Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Problém se SATA

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    DOBRA u Frýdku-Místku
    Příspěvky
    97
    Vliv
    264

    Standardní Problém se SATA

    Koupil jsem novou desku Asus A7V880, nový procesor Sempron 2400+ a gragiku ATI AGP Gigabyte 9550. Jelikož byla velká změna hardware XP to nezvádly a já nově na HD ATA Barču IV nainstaloval XP. Vše jelo ke spokojenosti, měl jsem naformátováno FAT32. Barča byla jako master samostatně na IDE 1. Potom mi bylo líto výměnného šuflíku co mám v case a dal jsem Barču do něj. Nechal jsem ji jako master a pouze tentýž kablík připojil k šuflíku. Systém už nenabutoval a systém psal chybu na disku. Řekl jsem si chyba v but sektoru, tak jsem nabutoval z diskety s W98 a viděl barču a v ní adresáře a soubory. Vzal jsem tedy butovací CD s XP a nechal nabutovat z CD. X péčka se zeptaly co chci a já dal opravnou instalaci. Nahrávaly, kverlaly a paš šly do plánovaného resetu a hlásily, že nemají systém k natažení. Znova jsem opakoval instalaci z CD s XP a systém mi po odpovědi na přeinstalování XP napsal, že na disku není žádný oddíl. FAT tabulka je fuč. Měl jsem tam cenná nevyzálohovaná dat. No nic, řekl jsem si, odložil Barču na experimenty až budu mít funkční PC a šel jsem koupit nový disk a vybral samsunga SATA. Deska má integrovaný řadič na SATu a proč ne nové technologie. V Biosu jsem nastavil ať systém butuje ze SATY a nastavil samsunga v pořadí butování jako třetí po diskětě a CD mechanice. Nechal nabutovat XP z instalčky a dal novou instalaci. Napsal mi, že nemá kde, samsunga neviděl. Kamarád mi vysvětlil, že jsem nešťastník, který nečte hlášky a že musím stisknout F6 ihned po zahájení instalace. Měl pravdu dokonce to XPéčka dole píší. Po tomto stisku mne XP vyzvaly ať jim dám disketu s ovladači RAIDU pro SATU. A kde ji mám vzít ? Výrobce desky dává pouze kompakt s ovladači. XP však při instalaci připustí pouze disketu. Volám znova kamarádovi a ten mne půl hodiny přesvědčoval, že disketa k desce musí být. Po půlhodinovém nadádání mi uvěřil, že ASUS ji opravdu nedává a že si ji musím vytvořit sám z CD. Přerušil jsem instalaci a nabutoval z diskety W98. To mi umožnilo natáhnou ovladače k CD ROM a já si mohl zobrazit ASUSÁCKý disk s ovladači. Tady jsem našel adřesář SATA s podadresářem XP a v něm ovladače. Ty jsem zkopíroval na disketu. Opakoval instalci XP a stiskl F6. Vyzval mne ať mu vložím disketu s ovladač. Jelikož jsem ji už vytvořil vítězoslavně jsem ji zasunul do A. Napsal mi, že mu chybí soubor txtsetup.oem. Znovu jsem přerušil instalaci, nabutoval W98 z diskety a dal Volkova. V něm jsem nechal prohlédnout celý ASUS kompakt a žádný takový soubor nenalezl. Vzdal jsem to. Zřejmě je někde spakováný v něčem. Vzal jsem kompakt do práce, že se pokusím rozbalit jednotlivé soubory. Po zobrazení CD jsem viděl co doma ne. Ten soubor tam je. Ale proč není vidět po nabutování z diskety W98 ? Podle mne proto, že má dlohý název adresáře a DOS mode jej potom neumí otveřít. Jak ti šikmoocí uvažují když nepřibalili instalační disketu. To bude mít někdo kdo implementuje na nové PC operační systém k tomu ještě jeden fungující počítač aby si vytvořil disketu s ovladači ? Tak jsem si ji v práci vytvořil a znova se doma pokusil implementovat XP. Znovu instalace XP z butovacího CD, stisk F6, po výzvě zasunout disketu s ovladačem mu ji dát, konečně dostal svůj soubor txtsetup.oem a přešel ke sdělení, že samsung nemá žádný oddíl. Konečně na něj XP vidí. Dám mu vytvořit nový a že chci zformátovat hard disk úplně NTFS. Provádí formátování potom si kopíruje na hard potřebné ovladače a soubory a jde do plánovaného resetu. Po něm zjistí, že v CD je butovací XP a vyzve mne ať stiknu nějakou klávesu. Jelikož to neudělám pokouší se butovat z disku SATA samsung. Krátce blikne kontrolka, že na něj jde, objeví se první obrazovka s XP a stojí. Kontrolka HD již nesvítí.
    Někde je problém v komunikaci s diskem. Kde jsem udělal školáckou chybu ? Jsem tak rozzuřen na ASUS, že nejsem schopen logicky uvažovat.
    ASUS A7V880, Sempron 1660@2000 (10x200) MHz, SAMSUNG 2x256MB/400MHz CL2 2.5 , REDEON 9550 250@370/400@500 , SAMSUNG 80GB S-ATA, SEAGATE BARRACUDA 40GB 7200,

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    284

    Standardní

    poradim ti, aby sis zmenil nazev, protoze moderatori jsou nekompromisni!!

    ja jsem disketu na sve Abitce mel a prijde me divny, ze by ASUS disketu nedaval
    ted uz je to jedno

    doufam ze jsi pouzil spravne ovladace na SATA, ja mam na diskete dva
    ale kdyz se ti nainstalovaly XP, tak asi jo

    zkus vypojit ten druhej disk(PATA)
    mozna se ti hadaji dva operacni systemy na dvou discich
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    DOBRA u Frýdku-Místku
    Příspěvky
    97
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal MISKOBOSS
    poradim ti, aby sis zmenil nazev, protoze moderatori jsou nekompromisni!!

    ja jsem disketu na sve Abitce mel a prijde me divny, ze by ASUS disketu nedaval
    ted uz je to jedno

    doufam ze jsi pouzil spravne ovladace na SATA, ja mam na diskete dva
    ale kdyz se ti nainstalovaly XP, tak asi jo

    zkus vypojit ten druhej disk(PATA)
    mozna se ti hadaji dva operacni systemy na dvou discich
    Ten samsung SATA je sám, žádný jiný hard v PC není.
    ASUS A7V880, Sempron 1660@2000 (10x200) MHz, SAMSUNG 2x256MB/400MHz CL2 2.5 , REDEON 9550 250@370/400@500 , SAMSUNG 80GB S-ATA, SEAGATE BARRACUDA 40GB 7200,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •