Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Doporučení zkušených jak zacházet nejlépe s notebookem???

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    238

    Standardní Doporučení zkušených jak zacházet nejlépe s notebookem???

    Zdravím Vás.
    Mám dotazy:
    1. Je dobré pořizovat pro bezpečnost notebooku-tedy pro bezpečnost hw notebooku aby vydržel hw notebooku pořizovat UPC/nebo obyč přepěť zásuvku?Případně jakou UPC do nejlépe MAX2800kč s dph.

    2.Má se notebook po zkončení když se vypne a svítí jen kontrolky-pokuď je na síť tak síť+baterie.Má se vyndat ze zásuvky-jak píší v některých manuálech jako doporučení nebo se tam má nechat.Vím že se tam může nechat,ale:
    a)Nepoškozuje se baterie?Nepřebíjí se? Jeden technik od notebooků-který tomu si myslým já i ostatní rozumí že baterie se nepoškozuje.Notebook také ne-je tam dobrá pojistka a je to lepší než jej stále vypínat/zapínat do el.zásuvky.Tak proč manuály a v nich uvádějí toto jako velmi důležitou činnost vypnout jej ze zsáuvky po skončení s notebookem?
    b)Nepoškozuje ona baterie pokuď je nabitá hw notebooku?
    c)A máte s tím někdo zkušenosti?Nebo jste serv.technik od notebooků či váš známý který vý o co jde?

    ps:taky vím že tv,lednice,hifi,stol pc, se taky nevypojuje po vypnutí stroje-ale nechává se v zásuvce jen v případě dlouhodobějšího nepoužívání.Ale jak je to s noteb.přeci jen je to alespoň pro mě drahý kus citlivého elktra,zákl.desky jsou drahé skoro jak celý notebook-vše je ta drahé.

    3.Taktéž se různí názory na používaní dignostického sw v noteboou-někdo to nedoporučuje.
    Viz můj případ třeba: HDD Temperature.
    Za případné rady moooc a moooc díky......
    PS: Vlastním nedávno kupovaný starší model notebooku:
    Toshiba Tecra tuším že 9000serie-tedy snad.
    Supr design,slitina.
    PIII mobile 1,2GHz,512Mb Ram,30Gb HDD,DVD/CDRW,IRDA,WIFI,PMSCIA,Bloototh,joystick místo touchpadu,14.1´´ TFT,modem,LAN atd.

    A teď ještě hodlám koupit nový lowend notebook od solidního výrobce
    (a SNAD-možná i ještě dokoupím trochu slušný komponenty pro funkčnost stol.pc)
    Takže proosím o rady
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Strby
    Založen
    07.08.2003
    Bydliště
    Rokycany
    Příspěvky
    614
    Vliv
    260

    Standardní

    baterie se imho prebijet nebude bude to chraneny elektronikou NTB...
    my friend on the road: IBM R61 + Octavia Combi TDI

  3. #3

    Standardní

    Ber notebook jako jakýkoli jiný elektrický spotřebič, kterého se nechceš jen tak zbavit....
    Tudíš opatrnost neuškodí, ale není z cukru, neboj

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    238

    Standardní

    Nemluvě o tom že takto budu zacházet s oběma notasy-jak se starším notb.tak s novým lowendem a nechci je brzo poškodit nebo jim zbytečně snížit životnost-tak se radši ptám.
    Díky za vaše zkušenosti

    PS:A může někdo zkušený mě říci-proč to tedy doporučejí v manuálu?
    Zajímalo by mě proč tam to je znázorněno to odpojováníá jako EXTRA důležité co se musí provádět.
    Proto mě udivuje že se to rozchází,to by mě zajímalo že by jen buzerace ze strany výrobce?
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

  5. #5

    Standardní

    notes mam zapojeny v zasuvce uz 4 roky. Baterka je tak na 60 procentech puvodnich hodnot. Celkem dobry na to, ze je 4 roky stara
    Všeho chuť

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal Nvidia fanda
    PS:A může někdo zkušený mě říci-proč to tedy doporučejí v manuálu?
    Zajímalo by mě proč tam to je znázorněno to odpojováníá jako EXTRA důležité co se musí provádět.
    Proto mě udivuje že se to rozchází,to by mě zajímalo že by jen buzerace ze strany výrobce?
    ...manuály sú písané tak, aby sa výrobca preventívne vyvliekol zo všetkých možných (aj nepravdepodobných) problémov. Napríklad jeden z milióna zdrojov pre NTB nevydrží trvalú ročnú prevádzku - ale výrobca je z obliga: predsa doporučoval vypínať! A navyše - ak budeš NTB používať stále len z adaptérom, tak sa ti neopotrebuje batéria a výrobca príde o kšeft: on ti predsa rád predá novú, značkovú, predraženú batériu...

    Je to to isté, ako keď majú amíci na kelímkoch kávy z automatu nápis "pozor horúce" alebo v návode k mikrovlnke výslovne upozorňujú "nesušiť v nej domáce zvieratá".
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  7. #7
    Member
    Založen
    29.12.2002
    Bydliště
    Praha až Děčín
    Příspěvky
    356
    Vliv
    265

    Standardní

    Nabijeni baterie je rizene mikropocitacem, je to dost slozity proces vyhodnocuje se pri nem mimo jine i teplota baterie - nejake prebijeni nehrozi
    Vytahovat ze site vyrobce doporucuje mozna kvuli prepeti ze site, je to zbytecny mit ho v zasuvce pokud nenabijis nebo na nem nedelas, vypnutej nema prakticky zadnou spotrebu, takze se baterie nevybiji. Je to proste jedno
    AMD XP 2700+@3100+ (2,2G=11*200 1,65V, odemceny) - watercooled, Eheim 1046, ASRock K7S8XE+ (Sis 748 + 964), A-DATA 512MB+1024MB (DDR400), Gigabyte 7600GS , Samsung Spinpoint 2504C 250GB, Lite-on DVD-RW 1633S, ASUS DVD-RW 2014L1T, Fortron FSP400 12cm fan, Kouwell 2*LPT, AVerMedia A16D Analog+DVB-T

  8. #8

    Standardní

    Nvidia fanda: nevím jestli máš v ty Toshibe Li-Ion ale pokuď jo, tak se ničeho bát nemusíš... Nějakou přepěťovou ochranu bych k tomu asi nekupoval... V manuálu píšou celkem někdy dobrý hlody, chtějí se vyvarovat případným problémům, dneska jsem si domů přinesl můj nový notebook, tak jsem si to přečet a celkem jsem se tlemil no ale chápu proč to tam píšou, bejt já výrobcem tak to tam taky píšu... Jinaq svůj notebook můžu doporučit!!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •