Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: dva systémy na jednom disku

  1. #1

    Standardní dva systémy na jednom disku

    Chci rozdělit disk a na každém mít win XP jeden jen na hry a druhý na běžnou práci s internetem, grafikou programy atd. jak to mám udělat aby každy běžel zvlášt nezávisle na sobě. a abych kdykoliv mohl formátovat první nebo druhý disk prosím poradte...

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    262

    Standardní

    Musíš urobiť tri oddiely - jeden bootovací s minimálnou veľkosťou (pre bootmanager a ostatné bootovacie súbory) a zbytok disku rozdeliť na polovicu a nainštalovať na každý z nich systém a aplikácie.

    Potom budeš môcť kedykoľvek nezávisle preformátovať tie dva veľké oddiely, ale pri poškodení toho prvého malého budeš mať problém...
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  3. #3

    Standardní

    dělám to poprvé takže vůbec nevím jak. jak mám rozdělit ten disk a jak vytvořím ten botovací

  4. #4

    Standardní

    a nebo rozdělit disk třeba PowerQuest PartitionMagicem na dva, nainstalovat jeden system (třeba Win9 a poté WinXP a je to...
    nabídku ti to tam dá autamaticky

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    a nebo rozdělit disk třeba PowerQuest PartitionMagicem na dva, nainstalovat jeden system (třeba Win9 a poté WinXP a je to...
    nabídku ti to tam dá autamaticky
    Nevšimol si si toto
    Citace Původně odeslal adamoz
    ...a abych kdykoliv mohl formátovat první nebo druhý disk...
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  6. #6

    Standardní

    všim
    zformátovat může kdykoli jakýkoli disk, ale pak musí instalovat znovu
    Ale proč formátovat systém?
    Tvá varianta je lepší ale má je také funkční A proto jsem tam napsat A NEBO Tu mám i já ve svém PC

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    všim
    zformátovat může kdykoli jakýkoli disk, ale pak musí instalovat znovu
    Ale proč formátovat systém?
    Tvá varianta je lepší ale má je také funkční A proto jsem tam napsat A NEBO Tu mám i já ve svém PC
    Keď sformátuješ C: tak prídeš o možnosť dostať sa do systému na D: (a to je dosť podstatný problém...)

    Pri mojej metóde toto nehrozí.
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  8. #8

    Standardní

    ano, já to vím
    říkám ten tvůj způsob je lepší (asi jsem to sem neměl psát )

    adamoz jak říkal PetrM rozděl disky na tři jeden cca 10Mb a zbytek na půl nebo dle libosti ale pro jistotu min 5Gb. Ten 10mb (můžeš i jinou velikost je to jen návrh) použij jako bootovací a na ty dva nainstaluj vždy po jenom systému

  9. #9

    Standardní

    Peter M: staci vytvorit tu bootovaci partition timto postupem ?

    cd ..
    e:
    cd i386
    copy ntldr c:
    copy ntdetect.com c:

    nasleduji dalsi prikazy ,

    fixboot ;vytvori boot sector ?
    fixmbr
    bootcfg /rebuild ;rozbehne proceduru vytvoreni uvodniho screenu na vyber partition pri startu PC
    Y ;potvrdit
    Microsoft Windows XP Professional ;toto je identifier, nabidka probehne 2x (2 partition)
    /fastdetect ;toto se napise pri volbe jaky OS load option
    exit



    Nevim jestli je ten postup spravny, nebo da se to delat lepe ? Ta moznost menit image na obou partition by se hodila. Diky.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •