Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Potrebuji naucit XP-Home sdilet stejne jako Win98

  1. #1

    Standardní Potrebuji naucit XP-Home sdilet stejne jako Win98

    Potreboval bych nejak nakonfigurovat, aby XP Home umely sdilet disky v siti stejne, jako tomu bylo u Win98.

    Tzn:

    1) sdilet cely disk jako C$ /XP mi to nedovoli/
    2) moznost zadat heslo pro sdileny prostredek
    3) je jedno, jaky uzivatel se pripojuje, musi ale znat heslo k sdilenemu prostredku.

    Muzu sice sdilet C jako treba DiskC$, ale nikde nemohu priradit heslo /asi je to tim, ze mam definovaneho jen jednoho uzivatele/.

    Abych se z jineho PC z Win98 hlasil do site jako nejaky uzivatel, to mi nevyhovuje...

    Pujde to nejak ?

  2. #2

    Standardní

    Kdybys mel XPpro, tak bys spustil gpedit.msc a v mistnich zasadach zabezpeceni povolil ucet Guest pro sitove pripojovani. V home nevim. Ale asi tam bude taky nakej ucet guest v uziv. uctech. Tak ho povol.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  3. #3

    Standardní

    To sice muzu, ale tim nic neziskam. Pri sdileni adresare nebo disku stejne nemohu nastavit heslo, tzn, mna disk pak muze kazdy

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal ms
    To sice muzu, ale tim nic neziskam. Pri sdileni adresare nebo disku stejne nemohu nastavit heslo, tzn, mna disk pak muze kazdy
    Imho to nejde, jedine pres PRO.

  5. #5

    Standardní

    Ale pres PRO to zase chce pokazde, abych byl napr. pres W98 v siti pripojen jako nejaky uzivatel a to uz je zase o nicem.

    Je tedy mozne, abych z libovolneho PC, ktere je v siti, se pripojil k disku na WinXP Pro a chtelo to po mne jen heslo ?

  6. #6

    Standardní

    Kdysi jsem nekde cetl, ze upravami registru se da z Home udelat castecne Proff.

    Potreboval bych alespon moznost zobrazeni volby "Jednoduche sdileni".

    Na PC s Home neni mozne udelat sdileni cehokoliv s heslem, zejmena treba C$. Pise to, ze uz je to vytvoreno, ale z jinych XP Prof se na to nemohu dostat, i kdys se chci pripojit jako administrator a heslo mam jako admin na prislusnem PC.

    Opacne to jde ( z Home na Pro )

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •