Zdravicko, zase problem jak svine, uz od zacatku roku se vsechno sere:-(

28.7.2004 mi byla v alzasoftu vyrizena reklamace karty MSI-8855(MSI Geforce 2 TIVX 64MB DDR TVOUT) vymenou za kartu nVidia GeForce FX-5200 Ultra 128DDR TVOUT DVI. Karta(MSI-8855) odesla, v konecne fazi ani nepostla. Uz tehdy jsem prohloupil, nebot jsem namisto vraceni plne castky, na ktere mam pravo vzal adekvatni nahradu, i kdyz byla karta nefunkcni.

Bohuzel "nova" grafika(FX-5200) byla od zacatku nejaka spatna, nejdriv jsem to tu nekolikrat resil, zda to nemuze byt jinymi komponenty = zdroj, deska, apod. Nakonec jsem se ujistil, ze to dela karta. Co? Ve 3D modu v narocnejsich aplikacich vydava vysokofrekvencni zvuky=piskani dost neprijemne se menici, pri kterem se se stejnou frekvenci i z uplne plynulosti seka obraz.

Dnes jsem ji byl reklamovat. A alzasoftu jsem byl jiz nekolikrat behem prosince, i ledna, ale obrovska fronta na reklamacich me vzdy donutila nechat to na jindy. Musel jsem tam jet na 9h rano. Asi je vam jasne, ze normalni pracujici clovek si toto nemuze dovolit, nebot si musi vzit dovolenou.

Vysvetlil jsem problem technikovi alzasoftu Martinu Jakubcovi. A on, ze testuji 3dmarkem03, ze to je nejnarocnejsi aplikace, ze se to tam musi projevit. Rikal jsem si ze nemusi, pac v 01 se problem neprojevoval, a 03 jsem nezkousel, lec to tam bylo, nejmin pul testu piskani. Obraz jsem nevidel ja ani on nebot, byl technik asi 75% casu toho piskani vzadu a neco resil a kdyz prepnul obraz na monitor, uz byl konec 3dmarku, takze trhani obrazu nevidel.

Zacal mi nabizet ekvivaletni nahradu, s tim, ze moje karta je tedy nefunkcni. Rekl jsem mu, ze bych preferoval vratit penize - celou castku. On, ze to nejde. Ze karta dnes nema takovou hodnotu a ze oni nemaji jak odvodit hodnotu karty, ktera dnes neni takova jako ta porizovaci a proto to nejde. (podle faktury byla porizovacka MS-8855 3500,-, a porizovacka FX-5200 nemam fakturu mam jen papir o vyrizeni reklamace vymenou MS-8855 za FX-5200 dne 28.7.2004). On pak tedy, ze mi da ekvivalentni nahradu. Zacal mi cpat MSI FX-5200 NEultra 64MB, nacez jsem rekl, ze to neni ani nahodou ekvivalentni, on na to ze tam nic lepsiho nemaji:), pak mi nabidl RADEON 9000SE, nacez jsem mu rekl to same a jeste se mu vysmal. Rikal jsem ze chci vratit penize a on porad ty samy kecy. Zacal mi tvrdit, ze kdyz mi pri prvni reklamaci MS-8855 dali FX-5200, tak mi dali mnohem vykonejsi grafiku, coz je jejich dobra vule a proto mi ted daji takovouto jakou mi nabizi. Pak jsem pronesl, "Taky by se to dalo resit jinak", pricemz jsem mel na mysli sdruzeni na ochranu spotrebitele a COI, tedy ceskou obchodni inspekci. Ale to evidentne nepochopil.

Namisto skveleho a okamziteho vyrizeni reklamace, ktere zprvu tak hojne nabizel, najednou vytiskl prijemku karty do opravy. Na to jsem se ptal a pry je to normalni prijemka na posouzeni reklamace a pripadnou opravu. Tu jsem vzal a odesel.. jeste me tedy stihl vytocit s emailem a mobilem, ale to je jedno.

Vas se ptam.. na co mam pravo, podle ceho, prosim treba i citace, hlavne veci k veci!!! Jak to resit v tomto pripade, jak to resit v onom pripade. Prioritou je pro me vzit penize a koupit grafickou kartu kdekoliv jinde. A vysrat se na alzasoft! PREDEM DIK.

Protoze to vidim dost blede=ze at tomu technikovi odcituju jakykoliv zakony, vyhlasky, apod., tak on si je vylozi a dcituje po svem. Jak to pripadne dal resit priste. Pokud se nedohodnem. Kartu tam nechat nebo co to? A dal pres COI, nebo sdruzeni na ochranu spotrebitele? A jak?

Dokumenty, ktere vlastnim:
prodejku MS-8855
vydejku opravy kde je info o nefunkcnosti MS-8855 a o vydani FX-5200 nahradou
prijemku opravy FX-5200

Dulezita temata jsem cetl. Nejsem schopen zformulovat dalsi postup a proto timto zadam o pomoc. Jak se s nima dohodnout? Oni si to pokazde muzou vylozit po svem a poslat me nekam.

Co by mi stacilo? Bud vraceni adekvatni castky o hodnote ekvivalentni k cene FX-5200 28.7.2004(odhadem 2500-3000,-), nebo v druhem pripade. Nebot technik porad vztahoval vsechno na tu MS-8855, ze by mi mel dat kartu stejnou jako tu, tak cenu teto karty porizovaci(3500,-).