Výsledky hlasování: Jaký používáte při focení filtry ?

Hlasující
1297. Nemůžete hlasovat
  • polarizační

    13 1,00%
  • UV

    7 0,54%
  • infra

    0 0%
  • šedý

    1 0,08%
  • jiný

    0 0%
  • žádný

    3 0,23%
  • více najednou

    5 0,39%
  • 1 268 97,76%
Stránka 4 z 9 PrvníPrvní 12345678 ... PosledníPoslední
Výsledky 76 až 100 z 216

Téma: základní použití filtrů pro DF

  1. #76
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    358

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal mig
    Promin, ze dycham... ale uvedom si, ze filtr ti prida detail, ktery v PC na obycejne fotce (bez filtru) ani nemusi byt a nemusis to z ni ani vytahnout, protoze tam ta informace proste neni.
    To sice možná jo, ale to se určitě netýká všech šedých ani různě barevných filtrů, že?
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  2. #77

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    mig: Na tom už jsme se shodli. Některé efekty softwarově nahradit lze, některé ne. Preferovat jedno řešení řešení před druhým není ani chyba, ani něco špatného, takže nemá valný smysl flamovat, jestli je lepší to či ono. Jsou to dva různé, ale rovnoceené přístupy a mnoho uznávaných fotografů inklinuje k jednomu, mnoho k druhému a mnoho z nich kombinuje obojí.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #78

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Darth Maul
    To sice možná jo, ale to se určitě netýká všech šedých ani různě barevných filtrů, že?
    Nechci flame , ale sedy filtr je treba nenahraditelny pro dlouhe casy a linear gradient sedy treba na zacloneni mraku, aby se zbytek snimku nepodexponoval...
    case 3R System HT-1100, AMD64 3000+, MSI K8N (pasiv), ATI X600 (pasiv).

  4. #79

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    ma nekdo nejaky zkusenosti s filtrama znacky Sigma? puvodne jsem chtel na zacatek Soligor vzhledem k tomu, ze jsem fotograf zacatecnik, ale ten bych musel objednavat a uz bych to nestihl. Sigma je stejny cenovy segment, tak jak je na tom s kvalitou? pripadne vi nekdo,kde v Brne koupit Soligor? pripadne vyplati se mi na Panasonic DMC-FZ30 porizovat treba B+W pripadne HOYA?

    Elnath : HP Compaq 2510p | Intel Core2 Duo U7600 (@1.2GHz) | Micron 4GB DDR2 667MHz CL5 (@533MHz CL4) | Intel GMA X3100 | RunCore Pro IV 128GB PATA Zif SSD | Matshita UJ-842S | Analog Devices AD1981HD | Intel 82566MM 1Gb | Intel Wireless WiFi Link 4965AGN | Broadcom BT 2.0 | Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000 : Windows 8

  5. #80

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Určitě se ti na FZ30 vyplatí kvalitní filtr. Hoya jsou fajn, ale pokud nejde o "lepší verzi", ale jen základní modely bez antireflexních vrstev, tak ti třeba Marumi za nižší cenu nabídne prakticky totéž (dokonce i ty objímky vypadají občas identicky ). Každopádně kdybys měl možnost (přes někoho) nakupovat na ebayi, tak ber Hoyu - dají se tam sehnat velmi levně a je to záruka určitý kvality. Jediný, co mě na Hoye štve jsou ty objímky, u některých filtrů je při šroubování znát, že ten závit není ideálně přesný... jsou prostě tenký a z měkkýho materiálu (nějaká hliníková slitina), ale to je stejný u většiny výrobců. Třeba Tiffeny mají taky objímky z hliníku, ale jsou o dost masivnější (bohužel zas Tiffen nenabízí filtry s anti-reflexní vrstvou). Takže pokud chceš kombinaci antireflexní vrstvy + kvalitní objímky, tak není jiný zbytí, než připlatit za B+W.

    A určitě bych ti doporučil rovnou kupovat kvalitní filtr, protože pokud si koupíš něco levnýho s nižší kvalitou, tak nakonec sám uznáš, že to není to, co sis představoval a stejně ho zahodíš a koupíš si nakonec i ten lepší.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #81

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Sigmy EX lidé dost chválí, ale osobně jsem je nikdy nezkoušel.

    no-X radí dobře (co se týče objímek, tak bych řekl, že Marumi je má spíš lepší než Hoya), nejlepší value for money jsou imho řady WPC a DHG od Marumi, bohužel nepíšeš, jaký chceš filtr, takže těžko pokračovat konkrétněji. Soligor bych nekoupil.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #82

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    re jan555: jsem to ale trouba! sorac. jedna se o polarizacni filtr. jak jsem o nem furt uvazoval, tak uz mi to prislo jako naprosta samozrejmost a zapomnel jsem to tam dopsat

    jinak podle toho co jsem cetl, tak jsem si vybral tady tento kousek od B+W: "55 mm - B+W Pol Cirkular NC 55 mm Slim". nicmene pokud byste mi treba spis doporucili "Sigma Wide MC EX cirkulár-pol. 55mm", tak se klidne necham presvedcit. proste jdu do mnou nikdy drive neprozkoumane oblasti a jeste ke vsemu specham, protoze v utery odlitam do Turecka a uz bych to tam chtel vyzkouset. a nebranim se ani Marumi, ale tu netusim kde v Brne koupit

    Elnath : HP Compaq 2510p | Intel Core2 Duo U7600 (@1.2GHz) | Micron 4GB DDR2 667MHz CL5 (@533MHz CL4) | Intel GMA X3100 | RunCore Pro IV 128GB PATA Zif SSD | Matshita UJ-842S | Analog Devices AD1981HD | Intel 82566MM 1Gb | Intel Wireless WiFi Link 4965AGN | Broadcom BT 2.0 | Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000 : Windows 8

  8. #83

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Nepotřebuješ slim, od B+W je lepší koupit MRC verzi, zmíněná Sigma má dobré reference, dobrý a za dobrou cenu je Marumi DHG (ten je slim defaultně). Dál už je to na Tobě
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  9. #84

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal jan555
    Nepotřebuješ slim, od B+W je lepší koupit MRC verzi, zmíněná Sigma má dobré reference, dobrý a za dobrou cenu je Marumi DHG (ten je slim defaultně). Dál už je to na Tobě
    no jo, jenze MRC stoji o litr vic a tolik uz investovat proste nechci
    a v nabidce foshfoto (www.fosh.cz), kde jsem chtel ten B+W kupovat nemaji ten stejnej neSlim, takze v tom mam smulu. je v Slim a neSlim nejakej zasadni rozdil?
    jestli myslis, ze zminena Sigma je lepsi nez ten neMRC B+W, tak pujdu do Sigmy. pro zacatek mi bude urcite stacit

    Elnath : HP Compaq 2510p | Intel Core2 Duo U7600 (@1.2GHz) | Micron 4GB DDR2 667MHz CL5 (@533MHz CL4) | Intel GMA X3100 | RunCore Pro IV 128GB PATA Zif SSD | Matshita UJ-842S | Analog Devices AD1981HD | Intel 82566MM 1Gb | Intel Wireless WiFi Link 4965AGN | Broadcom BT 2.0 | Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000 : Windows 8

  10. #85

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Nevím, kolik stojí ta Sigma, Marumi DHG je ověřená volba s výborným poměrem cena/výkon.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  11. #86

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Zdravicko,
    tak se mi tedka postestilo k penezikum a kam jinam je asi vrazit nez do fototechniky Chci si koupit nejake filtry, rozhodne prechodak (uz nechci 1 hod vytahovat mraky pres PS a potom potlacovat sum atd) a CPL. Co se prechodaku tyce je pro me asi jasna volba Cookin, protoze pokud vim, tak se da nastavovat v jake vysce ten prechod bude - tedy hybat s horizontem.

    1. Nemam v Cookinech vubec jasno, nikdy jsem to poradne ani nevidel, tedy pokud to ma nejake nevyhody sem s nimy.


    Pokud jsem to dobre pochopil, tak potrebuji
    + COKIN P458 Adapter 58 mm
    + COKIN B 081B COKIN B 081B - držák filtrů s knihou P250 + (krytka P252 v ceně 99,- Kč ZDARMA)
    + filtr

    Tohle mi je jeste jasne, ale tedka jaky vybrat prechodak?
    jako prvni do oka mi padl:
    COKIN P121 - gradual šedý G2
    Tedy s prechodem od pulky s do ND8, otazkou je jestli ND8 neni to moc? Opravdu vubec nedokazu odhadnout. Nebylo by lepsi stredni ND4?

    Dale jsem si rikal a co COKIN P121F - gradual šedý G2 full - plný, coz je to same jako predtim, jenom je prechod od spoda az nahoru, k cemu ten se hodi lepe?

    A dale jake mam dalsi moznosti u sedych prechodaku?


    A dale vyplati se nejake prislusenstvi? Nevim, kdyz je ostre slunce, tak aby kdyz na filtr sviti z vrchu aby to nejak nahaluzilo, je to precejenom sklo, ze? Tedy vlastne cookiny jsou z plastu, nebo jak to je? Nekde jsem slysel ze jsou i dost mekke nachylne na poskrabani, je to fakt?
    Treba tohle vyplati se?
    COKIN P255 - Modular Hood - sluneční clona

    Je strandardne k Cookinu nejake poudro na filtr a vlastne i na prislusenstvi?

    =============================
    No a nakonec chci kupovat CPL, ale na Cookin je moc drahe, tak bych koupil Marumi a tak jsem se chtel zeptat:
    Sel by od objimiky Marumi nasroubovat system Cookin? Vim, ze u CPL se s tim bude hodne spatne pracovat, ale tak jestli to proste jde, asi to moc kombinovat stejnak nebudu.
    A pak ma Marumi DHG verze vnitrni zavit? Zda se mi nejak az moc slim, o non DHG verzi asi nema moc cenu uvazovat, ze?
    MARUMI C-PL filtr 58mm DHG digital
    MARUMI C-PL filtr 58mm

    Predem moc diky za odpovedi a docela to specha

  12. #87

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    hmm.. no tedka ctu ze ty Cookiny pry pekne tahaji do ruznych barev a nejsou sede, coz je u prechodaku docela problem viz http://forum.fotografovani.cz/read.php?43,1712814 Ale rikam si prechod vypada furt stejne, tak si kdyztak do PS udelat stalou masku v ktere bych akorat porovnal barvy a melo by to byt, OK ne? Ale je to takovy jako na hov..no.

    Dost uvazuju, ze bych koupil nejake prechodaky od Lee dalo by se objednat odsud - Teamworkphoto, Formatt/Hitech(jedna firma ci to same?) - pry se tam daji objednat posta 3 libry. Presne jsem jeste nenasel ceny, ale nevychazi to asi tak draho, ale nevim takhle neco objednavat z UK do toho se mi moc nechce, mozna nejaka skupinovka by byla fajn. Ty filtry (ted nevim presne ktere) se pry daji dat do Cookin objimek, takze to no-problem.

  13. #88

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Cokin spíš nedoporučuji. Ano, jako jeden z mála umožňuje posun roviny (velká výhoda u přechoďáků), ale také jsou ty filtry opticky nekvalitní, nemají anti-reflexy, snadno se poškrábou/poškodí.

    K dotazům:
    - Cokiny jsou plastové, skleněné kompatibilní filtry jsou dost drahé
    - standardně je u každého Cokin filtru (imho mizerné, filtr se o něj dá poškrábat) plastové pouzdro
    - u držáku žádné pouzdro není
    - lze koupit originální textilní pouzdro, které je (teď nevím přesně) asi na 6-8 filtrů, když se z něj upáře pár přepářek, vleze se tam i držák s redukcí
    - všechny filtry Marumi mají vnější závit, včetně slimů
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  14. #89
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    navic kombinace klasickeho CPL filtru s cokin drzakem?
    to me neprijde jako stastne reseni protoze sice muzes s tim prechodem hybat "horizontalne" ale diky nutnosti otacet CPL abys docili pro tebe nejlepsiho efektu se ti nejspis stane ze ten prechodak nebude uplne idealne nakloneny.
    ale zase se tak mozna daji vytvorit pekne psychadelicke fotky
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  15. #90

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    No jsem precetl asi 200 prispevku a ja nevim ceho o Cookinech a Koodech a jinych. A jsem z toho jelen, chtelo by to snad jedine hromadne objednat z GB Formatt Hitech treba i z toho Teamfoto, vyjde to 12,5liber filtr rekneme za 500Kc a kolem 10-12L posta. Coz kdyz se rozpocita tak je to parada, jsou pry zretelne lepsi, respekive na urovni Lee, ktere jsou lepsi jak Cookin. Pokud by byl zajem mohli bychom jit do toho, ale pokud budu sam, prdim na to nemam na to tedka ani cas to resit.

    Tedy zatim vemu CPL Marumi DHG a bude. Beztak ho beru z jineho obchodu.

  16. #91
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    byl sem zkouset B+W i nejake Cokin a zklamlo me vsecko. slunecni bryle co nosim maji mnohem lepsi ucinek nez kterykoli s tech filtru. B+W 502 neni v hledacku vubec videt (bud bylo spatne svetlo, nebo jsem slepej, nebo je ten prechod na cropu fakt tak slabej). takze nevim. ja zatim poridim CPL a na prechodak se zatim asi vykaslu
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  17. #92

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    No ja, kdyz jsem koukal jak jsou na tom ostatni krom "externich systemu" jako Cokin apod.., tak jsem koukl taky na B+W a byl jsem docista vydesenej kdyz maji jen jeden typ prechodu a pouze ve varianatach ND2 a ND4, takze to jako je naprosto bez vyberu a naho.. a to uz jsem vubec nezkoumal nejake barevne zkresleni treba by na tom byly taky spatne. Jeste mozna by se stalo podivat na Hoya - ze zavitovych.

    Jinak jak jsem rekl, jedine potom neco objednat z UK. Tech ND8 uz je dostatecnych na nejake zajimave zabery a hlavne to jsou kvalitni vyrobci, coz se moc o Cookinu rict neda.

  18. #93

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Ty B+Wčka mají každé jiný přechod ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  19. #94

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal tominek
    byl sem zkouset B+W i nejake Cokin a zklamlo me vsecko. slunecni bryle co nosim maji mnohem lepsi ucinek nez kterykoli s tech filtru. B+W 502 neni v hledacku vubec videt (bud bylo spatne svetlo, nebo jsem slepej, nebo je ten prechod na cropu fakt tak slabej). takze nevim. ja zatim poridim CPL a na prechodak se zatim asi vykaslu
    Tohle není poprvé, co někdo píše, že sluneční brýle mají lepší účinek, než speciální filtr. A netýkalo se to jen přechoďáků, ale asi 2x jsem na to narazil i v diskusích o color-enhancing filtrech Když o tom člověk tak přemýšlí, tak kolik let se nabídka filtrů nijak nemění, žádný nový filtry, pouze se vylepšují ty stávající... Za jeden z nejnovějších fultrů je považován třeba singh-ray intensifier, který není založen na didymiovém skle, ale ten už je taky přes deset let starý. Připadá mi, že výrobci nějak nechtějí investovat do výzkumu a vývoje, protože jim stačí to, co si vydělají na stávajících (/nepatrně vylepšovaných) produktech... Pak není divu, že je předběhnou i čangové se slunečníma brejlema, kteří mají rok od roku nový sortiment
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  20. #95
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal no-X
    Tohle není poprvé, co někdo píše, že sluneční brýle mají lepší účinek, než speciální filtr. A netýkalo se to jen přechoďáků, ale asi 2x jsem na to narazil i v diskusích o color-enhancing filtrech Když o tom člověk tak přemýšlí, tak kolik let se nabídka filtrů nijak nemění, žádný nový filtry, pouze se vylepšují ty stávající... Za jeden z nejnovějších fultrů je považován třeba singh-ray intensifier, který není založen na didymiovém skle, ale ten už je taky přes deset let starý. Připadá mi, že výrobci nějak nechtějí investovat do výzkumu a vývoje, protože jim stačí to, co si vydělají na stávajících (/nepatrně vylepšovaných) produktech... Pak není divu, že je předběhnou i čangové se slunečníma brejlema, kteří mají rok od roku nový sortiment
    kurnik to je pro ne takovy problem udelat prechodovy filtr ktery stmavuje o 3 ci 4EV. kdyz zvladnou 1EV a 2EV. nevim jestli je to nejak narocne nebo jsou jen lini. na crop faktoru jsou ty stavajici fakt dost onicem.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  21. #96

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    tominek: pak máš ještě možnost jít do systémů Cokin / Lee kde si úroveň a intenzitu přechodu můžeš líp nastavit.

    Nedivte se že je v šroubovacích přechoďácích tak slabej výběr. Všichni ortodoxní krajinkáři radši šáhnou po systémech Cokin / Lee, kde můžou filtry mnohem lépe kombinovat a nastavovat dle potřeby a horizontu, což je u pevných šroubovacích filtrů dost tězko uskutečnitelný.
    Core i5 2500K @ 5 GHz, 1,32V | Noctua NH-U12P | ASUS P8P67 PRO | 2 x 4GB Corsair XMS3 DDRIII 1600 CL9 | Sapphire HD6950 @ 6970 | Creative X-Fi Titanium HD | SSD OCZ Vertex 2 60GB | 2x Samsung HD20UI 2 TB SATA II | DVD RW Sony-NEC | Case CHIEFTEC DX-01BLD | regulace ot. Tt Hardcano 8VR | Seasonic SS-HT750 F3 ATX v2.3 | Razer DeathAdder + SteelSeries 4HD | 22" Eizo S2243W | Windows 7 64-bit Home Prem.| Netbox 15 Mbps |
    Canon EOS 20D | Battery grip BG-E2 | EF 28-105/3.5-4.5 II USM | EF 70-200/2.8 L USM | EF 50/1.8 II | Tokina 12-24/4 |4GB SanDisk Ultra III | Lowepro Vertex 200 AW

  22. #97

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    theedge, no sak do Cookinu jsem chtel jit, ale pokud jsi cetl vyse, tak jsem psal, ze Cookiny jsou nesmirny sracky, je to opravdu na urovni ci imho spis pod urovni bryly od tongu, akorat ze je to rovne a ne v obouckach. Nejhorsi je ze te ND sede brutalne ujizdi. Nemuzu nez radsi pro ilustraci nahodit obrazky... tedy jedine jit do Lee to se nedoplatite, takze zbyva jedine Formatt Hitech objednat z UK to je za 600Kc a kvalitove to je jako Lee pry.



    V kombinaci s cimkoliv se z tech sedych filtru stavaji solidni tabakove ci magneta filtry


    Dale Cookin prechodak + Marumi CPL (dela to i B+W CPL ) - tedy to co jsem vyse chtel koupit, jeste ze ne!
    http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=308317
    http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=308318

    Ten odkaz vyse jeste neni uplne to o cem tu mluvim, tady v tom threadu se dozvite docela dost o kvalite jednotlivych filtru.. je tam kupa ukazek z Cookinu kdyz vytridite ten KOOD http://forum.fotografovani.cz/read.php?43,1267332 btw: ukazky taky z tohoto thredu

    Tedy na zaver otazka a co ma clovek jako za prechodak koupit? nic
    Naposledy upravil Skodik; 12.08.2006 v 01:23.

  23. #98
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    neodpustim si par poznamek.
    (na prani PiTa) cOkin ne cOOkin.
    taky jsem presvedcen ze ND neznamena prechodak ale neutral density tedy dle me filtr neovlivnujici barevne podani. mam pocit ze obcas pouzivas misto vyrazu "prechodovy filtr"
    a kdyz jde o ty kvalitni prechodaky tak jsem byl pousen no-xem (dik) ze asi jedine singh-ray do drzaku Cokin ci Lee. jsou pry opravdu kvalitni (a taky opravdu drahe). delaji filtry s ostrim prechodem a hlavne delaji reversni prechodak. tedy pulka je zcela cira a od pulky kde je efekt nejsilnejsi smerem k okraji je ten gradient. coz je na foceni krajinek k nezaplaceni protoze nejvice svetla byva nad horizontem (obzvlaste kdyz se foti zapad/vychod slunce)

    driv jsem byl presvedcen ze exisuje nejaky prechdovy filtr na bezne cvakani. po te co jsem zkusil B+W 502 uz ten pocit nemam. takze v ramci moznosti se mi nejlepe jevi koupit nejaky slusny CPL se zavitem. pokud si chce nekdo hrat s krajinkama tak zkusit Cokin (pokud mu to velikost skla dovoluje tak "A" protoze usetri). pokud se monstrozni Cokin (Lee) system osvedci (stejne se s tim da slusne fotit asi jen ze stativu) tak zainvestovat do tech Singh-Ray ci podobnych.

    samotneho me neexistence slusneho prechodaku se zavitem toci
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  24. #99
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Chci si koupit k novému sklu UV na ochranu.
    Mám nabídku na použitý B+W UV MRC za 500. Má cenu se poohlížet po něčem "novém a levnějším" ?

    Jak je to vůbec u UV filtrů, má smysl zde investovat do špičkových kousků?
    ...asi se to tady ale bude lišit pouze MC vrstvami, nebo i jinde?

    Mno, asi do něj půjdu...
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  25. #100
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    278

    Standardní Re: základní použití filtrů pro DF

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Chci si koupit k novému sklu UV na ochranu.
    Mám nabídku na použitý B+W UV MRC za 500. Má cenu se poohlížet po něčem "novém a levnějším" ?

    Jak je to vůbec u UV filtrů, má smysl zde investovat do špičkových kousků?
    ...asi se to tady ale bude lišit pouze MC vrstvami, nebo i jinde?

    Mno, asi do něj půjdu...

    mam B+W UV MRC. prijde me vpohode. novy byl za 1400 (77mm).
    v primym protisvetle se obcas objevi flare ale nevim zda je to UVckem neboo objektivem.
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •