Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Alzasoft - Martin Jakubec: reklamace grafiky :-(

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Alzasoft - Martin Jakubec: reklamace grafiky :-(

    Zdravicko, zase problem jak svine, uz od zacatku roku se vsechno sere:-(

    28.7.2004 mi byla v alzasoftu vyrizena reklamace karty MSI-8855(MSI Geforce 2 TIVX 64MB DDR TVOUT) vymenou za kartu nVidia GeForce FX-5200 Ultra 128DDR TVOUT DVI. Karta(MSI-8855) odesla, v konecne fazi ani nepostla. Uz tehdy jsem prohloupil, nebot jsem namisto vraceni plne castky, na ktere mam pravo vzal adekvatni nahradu, i kdyz byla karta nefunkcni.

    Bohuzel "nova" grafika(FX-5200) byla od zacatku nejaka spatna, nejdriv jsem to tu nekolikrat resil, zda to nemuze byt jinymi komponenty = zdroj, deska, apod. Nakonec jsem se ujistil, ze to dela karta. Co? Ve 3D modu v narocnejsich aplikacich vydava vysokofrekvencni zvuky=piskani dost neprijemne se menici, pri kterem se se stejnou frekvenci i z uplne plynulosti seka obraz.

    Dnes jsem ji byl reklamovat. A alzasoftu jsem byl jiz nekolikrat behem prosince, i ledna, ale obrovska fronta na reklamacich me vzdy donutila nechat to na jindy. Musel jsem tam jet na 9h rano. Asi je vam jasne, ze normalni pracujici clovek si toto nemuze dovolit, nebot si musi vzit dovolenou.

    Vysvetlil jsem problem technikovi alzasoftu Martinu Jakubcovi. A on, ze testuji 3dmarkem03, ze to je nejnarocnejsi aplikace, ze se to tam musi projevit. Rikal jsem si ze nemusi, pac v 01 se problem neprojevoval, a 03 jsem nezkousel, lec to tam bylo, nejmin pul testu piskani. Obraz jsem nevidel ja ani on nebot, byl technik asi 75% casu toho piskani vzadu a neco resil a kdyz prepnul obraz na monitor, uz byl konec 3dmarku, takze trhani obrazu nevidel.

    Zacal mi nabizet ekvivaletni nahradu, s tim, ze moje karta je tedy nefunkcni. Rekl jsem mu, ze bych preferoval vratit penize - celou castku. On, ze to nejde. Ze karta dnes nema takovou hodnotu a ze oni nemaji jak odvodit hodnotu karty, ktera dnes neni takova jako ta porizovaci a proto to nejde. (podle faktury byla porizovacka MS-8855 3500,-, a porizovacka FX-5200 nemam fakturu mam jen papir o vyrizeni reklamace vymenou MS-8855 za FX-5200 dne 28.7.2004). On pak tedy, ze mi da ekvivalentni nahradu. Zacal mi cpat MSI FX-5200 NEultra 64MB, nacez jsem rekl, ze to neni ani nahodou ekvivalentni, on na to ze tam nic lepsiho nemaji:), pak mi nabidl RADEON 9000SE, nacez jsem mu rekl to same a jeste se mu vysmal. Rikal jsem ze chci vratit penize a on porad ty samy kecy. Zacal mi tvrdit, ze kdyz mi pri prvni reklamaci MS-8855 dali FX-5200, tak mi dali mnohem vykonejsi grafiku, coz je jejich dobra vule a proto mi ted daji takovouto jakou mi nabizi. Pak jsem pronesl, "Taky by se to dalo resit jinak", pricemz jsem mel na mysli sdruzeni na ochranu spotrebitele a COI, tedy ceskou obchodni inspekci. Ale to evidentne nepochopil.

    Namisto skveleho a okamziteho vyrizeni reklamace, ktere zprvu tak hojne nabizel, najednou vytiskl prijemku karty do opravy. Na to jsem se ptal a pry je to normalni prijemka na posouzeni reklamace a pripadnou opravu. Tu jsem vzal a odesel.. jeste me tedy stihl vytocit s emailem a mobilem, ale to je jedno.

    Vas se ptam.. na co mam pravo, podle ceho, prosim treba i citace, hlavne veci k veci!!! Jak to resit v tomto pripade, jak to resit v onom pripade. Prioritou je pro me vzit penize a koupit grafickou kartu kdekoliv jinde. A vysrat se na alzasoft! PREDEM DIK.

    Protoze to vidim dost blede=ze at tomu technikovi odcituju jakykoliv zakony, vyhlasky, apod., tak on si je vylozi a dcituje po svem. Jak to pripadne dal resit priste. Pokud se nedohodnem. Kartu tam nechat nebo co to? A dal pres COI, nebo sdruzeni na ochranu spotrebitele? A jak?

    Dokumenty, ktere vlastnim:
    prodejku MS-8855
    vydejku opravy kde je info o nefunkcnosti MS-8855 a o vydani FX-5200 nahradou
    prijemku opravy FX-5200

    Dulezita temata jsem cetl. Nejsem schopen zformulovat dalsi postup a proto timto zadam o pomoc. Jak se s nima dohodnout? Oni si to pokazde muzou vylozit po svem a poslat me nekam.

    Co by mi stacilo? Bud vraceni adekvatni castky o hodnote ekvivalentni k cene FX-5200 28.7.2004(odhadem 2500-3000,-), nebo v druhem pripade. Nebot technik porad vztahoval vsechno na tu MS-8855, ze by mi mel dat kartu stejnou jako tu, tak cenu teto karty porizovaci(3500,-).

  2. #2

    Standardní

    Chapu tvoji nasranost, ale s tim je treba v Alzasoftu (a nejen tam), tak trochu pocitat....nizke ceny se musi nekde odrazit.
    Ale konec srandy, v tvem pripade je rada jasna...pro zacatek si peclive precti prvni 3 thready oznacene jako "dulezite". Hodne stesti.

  3. #3
    Member Avatar uživatele Vegan
    Založen
    10.05.2004
    Bydliště
    Zizkov, Praha 3
    Věk
    39
    Příspěvky
    127
    Vliv
    245

    Standardní

    Citace Původně odeslal Connor
    Chapu tvoji nasranost, ale s tim je treba v Alzasoftu (a nejen tam), tak trochu pocitat....nizke ceny se musi nekde odrazit.
    Ale konec srandy, v tvem pripade je rada jasna...pro zacatek si peclive precti prvni 3 thready oznacene jako "dulezite". Hodne stesti.
    Pro navrat ceny nesmi byt prekrocena 6ti denni lhuta od dne zakoupeni zbozi. Pote odpada prodavajicimu povinnost vyplatit {//jakozto nahradu za reklamovane zbozi} financni nahradu v podobe plneho vraceni penez.

    OT: v Alazasoftu jsou nizke ceny DAVNOU minulosti. Normalni clovek, ktery ma prehled o cenach a vic co chce - a ne nejaky primocare myslici ing., kteremu je cena vcelku u pr., lec zaslechl od "kamarada z prace", ze Alzasoft je "levny" - ALZASOFT velkym obloukem obejde.
    Sony VGN-N365E w/2GB RAM
    &
    Opteron 144@2800MHz (9x310MHz, 1.550V->1.525V real, HT@3x310MHz) & 2x1024MB [Kingston] DDR (408MHz, CPU FSBx0.66, 2.0-3-3-3-6-12-1T, DualChannel, 3.0V)
    DFI nF4 Ultra Infinity & Sapphire Radeon 3870 512MB GDDR4 PCIe DualSlotFan (850/2380MHz) & harampádí & OCCT-Linpack 2h + SuperPI 32M rockstable

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vegan
    Citace Původně odeslal Connor
    Chapu tvoji nasranost, ale s tim je treba v Alzasoftu (a nejen tam), tak trochu pocitat....nizke ceny se musi nekde odrazit. :-)
    Ale konec srandy, v tvem pripade je rada jasna...pro zacatek si peclive precti prvni 3 thready oznacene jako "dulezite". Hodne stesti.
    Pro navrat ceny nesmi byt prekrocena 6ti denni lhuta od dne zakoupeni zbozi. Pote odpada prodavajicimu povinnost vyplatit {//jakozto nahradu za reklamovane zbozi} financni nahradu v podobe plneho vraceni penez.

    OT: v Alazasoftu jsou nizke ceny DAVNOU minulosti. Normalni clovek, ktery ma prehled o cenach a vic co chce - a ne nejaky primocare myslici ing., kteremu je cena vcelku u pr., lec zaslechl od "kamarada z prace", ze Alzasoft je "levny" - ALZASOFT velkym obloukem obejde.
    absolutne nesouhlasim. informace, kterou uvadis, je mozna pravdiva, ale jde tu UPLNE o neco jineho, ze.. mozna by bylo lepsi nechat to na rano, pripadne si precist muj prvni post jeste jednou.

    jinak k tem cenam.. to snad vsichni vime, ne?
    proc se zaobirate kravinama lidi.? tohle vubec neni k tematu.

  5. #5
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    310

    Standardní

    2vegan: muzes mi, prosim te, rict, z ceho vychazis?

    2jey: je treba vychazet z toho, ze uzavrena byla pouze jedna kupni smlouva, a to na tu gf2ti. kdyz jsi ji v 7/04 reklamoval, zvolil jsi vymenu za novy kus - tim se zarucni doba prerusila (v pravnim slova smyslu, tedy zacala bezet nova 24mesicni lhuta). od teto reklamace jeste neuplynulo 6 mesicu, takze jakakoliv vada te vymenene fx5200ultra bude posuzovana jako rozpor s kupni smlouvou podle §616. podle §616 mas tedy pravo na opravu nebo vymenu za novy (identicky kus) a v pripade, ze to neni mozne, na slevu z kupni ceny nebo odstoupeni od smouvy (§616/3). jenom podotknu, ze v tomto pripade nema prodavajici 30 dnu na vyrizeni reklamace, ale musi ji vyridit "bez zbytecneho odkladu", coz bohuzel neni nikde definovano (afaik).
    takze situace je nasledujici: pri te 1/05 reklamaci mas pravo na opravu/vymenu te fx5200ultra - u vymeny nemusis pristoupit na vymenu za jakykoliv jiny typ krome identickeho. v pripade, ze toto nebude mozne (coz z tveho popisu vyplyva, ze nebude), jsi opravnen od smlouvy odstoupit. pri odstoupeni podle OZ se smlouva rusi od sameho pocatku a obe strany jsou povinny si vratit navzajem poskytnuta plneni - ty jim tedy nechas tu nefunkcni fx5200ultra a oni jsou povinni ti vratit plnou kupni cenu. vzhledem k tomu, ze to je po celou dobu jen jedna a ta sama kupni smlouva, je touto kupni cenou cena za tu gf2ti - od toho doklad mas.

    je jen skoda, ze jsi s sebou nemel zadneho svedka, protoze imho ta lednova reklamace je po vecne strance vyrizena - tim, ze ti nabizel vymenu, uznal vadu - takhle je to bohuzel neprokazatelne.

    good luck
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    2riksa: dik moc, tohle jsem presne potreboval. to o tom pul roce jsem vedel z faqu, ale nedokazal jsem formulovat vic veci dohromady a dalsi postup. takhle vim.. ok. s tim svedkem skoda, zadny tam nebyl, krome 10 cekajicich lidi, z nichz nikoho neznam. napisu jak to dopadlo, az tam pujdu priste(budu mit s sebou vytisteny tvuj post +-) a odkazovat. mam pocit, ze tam nejakej rad, nebo zakonik maji a ze ho citujou podle svyho.

    on je stejne nejvetsi problem s vymahatelnosti prava..

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •