Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 27

Téma: Kterak se mi nepodařilo vyreklamovat FX 5200

  1. #1
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní Kterak se mi nepodařilo vyreklamovat FX 5200

    Asi před 3/4 rokem sem si koupil sestavu s grafárnou FX5200. Nejmenovaný prodejce měl několit verzí této grafické karty, vybral jsem verzi se 128-bitovou sběrnicí. Nedávno jsem přišel na to že karta je 64-bitová. Ihned jsem kontaktoval prodejce a on mi začal tvrdit že Prolink nedělá vůbec 128-bitovou FX5200. A přitom jí má v ceníku.
    Již velmi letitý stroj...

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní

    pokud jsi schopen prokazat, ze jsi opravdu chtel koupit 128bit, tak je povinen ti to vymenit - okamzite, protoze tohle neni ani reklamace, to je dodani uplne jineho zbozi. stejne tak jim ty musis dodat tu 64bit kartu.

    napis jim, ze pozadujes dodani zbozi v souladu s kupni smlouvou a ze jim dodas tuhle grafiku. kdyby se zdrahali, tak jim napis, ze ty svuj zavazek splnis ulozenim do uredni uschovy - naklady na ni nesou oni plus to, ze po nich, v pripade ze neprovedou okamzitou vymenu, budes pozadovat to, na co budes mit pravo - tj. nahradu skody
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal riksa
    pokud jsi schopen prokazat, ze jsi opravdu chtel koupit 128bit, tak je povinen ti to vymenit - okamzite, protoze tohle neni ani reklamace, to je dodani uplne jineho zbozi. stejne tak jim ty musis dodat tu 64bit kartu.

    napis jim, ze pozadujes dodani zbozi v souladu s kupni smlouvou a ze jim dodas tuhle grafiku. kdyby se zdrahali, tak jim napis, ze ty svuj zavazek splnis ulozenim do uredni uschovy - naklady na ni nesou oni plus to, ze po nich, v pripade ze neprovedou okamzitou vymenu, budes pozadovat to, na co budes mit pravo - tj. nahradu skody
    To už jim asi nedokážu. V záručáku mám napsáno Prolink FX 5200 128TD. Při tom v compu ve správci zařízení i v Everestu mi tu zobrazuje že karta je od MSI, k tomu se vyjádřili že mohu mít nainstalované ovladače od MSI (přitom mam od MSI instalční CD i příručku a to by přece nedodávali k prolinku). Zajímavé taky je že na Prolink je záruka 24 měsíců (podle jejich ceníku) a já mám v záručáku 36. O toho výrobce mi ani nejde ale o těch 128-bit ano
    Již velmi letitý stroj...

  4. #4

    Standardní

    Ondratel: pokuď je červená, tak je to msi, pokuď má pasiv, je to 64bit určitě, pokuď má aktiv, taq na něm by mělo bejt napsáno msi. Jakou že má barvu? Pokuď to je 128MB 128bit, měla by mít 8 paměťových chipů, ale můžu se plíst.

    Jim to tam jdi vomlátit vo hlavu, pokuď je něgde na ty grafice napsáno jako MSI, tak bych se s nima vůbec nebavil....

    Prolink je žlutej.

  5. #5
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mil17
    Ondratel: pokuď je červená, tak je to msi, pokuď má pasiv, je to 64bit určitě, pokuď má aktiv, taq na něm by mělo bejt napsáno msi. Jakou že má barvu? Pokuď to je 128MB 128bit, měla by mít 8 paměťových chipů, ale můžu se plíst.

    Jim to tam jdi vomlátit vo hlavu, pokuď je něgde na ty grafice napsáno jako MSI, tak bych se s nima vůbec nebavil....

    Prolink je žlutej.
    Mrknu se až vypnu comp, dík za info
    Již velmi letitý stroj...

  6. #6
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mil17
    Ondratel: pokuď je červená, tak je to msi, pokuď má pasiv, je to 64bit určitě, pokuď má aktiv, taq na něm by mělo bejt napsáno msi. Jakou že má barvu? Pokuď to je 128MB 128bit, měla by mít 8 paměťových chipů, ale můžu se plíst.

    Jim to tam jdi vomlátit vo hlavu, pokuď je něgde na ty grafice napsáno jako MSI, tak bych se s nima vůbec nebavil....

    Prolink je žlutej.
    No tak karta je zelená, pasiv, čipy má 4 a výrobce tam nikde není, takže je možný že je to Prolink s MSI ovladačema. Ale proč k tmu mam CD MSI a a příručku MSI?
    Již velmi letitý stroj...

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondratel
    Citace Původně odeslal Mil17
    Ondratel: pokuď je červená, tak je to msi, pokuď má pasiv, je to 64bit určitě, pokuď má aktiv, taq na něm by mělo bejt napsáno msi. Jakou že má barvu? Pokuď to je 128MB 128bit, měla by mít 8 paměťových chipů, ale můžu se plíst.

    Jim to tam jdi vomlátit vo hlavu, pokuď je něgde na ty grafice napsáno jako MSI, tak bych se s nima vůbec nebavil....

    Prolink je žlutej.
    No tak karta je zelená, pasiv, čipy má 4 a výrobce tam nikde není, takže je možný že je to Prolink s MSI ovladačema. Ale proč k tmu mam CD MSI a a příručku MSI?
    Mozna jim prisla hola z reklamace a potrebovali nejakou prirucku a ovladace , tak tam hodili MSI co se jim nekde valelo To se obcas stava i u nas, ale aspon nejsem takovy hovado abych daval manual od jiny grafarny. Nicmene uz sem myslim videl i zelene MSI. Takze barva neni smerodatna - spis nakej napis oznacujici model na tom PCB by mohl pomoct.
    Jinak vymena 128bit za 64bit je pekny svinstvo. Bohuzel u znackovych vyrobcu grafik (asus,MSI) je bezne
    a]zamerne zmatene znaceni typu TD128 atd i u karet s 64MB pameti
    b]zamerne neuvadeni sirky sbernice nikde ani na krabici
    c]vysoka cena kdy clovek za cenu 64bit asusu koupi 128bit inno3d a jeste to inno ma navic DVI konektor, kterej asus ani pro jistotu nema.

    PS: proc se s nami nepodelis o jmeno toho sqveleho prodejce, at se mu ostatni muzou zacit vyhybat obloukem.
    Nejen má sbírka grafických karet na www.vgamuseum.info

  8. #8
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Sorry, ale prodejce bych uváděl opravdu nerad. Jenom ho přiblížím je z Plzně a stejně většina z nás ho nebude znát, protože nemá on-line shop. 3x jsem mu opakoval že chci 128-bitovou, bum ona je to 64-bitová, nemůžu mu to podel záručáku dokázat (je tam Prolink FX5200 128TD) a nejvíc mi zarazilo, že mě mailem hned upozornil, že pokud uplatním fyzickou reklamaci a nebude oprávněná, že mi zaúčtuje 400 Kč pokutu. To fakt NO WAY
    Již velmi letitý stroj...

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondratel
    Sorry, ale prodejce bych uváděl opravdu nerad. Jenom ho přiblížím je z Plzně a stejně většina z nás ho nebude znát, protože nemá on-line shop. 3x jsem mu opakoval že chci 128-bitovou, bum ona je to 64-bitová, nemůžu mu to podel záručáku dokázat (je tam Prolink FX5200 128TD) a nejvíc mi zarazilo, že mě mailem hned upozornil, že pokud uplatním fyzickou reklamaci a nebude oprávněná, že mi zaúčtuje 400 Kč pokutu. To fakt NO WAY
    Nj no to je v haji, jedinou sanci vidim v tom kdyby to prolink nebyl prestoze je to tak uvedeno na dokladu, ale muselo by na nem byt uvedeny odpovidajici seriovy cislo - pak bys to moh uhadat ze ti dali jinou znacku, ale to chce asi stahnout bios z te karty a kouknout do nej, jestli to tam nekde neni.
    Nejen má sbírka grafických karet na www.vgamuseum.info

  10. #10

    Standardní

    Takzepo dukladnem zkoumani webu prolink jsem zjistil ze ti zmrdi neoznacuji poradne karty 128/64 128 je MVGA-NVG34A a 64 MVGA-NVG34AL. Rozdil je i v rozlozeni kondenzatoru a malinko jiny chladic. Na co by to slo zahrat je ze karta neni od prolink ale od nekoho jineho ze prolink dela zlute. Navic pokud ti nekdo tvrdi ze nedela tak ho odkaz sem a je to. Jinak poplatku za reklamaci se neboj protoze ty nereklamujes funkcni zbozi jako vadne ale nespravne zbozi coz neni reklamace jako takova. Jinak muzes se v plzni obratit na COI a snad se neco pohne. Pokud to neni nejaky super velky prodejce tam se ti to muze podarit.

    PS: V posledni m linku je MSI v nezvykle zelene.
    PPS: FX5200 128TD je jasne MSI protoze TD TDR atd jsou typicke poisovace MSI


    http://www.prolink.com.tw/2003/engli...efx%205200.htm
    http://www.prolink.com.tw/english/pr...-DVI-64bit.htm
    http://www.msicomputer.com/product/p...D128&class=vga
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  11. #11
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vlask
    Nj no to je v haji, jedinou sanci vidim v tom kdyby to prolink nebyl prestoze je to tak uvedeno na dokladu, ale muselo by na nem byt uvedeny odpovidajici seriovy cislo - pak bys to moh uhadat ze ti dali jinou znacku, ale to chce asi stahnout bios z te karty a kouknout do nej, jestli to tam nekde neni.
    Ono ani na záručáku není uvedeno sériové číslo karty. Je tam jenom jejich číslo sestavy, jako počítače takového a pod timhle číslem budou ASI mít ve své databázi doplňující informace o produktech, ASI. Po novým roce tam na ně vyrazim
    Již velmi letitý stroj...

  12. #12
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    Takzepo dukladnem zkoumani webu prolink jsem zjistil ze ti zmrdi neoznacuji poradne karty 128/64 128 je MVGA-NVG34A a 64 MVGA-NVG34AL. Rozdil je i v rozlozeni kondenzatoru a malinko jiny chladic. Na co by to slo zahrat je ze karta neni od prolink ale od nekoho jineho ze prolink dela zlute. Navic pokud ti nekdo tvrdi ze nedela tak ho odkaz sem a je to. Jinak poplatku za reklamaci se neboj protoze ty nereklamujes funkcni zbozi jako vadne ale nespravne zbozi coz neni reklamace jako takova. Jinak muzes se v plzni obratit na COI a snad se neco pohne. Pokud to neni nejaky super velky prodejce tam se ti to muze podarit.

    PS: V posledni m linku je MSI v nezvykle zelene.
    PPS: FX5200 128TD je jasne MSI protoze TD TDR atd jsou typicke poisovace MSI


    http://www.prolink.com.tw/2003/engli...efx%205200.htm
    http://www.prolink.com.tw/english/pr...-DVI-64bit.htm
    http://www.msicomputer.com/product/p...D128&class=vga
    JJ díky, prodejce si není jist zbožím jestli se takové vyrábí, kdž ho má v ceníku jinak já tedy tu kartu z PC vyndam a zkusím vám jí vyfotit. Ohledně ČOI, pokud to bude opravdu Prolink tak je to v háji, protože nikde nemam důkaz že jsem chtěl 128-bitovou
    Již velmi letitý stroj...

  13. #13
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    272

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    PPS: FX5200 128TD je jasne MSI protoze TD TDR atd jsou typicke poisovace MSI
    typicke pro MSI to je, ale ne jen MSi to pouziva.. je to totiz velmi jednoduche oznaceni konektoru ktere karta ma... T=TVOut, D=DVI
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  14. #14
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní Fotky mojí FX5200

    Jenom upozorňuju že jsou trochu větší, fotil jsem je na 4Mpix:
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_1.JPG
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_2.JPG
    Již velmi letitý stroj...

  15. #15

    Standardní Re: Fotky mojí FX5200

    Citace Původně odeslal Ondratel
    Jenom upozorňuju že jsou trochu větší, fotil jsem je na 4Mpix:
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_1.JPG
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_2.JPG
    Ten druhy odkaz nefunguje.
    MB Epox 9NDA3+, CPU A64 3200+@?GHz, RAM 2x512MB A-DATA DDR566, VGA Sapphire Toxic RX800PRO@XT, Audio Audigy 2, HDD WD Raptor 74GB & Hitachi 7k250 160GB, DVD Pioneer DVR-108, Case YY-5601 + LCPower 550W, Cooling Water, Monitor Hercules 920PRO DVI, My OC Gallery

  16. #16
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    272

    Standardní Re: Fotky mojí FX5200

    Citace Původně odeslal Ondratel
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_2.JPG
    pozadovany soubor neexistuje....

    ale ta prvni fotka... to je celej microstar
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  17. #17
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní Re: Fotky mojí FX5200

    Citace Původně odeslal Jiri Drak
    Citace Původně odeslal Ondratel
    Jenom upozorňuju že jsou trochu větší, fotil jsem je na 4Mpix:
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_1.JPG
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_2.JPG
    Ten druhy odkaz nefunguje.
    Ale funguje jenom to asi nebylo uploadlý
    Již velmi letitý stroj...

  18. #18
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní Re: Fotky mojí FX5200

    Citace Původně odeslal Warlord
    Citace Původně odeslal Ondratel
    http://www.sweb.cz/scanweb/fx5200_2.JPG
    pozadovany soubor neexistuje....

    ale ta prvni fotka... to je celej microstar
    Musíte mít chvilku strpení GPRS sux
    Již velmi letitý stroj...

  19. #19
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    272

    Standardní

    neda se to identifikovat, nikde nic... vypada to jak referencni kousek.. je tam jen logo nvidia

    jediny voditko je to seriove cislo...
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  20. #20
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    272

    Standardní

    mam to! je to MSI!!!

    na tve prvni fotce v pravem hornim rohu je cislo revize a model 8911 a hele co sem nasel na webu MSI >>

    http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=444
    (MS-8911)

    EDIT: taky se z toho webu da pochopit, ze model 8911 je 64bit a 8907 je 128bit, bohuzel to tam ale neni nikde napsany, teda sem si toho alespon nevsiml
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  21. #21
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Warlord
    mam to! je to MSI!!!

    na tve prvni fotce v pravem hornim rohu je cislo revize a model 8911 a hele co sem nasel na webu MSI >>

    http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=444
    (MS-8911)

    EDIT: taky se z toho webu da pochopit, ze model 8911 je 64bit a 8907 je 128bit, bohuzel to tam ale neni nikde napsany, teda sem si toho alespon nevsiml
    No ale ta 8907 vypadá jinak a ta 8970 má osm čipů! Zajímavé, nechcete tu mojí někdo, je to určitě nějakej prototyp do sbírky
    Již velmi letitý stroj...

  22. #22
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    No tento týden tam zkusim vyrazit, ale mam dojem že je to marný a ještě dostanu pokutu 300 Kč
    Již velmi letitý stroj...

  23. #23

    Standardní

    Te pokuty se neboj neni opravnena!! Jinak preci musis mit zakazh´kovy list ne?? Zvlast pokud ti to skladali jako sestavu.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  24. #24
    Junior Member Avatar uživatele Ondratel
    Založen
    08.12.2004
    Bydliště
    Plzeňsko
    Věk
    36
    Příspěvky
    95
    Vliv
    236

    Standardní

    Citace Původně odeslal Geeker
    Te pokuty se neboj neni opravnena!! Jinak preci musis mit zakazh´kovy list ne?? Zvlast pokud ti to skladali jako sestavu.
    He Mam jenom Paragon a záruční list
    Již velmi letitý stroj...

  25. #25

    Standardní

    podla mna sa pokuty neboj, proste mu vynadaj(nepouzivej sprosta slova) a mu povedz ze mu nic nebudes platit, ze si bol oklamany, ze nanich poslel COI a ze sa to bude riesit.
    --- ---

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •