Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Linux a literatura

  1. #1
    Member Avatar uživatele killerGBU
    Založen
    26.10.2004
    Bydliště
    Praha 9 - Hloubětín
    Příspěvky
    159
    Vliv
    239

    Standardní Linux a literatura

    mám v úmyslu zakoupit nějakou knihu (v češtině) o Linuxu, od úplných začátků k pokročilým. Nějakou srozumitelnou formou. Mám stažený a naistaloaný Mandrake 10.1, orientace je srozumitelná, všechno co jde "odklikat" s tím nemám problém, ale nevím jak něco naistalovat (balíčky jsou v pohodě) ze zdrojáků. atd
    Taky jsem se dočetl, že instalovat ovl. ke grafice (ATi) musím instalovat bez grafického rozhraní.

    to jsem nějka odbočil
    zkrátka má tohle smysl http://vltava.cz/store/GoodsDetail.a...sID=SE00666246

    kdyžtak doporučte nějako lepší
    díky

  2. #2

    Standardní

    IMHO sou knizky na nic
    stahni si zadarmo LDP (jestli se zeptas "kde?" tak ses mrtvej muz )
    a btw stejne se nejvic naucis z internetu, kterej budes hodne potrebovat... google.com, linuxquestions.org a forums.gentoo.org

    ohledne instalace ze zdrojaku je tu jeden DULEZITY thread staci se umet divat
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  3. #3
    Member
    Založen
    27.10.2002
    Bydliště
    Mn. Hradiste/Pce
    Příspěvky
    381
    Vliv
    266

    Standardní

    Sezen si Prechazime na Linux od Vilema Vychodila nebo Linux pro uzivatele windous od ted nevim je tam toho pro zacatek dost stim LDP nevim nejake pasaze jsou pro zacatek zbytecne ale stahnout to muzes

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    IMHO sou knizky na nic
    stahni si zadarmo LDP (jestli se zeptas "kde?" tak ses mrtvej muz )
    a btw stejne se nejvic naucis z internetu, kterej budes hodne potrebovat... google.com, linuxquestions.org a forums.gentoo.org

    ohledne instalace ze zdrojaku je tu jeden DULEZITY thread staci se umet divat
    No ja myslim, ze knizky jsou dobre hlavne na zacatek, kdyz clovek o systemu nic nevi, pekne tam vysvetli zaklady jako man,cd,cp apod.. Ale na tohle vse a jeste mnohem a mnohe a mnohem vice postaci Linux Dokumentacni Projekt. Je to fakt super kniha, vubec mi nevadilo kdyby byla jeste rozsahlejsi

    Ono je tezke pouzivat google, man a ... kdyz je clovek zvykli z win! Proste rekl bych ze nejvetsi rozdil win a lin je prave to naucit se pouzivat dokumentaci.. coz se koneckoncu hoodne hodi i v beznem zivote!

    BTW: tohle si nespojujte nijak s moji osobnosti

  5. #5

    Standardní Re: Linux a literatura

    Citace Původně odeslal killerGBU
    mám v úmyslu zakoupit nějakou knihu (v češtině) o Linuxu, od úplných začátků k pokročilým. Nějakou srozumitelnou formou. Mám stažený a naistaloaný Mandrake 10.1, orientace je srozumitelná, všechno co jde "odklikat" s tím nemám problém, ale nevím jak něco naistalovat (balíčky jsou v pohodě) ze zdrojáků. atd
    kdyžtak doporučte nějako lepší
    díky
    No zkus tenhle link, http://www.linuxzone.cz/files/mission.pdf, jinak doporucuju vsem zacatecnikum LINUX prirucka ceskeho uzivatele od Vilema vychodila.IMHO nejlepsi knizka pro novy uzivatele.
    ITF FreeNet Liberec

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal Wohmatak
    IMHO sou knizky na nic
    stahni si zadarmo LDP (jestli se zeptas "kde?" tak ses mrtvej muz )
    a btw stejne se nejvic naucis z internetu, kterej budes hodne potrebovat... google.com, linuxquestions.org a forums.gentoo.org

    ohledne instalace ze zdrojaku je tu jeden DULEZITY thread staci se umet divat
    No ja myslim, ze knizky jsou dobre hlavne na zacatek, kdyz clovek o systemu nic nevi, pekne tam vysvetli zaklady jako man,cd,cp apod.. Ale na tohle vse a jeste mnohem a mnohe a mnohem vice postaci Linux Dokumentacni Projekt. Je to fakt super kniha, vubec mi nevadilo kdyby byla jeste rozsahlejsi

    Ono je tezke pouzivat google, man a ... kdyz je clovek zvykli z win! Proste rekl bych ze nejvetsi rozdil win a lin je prave to naucit se pouzivat dokumentaci.. coz se koneckoncu hoodne hodi i v beznem zivote!

    BTW: tohle si nespojujte nijak s moji osobnosti
    Myslis ze ja sem nijak nezacinal? naopak, ja zacinal kdyz pevny pripojeni v Cechach bylo hodne peknym a hodne nerealnym snem... Je fakt ze aspon zakladni prikazy je fajn si nekde precist, ale takovych stranek je dnes fura... staci zadat do googlu uplne infantilni frazi
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    Citace Původně odeslal Dominator
    Citace Původně odeslal Wohmatak
    IMHO sou knizky na nic
    stahni si zadarmo LDP (jestli se zeptas "kde?" tak ses mrtvej muz )
    a btw stejne se nejvic naucis z internetu, kterej budes hodne potrebovat... google.com, linuxquestions.org a forums.gentoo.org

    ohledne instalace ze zdrojaku je tu jeden DULEZITY thread staci se umet divat
    No ja myslim, ze knizky jsou dobre hlavne na zacatek, kdyz clovek o systemu nic nevi, pekne tam vysvetli zaklady jako man,cd,cp apod.. Ale na tohle vse a jeste mnohem a mnohe a mnohem vice postaci Linux Dokumentacni Projekt. Je to fakt super kniha, vubec mi nevadilo kdyby byla jeste rozsahlejsi

    Ono je tezke pouzivat google, man a ... kdyz je clovek zvykli z win! Proste rekl bych ze nejvetsi rozdil win a lin je prave to naucit se pouzivat dokumentaci.. coz se koneckoncu hoodne hodi i v beznem zivote!

    BTW: tohle si nespojujte nijak s moji osobnosti
    Myslis ze ja sem nijak nezacinal? naopak, ja zacinal kdyz pevny pripojeni v Cechach bylo hodne peknym a hodne nerealnym snem... Je fakt ze aspon zakladni prikazy je fajn si nekde precist, ale takovych stranek je dnes fura... staci zadat do googlu uplne infantilni frazi
    Jo jo, to si snad ani nedokazu predstavit Jinak myslim, ze ty jsi taky pamatujes kdyz jsem ja zacinal a chtel jsem kopirovat slozku pres cp... a nevedel jsem ja Jo to jsem fakt perlil

  8. #8

    Standardní

    Pekna knizka je Rozumíme Unixu.
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    275

    Standardní

    IMHO nejlepsi kniha je www.google.com
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    IMHO nejlepsi kniha je www.google.com
    On uz je google i v knizni podobe to musi bejt ale stranek

  11. #11
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    262

    Standardní

    Ja budem opakovat len to co tu napisali predo mnou. Knizka je naozaj iba pre takeho cloveka, ktory z linuxom pracovat nebude, len si chce nieco precitat. Pri realnej praci musis riesit vzdy nejake problemy a tie sa lisia kazdou verziou a distribuciou... takze hlavne google, abclinuxu.cz a mozog!
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal FBI
    Ja budem opakovat len to co tu napisali predo mnou. Knizka je naozaj iba pre takeho cloveka, ktory z linuxom pracovat nebude, len si chce nieco precitat. Pri realnej praci musis riesit vzdy nejake problemy a tie sa lisia kazdou verziou a distribuciou... takze hlavne google, abclinuxu.cz a mozog!
    Nesouhlasim, asi si nemel moznost se setkat s dobrou knizkou. Kniha ti nema resit prusvih, ale pripravit te na nasazeni
    A treba na zachode Googla nemam .
    ITF FreeNet Liberec

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •