Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Jak rychle zjistit jestly není vga karta vadná?

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    237

    Standardní Jak rychle zjistit jestly není vga karta vadná?

    Tím chci říci,jak zjistit jestly není grafická karta vadná,nebo i jiný hw,když se může závada nebo nefukčnost oné komponenty projevit až po delší době používání?Např. po 2týdnech,po 1měsíci nebo třeba po 3měsících.Jak pokuď možno nerychleji ověřit zda vydrží a zda je tedy úplně v pořádku?Já se ptám proto že bych nerad aby mě chcípla nová MSI FX5950VTD 256Mb na kterou jsem pyšnej-ano pyšnej.Za prvé jsem ji vždy chtěl a s výkoným cpu a dostatkem ramek a dobrou deskou se super chipsetem je to pro mne velmi výkonné a i plně dostačující řešení.Navíc kartu jsem získal fungl novou od firmy-z krámu a za skvělou cenu.A to za o něco i nišší než někteří lidé normálně-tedy ne moc výhodně nabízejí zde nebo i jinde v bazarech staré FX5900 nebo FX5900Ultry.
    A jelikož bych si to rád ověřil jak dlouho mě pojede a doufám že dlouho,tak bych byl rád za radu.Nechci aby mě pak nečekaně ona grafická karta odešla.Protože z ceníků FX5950Ultry zmizely a i můj prodejce by ji asi za nějaký měsíc ,řekněme tedy že za např.: ty 2měsíce už nejspíš nesehnal a to bych neměl radost,kdo vý co bych dostal za náhražku.Nepotřebuji kupovat drahé 6800GT a podobně,pro mě je tadle karta super.

    http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=513

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25473

    V budoucnu samozřejmě-řekněme za 1rok možná i dýl ,když ještě budu hrát na pc abude mě to alespoň trochu bavit,tak investuji do v té době levné GeForce 6800 serie.Dyžtak díky za názory a rady.
    PS:nevíte někdo jak je to s funkcí D.O.T -neboly dynamic overckloking technology?Sama taktuje karta paměti i GPU o 2-10%.Ale karta á několik ražimů tohoot taktování,nemáte s tím někdo případně zkušenosti?Výhoda je že je to garantováno od MSI-takže je to i PRO MĚ jistota.zatím díky...
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

  2. #2

    Standardní

    Tak tohle si opravdu nijak neověříš.Já měl R9800Pro kterej mi dva měsíce jel naprosto parádně a pak jednou při práci ve win zhasnul monitor a pak už počítač nenaběhl.Z grafiky nešel signál ani z jednoho výstupu.Samozřejmě sem dostal po reklamaci novou,ale co bylo příčinou "destrukce" grafiky netušim.Tak asi takle.
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  3. #3

    Standardní

    Příčina je nejčastějí přepětí či podpětí v zásuvce,chybný zdroj či deska.

    Používej přepěťovku,nejlépe UPS.Pak taky kvalitní zdroj,bývá sice zhruba dvojnásobek dražší,ale vyplatí se.U desky kup značkovější.Výce se to testuje než noname ......
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  4. #4

    Standardní

    něco co by odhalilo že mi za 2 měsíce odejde katra by se mi taky šiklo...
    ale vážně nicc takového není a nezoufej protože kdyby ti tento nový kousek MSI FX5950VTD 256Mb odešel tak ti ji od firmy-z krámu vyreklamují a když nebudou mít přesně tuto je pravděpodobné že dostaneš N6800xx

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    05.11.2004
    Bydliště
    Praha ,Stodůlky
    Příspěvky
    62
    Vliv
    237

    Standardní Díky moc za názory a rady...

    Díky za odpovědi.Moc díky dojaly jste mě.
    Ne vážně-jsem velmi rád že jste poradily,nebo se snažily ale nekritizovaly jste co to píši za blbou,nesmyslnou otázku na kterou se nedá vlastně odpovědět.

    Nu,doufám že pojede dlouho ok.A pokud bohužel ne,tak mě dyžtak snad doopravdy dají 6800. /
    I když nutno uznat že tato FX je provedená skvěle,jak chladič tak vše okolo a funkce D.O.T je taky skvělá i když už ji dnes mají standartně snad všechny 6600 a 6800 serie.

    PS:možná to bude znít blbě ale od pár lidí jsem slyšel nějaké pořekadlo u vga takové že pokuď dáváš grafice zabrat a vydrží ti přes měsíc běžet a nechcípne ti a smozřejmě je dobře chlazená a nepřehřívá se nebo se nenafukujou kondíky tak nejspíš ona grafika vydrží nějakou tu delší dobu běžet bez závady.To se říkávalo-pár lidí to prosazovalo že to tak údajně funguje.
    Nevím ale něco na tom asi je,ne?

    Zdroj a deska a napájená ze sítě.Hmm tak když se nad tím zamyslým určitě se v tom dá souhlasit.To určitě jo....
    I když na kartě může něco odejít,nebo se nafouknou,prdnou kondíky i v super mainbordu se super nej zdrojem.Takže nevím zda to musí být vždy jen tím...spíš ne...

    Ale je to dobrej tip jak být zčásti ,,pojištěn´´ a mít tak větší jistotu.
    Vím že většina lidí si úž připlatí za dobrou značkovou z.desku ale furt většina šetří na case se zdrojem.Koupí case se zdrojem okolo 1000-2000kč a tam ten udroj určitě stojí za prd i kdyby byl výkonově ve Watech silný.

    Jaký zdroj mě doporučujete? Budu přestavovat pc.
    Já bych preferoval: Fortron,Aopen,Chill Inovation,možná Chieftec(-ale ten co mám a byl v case vypadá že je vandnej-měřil jsem konektory co se zapojují do např.hdd tedy molex a místo 5v a 12v to ukazovalo nesmysly.Musí být opojen nap.konektor od desky když měřím nebo je to jedno.zkouším samozřejmě že nejede pc jen zdroj je zaplej-jde do něj štáva.),Thermaltake,možnáááá možnáá i Gembird.
    Desky preferuju od Abit,Asus,MSI možná Gigabyte.
    V UPS se moc nevyznám,ale je to drahý a když to bude blbej kus blbě udělanej tak jsem stejně v .....
    Jinak znám ty od APC ale ty jsou prý poruchové,navíc akumulátor moc dlouho nevydrží-rychle odchází.
    Spíš nějakej pes-kabel zásuvka s přepětovou ochranou. Dyžtak díky za další názory a tipy.Díky....
    Nvidia by Powered Games.
    Nvidia fanda built by Nvidia

  6. #6

    Standardní

    Vzal bych LC550W, mas to i na chvili do budoucna , da se sehnat z nemecka do 1400kc, coz je jeste docela v poho cena. Ma 12cm fan, ktery ma udajne 18dB...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •