Uz delsi dobu resim nasledujici problem:
Pocitac se obcas kousne .. tj. ve Windows se prestane hybat kurzot mysi - proste zatuh - daleko radsi bych byl. kdyby se mi objevila BSOD, v ni sou alespon nejake informace, ktere muzou vest k ostraneni priciny (i kdyz u pocitacu obvykle plati, ze se odstranuji nasledky problemu, priciny byvaji nezname

Na kousani ma zasadni vliv (tj. zvysuje pravdepodobnost vyskytu)
a) Pustena TV-karta
b) Prace s USB
c) kombinace cinnosti vice zarizeni na PCI sbernici (tj. AGP nevyjimaje)
V praxy to znamena
- pustena TV-karta + USB modem => velka pravdepodobnost zatuhu.
- pustena TV-karta + pozavek do sitove karty => velka pravdepodobnost zatuhu
Ovsem beh TV-karty neni podminkou !!
Stava se to jak kdy .. nekdy treba 3x za den .. nekdy za 14 dni nic.
Vim ze pes je zakopany v naprosto "genialni" konstrukci KT133A cipsetu, pres to bych rad vedel, zda existuje zpusob jak odchytit co konktretne zatuh zpusobilo

Jeste doplnim .. Asus A7V133 rev 1.04 , v PCI sou (poradi zezdola nahoru)
1. Sitova karta RLT8139
2. TV karta Aver-TV studio 330
3. Audigy ZS
4. Druha sitova karta RLT8139
5. slot prazdny

Drive sem mel misto druhe sitovky Matrox G450, a misto Audigy sem mel Live 5.1, na poradi umisteni komponent v PCIkach zalezi .. obvykle nefungovala TV-karta .. proste nesmi byt v nespodnejsim slotu (tady ovsem podezrivam sdileni IRQ, imho plnohodnostne PCI sloty jsou pouze 4)

SETUP biosu mam nastaveny spise konzervativne, CPU-Idle nepozivam (protoze CPU-Idle + USB => BSOD), na overclocking v posledni dobe uz taky moc nehraju.

Je mi jasny ze KT133A je prehistorie, ale rad bych na tyhle desce jeste s Socket A platformou dozil .. upgradovat cely system zatim nemam v planu.

Spise me zajima jestli nekdo neresil problem Jak vysetrit co zpusobuje kousnuti systemu (coz se zjistuje velice nesnadno, protoze jak je vseobecne znamo, po kousnuti pocitac uz zadnou cinnost nevyviji, tj. tezko by na tuto udalost mohli reagovat nejake formy debugeru nebo system-logu)