyla dostatecne silna vrstva matneho nanosu, ktera pri letmem dotyku zanechavala na prstech neprijemne cerne fleky, skrz niz nebyly videt nejen drobne vadne subpixely, ale ani obraz generovany pripojenym PC! Jelikoz jsem odmitl riskovat kozni problemy, dohodl jsem se s panem IMHO zcela jasne na tom, ze mnou predvedene vadne body osobne potvrdil a tudiz ze posle konecne displej na reklamaci. Treti sok nasledoval po dalsich 14 dnech, kdyz pan volal, ze si to rozmyslel, ze pry to byl jen prach a ze pry zas zadne vadne body nevidi... (( Nacez poslal displej zpatky memu dodavateli, kde jsem se hned odpoledne, co to prislo, stavil a v diagnostickych podminkach dle mych predstav jsem asi pul hodiny lepil na displej papirky se sipeckama ke kazdemu bodu zvlast. Kdyz uz se obrazovka najezila asi 30 papirky, rekl jsem si, ze uz to snad bude stacit, predvedl jsem LCD memu dodavateli a ve vzajemne shode jsme displej dali zpet do krabice. Malem bych zapomnel - konal se i sok v poradi ctvrty: Po vybaleni LCD, kdyz dorazilo z Prahy, jsem si ihned povsiml, ze v dolni casti, kde jsou popisky tlacitek, byl ramecek panelu na nekolika mistech zretelne vyskraban az na neprobarvenou vrstvu plastu, jako by do nej nekdo rezal nozem! To nebylo vse - cela prava strana ramecku byla necim rozleptana (pan asi nasel vedle hadru pod ponkem i redidlo a nebal se ho pouzit), misty az porovita...

    Takze na podruhy mou druhou reklamaci konecne uznali, ale po obvyklem 1 mesici neposlali tentokrat novy 3. kus, ale u tohoto predesleho (v poradi druheho) kusu (s ne mnou zdevastovanym rameckem displeje) vymenili pouze vlastni displej, ktery uz byl dikybohu rozhodne lepsi nez predesle dva (mnozstvi sviticich subpixelu radikalne mensi a vsechny s minimalni intenzitou, vadny bod v pravem slova smyslu zadny).

    Jinak toto LCD mam stale, jsem s nim plne spokojen (ty svitici body za bezneho provozu nejsou viditelne), i kdyz dnes uz to neni zadny zazrak (tahdy to byl ovsem nejrychlejsi LCD na trhu), designove, funkcema a ovladanim se mi moc libi (zadne ujete patvary, co Sony nasadilo potom, BTW Sony uz s LCD skoncilo), takze si ho jeste nejaky cas ponecham.

    Z jednani toho servisaka jsem nabyl dojmu, ze maji pokyn 1. reklamaci uznat bez jakehokoliv opruzovani, ale u dalsi uz se zjevne musi branit zuby nehty, byt by to bylo sebeabsurdnejsi... :/
    Naposledy upravil NV35freak; 17.11.2006 v 19:46.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •