Výsledky 1 až 25 z 70

Téma: Zapojení svítivých LED

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Panove diky moc, vycerpavajici odpovedi.
    Jestli se uz neozvu, nekde jsem zapomnel na izolaci
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2

    Talking Re: Zapojení svítivých LED

    Posledni veta pred smrti: Pustte mne k tomu ja jsem elektrikar, tento vodic je urcite nulak
    Tak hodne zdaru. Jo a ten kondr radeji opravdu na 630V, protoze kdyz pracuje na hranici sveho napeti tak rychleji ztraci svou kapacitu.
    IBM T20, PIII 700MHz, 256M, 12G

  3. #3

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Pokud toto zapojení připojíte k napětí při jeho maximální hodnotě (asi 325V), jaký bude proud diodou? Nejsem si jistý, zda povolené proudové pulsy jsou u LED diod stejné jako u plošných usměrňovacích diod. Asi bych životnosti takové diody moc nevěřil.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  4. #4

    Question Re: Zapojení svítivých LED

    Tak jsem tady zas s trochu jiným problémem. Myslím že k tématu, tak nebudu zakládat další vlákno..

    Začal jsem řešit intimní osvětlení v pracovně (k PC/sledování TV/...) a s úspěchem mám vyzkoušen 1W Luxeon. Teď bych rád přešel od pokusů k praktické realizaci, tj. osvětlení pracovní plochy, podhledové osvětlení pokoje (mimochodem tohle mám odkoukáno z hotelu v Tunisu a je to bomba), a pravděpodobně to budu chtít roztáhat i do dalších místností.

    Zapojení musí být 100% paralelní (kvůli možnosti vypínání jednotlivých LED), provozní napětí/max. proud a výpočet srážecího odporu jsou jasné, to jsem si už našel jinde.
    Největší problém vidím u zdroje. Budu potřebovat něco, co mi dokáže dát cca 0,3-5A podle počtu zapnutých zdrojů. Představoval bych si něco, co nebude zbytečně točit elektroměr naprázdno (jinak se nemusím namáhat s LEDkama..), bude naprosto tiché a ideálně při vypnutí všech světel bude mít i skoro nulovou spotřebu...

    PC zdroj se bez zátěže nerozjede a chce ofuk, ale zase by byl "zadarmo".
    Klasika trafo do zásuvky je sice nejlevnější, ale s efektivita bude nejspíš dost špatná.
    Nebo koupit průmyslový spínaný zdroj (něco sem zahlídl v GME kolem 600,-) ?
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Heh, transformator je nejucinejsi stroj kterej lidstvo zna, v pripade velkyho trafa se da dostat i pres 99%. Bezny domaci maj kolem 80%, zalezi predevsim na materialu jadra.

    Pokud ti ale z nejakyho duvodu nejde o bezpecnost, zadny trafo nepotrebujes. LEDky muzes klidne zapojit primo(mineno primo do rozvodu 230V), do serie s kondenzatorem. Ztratovej vykon minimalni.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    No nejsem zadnej guru na elektro, ale co si pamatuju ze skoly, tak u normalniho trafa to velka slava nebyla. Ostatne proto existuji spinany zdroje (ano, je tam taky trafo) a nenapajime PC adapterem ze zasuvky. Ale nechci se hadat - jen uvadim z ceho prameni moje presvedceni o tom co jsem napsal.

    O bezpecnost mi samozrejme jde, uz kvuli nasemu prckovi, pred kterym za chvili nebude bezpecne vubec nic. Planuju tam i nejakou zkratovou pojistku.

    Takze mam vzit klasickej zasuvkovej adapter
    Pokud nevymyslim neco chytryho na samovypinani, tak pojede nonstop, tak me spotreba "naprazdno" celkem zajima.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    No nejsem zadnej guru na elektro, ale co si pamatuju ze skoly, tak u normalniho trafa to velka slava nebyla. Ostatne proto existuji spinany zdroje (ano, je tam taky trafo) a nenapajime PC adapterem ze zasuvky.
    Pokud se nepletu, tak spínaný zdroje existujou hlavně protože na napájení pc bys potřeboval trafo větší než je celej case a vážící 100+ kilo. Spínaný zdroj dělá vlastně to, že převádí 50Hz elektřinu na mnohonásobně vyšší frekvenci, čím vyšší frekvence, tím menší trafo je potřeba.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Ahoj ve spolek. Potrebuju poradit jak zapojit červenou diodu a bílou na jeden zdroj

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Priznám se bez mucení, ze z tohodle pozadavku prílis moudrý nejsem. Múzes trochu blíz opsat, co z toho má nakonec vylézt?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    pokail maju rovnaku VA charakteristiku tak kludne aj spolu do serie + odpor . Na 100% vsak bude kazda ina takze kazdej vlastny odpor .
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  11. #11

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    Citace Původně odeslal proe Zobrazit příspěvek
    pokail maju rovnaku VA charakteristiku tak kludne aj spolu do serie + odpor . Na 100% vsak bude kazda ina takze kazdej vlastny odpor .
    Pri seriovym zapojeni prece na zadny VA charce nezalezi, jen celkovy proud nesmi prekrocit mezni proud te slabsi diody. Ubytek na odporu by byl rozumny tak aspon 2V, takze to bude vyzadovat celkem cca 7V napajeni a vice. Pokud ma kazda dioda jiny proud nebo je potreba napajet z 5V, tak pro kazdou diodu odpor zvlast.

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  12. #12
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní Re: Zapojení svítivých LED

    to s tym prudom v serii je pravda ako pises , len pri rozdielnych VA char. kazda mu bude svietit inou intenzitou...predpokladam ze chce aby obe svietili pekne
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •