Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 31

Téma: WindowsXP nebo Windows98SE!!!

  1. #1

    Standardní WindowsXP nebo Windows98SE!!!

    Upgradoval jsem si komp a chtěl bych si dát novej system.Slyšel jsem ale že WindowsXp jsou pomalejší než win98se tedy myslím ve hrách.Poraďte jakej si tam mám dát abych z toho dostal maximum výkonu?CPU ATHLON XP 2000+,chipset nforce2 400 ultra,512MB RAM,GK FX 5200 128bit 128mb.Chtěl bych už WinXP.

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    278

    Standardní Re: WindowsXP nebo Windows98SE!!!

    Jedine XP.

    98 by byy na tuto sestavu krajni nesmysl. Ony by z ni prave nic nevytahly.
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  3. #3

    Standardní

    jedine w2000
    mno, ale ty v nabidce nemas, takze wXP. ale budes muset vypnout veskery okrasny ptakoviny, aby ti nezraly vykon grafiky, kteryho zrovna na rozdavani nemas... ( noflame, jen konstatuji )

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele jaluvkap
    Založen
    23.10.2002
    Bydliště
    Koprivnice
    Věk
    40
    Příspěvky
    851
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    jedine w2000
    mno, ale ty v nabidce nemas, takze wXP. ale budes muset vypnout veskery okrasny ptakoviny, aby ti nezraly vykon grafiky, kteryho zrovna na rozdavani nemas... ( noflame, jen konstatuji )
    co se tyce vykonu grafiky .... myslim, ze ji fx5200 ma dostatecny vykon ve 2d ... kdybys napsal neco jako, ze to bude zrat vic pameti apod., tak to jo, ale s tou grafarnou
    HOME 1 : WINDOWS 7 - ASUS P5Q-E - E2160@default - 4GB A-Data DDR2 800EE - Noctua NH-U12P - MSI HD5870 1GB@default - WD5000AAKS - WD 3200AAKS - WD 10EADS - WD 15EADS - Samsung 2.5" 320GB USB - Samsung 183L - HP LP2465 - Delta 700W from HP - 2xNF-P12 - Chieftec WH-02B-B-OP
    HOME 2 : Windows XP - Asus K8V-XE - A64 3000+@250*10/1.42V - Corsair Value 1024MB 2.5/3/3/6 333MHz - Samsung SP1614N - Toshiba M1712 - Diamondtron AOC 7A+ - Modecom Feel-V

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal jaluvkap
    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    jedine w2000
    mno, ale ty v nabidce nemas, takze wXP. ale budes muset vypnout veskery okrasny ptakoviny, aby ti nezraly vykon grafiky, kteryho zrovna na rozdavani nemas... ( noflame, jen konstatuji )
    co se tyce vykonu grafiky .... myslim, ze ji fx5200 ma dostatecny vykon ve 2d ... kdybys napsal neco jako, ze to bude zrat vic pameti apod., tak to jo, ale s tou grafarnou ???
    mno vic pameti - to je samozrejmy, ze s okrasama serou vic...
    myslim, ze 5k2 ma opravdu "jen" dostatecny vykon ( i ve 2d ), tak proc to jeste orezavat??

  6. #6

    Standardní

    urcite wXP
    i3-2120 + intel Deer Flat (P67) + 8 GB DDR3 1333 + Radeon HD 6850 + Crucial M4 + WDC WD5002ABYS + Seasonic G-550 + Redstar U-703; w7 Pro x64
    CS:S, CATIA V5, PRO/E

  7. #7

    Standardní

    tiež si nemyslím že GeForce FX5200 by bolo niečo pomalé, ide hlavne o ramku, treba mať aspoň 256 MB a samozrejme jedine WinXP
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    tiež si nemyslím že GeForce FX5200 by bolo niečo pomalé, ide hlavne o ramku, treba mať aspoň 256 MB a samozrejme jedine WinXP
    sak napisal, ze ma 512MB RAM, tak neviem co riesis a co sa tyka tej grafiky tak v 3D je zalostne slaba
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  9. #9

    Standardní

    veď to, keď má 512, tak no problem, a neviem, mne ide XP so všetkými haluzami pekne na moje starej Voodoo3, GeForce FX určite nie je slabšia
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    veď to, keď má 512, tak no problem, a neviem, mne ide XP so všetkými haluzami pekne na moje starej Voodoo3, GeForce FX určite nie je slabšia ;D
    a to na te wudyne mas vsechny ty graficky features z wxp zapnuty?? neverim tomu.

  11. #11

    Standardní

    ako ti to mám dokázať? mám 8 MB videoram, momentálne len rozlíšenie 1280x1024/32bit a všetko zapnuté, až prídem domov, tak ti sem môžem hodiť screenshot
    občas to trochu spomaľuje, ale ako som upgradoval z 256 na 384 MB RAM, ide to perfektne.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    ako ti to mám dokázať? mám 8 MB videoram, momentálne len rozlíšenie 1280x1024/32bit a všetko zapnuté, až prídem domov, tak ti sem môžem hodiť screenshot :!:
    občas to trochu spomaľuje, ale ako som upgradoval z 256 na 384 MB RAM, ide to perfektne.
    mno screenshot... to je jediny, co na tej wodyne vidis, ne?? just joke, ;-)
    a vazne jde vsechno v poho??

  13. #13

    Standardní

    už x-krát som uvažoval, že si to všetko dám preč, ale to by som potom mohol mať aj Win2k alebo WinME. zvykol som si na to a inak nevidím problém, grafika funguje normálne, občas čakám trochu dlhšie na otvorenie okna, keď mi beží veľa vecí, ale to je aj rýchlosťou procáku a ramky, problém žiadny, stabilita výborná, filmy stíhajú atď...
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  14. #14

    Standardní

    v tom pripade beru zpet, co sem rekl... zrejmne i ta wudyna staci, tak bude stacit i 5k2 hmm, ale pro jistotu bych ty ptakovinky stejne vypnul ( me se ani nebili, ale to uz je OT )
    kazdopadne neco na jadre NT ( tzn wXP )

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    Citace Původně odeslal Wizzard
    veď to, keď má 512, tak no problem, a neviem, mne ide XP so všetkými haluzami pekne na moje starej Voodoo3, GeForce FX určite nie je slabšia
    a to na te wudyne mas vsechny ty graficky features z wxp zapnuty?? neverim tomu.
    Jo chapce, je to tak. Ja jsem na sve stare dobre STB Velocity 100 (chip Voodoo3 - 8MB SGRAM) take jel XP s haluzemi akcelerovane.

    Kdyz se nad tim zamyslis, tak ty haluze neni nic jineho nez akcelerovane 2D, takze nic extra... Dokonce na moji S3 Virge 2MB to jede akcelerovane - i kdyz tady musim rict, ze ne dokonale. Pocitove je videt, ze je to o neco pomalejsi. Ale to ja asi tim, ze ta S3 neakceleruje ve 2D vse.

    Podivej se do SisoftSandra 2003 (2002?) - Video System Information - v dolni casti mas seznam veci, ktere karta/ovladac umi akcelerovat.

  16. #16

    Standardní

    huh, ja videl wxp mimo moji sestavy na durexu 800, 256ram a gf2 mx 200 a to byl teda znacny hnus :(
    z toho vychazela i moje rada, nedelam si patent na rozum :)

  17. #17

    Standardní

    je to možné? že by GeForce mal nižší výkon v 2D ako klasika Voodoo3? čo sa týka farieb, nVidiáce karty ich majú horšie ako Voodoo, no flame.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Lord Owl
    Založen
    03.09.2003
    Bydliště
    Vepřov (přehažte písmena)
    Příspěvky
    627
    Vliv
    259

    Standardní

    Vše nasvědčuje pro XP.
    Ale dej si majzla. Jestli paříš starší gamesky náchylný na DirectX třeba 7.0 ,tak jdeš s XPéčkama do kytek.

    V takovém případě si zaveď dva systémy, aby ses kvůli Billovy nemusel omezovat.
    Core Duo2 2,66Ghz, 2048 DDR2-dual Kingmax, 320 Gb WDG RE2 SataII(16Mb cache),GeForce 7950GT 512 MB PCIe, NEC AD-7173A,DVD-RW/TOSHIBA SD-M2012,DVD, siť int. Realtek, mb-MSI P35 Neo2-FiR,int.Realtek HD Audio, mon. NOKIA 446 Pro.

  19. #19

    Standardní

    nevidel som ešte hru, ktorá by sa neuspokojila s novším DirectX, ako bolo pre ňu určené
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  20. #20
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    nevidel som ešte hru, ktorá by sa neuspokojila s novším DirectX, ako bolo pre ňu určené
    To ja jo, nektery starsi gamesy jeste pod DX8 jely, ale jakmile bylo DX9, tak sli do kopru. Chybej tam totiz nejaky soucasti. Pokud byly DX9 instaleny jako update, vetsinou tam ty soucasti zustanou a facha to, ale paac sou DX9 uz soucasti XP, tak tam ty starsi veci nejsou = starsi gamesy (ne vsechny, ale nektery) pod nima proste nepudou.

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Citace Původně odeslal Wizzard
    nevidel som ešte hru, ktorá by sa neuspokojila s novším DirectX, ako bolo pre ňu určené :o
    To ja jo, nektery starsi gamesy jeste pod DX8 jely, ale jakmile bylo DX9, tak sli do kopru. Chybej tam totiz nejaky soucasti. Pokud byly DX9 instaleny jako update, vetsinou tam ty soucasti zustanou a facha to, ale paac sou DX9 uz soucasti XP, tak tam ty starsi veci nejsou = starsi gamesy (ne vsechny, ale nektery) pod nima proste nepudou.
    zil sem v domeni, ze v xp sou dx 8.1, ne? ale mozna se pletu, videl sem je pouze z rychliku, a stacilo ;)

  22. #22
    Senior Member Avatar uživatele Lord Owl
    Založen
    03.09.2003
    Bydliště
    Vepřov (přehažte písmena)
    Příspěvky
    627
    Vliv
    259

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    nevidel som ešte hru, ktorá by sa neuspokojila s novším DirectX, ako bolo pre ňu určené
    Mrkni třeba na Might and Magic 7.
    Když to rozjedeš pod XP, budeš dobrej.
    Vůbec ty hry od 3DO, chtěli vždycky driveryX 7.0 a ne vyšší.
    Core Duo2 2,66Ghz, 2048 DDR2-dual Kingmax, 320 Gb WDG RE2 SataII(16Mb cache),GeForce 7950GT 512 MB PCIe, NEC AD-7173A,DVD-RW/TOSHIBA SD-M2012,DVD, siť int. Realtek, mb-MSI P35 Neo2-FiR,int.Realtek HD Audio, mon. NOKIA 446 Pro.

  23. #23
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    zil sem v domeni, ze v xp sou dx 8.1, ne? ale mozna se pletu, videl sem je pouze z rychliku, a stacilo
    V puvodnich jo, with SP1 uz sou tusim DX9, ale nikdo neni neomylnej, takze mozna kecam .

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    zil sem v domeni, ze v xp sou dx 8.1, ne? ale mozna se pletu, videl sem je pouze z rychliku, a stacilo ;)
    V puvodnich jo, with SP1 uz sou tusim DX9, ale nikdo neni neomylnej, takze mozna kecam . 8-)
    tak k SP1 sem uz nedosel, takze nevim. ale s trochu logiky bych souhlasil. vyslo to v podobnym case :)

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wizzard
    je to možné? že by GeForce mal nižší výkon v 2D ako klasika Voodoo3? čo sa týka farieb, nVidiáce karty ich majú horšie ako Voodoo, no flame.
    Nevim jak v tomhle pripade, ale rozhodne ma Geforce MX440 daleko nizsi 2D vykon, nez obycejnej starej Radeon SDR.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •